Νέα

Περί tattoo & piercing...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

elliot

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
99
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
βαλε στην μηχανη αναζητησησς studio tattoo και θα σου φερει πολλα.
εγω εχω κανει 3 απο τα 4 που εχω σε ενα πολυ καλο στην γλυφαδα,δεν ειχα κανενα προβλημα,και απο εβδομαδα παω για το 5ο μου, ειναι πολυ καλο και εχει πολλα αλμπουμ με διαφορα σχεδια για να διαλεξει ο πελατης,και αν θες σου ζωγραφιζει εκεινος σε χαρτι καποιο σχεδιο που εχεις στο μυαλο σου μεχρι να σου αρεσει το αποτελεσμα
εχει πολλα το νετ,και τα πιο πολλα εχουν και photo gallery για να δεις σχεδια.
καλη επιτυχια!
εννοείς αυτο απέναντι απο τις καφετέριες,σε ενα εμπορικό κέντρο?αυτή που κάνει πίρτσινγκ ,τρελό μωρό  :bigdick:
 

anemona

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2008
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
στην ιωαννου μεταξα ειναι μεσα στο εμπορικο κεντρο στον 1ο,ναι ωραια κοπελα ειναι αυτη οντως,και ευγενικη πολυ.
 

elliot

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
99
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
στην ιωαννου μεταξα ειναι μεσα στο εμπορικο κεντρο στον 1ο,ναι ωραια κοπελα ειναι αυτη οντως,και ευγενικη πολυ.
ναι πήγα και εγώ εκεί!ένας με ξυρισμένο κεφάλι ήταν και αυτή η μουνάρα !αλλα δεν μπορούσαν να κάνουν αυτό που ζήτησα  :tickedoff:!
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Εδώ έχουμε κοτζάμ warholάρα για tattoo  :rockon:
Εγώ,ο savalas (r.i.p.? :think:) και ο Anal Hunter του δίνουν εγγύηση  :rockon: :rockon: :rockon:
 

anemona

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2008
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
ναι elliot, το ιδιο λεμε,ειναι καλοι αυτοι οι 2 τυποι που κανουν τα τατου ειμαι πολυ ευχαριστημενη εγω.
 

Naruto-Sasuke

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.607
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Ταttoo και piercing εχω το ξαδελφακι μου που δουλευει σε μαγαζι στα Πατησια αν δεν κανω λαθος.Θα μαθω που ακριβως ειναι το μαγαζι και θα σας πω.Δεν χανεις τπτ να περασεις μια βολτα απο εκει να ρωτησεις η και να παρεις ιδεες.
 

elliot

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
99
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Εδώ έχουμε κοτζάμ warholάρα για tattoo  :rockon:
Εγώ,ο savalas (r.i.p.? :think:) και ο Anal Hunter του δίνουν εγγύηση  :rockon: :rockon: :rockon:
έχω ακούσει και εγώ για τον warhol πολύ καλα λογιά!φιλαράκι μου που έκανε σε αυτόν έμεινε πολυ ευχαριστημένος!σκέφτομαι να πάω αύριο απο εκεί να δώ αν μπορεί να με βοηθήσει!
vrykolaka εκανες καιεσύ στον γουόρχολ?
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
στειλτε μου καποιος τη σελιδα του γουορχολ
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
μισό λεπτό την στέλνω και στους 2
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
εισαι άρχοντας..... ;) ;)

ευχαριστώ.....
 

Warhol

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
419
Like
2
Πόντοι
1
και για καποια tips για σας τους απανταχου πελατες του εκαστοτε tattoo studio



    Το να σας ανοίξουν το σακουλάκι με τις βελόνες μπροστά σας δεν είναι ένδειξη ότι οι βελόνες είναι καινούργιες. Ειναι ένδειξη ότι είναι αποστειρωμένες. Το σακουλάκι είναι ένδειξη ότι ο τατουατζής έχει κλίβανο Ατμού,(άρα πολύ δουλειά αφού ο ξηρός κλίβανος κάνει γύρω στην μιάμιση ωρα, σε αντίθεση με του ατμού που κάνει μόλις 20 λεπτά). Οι βελόνες φτιάχνονται στο χέρι από τον ίδιο ή από τον προμηθευτή(και σε αυτήν την περίπτωση έρχονται χύμα) και πάντα αποστειρώνονται μετά από τον τατουατζή. Τα σακουλάκια θα μπορούσαν να έχουν μέσα οτιδήποτε, οπότε μην ξεγελιέστε με εφετζίδικα κόλπα και μην πληρώνετε παραπάνω. Δεν υπάρχει λόγος να φοβάστε ότι οι βελόνες  είναι χρησιμοποιημένες και αποστειρωμένες εκ νέου, γιατι  μετά την πρώτη χρήση στρογγυλεύουν, αχρηστεύονται και το τατουάζ θα έβγαινε πολύ κακό. Μην ξεχνάτε ότι η δουλειά ενός τατουατζη είναι η διαφήμιση του. Μπορείτε να είστε ήσυχοι ότι οι βελόνες είναι καινούργιες. Όμως, ο φόβος μετάδοσης δεν είναι στις βελόνες όπως πιστεύει η μεγαλύτερη μερίδα ανθρώπων, αλλά στο τι πιάνει ο τατουατζής, αν είχε πριν από σας πελάτη.
 

Warhol

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
419
Like
2
Πόντοι
1
Προσέξτε να είναι όλα είναι καλυμμένα με καινούργιο σελοφάν, τα εργαλεία, τα μπουκαλάκια με το χρώμα. Αν ο τατου άρτιστ έχει κλίβανο ξηρό, θα πρέπει να έχει και μηχάνημα υπέρηχων για να καθαρίσει τα υπολείμματα μελανιού και αίματος από τα grips (από κει που περνάει η βελόνα και το κρατάει στο χέρι του). Ζητείστε φεύγοντας να πάρετε τις βελόνες μαζί σας, είναι δικαίωμα σας, τις πληρώσατε.
 

Warhol

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
419
Like
2
Πόντοι
1
Προσπαθήστε να είστε ήρεμοι και να μην ζητάτε από τον άνθρωπο να σας κάνει 150 σχέδια και φτου και από την αρχή. Σεβαστείτε τον. Το τατουάζ έχει και στοιχεία ανταλλαγής ενέργειας μεταξύ του ανθρώπου που το κάνει και του ανθρώπου που το δέχεται. Το πιστεύανε οι ινδιάνοι της νέας Ζηλανδίας, καλό είναι να υπάρχει μια θετική αύρα στην όλη ιεροτελεστία.


Το προηγούμενο βράδυ και πριν το τατουάζ σας καλό ειναι να μην έχετε πιει αλκοόλ, χυμό πορτοκαλί ή/και ασπιρίνες που «νερώνουν» το αίμα.

    Αν κάνετε έρωτα χωρίς προφύλαξη, είναι παράλογο να ανησυχείτε για το αν θα κολλήσετε κάτι σε εργαστήριο δερματοστιξίας. Καλύτερα να ανησυχήσετε για τις συνήθειες σας και την πληροφόρηση σας. Στα τόσα χρονικά, δεν έχει ακουστεί ούτε ένα κρούσμα μετάδοσης από στούντιο δερματοστιξίας, πουθενά. Οι τατου αρτιστ συχνά πυκνά τρυπιούνται κατά λάθος, όπως και οι οδοντίατροι. Προστατεύστε τον εαυτό σας, τους συντρόφους σας αλλά και τους ανθρώπους απο τους οποίους περιμένετε να σας προστατεύσουν. Ενεργείστε υπεύθυνα.


Το τατουάζ δεν πονάει, η αίσθηση που δίνει, είναι σαν γδάρσιμο, ένα απλό τσούξιμο. Αν ο καλλιτέχνης σέβεται το δέρμα και δεν πιέζει το «πιστολάκι» σαν κομπρεσέρ, δεν ματώνει σχεδόν καθόλου. Το μελάνι μπαίνει μόνο του, φυσικά, χωρίς βία.


Ημί-μόνιμα τατουάζ μέχρι και πριν 6 χρόνια δεν έτυχε να δω, στο εξωτερικό έγιναν μηνύσεις λόγω των τατουάζ που έπρεπε να εξαφανιστούν, και φυσικά παρέμειναν. Σκεφτείτε όμως. Αν υπήρχε/ υπάρχει κάτι τέτοιο, το μελάνι που πάει; Όλη αυτή η χημεία που εξαφανίζεται, πως εξαφανίζεται
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Γενικά οι γυναίκες με τατουάζ βγάζουν μία πουτανιά.
αναλογως σε ποιο μερος του σωματος γινεται κ τι σχεδιο κανουν,κι εγω εχω τατου αλλα το κανα για τον εαυτο μου σε σημειο που πονεσε πολυ(οχι γεννητ. οργανα κ τετοια)και το σχεδιο εχει νοημα για μενα προσωπικο... :) :)
 

Επισκέπτης
αναλογως σε ποιο μερος του σωματος γινεται κ τι σχεδιο κανουν,κι εγω εχω τατου αλλα το κανα για τον εαυτο μου σε σημειο που πονεσε πολυ(οχι γεννητ. οργανα κ τετοια)και το σχεδιο εχει νοημα για μενα προσωπικο... :) :)
πουτανιαρα μου εσι...... :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
εμενα στη φυλακη που μου κανανε δεν επαθα τιποτα κι ας ηταν με τη ρωσικη μεθοδο....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom