Νέα

Περί θητείας στρατού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JohnKal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 232K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Το ΥΕΘΑ εξετάζει το ενδεχόμενο στρατιωτικής θητείας στα 18...

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 171 44,5%
  • Διαφωνω

    Ψήφοι: 14 3,6%
  • Να παραμείνει όπως έχει σήμερα

    Ψήφοι: 33 8,6%
  • Είμαι κατά της υποχρεωτικής στράτευσης γενικά

    Ψήφοι: 162 42,2%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 1,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    384

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
To γεγονος με τους νεκρους ελληνες ειναι αληθινο.
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
ευχαριστω γαμαωμανου.για να μαθαινου ορισμενοι κυπριοι ιστορια.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
ειναι γιατι θεωρουν υπευθυνους σε μεγαλο βαθμο τους ελλαδιτες για το πραξικοπημα κ εν συνεχεια το 74

Αυτοί πιστεύουν αυτό έστω και λανθασμένα αλλά για αυτούς είναι σωστό. Και άντε εγώ λέω ότι είναι σωστό. Γιατί δέχονται να πηγαίνει εκεί ακόμη ελληνικός στρατός? Γιατί δε κάνετε μια δική σας ευελπίδων ? Γιατί ζητάτε από την ελληνική διπλωματία να βγάζει τα κάστανα από τη φωτιά? Μισώ σημαίνει δεν έχω παρτίδες καθόλου. Γιατί η Ελλάδα σα χώρα έχει μείνει πολύ πίσω και έχει χάσει πάρα πολλά για την Κύπρο. Και αν δεν ήταν η Κύπρος τώρα θα είχαμε και πιο καλές σχέσεις με την Τουρκία, στην ουσία το μόνο σοβαρό πρόβλημα με την Τουρκία είναι αυτό. Και μη ξεχνάς το πογκρόμ του 55 στην Κωνσταντινούπολη έγινε με αφορμή την Κύπρο.
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Ανουσια κουβεντα..."Εμεις" , "Εσεις" και μαλακιες...Αλλο πραγμα να μην γουσταρω για τους δικους μου λογους π.χ τον Ηπειρωτη η τον Μακεδονα  και αλλο πραγμα να τον θεωρω Αλβανο η Βουλγαρο αντιστοιχα...
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Πως γουστάρω να είμαι εκτός Ελλάδας και να βλέπω μόνο γραμμένα αυτά που τρώμε στη μάπα στην Ελλάδα κάθε μέρα από τον κάθε άσχετο που με δύο βιβλία διαβασμένα (την Αλεπού της Ράχης και τον Γκαγκαρίκο) και με τρεις εμπειρίες μεγαλοποιούν ό,τι έχουν ζήσει για να το παίζουν κουλ στους φίλους τους.. και ειδικά στο σάιτ πίσω από το πληκτρολόγιο τους, επειδή είναι αυθεντίες.

Μας έχωσε χυλόπιτα μια Κύπρια ---> ΑΡΑ είναι όλες πουτάνες
Δεν καταλαβαίνω τί λένε ----> ΑΡΑ δεν μιλάνε ελληνικά
Είχαμε μία ατυχία ----> ΑΡΑ μας μισούνε όλους

Τις περιπτώσεις π.χ. να είμαστε καράβλαχοι και αγράμματοι, ή στην τελική να πέσουμε σε μεμονωμένες περιπτώσεις είναι out of the question. Εγώ έχω φάει άπειρες χυλόπιτες, δεν καταλαβαίνω πολύ συχνά τι λένε οι βλάχοι γνωστοί από Κάρπαθο, Γιάννενα και Γρεβενά, και θέλω να σκοτώσω όλους τους ταξιτζήδες γιατί όλοι μα όλοι με μισούν, δεν εξηγείται αλλιώς η φύσει αγένια τους.

Ταζ, άντε κούνα το κεφάλι σου πέρα δώθε παλικάρι μου, ή πηγαινε στο Βάσο για φραπέ. Δείχνεις να τον χρειάζεσαι.

Για τον άλλον τον παλικαρά με τις γνώσεις εγκυκλοπαίδειας και τον φαλακρό στο άβαταρ :

Έχεις δώσει παγκύπριες? Έχεις υπηρετήσει σαν Κύπριος πολίτης? Έχεις περάσει σαν Έλληνας μεγάλη περίοδο στην Κύπρο?
Αν όχι , καλύτερα να σαι πιο επιφυλακτικός στην αποκλειστικότητα της ορθότητας των.."απόψεών" σου. Εν τω μεταξύ, άντε γάμα καμιά μανούλα ή καμιά βιντεοσκοπούμενη πουτάνα για να νιώσεις..
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
μα κανενας κυπριος δεν λεει οτι ειναι ψεμα...
εχουμε κ μνημειο για τους νεκρους σας
με τους ταφους τους


θελετε δε θελετε... καποιοι ελλαδιτες κ καποιοι ελληνοκυπριοι
οι σχεσεις μεταξυ μας θα συνεχισουν να υπαρχουν
οποτε οτι κ αν λετε...
αυτοι που μισουν τους ελλαδιτες κ αντιστοιχα αυτοι που μισουν τους ελληνοκυπριους... ειναι απλα αδαεις για μενα για να μην πω τπτ χειροτερο.

ποση σοβαροτητα... δεν με αναγνωριζω :-
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
 Και αν δεν ήταν η Κύπρος τώρα θα είχαμε και πιο καλές σχέσεις με την Τουρκία, στην ουσία το μόνο σοβαρό πρόβλημα με την Τουρκία είναι αυτό.

:2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:

Καλό.. να το πούμε στην χήρα του Ηλιάκη επίσης
 

Επισκέπτης
δεν θελω να είμαι δεικτικος. εχω γνωρισει ομως αρκετους Κύπριους. Ακαδημαικά και επαγγελματικά. Λέω ευθέως τη γνωμη μου. Αυτα εζησα, αυτα λέω, Στα αρχίδια μου ο αντίλογος.


1. Κομπλεξικοι. Αγενεις. Ημιμαθείς ξερόλες.
2. Φαντασμένοι. Τσιγκούνδες. Γυφτοι.
3. Αχάριστοι, εαυτούληδες, φυγοπονοι.
4. Μικροψωληδες. Ετσι λέγαν οι δικες τους. Μικρες και χοντρες ψωλές.
5. ΚΛΙΚΑΔΟΡΟΙ. Αρχηγοί στην κλίκα...επιστημονες. Μέχρι και ΜΟΝΗ στο Α. ΟΡΟΣ καταλήψανε.
6. Εχουν μιά ελαφριά αηδιαστική μελαχρινή αποχρωση και προφορά.

Αυτά. Αν θυμηθω και αλλα, θα τα γραψω.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
αυτοι που μισουν τους ελλαδιτες κ αντιστοιχα αυτοι που μισουν τους ελληνοκυπρι ους... ειναι απλα αδαεις για μενα για να μην πω τπτ χειροτε

Έχεις "διπλωματία" και πονηριά αλλά στην πουτάνα πουτανιές?? :idiot:

Δεν είναι το θέμα ποιος μισεί ποιον στον αν έχουν σχέσεις αλλά ποιος βγαίνει κερδισμένος και ποιος χαμένος. Στις παρτίδες αυτές οι Έλληνες είναι χαμένοι και δε τους συμφέρει και  οι Κύπριοι κερδισμένοι και τους συμφέρει. Δίνει η Ελλάδα τόσα και τόσα ως χώρα. Η Κύπρος τι δίνει? Δε λέω να μισιούνται , απλά να μη χάνω εγώ για να κερδίζει κάποιος άλλος μονομερώς.
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε fkmnace μην πεφτεις στην λουμπα οντας συμμετεχων (εν μερη δικαιολογημενα) σε μια ΗΛΙΘΙΑ κοντρα, οσο και αν σε προκαλουν τα λεγομενα ορισμενων...
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
φιλε μενασε μαλλον εσενα σου εχουν ριξει χυλοπιτα και παραληρησ.και προφανωσ εισαι και αγραμματοσ και δεν γνωριζεισ απο ιστορια.κατανοητο απο ενναν αγραμματο να λεει οτι θελει,διοτι δεν σε παιρνει κανενασ στα σοβαρα.αντε γεια αγραμματε. :hammer:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
που να γραψει κανενας κυπριος που δεν παει τους ελλαδιτες την αποψη τους για σας
θα βγουνε μαχαιρια

παντως την ελαφρια μελαχρινη αποχρωση την εχουν... αλλα αηδιαστικη? ε οχι...
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
RavenM
οχι ρε φιλε μη τα γραφεις αυτα γιατι κατι τυποι που ειναι εξωτερικο θα σε θεωρησουν ακραια.Ισως σου προτεινουν και σενα η φραπε,η να πας με πουτανα.
Α ρε κατι φλωρακια που θελουν φαπες οταν ερχονται ελλαδα μετα απο μακρα απουσια εξω..
Οσο και αν ειναι μεγαλη η προκληση θα αντεξω να μη τα ριξω ακομα.
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
ενασ ειναι ο λογοσ που μασ μισηται το 74 στην εισβολη του αττιλα κατηγορειται την ελλαδα οτι δεν σασ βοηθησε αλλα ξεχνατε οτι ριξατε ολα τα αεροπλανα που ερχονταν απο ελλαδα με φανταρουσ να σασ βοηθησουν.αντε γεια.ζητω η ελλαδα. :thefinge:

Έχεις δίκο φίλε.. εγώ είμαι ο αγράμματος. Bye the way, κοίταξε ξανά στη γραμματική σου το δεύτερο πρόσωπο πληθυντικού τί κατάληξη παίρνει, αν έχεις την καλοσύνη.
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
φιλε μενασε μαλλον εσενα σου εχουν ριξει χυλοπιτα και παραληρησ.και προφανωσ εισαι και αγραμματοσ και δεν γνωριζεισ απο ιστορια.κατανοητο απο ενναν αγραμματο να λεει οτι θελει,διοτι δεν σε παιρνει κανενασ στα σοβαρα.αντε γεια αγραμματε. :hammer:
Ρε ταζ σε παρακαλω ο ανθρωπος ειναι σπουδαγμενος στο εξωτερικο λεμε.. :jerking: :jerking: :jerking:
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
RavenM
οχι ρε φιλε μη τα γραφεις αυτα γιατι κατι τυποι που ειναι εξωτερικο θα σε θεωρησουν ακραια.Ισως σου προτεινουν και σενα η φραπε,η να πας με πουτανα.
Α ρε κατι φλωρακια που θελουν φαπες οταν ερχονται ελλαδα μετα απο μακρα απουσια εξω..
Οσο και αν ειναι μεγαλη η προκληση θα αντεξω να μη τα ριξω ακομα.

Για μένα μπορείς να λες ό,τι θες, όπως και να υποθέτεις ό,τι γουστάρεις. Σε μικρότητες είμαι συνηθισμένος, στην Ελλάδα ζω. Μήπως όμως να άφηνες την ειρωνία και να δοκίμαζες κανένα επιχείρημα για τα πολύ ακραία που λες, γιατί στο επιπλέον η ειρωνία θέλει λίγο παραπάνω ευφυία.. οπότε δεν ξεκινάς με τα επιχειρήματα?
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Ρε παιδιά, ήμαρτον...Εντάξει, λένε πολλά για τους Κύπριους, πολλοί δεν τους γουστάρουν, αλλά μην τα ισωπεδώνουμε όλα...Είναι θλιβερή μια τέτοια αντιπαράθεση, αν διάβαζαν το thread τίποτα ...Τούρκοι  θα έσκαγαν Σαρδόνιο μειδίαμα... :idiot:
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Αναρωτιεμαι κατι τυπακια που ειναι καλομαθημενα εξω οταν σκανε εδω και μπαινουν στρατο πως γινονται κοτες σε χρονο dt και για ποτε κοβονται οι μαγκιες και οι σπουδες τους.
Ε ρε γελια που πεφτουν..
Οσο για επιχειρηματα μη τα ψαχνεις.
Εχε χαρη πουχω ban φιλε και δε μπορω να σου τα πω στο ιδιο στυλ.
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Φίλε, δεν νομίζω να με είδες πουθενά να βρίζω τη δικιά σου μάνα. Οπότε το στυλ μου μια χαρά το βρίσκω.

Επαναλαμβάνω, δεν ξέρεις το παραμικρό για μένα. Επομένως αντί να κάνεις σχόλια επί προσωπικού που σε εκθέτουν, καθώς τυχαίνει να μαι αρκετά πιο παλιός από εσένα εδώ μέσα, δεν δοκιμάζεις να δικαιολογήσεις τα προκλητικά που λες ? Εκτός αν δεν υπάρχουν βέβαια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom