Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Αφου πρωτα ριξουν τις ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ κατα 40-50% ?

Οι τιμές δεν πέφτουν. Πρώτα αρχίζουν οι προσφορές. Μετά βλέπουμε. Μακροβιότατος θα πρέπει να είναι ο σύλλογος.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Οι τιμές δεν πέφτουν. Πρώτα αρχίζουν οι προσφορές. Μετά βλέπουμε. Μακροβιότατος θα πρέπει να είναι ο σύλλογος.

Δλδ δεν το κατάλαβα, αφού οι προσφορές :jerking: έχουνε ξεκινήσει εδώ και κανα χρόνο και δεν πουλάτε τίποτα, ποτέ θα αρχίσεται να ρίχνεται τις τιμές.

Καλά βρε φρη σε ειχα για σοβαρό.
Τάπαμε μάγκες και τα ξαναλέμε, όπου σας βρούμε πλέον σας τον ακουμπάμε. ΤΕΛΟΣΣΣΣ
Δεν κυκλοφορεί ρευστό ούτε για σάλιο και στις τράπεζες φοβάτε να μπει ο κόσμος, μετά την προκτοσκόπιση που μας κάνανε οι τραπεζίτες.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
οι τιμες θα πεσουνε οταν θα πας με το κας! και αφου εχει το ακινητο καιρο απουλητο αρχιζεις τα παζαρια!
αλλα επειδη εμεις δεν εχουμε το κας και με τα δανεια δεν γινονται τετοιες δουλειες αυτα ειναι για λιγους! να πας αυτην την στιγμη που ειναι τοσες πολυκατικοιες καινουριες και καθονται και να πεις τοσα θες? οχι. οκ παω παρακατω! αλλα το ξαναλεω να υπαρχει το κας!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αυτά λεμε τόσο καιρό εδώ μέσα.
Μετρητά ντάγκα-ντάγκα στο χέρι, σαν ψαράκια φρέσκα και λαχταριστά.
Αν ειναι και καλό παιδί ;) ο εργολάβος όλο και καμία λιρίτσα χρυσή θα πάρει.

Αλλά βλέπεις τα λαμόγια δεν κάνουν παζάρια, καλόμαθαν τόσα χρόνια και τώρα προτειμάνε να πουλάνε τα αυτοκινητά τους και να ονειρευονται διαμάντια.
ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝΕΕΕΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟΣΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ;;;;;

Ειναι σαν τις γεροντοκόρες που επειδή τις μαμησε ο Τζίγκερ ενα βραδυ όταν ηταν νέες, πιστευψαν ότι θα τους βαλει στεφάνι, φυσικά παραμένουνε απούλητες στο ραφι.
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Τωρα γιναμε και παγκοσμοιοι ....... :2funny: :2funny: :2funny:

Δεν ειναι παραλλογο αν αναλογιστουμε το μεγεθος της κρισης .......



Αλλα τα απουλητα εκει ΨΗΛΑ

και η κυβερνηση σχεδιαζει νεα αυξηση ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΩΝ ΑΞΙΩΝ (που θα τα φτασει πια ?)

Αυτοι θα μας κανουν να θελουμε να φυγουμε απο την χωρα μας ........




Ενω και τα αυτοκινητα παροτι εχουν πολυ μειωμενη ζητηση δεν πεφτουν οι τιμες παρα μονο στα μεταχειρισμενα .......




Τι γινετε βρε παιδια μηπως ο ΕΛΛΗΝΑΣ εχει μυστικο κομποδεμα και το ξερουν ?
ρε αχαχουχα καλα τα λες αλλα δεν βλεπεις ολη την εικονα
μεγαλη μειωση στις τιμες των ακινητων δεν γινεται και ουτε προκειται. ο λογος απλος. Τα ακίνητα δεν εχουν μεγαλο περιθωριο κέρδους, συνεπως καποιος που εχει το ακινητο να καθεται τοσο καιρο, δεν θα το σκοτωσει. να σου ριξει την τιμη 30%, για ποιο λόγο?? για να μην βγαλει καθολου κέρδος?? θα σου άρεσε εσενα να δουλευεις 2-3 χρονια για μια κατασκευη και να μην βγαλεις τιποτα??
φυσικα ολα αυτα δεν ισχυουν οταν ο εκαστοτε κατασκευαστης δεν έχει καθολου ρευστο και έχει ενα καρο επιταγες να καλυψει. τοτε ναι, θα κανει σκοντο καλο, αλλα μονο για να καλυψει το ποσο που του χρειαζεται για να ξεχρεωσει.αφου ξεχρεωσει παλι θα πουλησει στις κανονικες τιμες
βεβαια δεν σημαινει οτι οι κατασκευαστες δεν ειναι πιο ελαστικοι στα παζαρια τωρα,αλλα καμμια σχεση με τις παπαριες που ακουμε στην τηλεοραση,οι οποιες εχουν οδηγησει τον κοσμο να παιρνει τηλ στους εργολαβους και τους μεσητες και να ζηταει 20-30-40% εκπτωση.
για τον ιδιο περιπου λογο(υποθετω,καθως δεν ειμαι ειδημων στην αγορα αυτοκινητων) γινεται οτι γινεται στα αυτοκινητα. Το μεταχειρισμενο θα το πουλησει ο αλλος φθηνα γιατι καιγεται ο κωλος του για λεφτα.Και καλα κανουν και πεφτουν οι τιμες στα μεταχειρισμενα γιατι ειναι πανακριβα σε συγκριση με την ευρωπη.ο ιδιωτης με λιγα λογια θα πουλησει οσο οσο οταν εχει καει η γουνα του,προκειμενου να ξεχρεωσει. οι αυτοκινητοβιομηχανιες ομως εχουν εξοδα κτλ κτλ και δεν μπορουν να ριξουν τιμες τοσο ευκολα οσο οι ιδιωτες
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.957
Like
0
Πόντοι
16
μαγκες επειδη ειμαι τις δουλειας αυτη,οσοι με οσους μιλαω το ξερουν.τα καλα κομματια θα ειναι παντα ακριβα.τωρα για τα υπολοιπα γινετε καμια μειωση για να φευγουν αλλα οχι μεγαλη.μην ξεχνατε οτι τα κερδη για το κλαδο τα τελευταια 15 χρονια ηταν τεραστια.επισης σας θυμηζω οτι τα ακινητα δεν ειναι σαν τα αυτοκινητα να αλλαζουν μοντελα καθε χρονο και να χανει αξια το προηγουμενο μοντελο.παντως σημερα ειναι καλη εποχη παντως για εναν που εχει λεφτα σε ρευστο να αγορασει σπιτι.ευκαιριες υπαρχουν πολλες.ψαξιμο θελει,και να αγορασει σπιτι συμφωνα με τις αναγκες του,και οχι τις μαλακιες που εκαναν τα προηγουμενα χρονια οσοι αγοραζαν σπιτια.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
μαγκες επειδη ειμαι τις δουλειας αυτη,οσοι με οσους μιλαω το ξερουν.τα καλα κομματια θα ειναι παντα ακριβα.τωρα για τα υπολοιπα γινετε καμια μειωση για να φευγουν αλλα οχι μεγαλη.μην ξεχνατε οτι τα κερδη για το κλαδο τα τελευταια 15 χρονια ηταν τεραστια.επισης σας θυμηζω οτι τα ακινητα δεν ειναι σαν τα αυτοκινητα να αλλαζουν μοντελα καθε χρονο και να χανει αξια το προηγουμενο μοντελο.παντως σημερα ειναι καλη εποχη παντως για εναν που εχει λεφτα σε ρευστο να αγορασει σπιτι.ευκαιριες υπαρχουν πολλες.ψαξιμο θελει,και να αγορασει σπιτι συμφωνα με τις αναγκες του,και οχι τις μαλακιες που εκαναν τα προηγουμενα χρονια οσοι αγοραζαν σπιτια.

Φίλε μου arcans  αν εισαι της δουλειάς και λες τέτοια σε βλέπω με τσιμεντένια παπούτσια.
Εδω κλέγωνται ότι έχουν μικρο περιθόριο κέρδους και άλλες παππαριες.
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.957
Like
0
Πόντοι
16
κλαιγοντε αυτοι που την ειδαν εργολαβη επειδη ειχαν ενα οικοπεδακι.οι σωστοι επαγγελματιες που εχτιζαν με μετρο και ξερουν τη δουλεια δεν εχουν προβλημα.εργολαβος παλιος εχτιζε 3 οικοδομες το χρονο,και εργολαβος νεος εκανε 7 οικοδομες.γιατι ανοιγοτανε στις τραπεζες,και στις αντιπαροχες,λογικο ειναι να φουνταρη αυτος.ξερεις οτι πανε εργολαβοι σε αλλους εργολαβους και τους παρακαλανε να τελειωσουν τις οικοδομες τους που εμειναν στη μεση?αυτο γινετε γιατι νομιζαν οτι θα γινουν σαν το μπαμπη το βωβο ολοι.και το καλο ειναι οτι γινετε και στον κλαδο ξεκαθαρισμα αυτη τη στιγμη και ειναι καλο.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
μαγκες επειδη ειμαι τις δουλειας αυτη,οσοι με οσους μιλαω το ξερουν.τα καλα κομματια θα ειναι παντα ακριβα.τωρα για τα υπολοιπα γινετε καμια μειωση για να φευγουν αλλα οχι μεγαλη.μην ξεχνατε οτι τα κερδη για το κλαδο τα τελευταια 15 χρονια ηταν τεραστια.επισης σας θυμηζω οτι τα ακινητα δεν ειναι σαν τα αυτοκινητα να αλλαζουν μοντελα καθε χρονο και να χανει αξια το προηγουμενο μοντελο.παντως σημερα ειναι καλη εποχη παντως για εναν που εχει λεφτα σε ρευστο να αγορασει σπιτι.ευκαιριες υπαρχουν πολλες.ψαξιμο θελει,και να αγορασει σπιτι συμφωνα με τις αναγκες του,και οχι τις μαλακιες που εκαναν τα προηγουμενα χρονια οσοι αγοραζαν σπιτια.

Α, γεια σου...
Όποιος ονειρεύεται φθηνά ακίνητα σε καλές περιοχές (ψυχικό, κηφισιά, παπάγου, βούλα, γλυφάδα, π. φάληρο, κτλ) θα πρέπει να περιμένει πολύ και μάλλον άδικα ή να σταθεί κωλόφαρδος και να βρει ιδιώτη ή κατασκευαστή σε φρικτή οικονομική κατάσταση και να έχει και μετρητά στην πάντα...

Στις άλλες περιοχές παρατηρείται πράγματι μείωση και οι τιμές σταδιακά επιστρέφουν στα επίπεδα του 2005, όταν δηλαδή έγινε το τελευταίο μεγάλο μπαμ...

Ωστόσο, κριτήριο στην αγορά πρέπει να είναι τί έχουμε και τί θέλουμε, όχι να τη βγούμε στον εργολάβο και να την πούμε στον κατασκευαστή...
Όχι πως θα λυπόμουν οποιονδήποτε σε παζάρι αλλά θα προτιμούσα ένα σπίτι όπως το θέλω παρά ό,τι να' ναι, αρκεί να μου κάνει σκόντο ο εργολάβος...
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.957
Like
0
Πόντοι
16
δεν μπορω να καταλαβω τωρα?δηλαδη ολοι στα βορεια και νοτια προαστια πρεπει να μενουν?πλακα μας κανετε ρε?θελετε μουνι και το θελετε και ξυρισμενο?ο καθενας θα παρει σπιτι κοντα στην δουλεια του,και οσο αντεχει η τσεπη του,και συμφωνα με τις αναγκες του,μαθανε ολοι τωρα να εχουν 3-4 τουαλετες σε ενα σπιτι.εμεις που χεζουμε τοσα χρονια 5 ατομα σε 1 παθαμε τιποτα?
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
δεν μπορω να καταλαβω τωρα?δηλαδη ολοι στα βορεια και νοτια προαστια πρεπει να μενουν?πλακα μας κανετε ρε?θελετε μουνι και το θελετε και ξυρισμενο?ο καθενας θα παρει σπιτι κοντα στην δουλεια του,και οσο αντεχει η τσεπη του,και συμφωνα με τις αναγκες του,μαθανε ολοι τωρα να εχουν 3-4 τουαλετες σε ενα σπιτι.εμεις που χεζουμε τοσα χρονια 5 ατομα σε 1 παθαμε τιποτα?
φιλαρακο εχεις δικιο
ΑΛΛΑ με τα λεφτα μου και τον παρα μου δεν θα μου κανει κανενας κουμαντο! οχι 2 τουαλτες 12 να χω!
αλλα και παλι σου λεω με τα λεφτα μου οχι για αυτους που νομιζουν οτι θα χτυπησουν την κοτα με τα χρυσα αυγα! λογω κρισης!
για να μην παραξηγηθω!

μπορει εσεις να μην παθατε τιποτα που χεζατε 5 ατομα σε μια τουαλετα αλλα αν εχω λεφτα θελω να εχουμε 5 ατομα 5 τουαλετες αν με παιρνει οικονομικα!!! οσο για την αποσταση που λες για εργασια μπορει να χω λεφτα για πεταμα στις βενζινες δικο μου θεμα!
αυτα ισχυουν για καποιους που εχουνε λεφτα! ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥΝΙ ΚΑΙ ΞΥΡΙΣΜΕΝΟ!! αν πεσει ο παρας να δεις τι καλα που πεφτει και ξυραφι!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
θελετε μουνι και το θελετε και ξυρισμενο?

Οι αφάνες με χαλάνε...Μαλλιάζει η γλώσσα βρε αδελφέ!

εμεις που χεζουμε τοσα χρονια 5 ατομα σε 1 παθαμε τιποτα?

Καλά τα λες...Εδώ κοτζάμ Βερσαλλίες δεν είχαν κάν τουαλέτες!

ο καθενας θα παρει σπιτι κοντα στην δουλεια του,και οσο αντεχει η τσεπη του,και συμφωνα με τις αναγκες του,μαθανε ολοι τωρα να εχουν 3-4 τουαλετες σε ενα σπιτι

Δεν το γλιτώνω το τροχόσπιτο...
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.957
Like
0
Πόντοι
16
φιλαρακο εχεις δικιο
ΑΛΛΑ με τα λεφτα μου και τον παρα μου δεν θα μου κανει κανενας κουμαντο! οχι 2 τουαλτες 12 να χω!
αλλα και παλι σου λεω με τα λεφτα μου οχι για αυτους που νομιζουν οτι θα χτυπησουν την κοτα με τα χρυσα αυγα! λογω κρισης!
για να μην παραξηγηθω!

με τα λεφτα  τα δικα σου κανε και 30 τουαλετες.με τα λεφτα του δανειου σου θα κανεις οσες ειναι απαραιτητες.κοτες με χρυσα αυγα δεν υπαρχουν.ανοητα μυαλα υπαρχουν.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
με τα λεφτα  τα δικα σου κανε και 30 τουαλετες.με τα λεφτα του δανειου σου θα κανεις οσες ειναι απαραιτητες.κοτες με χρυσα αυγα δεν υπαρχουν.ανοητα μυαλα υπαρχουν.
ετσι!ακριβως!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
δεν μπορω να καταλαβω τωρα?δηλαδη ολοι στα βορεια και νοτια προαστια πρεπει να μενουν?πλακα μας κανετε ρε?θελετε μουνι και το θελετε και ξυρισμενο?ο καθενας θα παρει σπιτι κοντα στην δουλεια του,και οσο αντεχει η τσεπη του,και συμφωνα με τις αναγκες του,μαθανε ολοι τωρα να εχουν 3-4 τουαλετες σε ενα σπιτι.εμεις που χεζουμε τοσα χρονια 5 ατομα σε 1 παθαμε τιποτα?

Φίλε μου στήλε μου σε πμ την διευθνησή σου να σου στήλω ένα κουτί "εργολάβους"
ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΩΜΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιτέλους ένας ανθρωπος μιλησε σωστα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Φίλε μου arcans  αν εισαι της δουλειάς και λες τέτοια σε βλέπω με τσιμεντένια παπούτσια.
Εδω κλέγωνται ότι έχουν μικρο περιθόριο κέρδους και άλλες παππαριες.
ρε φιλε προφανως οι νοικοκυρηδες εργολαβοι δεν εχουν ιδιαιτερο προβλημα.το προβλημα το εχουν κυριως αυτοι που ανοιχτηκαν χωρις να εχουν. αλλα αυτο το θεωρησα δεδομενο και δεν το ανεφερα,καθως ισχυει για ολους τους τομεις της αγορας,ειναι θεμελιωδης αρχη.
οσον αφορα την ειρωνεια οτι κλαιγονται για τα μικρα περιθωρια κερδους,ας γινω πιο συγκεκριμενος,γιατι εδω μεσα ειμαστε ολοι φωστηρες και τα ξερουμε ολα
ενας σωστος και λογικος εργολαβος εχει μικρο σχετικα περιθωριο κερδους,περιπου 30% το πολυ. Τωρα αν του εκατσε καμμια τρελη ευκαιρια στο οικοπεδο, ή εκανε απαραδεκτη δουλεια(θα τον τιμωρησει λογικα σε βαθος χρονου η αγορα η τελος παντων δεν θα μπορει να πουλησει πολυ ακριβα),μπορει να αυξησει λιγο το περιθωριο,αλλα αυτες δεν ειναι ιδανικες συνθηκες. ολοι τα εχετε με τους εργολαβους αλλα μαλλον οσα δεν φτανει η αλεπου...
αμα εχετε τα @@ γινεται και εσεις εργολαβοι να τα κονοματε ρε κοροιδα. Αφου 1ον ειναι πολυ ευκολη δουλεια 2ον εχει μηδενικο ρισκο 3ον εχει τεραστια αποδοση κεφαλαιου R.O.I(return of investment για μας που τα σπουδασαμε στο γιαπι). Αρα ειναι η τελεια δουλεια. αϊντε, ακομα καθεστε??
και μην το παρεις προσωπικα,απλα ρε τρικαρδε τα βαζουμε ολα σε εναν κουβα και γινεται αχταρμας
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δεν ξέρω πόσο καιρό παρακολουθείς το θρεντ φιλε μου.
Δεν κανω γενικεύσεις ούτε τα κάνω αχταρμά, ούτε ειμαι ξερόλας.
Παρατηρώ ότι στις τελευταίες σελίδες έχει αρχίσει να γίνεται σοβαρός διάλογος (ίσος γιατί κάποιοι καραγκίοζιδες έφυγαν)
και δεν έχω κανένα πρόβλημα να αναθεωρώ τις απόψεις μου.

Σε παρακαλώ αν έχει χρόνο διαβασε στην τύχη μερικές σελίδες από το θρεντ και θα καταλάβεις.

όσο για τα περιθώρια κέδρους ειναι όπως λές και εσύ σχετικά, δεν ειναι όμως ψύχουλα όπως κλεγονται πολύ.

Λατρεύω τους "εργολάβους" αλλα δεν επιθυμώ να ασχοληθώ με την οικοδομή
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Δεν ξέρω πόσο καιρό παρακολουθείς το θρεντ φιλε μου.
Δεν κανω γενικεύσεις ούτε τα κάνω αχταρμά, ούτε ειμαι ξερόλας.
Παρατηρώ ότι στις τελευταίες σελίδες έχει αρχίσει να γίνεται σοβαρός διάλογος (ίσος γιατί κάποιοι καραγκίοζιδες έφυγαν)
και δεν έχω κανένα πρόβλημα να αναθεωρώ τις απόψεις μου.

Σε παρακαλώ αν έχει χρόνο διαβασε στην τύχη μερικές σελίδες από το θρεντ και θα καταλάβεις.

όσο για τα περιθώρια κέδρους ειναι όπως λές και εσύ σχετικά, δεν ειναι όμως ψύχουλα όπως κλεγονται πολύ.

Λατρεύω τους "εργολάβους" αλλα δεν επιθυμώ να ασχοληθώ με την οικοδομή
ρε σε λεω μην το παιρνεις προσωπικα,μια χαρα σοβαρος ανθρωπος φαινεσαι απο τα ποστ, γενικος ηταν ο χαρακτηρισμος, αλλα σαν ελληνες κλασικοι,θελουμε να ξερουμε λιγο απ'ολα.
οσον αφορα το περιθωριο κερδους, επιμενω οτι ειναι μικρο, και θα σου εξηγησω γιατι. Ενα μεγαλο μερος των οικοπεδων δεν ειναι μια διαδικασια τοσο απλη. ΑΑ ΟΚ εκλεισα το οικοπεδο,ξεκιναω το τελειωνω σε 9-10 μηνες, τα εχω πουλησει κιολας και ολα μια χαρα.30% σε ενα χρονο.ζααααχαρη
η αληθεια φιλε μου απεχει πολυ απο αυτο. Ενα μεγαλο ποσοστο των οικοπεδων ειναι μπλεγμενα. με λιγα λογια πρεπει να ασχοληθεις 1-1μισι χρονο(σε μερικες περιπτωσεις παραπανω) για να τα ξεσκατωσεις πρωτα. Μετα το ξεσκατωμα αρχιζεις χτησιμο, που θα σου παρει σιγουρα 1μιση χρονο περιπου,αναλογα με το μεγεθος. και βεβαια σε αυτο το σεναριο υποθετουμε οτι με το που τελειωσεις την οικοδομη εχεις ξεπουλησει. Αν χρειαστει να περιμενεις κανα χρονο ακομα να ξεπουλησεις και τα 2πχ τελευταια διαμερισματα που σου μειναν(τα οποια και θα σου δωσουν και το κερδος σου στο φιναλε) τοτε φιλε μου πιασαμε τα 4 χρονια κοντα. Πως σου ακουγεται τωρα λοιπον το 30% για 4 χρονια??? σου φαινεται ακομα εξωφρενικο περιθωριο κερδους??
φυσικα τα χρονικα περιθωρια δεν ειναι παντα αυτα,αλλα οι τιμες που σου εδωσα ειναι παρα πολυ κοντα στην πραγματικοτητα.Το σεναριο που σου περιγραφω ειναι πολυ ρεαλιστικο.
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
:idiot: :uglystupid: :jerking: :birdman: :tickedoff: :rockon: :rockon: :S :S :S :S
το παραγαμήσανε πια...κοιτώντας ένα σπίτι που υποτίθεται με ενδιέφερε, λέει όλο χαρά αυτή που μας το διαφήμιζε...το δωμάτιο αυτό είναι το καλύτερο και το βγάλαμε κλείνοντας τον ημιυπαίθριο!!! Κι αν γίνει τίποτα το πολύ να πληρώσεται το πολύ 3000€...-ναι ε? -εγώ σπίτι ψάχνω να αγοράσω  και δε θέλω να κάνω κάποια απάτη και να με κυνηγάνε εφορία πολεοδομία και κτηματολόγιο., μα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αφού όλοι το ίδιο κάνουνε. -Καλά τότε να μου δώσετε τα σχέδια να σας καταγγείλω στον Αλαβάνο! Τι δουλειά έχουν τώρα οι πολιτικοί?Δεν λέω τον Αλέκο Αλαβάνο αλλά τον Γιάννη Αλαβάνο...-και ποιός είναι αυτός?-Ο αδελφός του και κυρίως πρόεδρος του τεχνικού επιμελητηρίου Ελλάδος -Και τι σχέση έχει αυτός?-Γενικά δεν του αρέσει να κλείνουν τους ημιυπαίθριους και να τους πουλάνε για τετραγωνικά μέτρα της οριζόντιας ιδιοκτησίας όπως εσείς π.χ. που πουλάτε ως 84 τετραγωνικά κάτι που είναι εβδομήντα σκάρτα :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Συνημμένα

  • 04591167.jpg
    04591167.jpg
    111,4 KB · Εμφανίσεις: 17

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom