Νέα

Περί θητείας στρατού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα JohnKal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 232K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Το ΥΕΘΑ εξετάζει το ενδεχόμενο στρατιωτικής θητείας στα 18...

  • Συμφωνω

    Ψήφοι: 171 44,5%
  • Διαφωνω

    Ψήφοι: 14 3,6%
  • Να παραμείνει όπως έχει σήμερα

    Ψήφοι: 33 8,6%
  • Είμαι κατά της υποχρεωτικής στράτευσης γενικά

    Ψήφοι: 162 42,2%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 4 1,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    384

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
μαζι με τον κωστακη αγγλια θα την κανω  :tits:

νομίζειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς.....
έχεις να παντρέψεις και την αδερφή σου ρε ρεμάλι....
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
To θέμα συγχωνεύτηκε. Και δε σας χάλασε ψαράδες  :tooth:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
νομίζειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς.....
έχεις να παντρέψεις και την αδερφή σου ρε ρεμάλι....

Ναι βαρύ καθήκον! Άσε! Και εγώ έχω ένα μαλακιστ... εεε μια συμπαθέστατη και ωραιοτάτη κούκλα να αποκαταστήσω :cheesy:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ο νόμος λέει ότι ανυπότακτοι εξωτερικού μπορουν μέχρι 1 μήνα το χρόνο να ρχονται Ελλάδα.Στη παραγματικότητα λόγω Σέγκεν που δεν σου βλέπουν το διαβατήριο και δεν ξέρουν πότε ήρθες μπορεί να είσαι Ελλάδα και 3 μήνες και αν τυχόν σε ενοχλήσουν να πεις ότι είσαι λιγότερο από μήνα στην Ελλάδα..Το θέμα είναι απλά ότι δεν θέλω να κρύβομαι σαν τον κλέφτη.Θέλω να μαι κύριος και να μην ε΄χω εκρεμότητες και όσο μπουρδέλο κι αν είναι η κατάσταση και όσο κι αν νιώθω αηδία για το ελληνικό σύστημα που στην ουσία μια ζωή μου έπαιρνε και ποτέ δεν μου δινε,που θέλουν να προκαθορίζουν τη ζωή μας,σε ποια σχολή θα περάσουμε με΄σω Πανελληνίων,ασφάλιση στο δημόσιο με το νταβατζιλίκι,νοσοκομεία και γιατροί του κώλου,λογαριασμοί να μας γαμάνε,μισθοί πείνας,δημοσιουπαλληλίκι και εξυπηρέτηση μηδέν,κάτω από άλλες συνθήκες θα πήγαινα στρατό και θα τους έλεγα μετά να πάνε να γαμηθούν.
Αυτά τα ντε λα μαγκέν να τα πεις σε κανα Κύπριο εκεί πέρα. Όποιος είναι μάγκας παλεύει για να κάνει το περιβάλλον που ζει έστω και ελάχιστα καλύτερο. Εντάξει?

Είσαι 20+ φοιτητής, 2 ώρες πριν σε κανα Σέφιλντ, πήγες στην pub & ήπιες μερικά pints of lager και τώρα ποστάρεις σε Ελληνικό site και έχεις άποψη για την Ελλάδα. :jerking:

Κάνε τις επιλογές σου, αλλά μέχρι εκεί. OK?
 

Επισκέπτης
η Ελλάς ειναι μια θεσπέσια χώρα για διακοπές και ένα μπουρδέλο για όλες τις υπόλοιπες μέρες του χρόνου.

Και αν το καλοσκεφτεις και για διακοπες ακομα οχι το κατι τοσο ξεχωριστο σε συγκριση με οτι μπορεις να βρεις σε αλλες πιο οικονομικες περιοχες...πχ τουρκια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom