Νέα

Πιστεύετε στην αληθινή φιλία μεταξύ ενός άντρα και μιας γυναίκας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 944
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

πιστεύετε στην "αγνή" φιλια μεταξύ ενος άντρα και μιας γυναίκας;

  • ναι

    Ψήφοι: 12 22,2%
  • οχι

    Ψήφοι: 34 63,0%
  • Μόνο αν είναι μπάζα...

    Ψήφοι: 8 14,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    54

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
καλη μου loukritia! πολλες φορες φοβομαστε να πραδεχτουμε καποια πραγματα! και επειδη τους κολητους ως συνηθως τους εχουμε πολυ ψιλα στα ματια μας (ενω μπορει και να μην ειναι καν) δεν μας περναει καν κατι τετοιο απο το μυαλο ή μαλον δεν θελουμε.....

Υ.Γ δεν συμβαινει μονο σε ταινιες να παντρεονται φιλοι! ο ξαδερφος μου την γυναικα του μια ζωη φιλη την ειχε....της ελεγε τον πονο της για τις αλλες! ετσι μου ειπε αυτη!!! (και τι ωραια γυναικα....γυναικαρα)τεσπα και να που τα φτιαξανε και παντρευτηκανε κιολας και εχουνε και 2 μωρακια!
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
καλη μου loukritia! πολλες φορες φοβομαστε να πραδεχτουμε καποια πραγματα! και επειδη τους κολητους ως συνηθως τους εχουμε πολυ ψιλα στα ματια μας (ενω μπορει και να μην ειναι καν) δεν μας περναει καν κατι τετοιο απο το μυαλο ή μαλον δεν θελουμε.....
και σου ξαναλεω πουλακι μου...
το σπανιαπου ειπες το πιστευω..
αλλα μη το αναιρεις και αυτο...
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Οχι μονο να πονας αλλα να μην μπορης να περπατησεις

Να έχουν γίνει εφτά κιλά το καθένα!  :2funny:  :2funny:  :2funny:


Πάντως οι γυναίκες το βλέπουν λίγο διαφορετικά.
Όσες "φίλες" έχω τους το έχω ξεκαθαρίσει.
Έτσι και τις βρω σε αδυναμία, πάει, θα τους το ρίξω ένα χεράκι...
Θυμώνουν λίγο στην αρχή, αλλά μετά καταλαβαίνουν και προσέχουν!!!
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
;) ;) ;) ;)
σε σημειο που αν καβλωσεις να πονας!

Επίσης όταν έχεις μαζεμένα χύσια στα αρχίδια σου νοιώθεις μία τρελή και ακατανίκητη παρόρμηση να "αδειάσεις", τόσο τρελή που καλά - καλά δεν σε ενδιαφέρει το ΠΟΥ θα αδειάσεις όσο το ΝΑ αδειάσεις και να ανακουφίσεις επιτέλους αυτή την ακατανίκητη παρόρμηση που κυριαρχεί απόλυτα πάνω σου  
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
και σου ξαναλεω πουλακι μου...
το σπανιαπου ειπες το πιστευω..
αλλα μη το αναιρεις και αυτο...
οκ σεβαστο!
αλλα ξερεις γιατι το σεβομαι ? γιατι ισως ακομη δεν εισαι ετοιμη να δεχτεις καποια πραγματα! εγω προσωπικα το σταματαω εδω! δεν θελω να σε επηρεασω και να σε βαλω σε σκεψεις και να κανεις και καμια λανθασμενη κινηση οπως εγω! επαθα και εμαθα!
αλλα μην το παρεις ασχημα επειδη σου ειπα οτι μπορει να μην εισαι ακομη ετοιμη να δεχτεις κατι τετοιο! δεν ειναι κακο!
 
OP
OP
A

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
Επίσης όταν έχεις μαζεμένα χύσια στα αρχίδια σου νοιώθεις μία τρελή και ακατανίκητη παρόρμηση να "αδειάσεις", τόσο τρελή που καλά - καλά δεν σε ενδιαφέρει το ΠΟΥ θα αδειάσεις όσο το ΝΑ αδειάσεις και να ανακουφίσεις επιτέλους αυτή την ακατανίκητη παρόρμηση που κυριαρχεί απόλυτα πάνω σου  
οταν νιωθω αυτο που λες πηγαινω σε μπουρδελο και εκτονωνομαι.δεν αδειαζω στη φιλη μου.
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
οταν νιωθω αυτο που λες πηγαινω σε μπουρδελο και εκτονωνομαι.δεν αδειαζω στη φιλη μου.

Εδώ είναι το θέμα. Γιατί δεν αδειάζεις στη "φίλη" σου; Φοβάσαι μήπως χαλάσει η φιλία σας; Και ποιος καθορίζει ότι οι δυο σας θα πρέπει να είσαστε αιώνια φίλοι; Γιατί να μην περάσετε π.χ. στο στάδιο να είσαστε "γαμιό-φιλοι" (fuck buddies)?
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Να έχουν γίνει εφτά κιλά το καθένα!  :2funny:  :2funny:  :2funny:


Πάντως οι γυναίκες το βλέπουν λίγο διαφορετικά.
Όσες "φίλες" έχω τους το έχω ξεκαθαρίσει.
Έτσι και τις βρω σε αδυναμία, πάει, θα τους το ρίξω ένα χεράκι...
Θυμώνουν λίγο στην αρχή, αλλά μετά καταλαβαίνουν και προσέχουν!!!
Δεν το γνωριζουν δεν το καταλαβενουν ευκολα
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Α κανεις λαθος,για αυτο ειναι οι φιλοι,αν δε σε στηριξει ο φιλος..
ακριβως!
αυτο που ελεγα και γω πριν! να ριξεις ενα ψιλο στα γρηγορα! αν δεν σε στηριξει ο φιλος ποιος θα το κανει? :2funny:
 

Zac Clouseau

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
985
Like
8
Πόντοι
6


πιστεύω και ναι...ξέρετε τι γκολ μπαίνουν στα φιλικά;;;
Αεροδυναμικά ! ! !
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
οκ σεβαστο!
αλλα ξερεις γιατι το σεβομαι ? γιατι ισως ακομη δεν εισαι ετοιμη να δεχτεις καποια πραγματα! εγω προσωπικα το σταματαω εδω! δεν θελω να σε επηρεασω και να σε βαλω σε σκεψεις και να κανεις και καμια λανθασμενη κινηση οπως εγω! επαθα και εμαθα!
αλλα μην το παρεις ασχημα επειδη σου ειπα οτι μπορει να μην εισαι ακομη ετοιμη να δεχτεις κατι τετοιο! δεν ειναι κακο!
τι να σου πω...ισως να εχεις και δικιο πραγμα που απευχομαι...
δε το παιρνω σχημα προς Θεου...
ουτε θα αλλαζα γνωμη μετα απο αυτην την κουβεντα μας...
δεν ειμαι μωρο...
ξερω να ξεχωριζω ποτε μιλαμε γ φιλους ποτε γ κολλητους κ ποτε γ την παρεα του καφε...
:) :) :) :) :)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Φιλία με την έννοια της αμοιβαίας εκτίμησης, εμπιστοσύνης και συμπάθειας, ιδίως με γυναίκα που ήξερες από παλιά (συμμαθήτρια, συμφοιτήτρια) είναι δυνατόν να υπάρξει και είναι καλό να υπάρχει...
Και φυσικά αν είχε λάβει χώρα στο παρελθόν θερμό επεισόδιο, ακόμη καλύτερα (αφενός σου έχει φύγει η περιέργεια, αφετέρου μπορεί να επαναληφθεί σε μια δύσκολη στιγμή- το ότι είσαι φίλος με μια γυναίκα δε σημαίνει ότι παυετε να είστε εσείς αρσενικό και αυτή θηλυκο- απλά έχετε άλλες προτεραιότητες)

Βέβαια, κολλητή φιλία με την έννοια να περνάτε πολύ ώρα (εκτος δουλειάς εννοείται) μαζί, να κοιμάστε μαζί (αλλά χωρίς να αγγίζεστε), να είστε όλο αγκαλίτσες και φιλάκια δεν είναι και τόσο υγιές και συνήθως σημαίνει ότι κάποιος από τους δύο κατά βάθος γουστάρει και ο άλλος απλά έχει βρει ένα βολικό συναισθηματικά ανώδυνο αποκούμπι...

 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
οι αλλοι 9 που ψηφισαν πως υπαρχει που ειναι;;;
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
τι να σου πω...ισως να εχεις και δικιο πραγμα που απευχομαι...
δε το παιρνω σχημα προς Θεου...
ουτε θα αλλαζα γνωμη μετα απο αυτην την κουβεντα μας...
δεν ειμαι μωρο...
ξερω να ξεχωριζω ποτε μιλαμε γ φιλους ποτε γ κολλητους κ ποτε γ την παρεα του καφε...
:) :) :) :) :)
χαιρομαι!!
απλα καμια φορα ξερεις τι γινεται?
τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα.....απλα εμεις τα βλεπουμε οπως θελουμε....οπως μας συμφερει και οχι οπως ειναι....γιατι? ο καθενας ξερει! αλλος για να μην πληγωθει....αλλος επειδη ετσι εχει συμβιβαστει και περναει καλα και παει λεγοντας!
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Ωχ...για κάτσε...τώρα θυμήθηκα...
Τις προάλλες κούτσαινα...λέεεεεεεεες?????
Χααααααααααααχαχχαχαχαχαχαχ....
Δεν ειναι καθολου πλακα για εμας,ενω εσεις δεν εχετε τετοιο προβλημα
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
χαιρομαι!!
απλα καμια φορα ξερεις τι γινεται?
τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα.....απλα εμεις τα βλεπουμε οπως θελουμε....οπως μας συμφερει και οχι οπως ειναι....γιατι? ο καθενας ξερει! αλλος για να μην πληγωθει....αλλος επειδη ετσι εχει συμβιβαστει και περναει καλα και παει λεγοντας!
παντως θα ηταν αστειο να πιστευω τωρα πως ενας αντρας που γνωρισα μπορει να γινει κολλητος μου....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom