Νέα

Περί καπνιστών κλπ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinezokyprios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νέος Νόμος απαγόρευσης του καπνίσματος...

  • Υπέρ!

    Ψήφοι: 3 75,0%
  • Κατά...

    Ψήφοι: 1 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    4

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Αν πραγματικα νοιαζονται για την υγεια των πολιτων, θα μπορουσαν απλα να απαγορεψουν την πωληση των τσιγαρων και να τα καταταξουν στην ιδια κατηγορια με τα μαλακα ναρκωτικα!

Aν το έκαναν αυτό θα κατέρεε μια βιομηχανία τρισεκατομμυρίων δολλαρίων. Με πιάνεις; ;)

Μα πως ειναι δυνατον να ειναι παρανομη η χρηση ενος προϊοντος που θα πωλειται νομιμα???

Μα δε θα'ναι παράνομη. Απλά θα περιοριστεί. Πως στα ΙΧ υπάρχει δακτύλιος; Κάπως έτσι.

Παίρνει κάποιος ένα πακέτο που γράφει ότι το κάπνισαμ προκαλεί σεξουαλική ανικανότητα

Και λέει στον περιπτερά...δως μου το άλλο με τον καρκίνο!!! :2funny: :2funny: :2funny:

:2funny: :2funny: :2funny:

Ετοιμάσου να το ξεκινησεις...

Αυτή είναι ζωή...
smoking-015.gif
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1
Ενταξει, να το δεχτω οτι απο 1/7 σταματαει το καπνισμα αν και τονιζω οτι δεν ειμαι καπνιστης!.

Αν ήμουν βάραθρο θα σώπαινα
Κι αν ήμουν μούμια θα γελούσα
Μα εγεννήθηκα ελέφαντας
Και μ αγαπάει μια βρωμούσα.

esy mporeis na dexteis oti 8es emeis omws den mporoume me tipota na dextoume ayto to ektrwma ths nomo8esias!!!
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
  Στα 20 και γω αντιδρουσα οαταν μου απαγορευαν να καπνισω !!!

  κατα την γνωμη μου βοηθα παρα πολυ στην ελατωσση του τσιγαρου η απαγορευση γιατι περιοριζχεις τον εαυτο σου σε συγκεκρμιμενες στιγμες "απολαυσης" και δεν εισαι παφα ουφα ολη μερα !! Ειναι και καλο να μενεις αρκετες ωρες ακαπνος γιατι σπαει η συνηθεια πονα ο λαιμος και μετα δεν μπορεις να καπνισεις !!!!

  η διακοπη του τσιγαρου βοηθα πολυ στο  :knockinb: και γενικα στις αεροβιες ασκησεις  και γενικα δεν εχεις πονκεφαλο ολη μερα !!

  Δυστυχως αντεχεις πολυ περισσότερο ποτο και πολυ περισσότερο φαγητο κι μπορει να γινεις τοφαλος!!

  αν γυρναγα τον χρονο πισω θα το εκοβα αλλα με διαιτα (εννοω προγραμμα φαγητου).  καποιοι ανθρωποι θελουν να εχουν κακες συνηθειες και πολλες φορες αντικαθιστουν  μια κακη συνηθεια με μια αλλη!!!

  Ασχετο αλλα απο το ενα ποτο πριν ενα τσιγαρο μετα μου εχει μεινει το ποτο μονο και αυτο θελω να το κοψω γιατι παχαινει !!!

(ασχετο ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ )

  Σχετικο με το ποτο απολαμβανεις ποτο χωρις τσιγαρο γιατι αρχιζεις και μυριζεις καλυτερα και νιωθεις και την μυρωδια και την γευση αλλα οπως ειπα για να την ακουσεις πρπει να πινεις 2 ωρες !!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
καπνιστε καργα
 

Συνημμένα

  • old-fashioned-ad3.jpg
    old-fashioned-ad3.jpg
    162,3 KB · Εμφανίσεις: 49

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
οι καπνιστες πεθαινουν προωρα? :think:
 

Συνημμένα

  • 82174558_0ba3628cd3.jpg
    82174558_0ba3628cd3.jpg
    179,5 KB · Εμφανίσεις: 44

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
μεχρι και ο ζιζου με τον ομπαμα καπνιζουν  :2funny:
 

Συνημμένα

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    12,1 KB · Εμφανίσεις: 23
  • esterne0616130206071613qt0.jpg
    esterne0616130206071613qt0.jpg
    25,8 KB · Εμφανίσεις: 28
  • obama-smoking.jpg
    obama-smoking.jpg
    16,1 KB · Εμφανίσεις: 24

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
Με την αποποινικοποιηση του χασισ ξερει κανεις αν θα γινει τιποτα???  :idiot: :uglystupid:  :grin:
 
OP
OP
K

kinezokyprios

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2007
Μηνύματα
106
Like
0
Πόντοι
1

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΞΩ (ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΠΑΡ, CLUB, ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΚΤΛ) ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ?

ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ;

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΥΙΣΚΑΚΙ ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ;

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ?
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
  Μην μομιζουμε οτι ειμαστε και το κεντρο της γης

απο


και μεταφρασμενο

http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&js=n&u=&sl=en&tl=el&history_state0=&swap=1

Μεχρι και οι Αλβανοι απαγορεψαν το καπνισμα
Albania
The Albanian government approved a bill of law to ban smoking in public places, such as bars and restaurants in the summer of 2006. The law is intended to lower the number of smokers in the country, which has one of the highest smoking rates in Europe.
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Το καλό με την απαγόρευση είναι ότι οι γυναίκες θα σταματήσουν το τσιγάρο και θα αρχίσουν τις πίπες.. :dancing:

Πέρα από την πλάκα προβλέπω πολλά νεύρα, ετοιμαστείτε για πολλούς τσαμπουκάδες στους δημόσιους χώρους.
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Τοε πόμενο μέτρο να δείτε θα είναι να πάει η τιμή του πακετου στα 6 ευρώ και σε συνδυασμό με τους μισθούς πείνα να δούμε,θα προτιμη΄σει κανείς τσιγάρο ή φαι.Ούτως η άλλως εδώ και καιρό λένε 1 απο τα μετρα για να μειώσουν το έλλειμμα μαις και πιέζει η ΕΕ είναι αυξηση φορων σε ποτά και τσιγάρα
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Τιποτα δεν θα γινει φιλε μου. Αφου τους νομους τους φτιαχνουν ΜΑΛΑΚΕΣ, θα ειμαστε μια ζωη στη ζουλα.

Και θες δηλαδή να αποποινικοποιηθεί το χασίς;;Να κυκλοφορεί ελεύθερα παντου;Τότε θα απς σε μια ακφετέρια και θα μυρίζει μαστούρα παντου.Έλεος!!
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.528
Like
9
Πόντοι
16
Τοε πόμενο μέτρο να δείτε θα είναι να πάει η τιμή του πακετου στα 6 ευρώ και σε συνδυασμό με τους μισθούς πείνα να δούμε,θα προτιμη΄σει κανείς τσιγάρο ή φαι.Ούτως η άλλως εδώ και καιρό λένε 1 απο τα μετρα για να μειώσουν το έλλειμμα μαις και πιέζει η ΕΕ είναι αυξηση φορων σε ποτά και τσιγάρα

Ναι οι αυξησεις θα ισχυσουν το δηλωσανε.

Προσωπικα δε καπνιζω αλλα ειναι μια καλη ευκαιρια για τους καπνιστες να κανουν και μπουκοταζ στο κρατος.
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Μισό λεπτάκι γιατί θα με τρελλάνετε με αυτά που διαβάζω...
Πώς είναι δυνατόν να διαμορφωθεί ο χώρος σε καπνίζοντων - μη καμπίζοντων;
1. Οταν καπνίζει κάποιος πιστεύετε ότι δεν θα ενοχλεί τους γύρω του; Είστε πολύ γελασμένοι.
2. Σε μια παρέα είναι δυνατόν να μην έχει και καπνιστές ή να μην εχει μη καπνιστές; Θα πάει λοιπόν ο μη καπνιστής στο χώρο για καπνιστές επειδή ο φίλος τους δεν μπορεί να μην καπνίσει; Δλδ θα ανέχεται τον δεκαπλάσιο καπνό; Οχι. Οταν θέλει ο καπνιστής να καπνίσει, να βγει έξω να φουμάρει, και μετά να μπει πάλι μέσα να συνεχίσει.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Μισό λεπτάκι γιατί θα με τρελλάνετε με αυτά που διαβάζω...
Πώς είναι δυνατόν να διαμορφωθεί ο χώρος σε καπνίζοντων - μη καμπίζοντων;
1. Οταν καπνίζει κάποιος πιστεύετε ότι δεν θα ενοχλεί τους γύρω του; Είστε πολύ γελασμένοι.
2. Σε μια παρέα είναι δυνατόν να μην έχει και καπνιστές ή να μην εχει μη καπνιστές; Θα πάει λοιπόν ο μη καπνιστής στο χώρο για καπνιστές επειδή ο φίλος τους δεν μπορεί να μην καπνίσει; Δλδ θα ανέχεται τον δεκαπλάσιο καπνό; Οχι. Οταν θέλει ο καπνιστής να καπνίσει, να βγει έξω να φουμάρει, και μετά να μπει πάλι μέσα να συνεχίσει.
να δινουμε κε χλενι το χιμαονα οταν βγενουν εξο να κανπισουν,μι αροστισοουν
 

Succesor

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2007
Μηνύματα
466
Κριτικές
6
Like
17
Πόντοι
1
Έχω φάει τόσο καπνό σε γήπεδα, καφετέριες, μπουζούκια, πρακτορεία κτλ. απο μαλάκες που δεν τους έννοιαζε μια αν εγώ δεν μπορούσα να ανασάνω εκείνη την ώρα, αν έτσουζαν τα μάτια μου και αν γέμιζαν πίσσα τα πνευμόνια μου, που δε περιγράφεται. Έχω τσακωθεί άπειρες φορές για αυτό το θέμα και σχεδόν πάντα η αναισθησία που αντιμετώπιζω δεν έχει όρια. Και τώρα βλέπω μάλιστα ότι κάποιοι την βλέπουνε και τσαμπουκάδες και λένε οτι εγώ θα καπνίσω και στα @@ μου για το νόμο. Ρε το καταλαβαίνετε οτι κάνετε δύσκολη τη ζωή του άλλου, όταν ο καπνός σας σκάει στα μούτρα του? Μερικοί νομίζουν οτι ο καπνός δεν ενοχλεί αν βρίσκονται μακριά. Σας πληροφορώ οτι ο καπνός μπορεί ακόμη και στα 10 μέτρα να σε ενοχλήσει. Πέρα του ότι αν καπνίζουν πάρα πολλοί σε κλειστό χώρο, όσο μακριά σου και να βρίσκονται, ο χώρος θα ντουμανιάσει. Δεν υπάρχουν λοιπόν αντικαπνιστές που να ενοχλούνται στη θέα του τσιγάρου όπως διάβασα σε κάτι προηγούμενα πόστ. Αυτά είναι γελοία επιχειρήματα για να παρουσιαστούν οι αντικαπνιστές αρτηριοσκληρωτικοί...
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Έχω φάει τόσο καπνό σε γήπεδα, καφετέριες, μπουζούκια, πρακτορεία κτλ. απο μαλάκες που δεν τους έννοιαζε μια αν εγώ δεν μπορούσα να ανασάνω εκείνη την ώρα, αν έτσουζαν τα μάτια μου και αν γέμιζαν πίσσα τα πνευμόνια μου, που δε περιγράφεται. Έχω τσακωθεί άπειρες φορές για αυτό το θέμα και σχεδόν πάντα η αναισθησία που αντιμετώπιζω δεν έχει όρια. Και τώρα βλέπω μάλιστα ότι κάποιοι την βλέπουνε και τσαμπουκάδες και λένε οτι εγώ θα καπνίσω και στα @@ μου για το νόμο. Ρε το καταλαβαίνετε οτι κάνετε δύσκολη τη ζωή του άλλου, όταν ο καπνός σας σκάει στα μούτρα του? Μερικοί νομίζουν οτι ο καπνός δεν ενοχλεί αν βρίσκονται μακριά. Σας πληροφορώ οτι ο καπνός μπορεί ακόμη και στα 10 μέτρα να σε ενοχλήσει. Πέρα του ότι αν καπνίζουν πάρα πολλοί σε κλειστό χώρο, όσο μακριά σου και να βρίσκονται, ο χώρος θα ντουμανιάσει. Δεν υπάρχουν λοιπόν αντικαπνιστές που να ενοχλούνται στη θέα του τσιγάρου όπως διάβασα σε κάτι προηγούμενα πόστ. Αυτά είναι γελοία επιχειρήματα για να παρουσιαστούν οι αντικαπνιστές αρτηριοσκληρωτικοί...

σωστος :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom