Νέα

Πέθανε ο Αλέξανδρος Νικολαΐδης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Maximilien
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006

Ευχαριστώ που μου δώσατε παράταση ζωής για να με θυμάται το κοριτσάκι μου!​

Αλέξανδρος Νικολαΐδης​

Ο Θεός ας αναπαύσει την ψυχή σου <<ἐν τόπῳ φωτεινῷ, ἐν τόπῳ χλοερῷ, ἐν τόπῳ ἀναψύξεως, ἔνθα ἀπέδρα ὀδύνη, λύπη καὶ στεναγμός>>
και ας δώσει κουράγιο και παρηγοριά στην οικογένεια και στους οικείους σου.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.453
Κριτικές
1
Like
7.440
Πόντοι
2.306
Οφειλει η κοινωνια μεσω του συλλογου που ανηκε και η Πολιτεια να τον τιμησει μετα θανατον για το ηθος, την ψυχικη του δυναμη και την υπερηφανια που μας χαρισε με τις επιτυχιες του.
Επιπλεον η γυναικα του και τα παιδια του πρεπει να στηριχθουν αφου εχασαν πια το στηριγμα τους.
Ελπιζω να υπαρχει μηχανισμος για τετοιες περιπτωσεις (τοσοι διοριζονται λογω βυσματος, ας γινει μια φορα και το πρεπον).
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.947
Πόντοι
9.297
Είχα την ελπίδα ότι θα έγινε λάθος....δυστυχώς όμως δεν έγινε έτσι.
Μέγας αγωνιστής εντός και εκτός αγωνιστικών χώρων.
R.I.P....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.947
Πόντοι
9.297
Οφειλει η κοινωνια μεσω του συλλογου που ανηκε και η Πολιτεια να τον τιμησει μετα θανατον για το ηθος, την ψυχικη του δυναμη και την υπερηφανια που μας χαρισε με τις επιτυχιες του.
Επιπλεον η γυναικα του και τα παιδια του πρεπει να στηριχθουν αφου εχασαν πια το στηριγμα τους.
Ελπιζω να υπαρχει μηχανισμος για τετοιες περιπτωσεις (τοσοι διοριζονται λογω βυσματος, ας γινει μια φορα και το πρεπον).
Σωστά...το Υπ.Αθλητισμου πρέπει να μεριμνήσει ώστε να μην μεινει στην ψάθα η οικογένεια του.
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456
Από τις λίγες φορές που διάβασα πως πέθανε κάποιος επώνυμος και δεν είπα στα αρχιδια μου...ο πρόωρος θάνατος του και το ότι το κράτησε κρυφό από την δημοσιότητα συγκλονίζουν!

Παράδειγμα ήθους... κρίμα!!!
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Ελεος γαμω τα μυαλα που κουβαλατε ορισμενοι.Οχι ρε ΔΕΝ θα τον ξεχασουμε γιατι ηταν υποδειγμα αθλητη και ανθρωπου.Και γι αυτους που θα προλαβουν να πουν την μαλακια τους,ασχολουμουν με το ταε κβο ντο και ειχα την μεγαλη τυχη να τον γνωρισω μια φορα.Οποτε οι μισανθρωποι καντε μας την χαρη και αδειαστε μας την γωνια...
 

RedRadar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6
Like
1
Πόντοι
0
Ρε μάγκες, ξέρω ότι αυτό που θα γράψω θα περάσει γα σας έτσι λόγω των πολιτικών παρωπίδων που έχετε, αλλά δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα στην ζωή; Ότι μπροστά στο θάνατο που ΟΛΟΥΣ μας περιμένει δεν είμαστε τίποτα. Κάθεστε και τσακώνεστε για μαλακιες, καταλάβετε το πια. Είμαι 24 και ήδη έχω σιχαθεί την κατάσταση εδώ, σε αυτή την ζωή. Καθίστε και αφιερώστε κάποια λεπτά κοιτώντας αυτή την είδηση και αναλογιστείτε κάποια πράγματα
Εντωμεταξύ κανείς δεν ανέφερε τίποτα πολιτικό ή διχαστικό μέχρι την στιγμή που πόσταρες. Αντιθέτως ο ίδιος ο μακαρίτης θεώρησε πρέπον στο κείμενο που άφησε παρακαταθήκη για τα παιδιά του να πλέξει το εγκώμιο του Τσίπρα. Δεν θα το σχολιάσω σεβόμενος το μέγεθος ενός γεγονότος σαν τον θάνατο αλλά θα το αφήσω στην κρίση σας. Διότι πράγματι θα συμφωνήσω μαζί σου πως αν αντιληφθούμε όλοι ότι είμαστε απλοί θνητοί και η κοινή μοίρα του θανάτου μας ενώνει θα βρούμε εν τέλει περισσότερα κοινά ο ένας με τον άλλον παρά διαφορές.
 
OP
OP
Maximilien

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.139
Κριτικές
8
Like
32.310
Πόντοι
6.536
Ελεος γαμω τα μυαλα που κουβαλατε ορισμενοι.Οχι ρε ΔΕΝ θα τον ξεχασουμε γιατι ηταν υποδειγμα αθλητη και ανθρωπου.Και γι αυτους που θα προλαβουν να πουν την μαλακια τους,ασχολουμουν με το ταε κβο ντο και ειχα την μεγαλη τυχη να τον γνωρισω μια φορα.Οποτε οι μισανθρωποι καντε μας την χαρη και αδειαστε μας την γωνια...
Αντε με τα μουνόπανα....
200 κιλά ο καθένας από αυτούς....
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.493
Like
21.861
Πόντοι
5.006
Εντωμεταξύ κανείς δεν ανέφερε τίποτα πολιτικό ή διχαστικό μέχρι την στιγμή που πόσταρες. Αντιθέτως ο ίδιος ο μακαρίτης θεώρησε πρέπον στο κείμενο που άφησε παρακαταθήκη για τα παιδιά του να πλέξει το εγκώμιο του Τσίπρα. Δεν θα το σχολιάσω σεβόμενος το μέγεθος ενός γεγονότος σαν τον θάνατο αλλά θα το αφήσω στην κρίση σας. Διότι πράγματι θα συμφωνήσω μαζί σου πως αν αντιληφθούμε όλοι ότι είμαστε απλοί θνητοί και η κοινή μοίρα του θανάτου μας ενώνει θα βρούμε εν τέλει περισσότερα κοινά ο ένας με τον άλλον παρά διαφορές.
τι να σχολιασεις δηλαδη????
ο ανθρωπος αναφερθηκε σε καποια προσωπα που θεωρουσε σημαντικα στην ζωη του, μεταξυ των οποιων ηταν και ο τσιπρας...και η τοποθετηση του ηταν καθαρα προσωπικη...δεν εκανε πολιτικη δηλωση οτι εσκισε τα μνημονια ο τσιπρας και τετοιες πιπες...
αλλα αμα εισαι κομματοσκυλο, με το που βλεπεις λεξεις οπως τσιπρας ή μητσοτακης, αμεσως χτυπανε λαμπακια...
:confused: :confused: :confused:
 

RedRadar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6
Like
1
Πόντοι
0
τι να σχολιασεις δηλαδη????
ο ανθρωπος αναφερθηκε σε καποια προσωπα που θεωρουσε σημαντικα στην ζωη του, μεταξυ των οποιων ηταν και ο τσιπρας...και η τοποθετηση του ηταν καθαρα προσωπικη...δεν εκανε πολιτικη δηλωση οτι εσκισε τα μνημονια ο τσιπρας και τετοιες πιπες...
αλλα αμα εισαι κομματοσκυλο, με το που βλεπεις λεξεις οπως τσιπρας ή μητσοτακης, αμεσως χτυπανε λαμπακια...
:confused: :confused: :confused:
Μολις τώρα είπα πως δεν θα σχολιάσω όσο και αν με προβοκάρεις να το κάνω. Κομματόσκυλο είμαι εγώ ή εσύ που θεωρείς λογικό στο κρεβάτι του θανάτου να ευχαριστούμε πολιτικούς? Έλα άσε τους χαρακτηρισμούς και τις δικαιολογίες.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.111
Πόντοι
10.411
Καλό παράδεισο Γίγαντα.Σε ευχαριστούμε

alexandros_nikolaidis_rip_xr.jpg
 

sadio_mane

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2021
Μηνύματα
86
Like
155
Πόντοι
0
Εντωμεταξύ κανείς δεν ανέφερε τίποτα πολιτικό ή διχαστικό μέχρι την στιγμή που πόσταρες. Αντιθέτως ο ίδιος ο μακαρίτης θεώρησε πρέπον στο κείμενο που άφησε παρακαταθήκη για τα παιδιά του να πλέξει το εγκώμιο του Τσίπρα. Δεν θα το σχολιάσω σεβόμενος το μέγεθος ενός γεγονότος σαν τον θάνατο αλλά θα το αφήσω στην κρίση σας. Διότι πράγματι θα συμφωνήσω μαζί σου πως αν αντιληφθούμε όλοι ότι είμαστε απλοί θνητοί και η κοινή μοίρα του θανάτου μας ενώνει θα βρούμε εν τέλει περισσότερα κοινά ο ένας με τον άλλον παρά διαφορές.
Οταν έκανα εγώ το σχόλιο υπήρχαν δύο τρεις που λέγανε τις συνηθισμένες κομματικές διαφωνίες τους, τώρα τα διέγραψαν ή τους τα διέγραψε κάποιος άλλος δεν ξέρω.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Βλεπεις και τον Δημα να λυγαει μπροστα στην καμερα και γινεται η καρδια σου περιβολι...
Και ξερει πολυ καλα ο Πυρρος τι πουτανα ειναι αυτη η ασθενεια...
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.069
Κριτικές
7
Like
3.812
Πόντοι
736
"............... σε αυτή τη ζωή που είμαστε όλοι περαστικοί, μεγαλύτερη σημασία έχει τι αποτύπωμα θα έχουμε αφήσει, και όχι πώς ή πότε θα φύγουμε".

Καλό είναι να μην το ξεχνάμε .....

R.I.P.
Καλό Παράδεισο δαφνοστεφανομένε Ολυμπιονίκη της ΖΩΗΣ Αλέξανδρε !!!
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.493
Like
21.861
Πόντοι
5.006
Μολις τώρα είπα πως δεν θα σχολιάσω όσο και αν με προβοκάρεις να το κάνω. Κομματόσκυλο είμαι εγώ ή εσύ που θεωρείς λογικό στο κρεβάτι του θανάτου να ευχαριστούμε πολιτικούς? Έλα άσε τους χαρακτηρισμούς και τις δικαιολογίες.
μαντεξε τυπε : οι πολιτικοι δεν ειναι κατι αερινα οντα που τα συνανταμε μονο στις τηλεορασεις...υπαρχουν ατομα που συνεργαζονται με πολιτικους, που ειναι γειτονες με πολιτκους, που ειναι ξαδερφια με πολιτικους, που ειναι φιλοι με πολιτικους, που μπορει να τους εχουν βοηθησει πολιτκοι κτλ....
δηλαδη αν πεθανω εγω και ειμαι κολλητος με τον τσοβολα, δεν μπορω να τον ευχαριστησω τον τσοβολα που με βοηθησε σε μια δυσκολη στιγμη ή θα με βγαλεις κατευθειαν κομματοσκυλο????
η αντιληπτικη σου ικανοτητα ειναι πολυ μικρη, γιατι δεν μπορεις να ξεχωρισεις την φραση "γνωρισα τον τσιπρα που ειναι ανθρωπος με Α κεφαλαιο", που ειναι μια καθαρα προσωπικη κριση χωρις ιχνος πολιτικης χροιας, σε αντιθεση με την φραση "γνωρισα τον τσιπρα που ειναι ο πολιτικος ηγετης που εσκισε τα μνημονια" , η οποια ειναι μια καθαρα πολιτικη κριση, η οποια βεβαια δεν εχει σχεση με το τι ειπε ο θανων στην συγκεκριμενη περιπτωση...

και για του λογου το αληθες, αυτα ειπε ο πεθαμενος :
"Και τέλος θέλω να σταθώ στον άνθρωπο με άλφα κεφαλαίο, τον Αλέξη Τσίπρα, ήρθε πολύ πρόσφατα στη ζωή μου και μου χάρισε την φιλία του, την σκέψη του, το αδελφικό του νοιάξιμο, σαν να με ήξερε από πάντα. Μου απέδειξε ότι η όλα όσα πρεσβεύει ο ίδιος και η αριστερά είναι πραγματική στάση ζωής. Με στήριξε ηθικά και πρακτικά και έκανε και αυτός τα αδύνατα δυνατά για να έχω την καλύτερη φροντίδα."
ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΔΩΣΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΧΡΟΙΑ...ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ!!!!
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom