Νέα

"Έφυγε" ο μεγαλύτερος αρσιβαρίστας όλων των εποχών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 51
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

seminole

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
6
Like
29
Πόντοι
16
Ντοπαρισμενοι,Ελληναραδες,Αλβανοι, Αιγυπτιοι και σια η οπως αλλιως θελετε να τους αποκαλειται η ουσια ειναι μια.Αυτοι οι αθληταραδες χασανε τον Πατριαρχη τους...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ντοπαρισμενοι,Ελληναραδες,Αλβανοι, Αιγυπτιοι και σια η οπως αλλιως θελετε να τους αποκαλειται η ουσια ειναι μια.Αυτοι οι αθληταραδες χασανε τον Πατριαρχη τους...
στην αρση βαρων ολοι οσοι ειναι σε υψηλο επιπεδο εχουν παρει τα κοκτειλ του τυπε :grin:
 

seminole

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
6
Like
29
Πόντοι
16

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
στο μεταξυ οι περισσοτεροι ψαρωνουν και σου λενε πεθανε ο πυρρος? :2funny:

Κ εγω αυτο νομιζα στην αρχη ρε καυλιαρη! Ειδικα οταν ειδα και τη φωτο του που εχεις βαλει στην αρχη!  :S
 

Επισκέπτης
Δεν ξέρω αν έχουμε τον κορυφαίο αρσιβαρίστα, αλλά έχουμε τον -με χαώδη διαφορά- κορυφαίο δρομέα όλων των εποχών,
τον Υπερμαραθωνοδρόμο Γιάννη Κούρο, που έχει 134 παγκόσμια ρεκόρ και είχε την κακιά συνήθεια
να τερματίζει κανά 8ωρο νωρίτερα από τους συναθλητές του.



http://[URL unfurl="true"]www.tovima.gr/oldPhotos/Article%20Photos/20100610/336721.jpg[/img[/URL]]
:offtopic:
[/quote]


Ο μεγαλύτερος δρομέας όλων τών εποχών, εντελώς άγνωστος στό Ελλαδιστάν!!! Εχει την κακή συνήθεια να τρέχει διαδρομές πού συνδέονται με την Ελληνική Ιστορία.
 

kompe

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.116
Like
491
Πόντοι
36
Ο μεγαλύτερος δρομέας όλων τών εποχών, εντελώς άγνωστος στό Ελλαδιστάν!!! Εχει την κακή συνήθεια να τρέχει διαδρομές πού συνδέονται με την Ελληνική Ιστορία.
τυπε επηδη το σπαρταθλον περναει διπλα απο το πατρικο μου πιτσιρικας τον εχω χειροκροτηση αρκετες φορες τον Κουρο
την τελευταια φορα που τον ειδα ηταν πριν 2 μηνες που εκανε μια διαδρομη και ειχε μπατσικα κλπ απο πισω να τον προσεχουν

υγ.ο σουλειμανγλου ειναι ο μονος ανθρωπος που εχει συκωσει 3 φορες το βαρος του
 

Επισκέπτης
www.sport-fm.gr/article/517465]http://www.sport-fm.gr/article/517465[/url]

Δύσκολα βρίσκει κανείς σπορ που να έχει συνδεθεί με έναν άνθρωπο όπως συνέβη με την άρση βαρών και τον Βασίλι Αλεξέγιεφ. Ο μεγαλύτερος όλων των εποχών, αυτός που τον αποκάλεσαν δυνατότερο άνθρωπο στον κόσμο, δεν υπάρχει πια. Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 69 ετών προδομένος από την καρδιά του σε κλινική στη Γερμανία…

Η απόλυτη μορφή του αθλήματος στα υπερ-βαρέα δεν είχε καμία επαφή με το σπορ μέχρι τα 18 του, όταν όμως την έκανε, εξελίχθηκε στον αναμφισβήτητο κυρίαρχο, στηριζόμενος στην τεράστια φυσική του δύναμη, γεγονός που τον οδήγησε σε αφύσικες ασκήσεις προπόνησης, όπως για παράδειγμα το να σηκώνει βάρη μέσα στο νερό! Για πολλά χρόνια άλλωστε, δεν είχε καν προπονητή, υποστηρίζοντας πως μόνο ο ίδιος γνώριζε τον εαυτό του και τις δυνατότητές του.

Έκανε το πρώτο του παγκόσμιο ρεκόρ σε ηλικία 28 ετών και δεν κοίταξε ποτέ πίσω του, καθώς ακολούθησαν άλλα 79 τα επόμενα εφτά χρόνια! Όπως έλεγε, του άρεσε να νικά για να ακούει τον εθνικό ύμνο της χώρας του. Κατέκτησε 2 χρυσά Ολυμπιακά μετάλλια (1972, 1976) και η μεγάλη του στενοχώρια ήταν το γεγονός πως το 1980 όταν οι Αγώνες έγιναν στη Μόσχα, ήταν πια πολύ μεγάλος και απογοήτευσε τους συμπατριώτες του στη Σοβιετική Ένωση με την παρουσία του.
Από το 1970 μέχρι το 1977 ήταν «ισόβιος» παγκόσμιος πρωταθλητής στα +110 κιλά, ενώ κατέκτησε και 8 ευρωπαϊκά πρωταθλήματα.

Γεννημένος στις 7 Ιανουαρίου 1942 στο χωριό Pokrovo-Shishkino, έζησε από το 1966 και μετά στο Σάχτι , όπου και πέρασε τα περισσότερα χρόνια της ζωής του μετά την αποχώρησή του από τον αθλητισμό.

ο  δικός σου ο Γιωργάκης αντιθέτως δεν τα κατάφερε στα βάρη, τον πήραν από κάτω τον βουτυρομπεμπε! :birdman: :birdman: :birdman: :2funny: :2funny: :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
που σημαινει οτι ολοι ξεκινανε απο την ιδια αφετηρια απολυτε.Μια η αλλη ειναι
ναι τυπε αλλα ειναι αλλο να σου εδινε ντοπα την εποχη 2000 ο τζεκος και ο ιακωβου και αλλο να σου εδινε ντοπα ο κυρ ολεγκ απτον καυκασο :grin:
ο τζεκος ηταν μαστορας στα κοκτειλ :grin:
 

TAFTAAR

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
22.576
Κριτικές
13
Like
202
Πόντοι
4.525
τυπε οι αλλοι πινουν βιταμινες απτον Κυριο Μακη :grin:
bur.jpg
 

Επισκέπτης
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Γεια σου ρε άρχοντα του bou. :cheesy:
Τύπε,αυτός ο δίσκος πρέπει να βγήκε γύρω στο 86.Τον είχα,σε κασσέτα τότενες :grin:
Τραγουδάει κι ένας τύπος,ο Σκορδίλης,που τον είχα δει live σε μεζεδοπολείο στην Αίγινα :rolleyes: και στο τέλος είχε αρχίσει κάτι μπλουζιές και γαμούσε λέμε.
Του είπα ότι τον θυμάμαι από αυτό το δίσκο και μου λέει ότι τώρα ούτε στην εκκλησία δεν βγάζει δίσκο :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Γεια σου ρε άρχοντα του bou. :cheesy:
Τύπε,αυτός ο δίσκος πρέπει να βγήκε γύρω στο 86.Τον είχα,σε κασσέτα τότενες :grin:
Τραγουδάει κι ένας τύπος,ο Σκορδίλης,που τον είχα δει live σε μεζεδοπολείο στην Αίγινα :rolleyes: και στο τέλος είχε αρχίσει κάτι μπλουζιές και γαμούσε λέμε.
Του είπα ότι τον θυμάμαι από αυτό το δίσκο και μου λέει ότι τώρα ούτε στην εκκλησία δεν βγάζει δίσκο :2funny:
τυπε και εγω το ειχα σε κασσετα :rockon:
ειχε μεσα και ωραια τραγουδακια
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Ναί ρε φίλε καλά τα γράφεις ότι έφυγε ο μεγαλύτερος αρσιβαρίστας όλων των εποχών. Ο θεός ή ο Θέός του ( δεν ξέρω που πίστευε {αν βέβαια πίστευε κάπου}) να τον αναπαύσει. Αλλά δεν μας γράφεις ποιός ήταν ποιό ήταν το όνομά του, του συχωρεμένου. SERAPIS.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom