Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Μας λες χαιρεκακους γιατι λεμε αληθειες που πονανε ετσι δεν ειναι ?

ΕΧΕΙΣ αναλογιστει ποτε τι ειναι αυτο που μπορει να κανει τον καθενα να φαινεται ΧΑΙΡΕΚΑΚΟΣ ? :think:

Για σκεψου το και τα λεμε παλι

Χαιρέκακος ο/η : αυτός που χαίρεται για τις συμφορές των άλλων, φθονερός

Επεειδή βλέπω κέφια με τις συμφορες των εργολάβων το λέω και το ξαναλέω. Εσείς οι ίδιοι το είπατε αλλού. Μην χαιρεστε με την ψ...η που τρώει ο γείτονας θα ρθει η ώρα σας.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Ο εργολάβος που έσπρωχνε τον αγοραστή - πελάτη του στον Κεάδα των τραπεζών για να πάρει συμπληροματικό δάνειο και να κονομίσει την μίζα του και αυτος, τι ήτανε;;;;;

Κοινό λαμόγιο


Οσόν αφορά την φράση του Αχαχούχα:"Αυτοι θα μας κανουν να θελουμε να φυγουμε απο την χωρα μας ........" είναι αλήθεια ότι κάτι τέτοιο οραματίζονται οι κρατούντες.
Το έχουνε ξανακάνει πολλές φορές με την μεταναστευτική τους πολιτική, όταν έπερναν τον δρόμο της ξενιτιάς χιλιάδες Έλληνες.

Μωρέ έχουν λογική αυτά.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φίλε μου Free, με όσους εργολάβους έκανα νταραβέρι από το 2002 έως 2005, κανένας δεν πρότινε άλλη λύση στις διαπραγματεύσεις του εκτός από τον συμπληροματικό δανεισμό.
Ακόμη και με υπόληπο ποσό αγαοράς της τάξης των 30000 ευρώ δεν μου πρότειναν γραμματεια αλλα καταναλοτικά δάνεια.
Λ-Α-Μ-Ο-Γ-Ι-Α
Κοίταγαν να φάνε από παντού, είχανε γίνει υπάλληλοι των τραπεζών.
Όλο ύφος, κλανιά και εξατμηση.

Πάντως, στην Γερμανία έχουνε αρχήσει να ξαναγυρίζουνε κάποιοι έλληνες που είχανε επαφές, για μεροκάματα.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Πάντως, στην Γερμανία έχουνε αρχήσει να ξαναγυρίζουνε κάποιοι έλληνες που είχανε επαφές, για μεροκάματα.

Δεν πειράζει, καλό τους κάνει. Να νιώσουν και αυτοί τι σημαίνει "Αλβανός".
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δεν πειράζει, καλό τους κάνει. Να νιώσουν και αυτοί τι σημαίνει "Αλβανός".
Φίλε Yorgos χθές γύρισα από Φραίμπουργκ, οι Αλβανοι ειναι παντού, έχουνε και Τεκε Μπεκτασιδικο (καλα κανουνε ειμαι υπερ της θρησκευτικής ελευθεριάς).
Επειδή είμαστε συγγενής φυλή, τώρα που έχουνε βελτιώσει την διατροφή τους δεν πολυξεχωρίζεις εμφανισιακά Ελληνες -Αλβανούς μόνο όταν ασπάζονται με τριπλό ασπασμό σαν τους μασωνους καταλαβένεις αμεσως ότι ειναι γείτωνες.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Φίλε Yorgos χθές γύρισα από Φραίμπουργκ, οι Αλβανοι ειναι παντού, έχουνε και Τεκε Μπεκτασιδικο (καλα κανουνε ειμαι υπερ της θρησκευτικής ελευθεριάς).
Επειδή είμαστε συγγενής φυλή, τώρα που έχουνε βελτιώσει την διατροφή τους δεν πολυξεχωρίζεις εμφανισιακά Ελληνες -Αλβανούς μόνο όταν ασπάζονται με τριπλό ασπασμό σαν τους μασωνους καταλαβένεις αμεσως ότι ειναι γείτωνες.

Γερμανία ανεβοκατεβαίνω σε εβδομαδιαία βάση αγαπητέ trikarde.

Συμφωνώ σε αυτό που λες, είναι παντού οι Αλβανοί...και ακριβώς για αυτό το λόγο έχει πλάκα με τα Ελληνάρια που ανεβαίνουν για μεροκάματα στην Γερμανία.

Από εκεί που παίρνανε φραπεδάκια στην καφετέρια στην Ελλάδα σαν μαγκάκια και δεν κάνανε δουλειές "Αλβανών", τώρα στην Γερμανία, κάνουν ακριβώς τις ίδιες δουλειές και λένε και ευχαριστώ.

Και βεβαίως στα μάτια των Γερμανών, είναι ακριβώς ότι οι Αλβανοί αλλά και οι Τούρκοι.

Α...και να μην ξεχάσω, στην Ελλάδα δεν ρίχνουν με τίποτα την μούρη τους να κάνουν τις δουλειές που κάνουν στην Γερμανία, βλέπεις...εκεί δεν το ξέρει κανείς ότι πλένουν πιάτα, αρκεί που σκάνε με το mercede το καλοκαίρι πίσω και πουλάνε μούρη.

Επαναλαμβάνω, καλό τους κάνει που ανεβαίνουν για μεροκάματα, γιατί πολύ κακομάθαμε με τα Prada και τις χλιδές δεξιά και αριστερά με δανεικά άλλων.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αν και δεν έχουν θέση στο παρόν θρεντ αυτά που λέμε, θα πω μια εμπειρία μου απο το νοσοκομείο.
Στο χειρουργίο συνάντησα μια 45άρα καβλίαρα νοσοκόμα που αμέσος την έκοψα για Ουκρανίδα.
Ήταν βαμένη μελαχρινή αλλά το μάτι μπλέ-χάσκι, ανταλάξαμε μια δύο φρασεις στα αγγληκά και ξαφνικά το γυρίζει σε άψογα ελληνικά. Με εξυπηρέτησε φιληκά και ανθρώπινα και όταν την ρώτησα για τα ελληνικά της, κούνησε με νοσταλγία το κεφάλι της και μου είπε ότι ήταν Ουκρανιδα και 'οτι έμεινε κανένα πενταρι χρόνια στη Σαλλονικη πριν καμια δεκαετία.
Συνάντησα και μια ομορφη νοσοκόμα που ένω αποδείχθηκε Ελληνιδα δεν μου μιλησε ελληνικά.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Συνάντησα και μια ομορφη νοσοκόμα που ένω αποδείχθηκε Ελληνιδα δεν μου μιλησε ελληνικά.

Όμορφη είπες?  :2funny: Στην Ελλάδα θα κυκλοφορεί με γυαλιά ηλίου Prada το καταχείμωνο, τσάντα LV και δεν θα σου μιλάει καν, ούτε Ελληνικά, ούτε Αγγλικά, ούτε Γερμανικά.

Τέσπα....άσχετα με το θέμα.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Φίλε μου Free, με όσους εργολάβους έκανα νταραβέρι από το 2002 έως 2005, κανένας δεν πρότινε άλλη λύση στις διαπραγματεύσεις του εκτός από τον συμπληροματικό δανεισμό.
Ακόμη και με υπόληπο ποσό αγαοράς της τάξης των 30000 ευρώ δεν μου πρότειναν γραμματεια αλλα καταναλοτικά δάνεια.
Λ-Α-Μ-Ο-Γ-Ι-Α
Κοίταγαν να φάνε από παντού, είχανε γίνει υπάλληλοι των τραπεζών.
Όλο ύφος, κλανιά και εξατμηση.

Πάντως, στην Γερμανία έχουνε αρχήσει να ξαναγυρίζουνε κάποιοι έλληνες που είχανε επαφές, για μεροκάματα.

Τώρα εξηγείται!
Έψαχνες να αγοράσεις σπίτι, οι κατασκευαστές δεν δέχθηκαν το ντηλ που τους αντιπρότεινες (εξόφληση υπολοίπου μέσω συναλλαγματικών) και το κρατάς μανιάτικο...

Ορθώς οι κατασκευαστές αποφεύγουν εδώ και χρόνια τα γραμμάτια ή τις συναλλαγματικές, οι οποίες ούτως ή αλλως τείνουν να καταργηθούν στην πράξη...
Είναι μεγάλος μπελάς στην είσπραξη, δεν μπορούν να συνδυαστούν με δάνειο (είτε διότι εξόφληση δια συναλλαγματικής συνεπάγεται και ρήτρα παρακράτησης κυριότητας που δεν το θέλουν ούτε με σφαίρες οι τράπεζες απόλυτα δικαιολογημένα είτε διότι δεν καλύπτουν καθόλου τα μαύρα είτε διότι πρέπει να γίνουν ένα σωρό πατέντες και ιδιωτικά συμφωνητικά) και φυσικά δεν είναι μετρητά, όπως το δάνειο...

Το γεγονός ότι δεν δέχθηκαν τέτοιο ντηλ συνδυασμένο με δάνειο δεν τους καθιστά λαμόγια από μόνο του...

Το 2002 που έψαχνες, οι τιμές ήταν ακόμη αρκετά χαμηλες και ο δανεισμός ήδη εύκολος και φθηνός- κακώς δεν αγόρασες τότε...
Και τί είναι αυτή η δανειοφοβία; Ούτε και εμένα μου αρέσει η ιδέα να χρωστάω αλλά αν είναι σε απολύτως λογικά πλαίσια και για καλό σκοπό (αγορά σπιτιού και όχι καταναλωτικών αγαθών) δεν είναι τόσο κακό...
Και πίστεψέ με, είναι προτιμότερο να χρωστάς σε τράπεζα παρά σε εργολάβο με συναλλαγματικές...

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Aργά το κατάλαβες, αν διάβαζες μερικες σελίδες στην αρχη του θρεντ το έλεγα καθαρά δεν το εκρυψα ποτέ, έχω τονίσει επενηλλημένος ότι ευτυχώς πάσχω από δανειοφοβία. Δεν χρωστάω δεκάρα και νοιόθω πλούσιος.
Όμως φιλε μου str81977 ο καλός Θεός με απότρεψε να αγοράσω ένα κλουβί και να χρωστάω μια ζωή. Νοίκιασα συμφονα με τις πραγματικές μου ανάγκες (οι οποίες φυσικά σε ένα χρονικό διάστημα 20-25 χρόνια μεταβάλλονται) και με τις εκάστοτε δυνατότητες μου (αμα δεν έχω λεφτά για ένα μεγάλο ενοικιο νοικίαζω κατι μικρότερο).
Άσε που πλέον με την αποταμίευση και κάτι κληρονομικές λίρες, θα αγοράσω ότι θέλω όπως θελω, όπου θέλω, μετριτής και με παζάρια χοντρά.
Ειμαι χαζός-ασχημος-αμόρφωτος-κομπεξικός-ανεραστος-ζουλίαρης κλπ έτσι με βλέπεται έτσι θέλεται να ειμαι. Συμπερασματικά και όχι για να λάβη τέλος ο διάλογος, νομίζω ότι η στάση μου δικαιόνεται.
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Aργά το κατάλαβες, αν διάβαζες μερικες σελίδες στην αρχη του θρεντ το έλεγα καθαρά δεν το εκρυψα ποτέ, έχω τονίσει επενηλλημένος ότι ευτυχώς πάσχω από δανειοφοβία. Δεν χρωστάω δεκάρα και νοιόθω πλούσιος.
Όμως φιλε μου str81977 ο καλός Θεός με απότρεψε να αγοράσω ένα κλουβί και να χρωστάω μια ζωή. Νοίκιασα συμφονα με τις πραγματικές μου ανάγκες (οι οποίες φυσικά σε ένα χρονικό διάστημα 20-25 χρόνια μεταβάλλονται) και με τις εκάστοτε δυνατότητες μου (αμα δεν έχω λεφτά για ένα μεγάλο ενοικιο νοικίαζω κατι μικρότερο).
Άσε που πλέον με την αποταμίευση και κάτι κληρονομικές λίρες, θα αγοράσω ότι θέλω όπως θελω, όπου θέλω, μετριτής και με παζάρια χοντρά.
Ειμαι χαζός-ασχημος-αμόρφωτος-κομπεξικός-ανεραστος-ζουλίαρης κλπ έτσι με βλέπεται έτσι θέλεται να ειμαι. Συμπερασματικά και όχι για να λάβη τέλος ο διάλογος, νομίζω ότι η στάση μου δικαιόνεται.
Παντα στο ενοικιο θα μεινεις φιλε τρικαρδε.οχι οτι αυτο ειναι απαραιτητα κακο.Αλλωστε το ενοικιο στις μερες μας ειναι σχετικα χαμηλο σε σχεση με την αγορα ενος σπιτιου ...αλλα....δυστυχως το ακινητο μενει που λενε.παρολαυτα εγω νομιζω οτι μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις τις αποψεις σου.
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Παντα στο ενοικιο θα μεινεις φιλε τρικαρδε.οχι οτι αυτο ειναι απαραιτητα κακο.Αλλωστε το ενοικιο στις μερες μας ειναι σχετικα χαμηλο σε σχεση με την αγορα ενος σπιτιου ...αλλα....δυστυχως το ακινητο μενει που λενε.παρολαυτα εγω νομιζω οτι μαλλον πρεπει να αναθεωρησεις τις αποψεις σου.
επισης ο Ωνασης ειχε πει οτι δεν ειναι κακο να δανειζεσαι, ποτε ομως μικρα ποσα (γιατι ειναι ξεφτιλα)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Aργά το κατάλαβες, αν διάβαζες μερικες σελίδες στην αρχη του θρεντ το έλεγα καθαρά δεν το εκρυψα ποτέ, έχω τονίσει επενηλλημένος ότι ευτυχώς πάσχω από δανειοφοβία. Δεν χρωστάω δεκάρα και νοιόθω πλούσιος.
Όμως φιλε μου str81977 ο καλός Θεός με απότρεψε να αγοράσω ένα κλουβί και να χρωστάω μια ζωή. Νοίκιασα συμφονα με τις πραγματικές μου ανάγκες (οι οποίες φυσικά σε ένα χρονικό διάστημα 20-25 χρόνια μεταβάλλονται) και με τις εκάστοτε δυνατότητες μου (αμα δεν έχω λεφτά για ένα μεγάλο ενοικιο νοικίαζω κατι μικρότερο).
Άσε που πλέον με την αποταμίευση και κάτι κληρονομικές λίρες, θα αγοράσω ότι θέλω όπως θελω, όπου θέλω, μετριτής και με παζάρια χοντρά.
Ειμαι χαζός-ασχημος-αμόρφωτος-κομπεξικός-ανεραστος-ζουλίαρης κλπ έτσι με βλέπεται έτσι θέλεται να ειμαι. Συμπερασματικά και όχι για να λάβη τέλος ο διάλογος, νομίζω ότι η στάση μου δικαιόνεται.

Φίλε Τρίκαρδε, λες ότι η στάση σου δικαιώθηκε αλλά πιο πάνω παραδέχεσαι ότι προσπαθούσες να αγοράσεις επί 3 χρόνια (2002- 2005) ακίνητο πλην όμως δεν προχώρησε διότι δεν τα βρήκες με τους εργολάβους στις διαπραγματεύσεις...
Μήπως κάνεις την αδυναμία ηθική υπεροχή;

Όσο για το κλουβί, τώρα μένεις σε μέγαρο ή βίλα;

Τα δε 30.000 € που δεν δανείστηκες, θα τα είχες ήδη ξεπληρώσει, η δόση θα ήταν απείρως χαμηλότερη από το ενοίκιο θα είχες πάνω κάτω το ίδιο σπίτι που έχεις τώρα αλλά ΔΙΚΟ σου...

Όσο για τις κληρονομιές τις οποίες επικαλείσαι, αυτό δεν είναι δικαίωση αλλά κωλοφαρδία...

Ωστόσο σου εύχομαι ολόψυχα με τα κληρονομιαία σου να αγοράσεις ό,τι θέλεις, όπου θέλεις αλλά please μην κάνεις πάλι την αδυναμία σου ηθική υπεροχή...
Διότι με τρία παιδάκια που έχεις, χρειάζεσαι τουλάχιστον 105 τ.μ. και βάλε, σε αξιοπρεπή περιοχή και κατά προτίμηση από 2ο όροφο και πάνω (μιας και σε χαλάνε τα κλουβιά)...
Αν νομίζεις ότι μπορείς να αγοράσεις κάτι τέτοιο με λιγότερο από 220.000 € ακόμη και σήμερα, μαγκιά σου μόνο που το 2005 ένα τέτοιο διαμέρισμα πάλι 200.000-220.000 έκανε και το 2002 πολύ λιγότερα...
Όποτε ποιο το κέρδος της αναμονής;
Διότι αν βρεις πχ τίποτα 80-85 τ.μ. κοψοχρονιά (πχ 130.000) σε α΄όροφο, αυτό δεν θα είναι επιτυχία...
Εκτός εάν για εσένα επιτυχία είναι να ταπεινώσεις τον εργολάβο και όχι να πάρεις καλό σπίτι...

Ειμαι χαζός-ασχημος-αμόρφωτος-κομπεξικός-ανεραστος-ζουλίαρης κλπ έτσι με βλέπεται έτσι θέλεται να ειμαι.

Δεν σε έχω γνωρίσει αλλά για να το λες εσύ κάτι ξέρεις... :2funny:  :2funny:

Ωστόσο εδώ κάνουμε κουβέντα όχι δημόσιο αυτομαστίγωμα...
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Φίλε μου Free, με όσους εργολάβους έκανα νταραβέρι από το 2002 έως 2005, κανένας δεν πρότινε άλλη λύση στις διαπραγματεύσεις του εκτός από τον συμπληροματικό δανεισμό.
Ακόμη και με υπόληπο ποσό αγαοράς της τάξης των 30000 ευρώ δεν μου πρότειναν γραμματεια αλλα καταναλοτικά δάνεια.
Λ-Α-Μ-Ο-Γ-Ι-Α
Κοίταγαν να φάνε από παντού, είχανε γίνει υπάλληλοι των τραπεζών.
Όλο ύφος, κλανιά και εξατμηση.

Πάντως, στην Γερμανία έχουνε αρχήσει να ξαναγυρίζουνε κάποιοι έλληνες που είχανε επαφές, για μεροκάματα.

Φίλε Τρίκαρδε, στις εποχές που οι συναλλαγές μπορούνε να γίνονται πιο τυπικά και πιο προβλεπόμενα, είναι λίγο δύσκολο να χρησιμοποιείς μεθόδους ξεπερασμένες όπως είναι τα γραμμάτια.
Ακόμα παλιότερα, υπήρχε και η μπέσα, δηλαδή αν την επικαλέστηκες εσύ ή ο καθένας και δεν την πήραν σοβαρά υπόψη, φταίει μόνο ο κατασκευαστής ή ο κάθε επιχειρηματίας ? Αφού το σύστημα δουλεύει πλέον, αλλιώς.
O tempora, o mores.
Καλώς ή κακώς, τα δάνεια ήταν εύκολα και το όνειρο ενός σπιτιού για πάρα πολύ κόσμο, εφικτό.
Και μη λέμε και μλκιες, ποια η αξία του σπιτιού για μια τράπεζα ... Ρωτήστε τώρα, τόσες κατασχέσεις που καταλήγουν ... Πουθενά δεν καταλήγουν, ε και την πήρε τη βιλίτσα του φαντασμένου η τράπεζα, ποιος θα την αγοράσει έστω και μπιρ παρά ?

Για να μην ξεφεύγουμε, τα 30.000 δεν είναι ποσό άξιο λόγου, δεν είναι ποσό που θα σε κάνει να χάσεις τον ύπνο σου. Να 'σαι καλά βέβαια και να χαίρεσαι αυτά που σκορπάς ή αυτά που μπαζώνεις στην άκρη.

Παρόμοιο φαινόμενο με τους κατασκευαστές, είναι οι έμποροι αυτοκινήτων. Ο καθένας έφερνε από Γερμανία αυτοκίνητο "αστέρι και διαμάντι" και πουλούσε στον κάθε φουκαρά δείχνοντας του, φωτο στον υπολογιστή ...

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φίλε μου str81977 μου αρέσει που με ειρωνευσε και μου πουλάς φθηνό πνευμα και αναλύσεις του λώκου τζάμπα. Με κάνεις καλύτερο, έτσι όπως με "ζωγραφίζεις" είμαι αδύναμος και δειλός που ανάγει τα ελαττωματά του σε "ηθική υπεροχή". Πιστεύω  ότι με βλέπεις όπως ειμαι δλδ, ένα σκουλίκι και εσύ με την "φυσική σου υπεροχή" σε όλα πλούσιος.
Χαίρωμαι που συνομιλώ μαζί σου, υπήρχε και ο staristo με το ίδιο ακριβώς ύφος και ήθος με το δικό σου, ειλικρινά μου λείπει πολύ.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Επεισης να τονισω οτι το ακινητο και να σου μεινει....
τι αξια θα εχει οταν το εξοφλησεις ?


Μετα να πουμε και για τα σπιτια με τεχνολογιες
που θα αρχισουν να μπαινουν στην αγορα πιο συχνα με δυνατοτητες ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
αφου θα εχουν ενσωματωθει υπολογιστικα συστηματα με τεραστιες δυνατοτητες


Τι αξια θα εχουν τα ακινητα του τωρα με τα ακινητα που θα αρχισουν να κατασκευαζονται ευρεως σε λιγα χρονια ?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Φίλε μου str81977 μου αρέσει που με ειρωνευσε και μου πουλάς φθηνό πνευμα και αναλύσεις του λώκου τζάμπα. Με κάνεις καλύτερο, έτσι όπως με "ζωγραφίζεις" είμαι αδύναμος και δειλός που ανάγει τα ελαττωματά του σε "ηθική υπεροχή". Πιστεύω  ότι με βλέπεις όπως ειμαι δλδ, ένα σκουλίκι και εσύ με την "φυσική σου υπεροχή" σε όλα πλούσιος.
Χαίρωμαι που συνομιλώ μαζί σου, υπήρχε και ο staristo με το ίδιο ακριβώς ύφος και ήθος με το δικό σου, ειλικρινά μου λείπει πολύ.

Τρίκαρδε,
Αν έχεις πρόβλημα χαμηλής αυτοεκτίμησης εδώ δεν είναι ο χώρος να το λύσεις...
Και το να επικαλείσαι διαρκώς πόσο άσχημος/ ηλίθιος και σκουλίκι τση γης είσαι δεν σε κάνει να φαίνεσαι πιο συμπαθής αλλά πιο αξιολύπητος- έχει κάτι από θύμιο καρακατσάνη...
Από τη στιγμή που έχεις καταστήσει δημόσιες τις επιλογές σου θα δέχεσαι και κριτική, ενίοτε και ειρωνική και σκληρή, όπως όλοι μας εδώ μέσα...

Όπου έχω συμφωνήσει μαζί σου, το έχω πει εμφατικά, απόδειξη ότι δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου...
Εσύ βλέπεις εχθρούς σε όσους διαφωνούν μαζί σου.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τρίκαρδε,
Αν έχεις πρόβλημα χαμηλής αυτοεκτίμησης εδώ δεν είναι ο χώρος να το λύσεις...
Και το να επικαλείσαι διαρκώς πόσο άσχημος/ ηλίθιος και σκουλίκι τση γης είσαι δεν σε κάνει να φαίνεσαι πιο συμπαθής αλλά πιο αξιολύπητος- έχει κάτι από θύμιο καρακατσάνη...
Από τη στιγμή που έχεις καταστήσει δημόσιες τις επιλογές σου θα δέχεσαι και κριτική, ενίοτε και ειρωνική και σκληρή, όπως όλοι μας εδώ μέσα...

Όπου έχω συμφωνήσει μαζί σου, το έχω πει εμφατικά, απόδειξη ότι δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου...
Εσύ βλέπεις εχθρούς σε όσους διαφωνούν μαζί σου.

Οχι ευτυχώς δεν έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση, κατανοώ την εκάστοτε ειρωνική σου διάθεση.

Προσπαθώ όμως να αναδείξω την τελμάτωση των ονείρων όλων μας, όχι γιατί ειναι κακό να έχουμε όνειρα, αλλά όταν κάνουν κάποιοι υποθήκη τα ονειρά μας, τότε αγανακτώ.

Αυτοσαρκάζωμαι ως άλλος Θυμιος, γιατί ειμαι θυμωμένος τόσο για τους "φίλους" εργολάβους και άλλο τόσο για τους πολιτικούς. Οι πρώτοι ευκαιριακά κεδροσκόπισαν και τώρα είναι γυμνοί, οι δεύτεροι για μία ακόμα φορά κεδροσκόπισαν και τώρα σφυρίζουν αδιάφορα.

Αυτά......
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Οι συμπαθείς φίλοι μας εργολάβοι, μετά από την μακροχρόνια επιτυχής επιχειρηματική τους δραστηριότητα στρέφονται πλέον σε νέους επικερδείς οικονομικούς τομείς.
[move]ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ[/move]
Μάλιστα κύριοι οι μάγκες δεν ασχολούνται με φραγκοδίφραγκα αφού δεν μπορούν να κονομίσουνε από τα απούλητα, είπανε να ασχοληθούν με πολύτιμες πέτρες.
όπως καταλαβαίνει ο καθένας μας η  :jerking: πάει σύννεφο
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Μήπως με καθε αγορά πλέον θα δίνουν και 3 διαμαντάκια δώρο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom