Νέα

Περί θητείας στρατού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JohnKal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 232K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Το ΥΕΘΑ εξετάζει το ενδεχόμενο στρατιωτικής θητείας στα 18...

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 171 44,5%
  • Διαφωνω

    Ψήφοι: 14 3,6%
  • Να παραμείνει όπως έχει σήμερα

    Ψήφοι: 33 8,6%
  • Είμαι κατά της υποχρεωτικής στράτευσης γενικά

    Ψήφοι: 162 42,2%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 1,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    384

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
οκ κουκλα μου.Παντως το καλα να περνας μου το λεγε στο λυκειο μια κοπελα που ηθελε να τα φτιαξουμε και γω οχι!Απο τα νευρα της το πεταγε καθε φορα! :2funny:
Τι το χετε αυτο οι γυναικες? :grin:

οχι παρ ολον που φορτωσα (αλλα τι να κανω δεν νευριαζω με κανενα θεμα εκτος απ αυτο) πραγματικα σου λεω καλα να περνας :cheesy:
α κ για το αν πρεπει να ευχαριστουμε τους ελλαδιτες κλπ κλπ.. προσωπικα κ τους ευχαριστω για οτι καλο εκαναν (κ οχι για τα οχι καλα που εκαναν οι κυβερνησεις σας) κ τους παω τους ελλαδιτες κ κανενα προβλημα δεν εχω μαζι τους
το ιδιο μ εκνευριζουν κ καποιοι μλκες κυπριοι που δηλωνουν ανθελληνες κ που φερονται ασχημα στους ελλαδιτες, εχω τσακωθει παρα πολλες φορες με τετοια αμυαλα ατομα.
για να εξηγουμαστε κ να μην παρεξηγουμαστε ( κ αλλο :cheesy: )
 

Επισκέπτης
ΕΓΩ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΠΗΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΕΝΑΞ ΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ- ΚΥΠΡΟ- ΟΤΑΝ ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑΤΙ Η ΚΥΠΡΙΟΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ!!!!

γιατι ειμαστε ΜΑΛΑΚΕΣ. Οι Κυπριοι, ειναι μια ετσι μια γιουβετσι. ΠΑΝΤΑ. Οπου φυσαει ο ανεμος...μια ζωη οπαδοί της γηραιάς αλβιώνας.....μεχρι που τους πουλησαν overnight (οπως όλους) και μετα μας θυμηθηκαν....στα δικαιωματα Ελληνες, στις Υποχρεώσεις ανεξατητοι.....αντε μη πω και τιποτα πολυ πιο χοντρο...
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
ΕΓΩ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΠΗΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΕΝΑΞ ΕΝΟ ΚΡΑΤΟΣ- ΚΥΠΡΟ- ΟΤΑΝ ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑΤΙ Η ΚΥΠΡΙΟΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ!!!!



Ειτε σου αρεσει ειτε οχι,ειτε μας αρεσει ειτε οχι, η Κυπρος ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ νησι και οι Κυπριοι ΕΛΛΗΝΕΣ την καταγωγη...
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Mακαρι οι κυπριοπουλες να ηταν ετσι σαν εσενα στις αποψεις και να γλιτωναμε λεφτα απο τα κωλομπαρα που πηγαιναμε μετα τα ακυρα που τρωγαμε.. :P
Παντως ενα που παραδεχομαι ειναι οτι ολες οι κοπελες και τα αγορια ηταν ολα εμφανισιακα jet κατι που μου εκανε εντυπωση οταν προτοσκασα στο νησι.Αααχ.. τι αγαμιες πεσανε μεχρι να βγουμε εξοδουχοι.. :jerking:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
ΑΛΒΑΝΙΑ,ΡΩΣΙΑ και αλλες χωρες καραβανια ως deal του στρατου με τις βαλκανικες χωρες αυτες.

Ναι αλλά αυτοί έχουν δικές τους σχολές, και απλά στέλνουν μερικούς εδώ και πληρώνουν χρήματα ή δέχονται Έλληνες καραβανάδες για επανεκπαίδευση στις δικές τους σχολές. Η Κύπρος δεν έχει ευελπίδων, όλοι εκπαιδεύονται στη δική μας εδώ. Δε ξέρω αν δίνουν χρήματα για αυτό.
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
ποτε ηταν που πηγες?
αν επιτρεπεται...

κ υποθετω στη βαση σας εκει στο κεντρο της λευκωσιας θα πηγες...

παντως εγω παντα σας συμπαθουσα :cheesy: σε αντιθεση με τους κυπριους :2funny:
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
Ναι αλλά αυτοί έχουν δικές τους σχολές, και απλά στέλνουν μερικούς εδώ και πληρώνουν χρήματα ή δέχονται Έλληνες καραβανάδες για επανεκπαίδευση στις δικές τους σχολές. Η Κύπρος δεν έχει ευελπίδων, όλοι εκπαιδεύονται στη δική μας εδώ. Δε ξέρω αν δίνουν χρήματα για αυτό.
Τοτε που ειμουν ευελπιδων 1 μηνα, ξερεις ποσες φορες ειχαμε βαψει τις σκοπιες γιανα σβησουμε
τα καντηλια ελληνων-κυπριων ανθ/γων?Ρατσιστικα και οχι μονο..
 

Επισκέπτης
η αληθεια παντως ειναι οτι και στο Λονδίνο αν δεν υπήρχαν οι Κυπρίες η σεξουαλική μας ζωη θα ταν κατα πολυ φτωχτερη... :boobies: :dancing:
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
2002.
2o ταγμα,αγ ιωαννη μαλουντα.
Εν συνεχεια συνταγμα οδηγος.
Πλατεια ελευθεριας μας αφηνανε τα πουλμαν και ταξι πανακριβο,δεν ελεγε.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Ειτε σου αρεσει ειτε οχι,ειτε μας αρεσει ειτε οχι, η Κυπρος ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ νησι και οι Κυπριοι ΕΛΛΗΝΕΣ την καταγωγη...

Ναι άλλα άλλο κράτος. Και ο στρατός είναι κρατική υπηρεσία. Και η Αυστρία είναι γερμανική περιοχή αλλά είναι άλλο κράτος.
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
οι κυπριοι δεν ειναι ελληνεσ.δεν μιλανε ελληνικα και αμα πασ κυπρο σε βριζουν απο την ωρα που θα πατησεισ το ποδι σου εκει.αλλα ελλαδα ερχονται να ψωνισουν τα κυπρια διοτι η χωρα τουσ ειναι πανακριβη σε ολα.και αμα ειχαν αντρεσ θα ειχαν κανει ηδη πολεμο για να ελευθερωθουνε αλλα οι κυπριοι ειναι αδερφεσ και οχι αντρεσ οπωσ εμεισ οι ελληνεσ που τα βαλαμε με τουσ τουρκουσ και ελευθερωθηκαμε.αντε γεια.ζητω η ελλαδα.
:dancing:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
2002.. χμμ.. μπα ειχα φυγει τοτε :2funny:

τεσπα μια προκαταληψη υπαρχει η αληθεια ειναι, με την οποια κ δεν συμφωνω, αλλα υπαρχουν λογοι που σας βλεπει καπως αρκετος κοσμος στη κυπρο
παντως κατι φιλους ελδυκαριους που ειχα.. εμενα μια χαρα μου φ αινονταν :2funny:


(κανω διαλογισμο για να μην τα χωσω στον ταζ τωρα... :cheesy:)
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
2002.. χμμ.. μπα ειχα φυγει τοτε :2funny:

τεσπα μια προκαταληψη υπαρχει η αληθεια ειναι, με την οποια κ δεν συμφωνω, αλλα υπαρχουν λογοι που σας βλεπει καπως αρκετος κοσμος στη κυπρο
παντως κατι φιλους ελδυκαριους που ειχα.. εμενα μια χαρα μου φ αινονταν :2funny:


(κανω διαλογισμο για να μην τα χωσω στον ταζ τωρα... :cheesy:)
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Αουμμμμ....
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
οι κυπριοι δεν ειναι ελληνεσ.δεν μιλανε ελληνικα και αμα πασ κυπρο σε βριζουν απο την ωρα που θα πατησεισ το ποδι σου εκει.αλλα ελλαδα ερχονται να ψωνισουν τα κυπρια διοτι η χωρα τουσ ειναι πανακριβη σε ολα.και αμα ειχαν αντρεσ θα ειχαν κανει ηδη πολεμο για να ελευθερωθουνε αλλα οι κυπριοι ειναι αδερφεσ και οχι αντρεσ οπωσ εμεισ οι ελληνεσ που τα βαλαμε με τουσ τουρκουσ και ελευθερωθηκαμε.αντε γεια.ζητω η ελλαδα.
:dancing:

Δεν ειναι Ελληνες οι Κυπριοι ;
Δεν μιλανε την ελληνικην;
Δεν μπορω να φανταστω οτι υποστηριζεις στα σοβαρα τα παραπανω...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
αλλα υπαρχουν λογοι που σας βλεπει καπως αρκετος κοσμος στη κυπρο

Για πες τους. Εγώ δεν έχω κάτι με τους Κύπριους. Απλά λέω γιατί να ταλαιπωρείται ο Έλληνας φαντάρος για να υπηρετεί ένα ξένο κράτος. Και να πληρώνει και χρήματα η χώρα και να αφιερώνει διπλωματία κλπ.

Το ξέρεις ότι αν δεν ήταν η Κύπρος η Ελλάδα θα έβαζε βέτο να μπουν άλλες χώρες στην ΕΕ? Ή θα πούλαγε πολύ ακριβά την ψήφο της. ΓΙατί τώρα με άλλες 12 χώρες θα κοπούν πολλά πακέτα στη χώρα. Αλλά λόγω της Κύπρου κάναμε αυτή τη θυσία.
Και ποιο το όφελος για μας?
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
ενασ ειναι ο λογοσ που μασ μισηται το 74 στην εισβολη του αττιλα κατηγορειται την ελλαδα οτι δεν σασ βοηθησε αλλα ξεχνατε οτι ριξατε ολα τα αεροπλανα που ερχονταν απο ελλαδα με φανταρουσ να σασ βοηθησουν.αντε γεια.ζητω η ελλαδα. :thefinge:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
μα ο κυριος λογος που υπαρχει προκαταληψη ειναι γιατι θεωρουν υπευθυνους σε μεγαλο βαθμο τους ελλαδιτες για το πραξικοπημα κ εν συνεχεια το 74
που εγω δεν τους βρισκω δικαιο γιατι τοτε η ελλαδα ειχε τη χουντα
κ δεν μου ειναι κατανοητο το να καταδικαζουν ολους στην ελλαδα για μια εποχη που στη ελλαδα υπηρχε δικτατορια

καλα οσο για τους ελδυκαριους οι πιο πολλες οικογενειες απλα φοβοντουσαν μην τους παρασυρουν τις αθωες κορασιδες των :P

οσο για το αεροπλανο που ριξαμε... ητο λαθος... :(

use korαkistika...he will understand.... :2funny:

οχι ενταξει.. κουλ...
:P
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom