Νέα

Περί θητείας στρατού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JohnKal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 232K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Το ΥΕΘΑ εξετάζει το ενδεχόμενο στρατιωτικής θητείας στα 18...

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 171 44,5%
  • Διαφωνω

    Ψήφοι: 14 3,6%
  • Να παραμείνει όπως έχει σήμερα

    Ψήφοι: 33 8,6%
  • Είμαι κατά της υποχρεωτικής στράτευσης γενικά

    Ψήφοι: 162 42,2%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 1,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    384

Επισκέπτης
Για μένα μπορείς να λες ό,τι θες, όπως και να υποθέτεις ό,τι γουστάρεις. Σε μικρότητες είμαι συνηθισμένος, στην Ελλάδα ζω. Μήπως όμως να άφηνες την ειρωνία και να δοκίμαζες κανένα επιχείρημα για τα πολύ ακραία που λες, γιατί στο επιπλέον η ειρωνία θέλει λίγο παραπάνω ευφυία.. οπότε δεν ξεκινάς με τα επιχειρήματα?

Δεν προκειτε να επιχειρηματολογήσω. Ούτε εχω την απαιτηση να ασπαστεί κανεις τις αποψεις μου. Ουτε να αποδείξω σε κανενα τιποτα. Αυτα έζησα με/από αυτους, αυτα γραφω. Κια λίγα είπα. Είναι απο τα λίγα πράγματα που συμφωνω με την Ντόρα και την πολιτική της....
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Δεν προκειτε να επιχειρηματολογήσω. Ούτε εχω την απαιτηση να ασπαστεί κανεις τις αποψεις μου. Ουτε να αποδείξω σε κανενα τιποτα. Αυτα έζησα με/από αυτους, αυτα γραφω. Κια λίγα είπα. Είναι απο τα λίγα πράγματα που συμφωνω με την Ντόρα και την πολιτική της....

Δεν πήγαινε σε σένα.. Η προσωπική άποψη για αυτούς που έχει συναντήσει δεν νομίζω να δείνει σε κανέναν επιχειρήματα για την μη ελληνικότητα της κυπριακής διαλέκτου ή για το επίπεδο των παγκύπριων εξετάσεων.. Για αυτό και δεν με απασχόλησε καν αυτό που είπες..
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Φίλε, δεν νομίζω να με είδες πουθενά να βρίζω τη δικιά σου μάνα. Οπότε το στυλ μου μια χαρά το βρίσκω.

Επαναλαμβάνω, δεν ξέρεις το παραμικρό για μένα. Επομένως αντί να κάνεις σχόλια επί προσωπικού που σε εκθέτουν, καθώς τυχαίνει να μαι αρκετά πιο παλιός από εσένα εδώ μέσα, δεν δοκιμάζεις να δικαιολογήσεις τα προκλητικά που λες ? Εκτός αν δεν υπάρχουν βέβαια...
Συνεχιζεις να με προκαλεις αλλα δε θα πεσω στη λουμπα.Οσο γιατο αν εισαι παλιος ξερεις τι σημαινει για μενα.. :jerking:
Παλιος-νεος να μαθαινεις ειναι στο στρατο.
Ουτε εσυ ξερεις για μενα οποτε τα σχολια σου περι ευφυιας δε νομιζω να πιανουν τοπο.
Ξυπνα και καταλαβε οτι εισαι σε φορουμ με πολλες αποψεις και ειτε σαρεσουν ειτε οχι
θα τις δεχεσαι.
Τα περι παλιων πες τα αλλου.
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Τα παιδια μου οτι και να κανουν θα παραμεινουν εσαει γονοι μου...Ακομα και αν εγω θελησω να τα αποκυρηξω,εκεινα θα συνεχισουν να ειναι παιδια μου ελκοντας βιολογικη καταγωγη απο εμενα...Το αυτο ισχυει και για την Κυπρο εν προκειμενω...Οτι και να γινει,οτι και να ειπωθει, οσο και να "χαλιεστε" μερικοι εξ υμων (ενθεν κακειθεν), ειναι παιδι της μητερας Ελλαδας....
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Δεν το πα για να δείξω ότι έχω περισσότερα αστέρια από σένα..ελάχιστα με απασχολεί. Τυχαίνει να ξέρει απλά περισσότερος κόσμος αν είμαι και τί ειμαι, για αυτό εκτίθεσαι με το να λες ανυπόστατα πράγματα για μένα, όπως και με το να μου βρίζεις τη μάνα.

Οι απόψεις είναι καλές όταν δικαιολογούνται, πολυ περισσότερο όταν είναι προκλητικές. Το να το αποφεύγει κανείς, είναι το γνωστό "έ να πούμε καμιά μαλακία και γενικότητα να περάσει η ώρα". Επίσης το να ισχυρίζεσαι ότι δεν μπορείς να το κάνεις χωρίς να βρίσεις, λέει πολλά για την κινητικότητα των φαιών κυττάρων που διαθέτεις. Είσαι διατεθειμένος να το κάνεις λοιπός ανθρώπινα ή θα εξακολουθείς να είσαι ένας αγκιτάτορας της κακιάς ώρας?
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Ποτε σου βρισα τη μανα σου?
διαβασε τα ποστ μου να καταλαβεις που στηριζονται αυτα που λεω.
Οσο για το αν σε ξερουν,δε σε ρωτησα κιολας.Αλλα μια και το εθεσες
κατι μου λεει οτι εχεις μπερδεψει την προσωπικη σου ζωη με του ιντερνετ.
Ξυπνα φιλε ενα νικ εχεις μονο,ΔΕ ΣΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ..
 

Επισκέπτης
Για να μην παρεξηγηθω. Δεν τιθετε θέμα ελληνικότητας (με την ιστορική εννοια) των Κυπρίων. Καμία. Περι χαρακτηρος και πολιτικής τους ομιλώ/σχολιάζω.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Οτι και να γινει,οτι και να ειπωθει, οσο και να "χαλιεστε" μερικοι εξ υμων (ενθεν κακειθεν), ειναι παιδι της μητερας Ελλαδας....

Είναι άλλο κράτος όμως!!! Πόσες φορές θα το πούμε!!!
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Αλλη μια για τους κατοικους του εξωτερικου που οτι γνωμη εχουν την αποκτουν απο το διαβασμα..
 

Επισκέπτης
Ξυπνα φιλε ενα νικ εχεις μονο,ΔΕ ΣΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ..

Μην το λες αυτο....ο Σουηδός (νομιζω) Πρωθυπουργός γαμουσε τσατική γκόμενα .... σερφαρε....απλά εκει δεν τον έκραξαν..τον επιδοκημασαν και προφανως θα τον ξαναψηφίσουν....
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Εντάξει, τα γνωστά που έχουν διδάξει οι παλαιότεροι προκλητικότατοι του σάιτ. Αρχίσαμε να ξεφεύγουμε από το θέμα και λέμε ό,τι μας κατεβάσει. Εγω είπα κάτι ως αντίβαρο στα εξωπραγματικά που έλεγες για μένα. Εσύ το πήρες σαν σωσίβιο για να γλιτώσεις από την ανυπαρξία των επιχειρημάτων και του λόγου σου.

Και επειδή ακριβώς είναι ένα νικ, μπορείς πίσω από αυτό να βρίζεις μάνες (ναι, το ποστ που σβήσαν οι μοντς) και μετά να το αρνείσαι, επίσης πολύ αρσενικό εκ μέρους σου, και να ποστάρεις πράγματα που δεν μπορείς ούτε κατά διάνοια να στηρίξεις, για να μην πω να φανταστείς .

Και για να δεις ότι είσαι στον κόσμο σου, δεν κατοικώ έξω. Απλά έγραψα ότι είμαι στο εξωτερικό. Εσύ, όπως και στην περίπτωση της Κύπρου, κατέθεσες ότι κατέβασαν τα κοιμώμενα φαιά. Δεν πειράζει, καλές είναι και οι κάμερες στα μπουρδέλα, μέχρι εκεί καλά είσαι.

Δεν πρόκειται να συνεχίσω, καλή συνέχεια
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Οσο γιατο αν εισαι παλιος ξερεις τι σημαινει για μενα.. :jerking:
Παλιος-νεος να μαθαινεις ειναι στο στρατο.
Τα περι παλιων πες τα αλλου.

Αν είναι έτσι, τότε...Σύνταξη στα 18 και ψήφο στα 80!!! :dancing: :dancing: :dancing:
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Χαιρομαι που εισαι fun των video μου,στο επομενο θατο αφιερωσω σε σενα.
Οσο για τη μανα σου,που ουτε το ονομα της δεν ειπες μονο,σε πληροφορω οτι εσυ ξεκινησες το να γαμησω μια μανα και εγω σου ειπα οτι εχω καποια υποψιν μου.
Τωρα αν εσυ το πηρες για τη δικη σου,μεγαλε τι να πω..
Οσο για αυτα που λεω,ειναι στηριζομενα στου 8 μηνες στη κυπρο,οποτε οτι και να μου λες φιλε,οτι και να εχεις διαβασει δε παιζει να χεις δει τι στην ουσια γινεται με τους ελδυκαριους.
Κατσε διαβασε κανενα βιβλιο γραμματικης να διορθωνεις τα κακως λεγομενα και καλα εισαι.
Το θεμα προφανως δε το κατεχεις και εχεις αγνοια.
Αν θες παντως το βιντεακι στο ξανανεβαζω..
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Είναι άλλο κράτος όμως!!! Πόσες φορές θα το πούμε!!!

-"Γιατι σπας το αυτοκινητο;"
-"Γιατι εχει αθηναικες πινακιδες"
-"Και ειναι λογος αυτος για να το σπασεις;"
-"E, ναι!"
-"Ποιος το λεει αυτο,θα μας τρελλανεις;"
-"Ολοι το λενε!"
-"Ποιοι ολοι;"
-"Ολοι...Ο Μπαμπης ο σουγιας, ο Κωστας ο Γκοντζιλα, ο πεταλουδας ο Νικος..." :grin: :grin:

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
δεν θελω να είμαι δεικτικος. εχω γνωρισει ομως αρκετους Κύπριους. Ακαδημαικά και επαγγελματικά. Λέω ευθέως τη γνωμη μου. Αυτα εζησα, αυτα λέω, Στα αρχίδια μου ο αντίλογος.


1. Κομπλεξικοι. Αγενεις. Ημιμαθείς ξερόλες.
2. Φαντασμένοι. Τσιγκούνδες. Γυφτοι.
3. Αχάριστοι, εαυτούληδες, φυγοπονοι.
4. Μικροψωληδες. Ετσι λέγαν οι δικες τους. Μικρες και χοντρες ψωλές.
5. ΚΛΙΚΑΔΟΡΟΙ. Αρχηγοί στην κλίκα...επιστημονες. Μέχρι και ΜΟΝΗ στο Α. ΟΡΟΣ καταλήψανε.
6. Εχουν μιά ελαφριά αηδιαστική μελαχρινή αποχρωση και προφορά.

Αυτά. Αν θυμηθω και αλλα, θα τα γραψω.

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτή η περιγραφή κολλάει γάντι στο μισό ελληνικό πληθυσμό...
Τα ίδια λέγαμε για τους Μυτιληνιούς όταν υπηρετούσαμε στη Λέσβο, τα ίδια λέγανε για τους Τσαμπίκους όσοι υπηρέτησαν στη Ρόδο...
Προσωπικά τα αποδίδω στην αυπνία/ αγαμία/ απλυσιά της στρατιωτικής θητείας, ειδικά αν είσαι νέος στη μονάδα και όλα σου φταίνε...
Όταν χαλαρώσεις και παλιώσεις λίγο καταλαβαίνεις ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι- και ανακαλύπτεις ότι τα στερεότυπα είναι για να καταρρίπτονται - τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα...
Κατά τα λοιπά με καλύπτουν απόλυτα τα σχόλια του fkmenace..
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Εντάξει, τα γνωστά που έχουν διδάξει οι παλαιότεροι προκλητικότατοι του σάιτ. Αρχίσαμε να ξεφεύγουμε από το θέμα και λέμε ό,τι μας κατεβάσει. Εγω είπα κάτι ως αντίβαρο στα εξωπραγματικά που έλεγες για μένα. Εσύ το πήρες σαν σωσίβιο για να γλιτώσεις από την ανυπαρξία των επιχειρημάτων και του λόγου σου.

Και επειδή ακριβώς είναι ένα νικ, μπορείς πίσω από αυτό να βρίζεις μάνες (ναι, το ποστ που σβήσαν οι μοντς) και μετά να το αρνείσαι, επίσης πολύ αρσενικό εκ μέρους σου, και να ποστάρεις πράγματα που δεν μπορείς ούτε κατά διάνοια να στηρίξεις, για να μην πω να φανταστείς .

Και για να δεις ότι είσαι στον κόσμο σου, δεν κατοικώ έξω. Απλά έγραψα ότι είμαι στο εξωτερικό. Εσύ, όπως και στην περίπτωση της Κύπρου, κατέθεσες ότι κατέβασαν τα κοιμώμενα φαιά. Δεν πειράζει, καλές είναι και οι κάμερες στα μπουρδέλα, μέχρι εκεί καλά είσαι.

Δεν πρόκειται να συνεχίσω, καλή συνέχεια

επανηλθες δυναμικα βλεπω!βρε καλως τον!
 

Επισκέπτης
προσωπικα θεωρω την Κυπρο ελλαδα και τους κυπριους ελληνες!!και καλο θα ηταν να αποφευγουμε τους τσακωμους,ειδικα για τετοια θεματα!!
 

PASTELI

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2006
Μηνύματα
191
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
11
χαλαρωστε η ζωη ειναι εκει εξω!!!! ενα δυο τρια γαμ... η θητεια!!!


Ι-5 forever!!!
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
E οχι και Ι5 ρε φιλε.
Απαλλαγη στρατευσης λογω δυσπροσαρμοστικοτητας στο στρατιωτικο περιβαλλον λεγεται!!!!
:grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom