Νέα

Ποιός είναι ο μεγαλύτερος οδηγός μοτοσυκλέτας όλων των εποχών στην άσφαλτο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα max-mad
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 104
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος οδηγος μοτοσυκλετας ολων των εποχων στην ασφαλτο ?

  • Giacomo Agostini

    Ψήφοι: 9 9,7%
  • Colin Edwards

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Kevin Schwantz

    Ψήφοι: 4 4,3%
  • Carl Fogarty

    Ψήφοι: 3 3,2%
  • Troy Bayliss

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Kenny Roberts

    Ψήφοι: 3 3,2%
  • Freddie Spencer

    Ψήφοι: 3 3,2%
  • Guy Martin

    Ψήφοι: 5 5,4%
  • Steve Hislop

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Mike Hailwood

    Ψήφοι: 1 1,1%
  • Max Biaggi

    Ψήφοι: 1 1,1%
  • Joey Danlop

    Ψήφοι: 3 3,2%
  • Mick Doohan

    Ψήφοι: 11 11,8%
  • Valentino Rossi

    Ψήφοι: 60 64,5%
  • Marc Marquez

    Ψήφοι: 1 1,1%
  • Σακης Σκουρτας

    Ψήφοι: 4 4,3%
  • Αλλος

    Ψήφοι: 1 1,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    93

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.397
Κριτικές
508
Like
68.571
Πόντοι
41.129
ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ Η ΕΠΟΧΗ  60-80 ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΟΔΗΓΩΝ ΣΤΑ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΑ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΤΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΑΙΤ ΚΑΙ Ο ΣΑΝΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΣΟΥ


ασε ρε ασχετε... :effemine:
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
530
Κριτικές
6
Like
563
Πόντοι
306
Δεν βλέπω στην ψηφοφορία, αλλά ούτε και να αναφέρεται από κάποιον ο μεγάλος Fast Freddie.
Κατά την γνώμη μου ο κορυφαίος. Ο μόνος που έχει κερδίσει την ίδια χρονιά παγκόσμιο και στα 500cc και στα 250cc.
Τερμάτιζε τον ένα αγώνα και στο καπάκι ανέβαινε στην μηχανή για τον επόμενο!
 

astatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2014
Μηνύματα
9.888
Κριτικές
9
Like
896
Πόντοι
426
[size=10pt]Απ: Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος οδηγος μοτοσυκλετας ολων των εποχων στην ασφαλτο?[/size]


:think:
 
OP
OP
M

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245
Δεν βλέπω στην ψηφοφορία, αλλά ούτε και να αναφέρεται από κάποιον ο μεγάλος Fast Freddie.
Κατά την γνώμη μου ο κορυφαίος. Ο μόνος που έχει κερδίσει την ίδια χρονιά παγκόσμιο και στα 500cc και στα 250cc.
Τερμάτιζε τον ένα αγώνα και στο καπάκι ανέβαινε στην μηχανή για τον επόμενο!
  Φιλε αν διαβαζες τους υποψηφιους λιγο πιο slow θα τον εβρισκες τον fast Freddie σου. ;) :cheesy: :cheesy:
 
OP
OP
M

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245
Η συγκριση είναι μαλον αδικη ...πως να συγκρίνεις οδηγούς σαν τον Agostini η σαν τον Roberts με τον Rossi ...( είναι πολύ καλος δε λεω )
Οι μισοι και παραπανω απ τους σημερινους δεν θα μπορουσαν να καβαλησουν αυτά τα μηχανάκια που οδηγαγαν οι δυο πρωτοι ουτε στο σταντ
Οποτε σωστο εινα να μη συγκρινουμε οδηγούς μονο αλλα και τεχνολογια μοτο
  Ο καθε οδηγος ,στην εποχη του ,ειχε να ξεπερασει τις ιδιες δυσκολιες με τους αντιπαλους του.Αυτό που τον κανει να ξεχωριζει είναι η ποσοτητα και η ποιοτητα των διακρίσεων που καταφερε.Υποκειμενικα παντα .
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
εκτος αο τον Valentino Rossi..ο οποιος είναι αξια ανεκτιμητη...υπαρχουν κι αφανεις ηρωες που απλα δεν ειχαν τα καταλληλα κονε για νατο κανουν αυτό...εχω γω ένα φιλο εδώ στη θεσσαλονικη που κανει και moto cross αναμεσα σε αλλα..ηρθε από χαλκιδικη -θεσσαλονικη κεντρο με σουζα και φυσικα μετα από λιγο τον συλλάβανε οι μπατσοι....τρελοκομειο σκετο
 
OP
OP
M

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
εκτος αο τον Valentino Rossi..ο οποιος είναι αξια ανεκτιμητη...υπαρχουν κι αφανεις ηρωες που απλα δεν ειχαν τα καταλληλα κονε για νατο κανουν αυτό...εχω γω ένα φιλο εδώ στη θεσσαλονικη που κανει και moto cross αναμεσα σε αλλα..ηρθε από χαλκιδικη -θεσσαλονικη κεντρο με σουζα και φυσικα μετα από λιγο τον συλλάβανε οι μπατσοι....τρελοκομειο σκετο


Και με αυτή τη μαλακία που έκανε στο δρόμο εσύ τον θεωρείς "οδηγό - αναβάτη"? Ένας ηλίθιος και μισός είναι... Καλά έκαναν και τον μάζεψαν και μακάρι να τον κλείσουν μέσα για όλη του τη ζωή. Αν θέλει να δείξει ότι το έχει και μπορεί, οι πίστες είναι το μόνο μέρος για να το δείξει... όχι ο δρόμος.
 
OP
OP
M

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245
Και με αυτή τη μαλακία που έκανε στο δρόμο εσύ τον θεωρείς "οδηγό - αναβάτη"? Ένας ηλίθιος και μισός είναι... Καλά έκαναν και τον μάζεψαν και μακάρι να τον κλείσουν μέσα για όλη του τη ζωή. Αν θέλει να δείξει ότι το έχει και μπορεί, οι πίστες είναι το μόνο μέρος για να το δείξει... όχι ο δρόμος.
  Τυπε,εχεις μηχανη?
 

ggary1000

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
14
Like
321
Πόντοι
2.287
Δεν βλέπω στην ψηφοφορία, αλλά ούτε και να αναφέρεται από κάποιον ο μεγάλος Fast Freddie.
Κατά την γνώμη μου ο κορυφαίος. Ο μόνος που έχει κερδίσει την ίδια χρονιά παγκόσμιο και στα 500cc και στα 250cc.
Τερμάτιζε τον ένα αγώνα και στο καπάκι ανέβαινε στην μηχανή για τον επόμενο!
Συμφωνω απολυτα μαζι σου, ειχε δωσει επικες μαχες με τον "στεντι Εντι Λοσον"
Ο Σπενσερ αντιμετωπισε κ σοβαρα προβληματα με το χερι του που του συντομευσαν την καριερα...
Μαζι με Ντουχαν κ Ροσι η "Αγια Τριαδα" των συγχρονων αναβατων κατα την ταπεινη μου αποψη
κ ειμαι πολυ τυχερος που τον εβλεπα να τρεχει.
 
OP
OP
M

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245
Εκτός από μοτοσικλέτα (όχι μηχανή) έχω και σχεδόν 15 χρόνια αγωνιστικής εμπλοκής με το σπορ....
  Αληθεια ?Γιατι και εγω εχω 14 χρονια στην πλατη μου στους αγωνες.Μπορει και να σε ξερω...
 
OP
OP
M

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245
OP
OP
M

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.826
Κριτικές
10
Like
467
Πόντοι
3.245
Δεν ξερω του κοσμου,αλλα στην θεσσαλονικη στα χρονια μου ηταν ο Κοττας με το εξιμισι και ο Δημητράκης με το ΙΤ . :cheesy: :cheesy:
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
ΤΖΙΑΚΟΜΟ ΑΓΚΟΣΤΙΝΙ ΜΕ MV AGUSTA
ΚΑΙ ΜΑΙΚ ΧΕΙΛΓΟΥΝΤ ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom