Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 460K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.546
Κριτικές
62
Like
45.246
Πόντοι
9.297
Μέσω Βουλγαρίας....
Ο Παπαντρεας έκανε σαχ ματ το '87 όταν αποδέσμευσε προσωπικό για να ενισχυθεί η ελληνοτουρκική μεθοριος κατόπιν επικοινωνίας με τον "σύντροφό " Ζιφκωφ...
Οι Βούλγαροι δεν θα κοιμούνται ...θα θεωρηθεί επιθετική ενέργεια των Τούρκων η διέλευση τους από εκεί και θα ειδοποιηθουμε.
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Μέσω Βουλγαρίας....
κυριοι εχει τοσα πολλα βουνα που μονο ενας ηλιθιος η ο μουσολινι θα δοκιμαζε να το κανει.
στην δυτικη θρακη δεν περνα τιποτα αντιθετα με την ανατολικη που ειναι γεματη ωραιες πεδιαδες οταν ξεκινησεις απο την ελλαδα
οσο για την ανατολικη θα σχολιασω οτι οι βαρβαροι μπορουν να επιχειρησουν κατι μονο με αποβαση εαν θελουν να προσπαθησουν να την ξαναπαρουν απο τους ελληνες οταν γινει το μοιραιο..
στην πραγματικοτητα η καταστροφη μερικων γεφυρων στην κωνσταντινουπολη την ξαναφερνει στην ελλαδα
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Εγώ στον Έβρο σε περίπολο έχω πετύχει ψωλιστες να έχουν αποθέσει εξαρτυσεις και όπλα αλλά ήταν ελάχιστοι.Αλλαγες κτλ όλα πήγαιναν καλά ...ανώτερο επίπεδο....ο Έβρος δεν πέφτει!!!
Στον Εβρο κι εγω, οταν φυλαγα σκοπια ξιφολογχη παντα και εγρηγορση.
Και καλα στο στρατοπεδο. Παραπερα υπηρχαν κι αλλες σκοπιες.
Θυμαμαι μας πηγαινανε καμια φορα σε φυλακιο να φυλαξουμε σκοπιες και την αλλη μερα πισω στρατοπεδο.. Βραδυ, χειμωνας, , να βαρανε οι λαμαρινες απο τον αερα. Αποκοσμο περιβαλλον. Υπηρχαν καποιοι ομως που ενω φυλαγαν σκοπια εξω απο τον θαλαμο που κοιμοντουσαν οι υπολοιποι, κοιμοντουσαν και οι ιδιοι. Ψοφιμια. Ποτε μου δεν το καταλαβα. Υποτιθεται κοιμασαι ησυχος γιατι καποιος ειναι ξυπνιος και προσεχει απ εξω. Ενας να θελει να κανει κακο, μπορουσε με τον κοιμιση σκοπο να καθαρισει ευκολα και ολους τους υπολοιπους.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.546
Κριτικές
62
Like
45.246
Πόντοι
9.297
Στον Εβρο κι εγω, οταν φυλαγα σκοπια ξιφολογχη παντα και εγρηγορση.
Και καλα στο στρατοπεδο. Παραπερα υπηρχαν κι αλλες σκοπιες.
Θυμαμαι μας πηγαινανε καμια φορα σε φυλακιο να φυλαξουμε σκοπιες και την αλλη μερα πισω στρατοπεδο.. Βραδυ, χειμωνας, , να βαρανε οι λαμαρινες απο τον αερα. Αποκοσμο περιβαλλον. Υπηρχαν καποιοι ομως που ενω φυλαγαν σκοπια εξω απο τον θαλαμο που κοιμοντουσαν οι υπολοιποι, κοιμοντουσαν και οι ιδιοι. Ψοφιμια. Ποτε μου δεν το καταλαβα. Υποτιθεται κοιμασαι ησυχος γιατι καποιος ειναι ξυπνιος και προσεχει απ εξω. Ενας να θελει να κανει κακο, μπορουσε με τον κοιμιση σκοπο να καθαρισει ευκολα και ολους τους υπολοιπους.
Καλά το ειπες...ψοφίμια!
Για αυτό δεν πήγα για μόνιμος που θα μπορούσα να μπω με τα τσαρούχια...για να μην ασχολούμαι με αυτές τις σαβουρες...και δεν το μετάνιωσα ποτέ!!!
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Στον Εβρο κι εγω, οταν φυλαγα σκοπια ξιφολογχη παντα και εγρηγορση.
Και καλα στο στρατοπεδο. Παραπερα υπηρχαν κι αλλες σκοπιες.
Θυμαμαι μας πηγαινανε καμια φορα σε φυλακιο να φυλαξουμε σκοπιες και την αλλη μερα πισω στρατοπεδο.. Βραδυ, χειμωνας, , να βαρανε οι λαμαρινες απο τον αερα. Αποκοσμο περιβαλλον. Υπηρχαν καποιοι ομως που ενω φυλαγαν σκοπια εξω απο τον θαλαμο που κοιμοντουσαν οι υπολοιποι, κοιμοντουσαν και οι ιδιοι. Ψοφιμια. Ποτε μου δεν το καταλαβα. Υποτιθεται κοιμασαι ησυχος γιατι καποιος ειναι ξυπνιος και προσεχει απ εξω. Ενας να θελει να κανει κακο, μπορουσε με τον κοιμιση σκοπο να καθαρισει ευκολα και ολους τους υπολοιπους.
εγω εκατσα σε σκοπια μονο νεος οταν παλιωσα αν και λοχιας μερικες φορες πηγαινα και σκοπια αλλα ποτε δεν ημουν εκει.
παντα αλλου καπου κρυμενος για να μπορω να αιφνιδιασω οσο περισσοτερο μπορουσα. καποια στιγμη εμαθα οτι θα μπορουσαν να εχουν θερμικες καμερες κτλ κτλ αλλα εκανα οτι καλλιτερο μπορουσα. αυτη η ιδεα μου ειχε ερθει απο το κεντρο εκπαι δευσεως στην θηβα που ειχαμε εναν παλιο κρυμενο καπου κοντα στην πυλη μεσα στο δασος αλλα ποτε δεν τον ειχαμε δει χα χα!!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.546
Κριτικές
62
Like
45.246
Πόντοι
9.297
Τον χειμώνα με τα χιόνια αλλάζαμε σκοπιές κάθε μία ώρα με αποτέλεσμα να ξυπνάμε μέσα στην νύχτα δύο φορές....εγώ δεν μασούσα ήθελα να βαρεσω δίωρο κανονικά αλλά για να μην πάθει τίποτα κανας μπουχεσας μας έσπαγε ο ύπνος...
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.294
Like
3.552
Πόντοι
1.706
εγω εκατσα σε σκοπια μονο νεος οταν παλιωσα αν και λοχιας μερικες φορες πηγαινα και σκοπια αλλα ποτε δεν ημουν εκει.
παντα αλλου καπου κρυμενος για να μπορω να αιφνιδιασω οσο περισσοτερο μπορουσα. καποια στιγμη εμαθα οτι θα μπορουσαν να εχουν θερμικες καμερες κτλ κτλ αλλα εκανα οτι καλλιτερο μπορουσα. αυτη η ιδεα μου ειχε ερθει απο το κεντρο εκπαι δευσεως στην θηβα που ειχαμε εναν παλιο κρυμενο καπου κοντα στην πυλη μεσα στο δασος αλλα ποτε δεν τον ειχαμε δει χα χα!!
Ρεεεεεεε πεζικάριοι, ούτε 2 ώρες σκοπιά δεν μπορείτε????
Που να κάνετε και τα 4ωρα.....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.546
Κριτικές
62
Like
45.246
Πόντοι
9.297
εγω εκατσα σε σκοπια μονο νεος οταν παλιωσα αν και λοχιας μερικες φορες πηγαινα και σκοπια αλλα ποτε δεν ημουν εκει.
παντα αλλου καπου κρυμενος για να μπορω να αιφνιδιασω οσο περισσοτερο μπορουσα. καποια στιγμη εμαθα οτι θα μπορουσαν να εχουν θερμικες καμερες κτλ κτλ αλλα εκανα οτι καλλιτερο μπορουσα. αυτη η ιδεα μου ειχε ερθει απο το κεντρο εκπαι δευσεως στην θηβα που ειχαμε εναν παλιο κρυμενο καπου κοντα στην πυλη μεσα στο δασος αλλα ποτε δεν τον ειχαμε δει χα χα!!
Αυτός ο παλιός ίσως να τον έπαιζε...δεν έκανε κάλυψη / απόκρυψη!
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Εννοείται...αλλά από εκεί ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.
Δεν τους ενδιαφέρει να περάσουν και όταν φύγει η πρώτη σφαίρα κανείς δε μπορεί να προδικάσει το αποτέλεσμα.
Θα δούμε, αν και όταν προκύψει. Που επειδή έχω ζήσει κρίση στο στρατό τίποτα δεν είναι όπως το φαντάζεσαι.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.546
Κριτικές
62
Like
45.246
Πόντοι
9.297
Αν χτυπήσουν κάπου μαζικά θα έρθει η απάντηση από την Αεροπορία αφού θα έχομε απώλειες εμείς...δεν θα μείνει αναπάντητο το πλήγμα .
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Αυτός ο παλιός ίσως να τον έπαιζε...δεν έκανε κάλυψη / απόκρυψη!
ναι, σιγουρα την κωλοβαρουσε καπνιζοντας αλλα ειχε λιγο διαφορετικες διαταγες απο τους αλλους εμας που δηθεν φυλαγαν την πυλη.δεν ειμαι σιγουρος νομιζω ο γεμιστηρας δεν ηταν σε τελαμωνα κατι τετοιο αλλα μπορει να κανω και λαθος
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
515
Κριτικές
1
Like
653
Πόντοι
86
Ότι γίνει αν γίνει δεν θα έχει σχέση με ότι συζητάμε. Ούτε αποκλεισμός νησιού, ούτε κατάληψη βραχονησίδας ούτε θα φύγουν πύραυλοι. Θα γίνει κάτι που δεν πάει το μυαλό μας.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496

Στο Κεντρο στη Τριπολη g3a3,εριξα μια φορα και με Μ1 το ξυλινο, αλλα στον Εβρο το αγαπημενο μου FN FAL, με κοντακιο, οχι σπαστο. Τωρα μαλλον εχει αποσυρθει. Κριμα.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.290
Like
2.332
Πόντοι
456
Τελικα το bou εκτος απο παρα πολλους γαμιαδες εχει και παρα πολλα κομαντα οποτε και θα τους γαμησουμε τους τουρκους και θα τους σκοτωσουμε.Μπορω να κοιμαμαι ησυχος....
 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.093
Πόντοι
216
κυριοι εχει τοσα πολλα βουνα που μονο ενας ηλιθιος η ο μουσολινι θα δοκιμαζε να το κανει.
στην δυτικη θρακη δεν περνα τιποτα αντιθετα με την ανατολικη που ειναι γεματη ωραιες πεδιαδες οταν ξεκινησεις απο την ελλαδα
οσο για την ανατολικη θα σχολιασω οτι οι βαρβαροι μπορουν να επιχειρησουν κατι μονο με αποβαση εαν θελουν να προσπαθησουν να την ξαναπαρουν απο τους ελληνες οταν γινει το μοιραιο..
στην πραγματικοτητα η καταστροφη μερικων γεφυρων στην κωνσταντινουπολη την ξαναφερνει στην ελλαδα
Είχαμε ολόκληρη στρατιά στην Ανατολική Θράκη και δεν κουνήθηκε καν…με παππού Πάγκαλο μάλιστα

και μετά ερεθίζεστε που μιλάω για Κώστα Σημίτη.Άδικο έχω;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.546
Κριτικές
62
Like
45.246
Πόντοι
9.297

Στο Κεντρο στη Τριπολη g3a3,εριξα μια φορα και με Μ1 το ξυλινο, αλλα στον Εβρο το αγαπημενο μου FN FAL, με κοντακιο, οχι σπαστο. Τωρα μαλλον εχει αποσυρθει. Κριμα.
Το G3 είναι πιο στιβαρό και δεν φθείρεται από τους λάθος χειρισμούς του κάθε γκασμα που το πιάνει...
Έτυχε να κάνω βολή με G3A4 ...πιο βαρύ ,πιο σταθερό...σκέτη καύλα!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.546
Κριτικές
62
Like
45.246
Πόντοι
9.297
Τελικα το bou εκτος απο παρα πολλους γαμιαδες εχει και παρα πολλα κομαντα οποτε και θα τους γαμησουμε τους τουρκους και θα τους σκοτωσουμε.Μπορω να κοιμαμαι ησυχος....
Εννοείται αυτό....
 

funkyxxxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.534
Κριτικές
1
Like
3.103
Πόντοι
456

Στο Κεντρο στη Τριπολη g3a3,εριξα μια φορα και με Μ1 το ξυλινο, αλλα στον Εβρο το αγαπημενο μου FN FAL, με κοντακιο, οχι σπαστο. Τωρα μαλλον εχει αποσυρθει. Κριμα.
Ανώτερο και από Μ16.
Πρέπει να βρίσκεται σε μακρά αποθήκευση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom