Νέα

Πέθανε ο Αλέξανδρος Νικολαΐδης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Maximilien
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
409
Κριτικές
5
Like
1.343
Πόντοι
481
Πραγματικό σοκ. Πολύ συμπαθής και καλό παιδί και φυσικά μεγάλος αθλητής. Δεν είναι τυχαία η στάση που κράτησε και δεν ήξερε σχεδόν κανείς, ούτε κάποιοι κοντινοί του άνθρωποι για την ασθένειά του, μέχρι που έφυγε. Ακόμα και σε αυτή τη σάπια περίοδο που ζούμε, υπάρχουν άνθρωποι που ζουν και πεθαίνουν με αξιοπρέπεια, μια έννοια που τείνει να εξαφανιστεί από τη σύγχρονη κοινωνία. Δυστυχώς όμως φεύγουν πολύ νέοι. Σε αντίθεση με πολλούς άλλους που διαλέγουν να διαφημίζουν σαν περιοδεύων θίασος τις αρρώστιες και τα προβλήματα υγείας τους από κανάλι σε κανάλι για λίγη προβολή.
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
4.435
Like
2.531
Πόντοι
456
Συλληπητήρια στην οικογένεια του εκλιπόντος. Έβλεπα πριν από λίγο ειδήσεις και είχε τον Τσίπρα να απευθύνει αποχαιρετιστήριο λόγο. Δεν αφορά στον Τσίπρα, αλλά ρε γαμώτο, δεν μπορούν να πουν δύο κουβέντες χωρίς να διαβάζουν σημείωμα; Ούτε σε επικήδειο; Και αυτά γραμμένα πρέπει να τα έχουν; Δύο απλά λόγια συμπόνοιας είναι τόσο δύσκολα;
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.128
Κριτικές
4
Like
9.080
Πόντοι
2.306
Συλληπητήρια στην οικογένεια του εκλιπόντος. Έβλεπα πριν από λίγο ειδήσεις και είχε τον Τσίπρα να απευθύνει αποχαιρετιστήριο λόγο. Δεν αφορά στον Τσίπρα, αλλά ρε γαμώτο, δεν μπορούν να πουν δύο κουβέντες χωρίς να διαβάζουν σημείωμα; Ούτε σε επικήδειο; Και αυτά γραμμένα πρέπει να τα έχουν; Δύο απλά λόγια συμπόνοιας είναι τόσο δύσκολα;
Τυπε ειδικά οι επικηδιοι πρέπει να ειναι γραμμένοι.
Εκείνη την ώρα μπορεί να ξεχάσεις τι θες να πεις από τη συγκίνηση.
Επίσης επειδή δεν είναι ώρα για να σκέφτεσαι, καλύτερα κάποια έτοιμα λόγια..
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Τα 2 Ολυμπιακα του μεταλλια ηταν επιθυμια του να δημοπρατηθουν και τα χρηματα να διατεθουν σε φιλανθρωπικα ιδρυματα.
Μεταλλια, και μαλιστα Ολυμπιακα, που θα μπορουσαν να μεινουν στην οικογενεια του χρονια και γενιες μετα, εκεινος θελησε να τα διαθεσει για να βοηθησει αλλους ανθρωπους.

Και σε αυτο σπουδαιος, ξεχωριστος ανθρωπος.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
μαντεξε τυπε : οι πολιτικοι δεν ειναι κατι αερινα οντα που τα συνανταμε μονο στις τηλεορασεις...υπαρχουν ατομα που συνεργαζονται με πολιτικους, που ειναι γειτονες με πολιτκους, που ειναι ξαδερφια με πολιτικους, που ειναι φιλοι με πολιτικους, που μπορει να τους εχουν βοηθησει πολιτκοι κτλ....
δηλαδη αν πεθανω εγω και ειμαι κολλητος με τον τσοβολα, δεν μπορω να τον ευχαριστησω τον τσοβολα που με βοηθησε σε μια δυσκολη στιγμη ή θα με βγαλεις κατευθειαν κομματοσκυλο????
η αντιληπτικη σου ικανοτητα ειναι πολυ μικρη, γιατι δεν μπορεις να ξεχωρισεις την φραση "γνωρισα τον τσιπρα που ειναι ανθρωπος με Α κεφαλαιο", που ειναι μια καθαρα προσωπικη κριση χωρις ιχνος πολιτικης χροιας, σε αντιθεση με την φραση "γνωρισα τον τσιπρα που ειναι ο πολιτικος ηγετης που εσκισε τα μνημονια" , η οποια ειναι μια καθαρα πολιτικη κριση, η οποια βεβαια δεν εχει σχεση με το τι ειπε ο θανων στην συγκεκριμενη περιπτωση...

και για του λογου το αληθες, αυτα ειπε ο πεθαμενος :
"Και τέλος θέλω να σταθώ στον άνθρωπο με άλφα κεφαλαίο, τον Αλέξη Τσίπρα, ήρθε πολύ πρόσφατα στη ζωή μου και μου χάρισε την φιλία του, την σκέψη του, το αδελφικό του νοιάξιμο, σαν να με ήξερε από πάντα. Μου απέδειξε ότι η όλα όσα πρεσβεύει ο ίδιος και η αριστερά είναι πραγματική στάση ζωής. Με στήριξε ηθικά και πρακτικά και έκανε και αυτός τα αδύνατα δυνατά για να έχω την καλύτερη φροντίδα."
ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΔΩΣΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΧΡΟΙΑ...ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ!!!!
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Ρε φίλε συγνώμη όταν λέει " Μου απέδειξε ότι η όλα όσα πρεσβεύει ο ίδιος και η αριστερά είναι πραγματική στάση ζωής " δεν έχει πολιτική χροιά; Αναφέρθηκε στην αριστερά.Τέλος πάντων δεν έχει νόημα αυτό κρίμα σε αυτόν τον νέο άνθρωπο που χάθηκε τόσο άδικα.
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Συλληπητήρια στην οικογένεια του εκλιπόντος. Έβλεπα πριν από λίγο ειδήσεις και είχε τον Τσίπρα να απευθύνει αποχαιρετιστήριο λόγο. Δεν αφορά στον Τσίπρα, αλλά ρε γαμώτο, δεν μπορούν να πουν δύο κουβέντες χωρίς να διαβάζουν σημείωμα; Ούτε σε επικήδειο; Και αυτά γραμμένα πρέπει να τα έχουν; Δύο απλά λόγια συμπόνοιας είναι τόσο δύσκολα;

Στις κηδείες , και συχνά πυκνά , λέγονται οι μεγαλύτερες μαλακίες . Οπότε καλύτερα δυο λόγια και μετρημένα και ελεγμένα .
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Συλληπητήρια στην οικογένεια του εκλιπόντος. Έβλεπα πριν από λίγο ειδήσεις και είχε τον Τσίπρα να απευθύνει αποχαιρετιστήριο λόγο. Δεν αφορά στον Τσίπρα, αλλά ρε γαμώτο, δεν μπορούν να πουν δύο κουβέντες χωρίς να διαβάζουν σημείωμα; Ούτε σε επικήδειο; Και αυτά γραμμένα πρέπει να τα έχουν; Δύο απλά λόγια συμπόνοιας είναι τόσο δύσκολα;
δυστυχως η πολιτικη δεν ειναι απλα επαγγελμα αλλα τροπος ζωης. Ακομα και στην συνταξη οι πολιτικοι αξιολογουν τα παντα με βαση το πολιτικο κοστος προς την παραταξη ή προς τα παιδια τους που πολιτευονται κτλ. Ειναι ενα επαγγελμα για τεχνοκρατες και ρομποτ με ελαχιστες ευαισθησιες. Γιαυτο οι πιο παθιασμενοι ή οι πιο ευαισθητοι δεν "μακροημερευουν" σε καποιο σοβαρο ποστο. Η ανθρωπια ειναι αδυναμια, και το ξερουν. Εχεις δει πολλους πολιτικους αρχηγους να δακρυζουν πχ; Ελαχιστους εως κανεναν, προσφατα τουλαχιστον. It is what it is.
 
OP
OP
Maximilien

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.140
Κριτικές
8
Like
32.310
Πόντοι
6.536
Τώρα ψύχραιμα και αφού έφυγε η θλίψη θα πώ ότι ήταν ο πιο διαδραστικός και επιδραστικός αθλητής στην κοινωνία.
Ένα στολίδι πραγματικά.
Μαζί του θα έβαζα τον Στέλιο Κυριακίδη και τον Παναγιώτη Γιαννάκη.
Δύο ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ με κοινωνικές ευαισθησίες και με το εγώ τους κάτω από το εμείς.
Ο Κυριακίδης έχει μείνει στην ιστορία κυρίως για τις ανιδιοτελείς πράξεις του και την βοήθεια που προσφερε σε πολύ δύσκολους καιρούς.
Ο Αλέξανδρος μεγάλος αθλητής αλλά ακόμα μεγαλύτερος άνθρωπος.
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Και τον Νίκο Γκάλη μαρκήσιε .Να είσαι καλά συμφωνώ με αυτά που λες και στεναχωρήθηκα πολύ .Κριμα !
 
OP
OP
Maximilien

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.140
Κριτικές
8
Like
32.310
Πόντοι
6.536
Και τον Νίκο Γκάλη μαρκήσιε .Να είσαι καλά συμφωνώ με αυτά που λες και στεναχωρήθηκα πολύ .Κριμα !
Σαν παίκτης τρομερός και φοβερός.
Αλλά σαν προσωπικότητα όχι και τόσο.
Μόνο με το μπάσκετ ασχολείται.
Αυτοί που ανέφερα ασχολούνται-αν με την κοινωνία γενικότερα.
Τον Αλέξανδρο τον παραδεχόμουν ανέκαθεν και ας ανήκε σε άλλο κόμμα/ιδεολογία....
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ο Νικολαΐδης, για οσους δεν γνωριζουν, ηταν αναπληρωτής εκπροσωπος τυπου του Συριζα. Επομενως, το να κάνει αναφορά στο τελευταίο σημείωμά του στον Τσιπρα, ειναι απολυτως λογικο και αναμενομενο, και δεν καταλαβαινω γιατι ξενιζει μερικους. Ειναι κακό να αφησεις ακομη και μια πολιτικη "δηλωση" στο τελευταιο σημειωμα σου? Απολυτως θεμιτο.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Δεν ξέρω αν ειπώθηκε,αλλά για ένα διάστημα ήταν παντρεμένος και με τη μουνάρα τη Ρούξι Ντουμιτρέσκου.Και μάλλον θα κατάλαβε ότι ποτέ δεν παντρεύεσαι Ρουμούνα
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
1
Like
6.149
Πόντοι
2.356
Αν θυμάμαι καλά, πήρε το παιδί και την κοπάνησε για Ρουμανία. Νομίζω πήγε δικαστικά η φάση. :confused:

Μουνάρα όντως πάντως η Ρούξι. Και πανάθα. :bigdick:
 

Antovas

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
14
Like
11
Πόντοι
0
Τον ήξερα λίγο τον τυπο όπως και την γυναίκα του. Καλό παραδεισο του ευχομαι ηταν πολύ ενταξει παιδι.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.496
Κριτικές
171
Like
91.290
Πόντοι
46.423
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.496
Κριτικές
171
Like
91.290
Πόντοι
46.423

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.764
Κριτικές
56
Like
6.153
Πόντοι
11.836
Μεγάλος αθλητής και πολύ καλό παιδί. Απόδειξη ότι κρατούσε επαφή με παλιούς του αντιπάλους. Κρίμα που έφυγε τόσο νέος
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom