Νέα

πεθανε ο μακης ψωμιαδης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα raopau
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 281
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
Μάκαρος.
Πήρε πολλά μυστικά μαζί του ο αρχιδαράς!
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Για τον  συγκεκριμενο  εχω να πω  οτι με  αφηνει αδιαφορο το γεγονοs
Αν δεν ημουν τζεντλεμαν θα  ελεγα             
tumblr_nu0iykbbKK1qi7eweo1_500.jpg
                 
 

Madman13

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2016
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Ο ανθρωπος που ειχε πυροβοληση το κωλο του και παινευοτανε για αυτο. Και μια ιστορια για το Μακαρο.
Ετυχε προ αμνημονευτων ετων να ειμαι γειτονας του στο μαγαζι που ειχε στην Ανδριανου.
Στο αστυνομικο τμημα της Ακροπολης ειχε παρει μεταθεση ενας αστυνομικος που μολις ειχε αποφοιτησει απο τη σχολη και το επαιζε Μαγκαρετ. Το εμαθε ο διοικητης του και του ανεθεσε μια δουλεια. Του εδωσε ενα μπουγιουρντι 80000 δρχ. ( εισπραξη μιας μετριας μερας για το μαγαζι του Ψωμιαδη), και του ειπε να το παραδωσεσει στο Μακαρο. Παει το παληκαρι λοιπον, δινει το χαρτι στο Μακη, το κοιταει αυτος καλα και του λεει. Μισο λεπτο αγαπουλα να δω τι εχω στο χρηματοκιβωτιο. Ανοιγει το χρηματοκιβωτιο, βγαζει ενα πιστολι και το κολλαει στο δοξαπατρι του πιτσιρικα και του λεει.
Αγαπουλα, πες του διοικητη σου μονο αυτο εχω.
Ακομα τρεχει ο πιτσιρικας και ακομα γελανε με αυτο στο αστυνομικο τμημα της Ακροπολης.
:kneel:
 

nks25

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Με ένα από τα σκηνικά που είχε κάνει ο Μάκαρος γελάνε ακόμα σε Πεντάγωνο και ΔΕΗ.

Επί εποχής νυχτερινής παντοκρατορίας του Ψωμιάδη στο κέντρο της Αθήνας, τα κτίρια που χρησιμοποιούσε ανήκαν στο Μετοχικό Ταμείο Στρατού, στην οδό Αμερικής.

Όταν λοιπόν, έγινε μια ανακαίνιση στα υπόγεια του κτιρίου για να γίνει το Attica, οι εργολάβοι βρήκαν έναν τοίχο που δεν υπήρχε στα σχέδια του Στρατού.

Τότε αποφάσισαν να τον γκρεμίσουν και βρήκαν μπροστά τους τα ρολόγια της ΔΕΗ που είχε χτίσει ο Μάκαρος για να πληρώνει ελάχιστα!

Οι τεχνικοί της ΔΕΗ που πήγαν στο σημείο είπαν ότι τα έψαχναν πάνω από 10 χρόνια...


 
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Ολους τους γαμαει ο Θεος στο τελος. :)
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.143
Κριτικές
166
Like
26.985
Πόντοι
34.538
Απλα, Θεός Σχωρέστον....Τιποτες αλλο...

Αλλα εκανε πολλες οικογενειες να κλαψουν αδικα...Αυτα για τωρα. Μετα τα 40 τα υπολοιπα....
Kαι καποιοι κονομησαν απο το ΜΑΚΑΡΟ!!!!
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Ελπιζω να ειχε κακό ψοφο.
 

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.780
Like
137
Πόντοι
16
[size=20pt]Σταύρος Ψωμιάδης: «Βρήκα τον πατέρα μου αναίσθητο και πεσμένο στο πάτωμα»[/size]


«Δεν μπορούμε να το πιστέψουμε. Δεν είχε κανένα πρόβλημα υγείας, τίποτα σοβαρό», λέει


Με ένα παράξενο παιχνίδι της μοίρας ήρθε αντιμέτωπος ο γιος του Μάκη Ψωμιάδη, Σταύρος, καθώς είναι ο άνθρωπος ο οποίος τον είδε τελευταία φορά ζωντανό και εκείνος ο οποίος τον βρήκε αναίσθητο στο πάτωμα του σαλονιού του σπιτιού του.

Ο Σταύρος Ψωμιάδης, μιλά αποκλειστικά στο protothema.gr για τις δύσκολες ώρες που περνά η οικογένεια μετά τον απρόσμενο θάνατο του μεγαλοπαράγοντα του ελληνικού ποδοσφαίρου. Ξεκαθαρίζει ότι δεν αντιμετώπιζε σοβαρό πρόβλημα υγείας, αν και τον ταλαιπωρούσε η καρδιά του, ενώ τα κιλά που έχασε το τελευταίο διάστημα οφειλόταν στη σωστή διατροφή και τον καθημερινό περίπατο.

«Χθες γύρω στις δώδεκα και μισή το βράδυ είδα για τελευταία φορά ζωντανό τον πατέρα μου. Τον καληνύχτισα και μου ευχήθηκε καλή διασκέδαση, την ώρα που έφευγα από το σπίτι, χωρίς ο ίδιος να δείχνει αδιάθετος ή κάτι που να προμήνυε το δυσάρεστο αυτό γεγονός. Επέστρεψα στο σπίτι γύρω στις τρεις το πρωί και τον βρήκα αναίσθητο και πεσμένο στο πάτωμα. Ο θάνατος του πατέρα μου μας ξάφνιασε όλους. Δεν μπορούμε να το πιστέψουμε. Είμαστε σοκαρισμένοι. Δεν είχε κανένα πρόβλημα υγείας, ουσιαστικά τίποτα σοβαρό, ώστε να ανησυχούμε για την κατάσταση του. Η απώλεια του βάρους του οφειλόταν στη σωστή διατροφή και στον καθημερινό περίπατο», λέει ο γιος του, Σταύρος Ψωμιάδης.

Όπως αναφέρει στο protothema.gr, χθες ο Μάκης Ψωμιάδης σηκώθηκε νωρίς το πρωί και έκανε τον καθιερωμένο του περίπατο στην περιοχή της Πλάκας. Στη συνέχεια και με σύμμαχο τον καλό καιρό πήγε για καφέ στην περιοχή του Ψυχικού, όπου συναντήθηκε με λίγα φιλικά άτομα, κάτι που έκανε αρκετά συχνά το τελευταίο διάστημα. Αμέσως μετά κινήθηκε προς τα νότια προάστια, προς την περιοχή της Γλυφάδας, ενώ έφτασε μέχρι το Λαύριο, προκειμένου να προσκυνήσει την εικόνα του Αγίου Νεκταρίου στη γνωστή εκκλησία της περιοχής.

Ο Σταύρος Ψωμιάδης υποστηρίζει ότι ο πατέρας του είχε ένα πρόβλημα υγείας με την καρδιά του, ωστόσο, δεν έδειχνε να είναι τόσο σοβαρό.

«Ο πατέρας μου την επόμενη εβδομάδα θα έκανε αλλαγή βαλβίδας στην καρδιά του, μία προγραμματισμένη επέμβαση ρουτίνας, όπως του είχε πει ο γιατρός. Κανένας δεν περίμενε να φύγει τόσο ξαφνικά. Χθες το πρωί ήταν αρκετά ευδιάθετος, πήγε σχεδόν σε όλη την Αθήνα, έφτασε μέχρι το Λαύριο», λέει.

Η οικογένεια Ψωμιάδη ζήτησε να γίνει ιατροδικαστική γνωμάτευση προκειμένου να εξακριβωθούν τα αίτια θανάτου.

Η νεκρώσιμος ακολουθία για τον Μάκη Ψωμιάδη θα γίνει στη μία το μεσημέρι της ερχόμενης Παρασκευής στον Ιερό Ναό του Αγίου Ιωάννη στην Φιλαδέλφεια, εκεί όπου λειτουργούσε ο πατέρας ο οποίος ήταν παπάς. Η κηδεία θα πραγματοποιηθεί στο κοιμητήριο της περιοχής του Κόκκινου Μύλου, όπου υπάρχει οικογενειακός τάφος.



174549.jpg



 

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.679
Κριτικές
33
Like
3.625
Πόντοι
2.660
Ότι δεν συμμαζεύει η "Ελληνική Δικαιοσύνη" αργά ή γρήγορα το ξεβρωμίζει ο Χάρος  :priest: :priest: :priest:
 

livornezos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
3.112
Κριτικές
2
Like
733
Πόντοι
96
σε πολυ γνωστο μαγαζι με κρεατα στη καισαριανη ετρωγε λιγο πριν τα χριστουγεννα ο μακης με τον γαμπρο τ μπουρουση κ τη κορη του , καθως εφευγαν και τους κοιταγε το μαγαζι ο ψωμιαδης ειπε στον κοσμο τη κοιτατε ρε ο ψωμιαδης ζει και βασιλευει ο δε μπουρουσης κοιταγε σαν μπραβος του ετοιμος για τσαμπουκα, αυτα για την ιστορια
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.791
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
Ότι δεν συμμαζεύει η "Ελληνική Δικαιοσύνη" αργά ή γρήγορα το ξεβρωμίζει ο Χάρος  :priest: :priest: :priest:

μωρέ τους γαμάει το κέρατο  :tooth:
10 - 15 κουφάλες σαν τον ψωμιάδη να ψωφούσαν ακόμα θα μιλούσαμε για κάθαρση  :)
 

VatoLoco

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2012
Μηνύματα
109
Like
185
Πόντοι
1
Κακοψυχος άνθρωπος ήταν Όπως και να έχει θεός σχωρεστον
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom