Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.250
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
παιδιά συγγνωμη για την εκτός θέματος ερώτηση...
γνωρίζετε κάποια sites αγγελιών για σπίτια???

ευχαριστώ... ;)
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Απλα ενδιαφερωμαι να ξερω
ΣΕ ΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΜΟΥ

Ντοντ γουορι αχαχουχα μου..

Μεχρι τις 100,000 € ανα λογ/σμο, η καταθεση ειναι εγγυημενη απο το κρατος..

Αντε παμε για το Β' ημιχρονο..

Αυτα..

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ντοντ γουορι αχαχουχα μου..

Μεχρι τις 100,000 € ανα λογ/σμο, η καταθεση ειναι εγγυημενη απο το κρατος..

Αντε παμε για το Β' ημιχρονο..

Αυτα..

ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν εχω τοσα δηλαδη ..... :2funny: :2funny: :2funny:

Αμμμμμμμμμμμμμμμ αυτο το κρατος ειναι που φοβαμαι .....

πες μου τωρα οτι εισαι και παναθα να με στειλεις ...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
ειναι εδω και πανω απο ενα μηνα γνωστο αυτο...

φιλε μου ο ρουσουνελος εδω και δυο χρονια εχει ακουστει οτι εχει βαρεσει κανονι!! απλα συντηρουταν απο τα δανεια απο τις τραπεζες μολις τελειωσαν αυτα εσκασε και το κανονι. δεν ειναι τυχαιο οτι τον τελευταιο καιρο πουλουσε τα διαμερισματα σε τιμες εξευτελιστικες για τα σημερινα δεδομενα. τιποτα δεν ειναι τυχαιο.και ακολουθουν καο αλλοι απλα αυτος ηταν πολυ γνωστος. υπομονη και ακολουθουν καο αλλοι.

Πάντως εγώ ψάχνοντας να βρω οτιδήποτε σχετικό, δε βρήκα ΚΑΝΕΝΑ site ή blog που να λέει αυτά που υποστηρίζεις.

Αντίθετα, βρήκα το site των επιχειρήσεων Ρουσουνέλου:

Οπότε, ή παράθεσε τις πηγές σου, ή αλλιώς σημαίνει ότι αυτά που έχεις "ακούσει" στα είπε ο γυιός του μπατζανάκη του κουμπάρου της καθαρίστριας του λεωφορείου με το οποίο πάει κάθε μέρα στη δουλειά του ο καφετζής που έχει το καφενείο κάτω από το γραφείο του Ρουσουνέλου...

Έσκασε ο Ρουσσουνέλος
απο την fmvoice.gr σήμερα δεν ξέρω αν ισχύει

Και συ, mabillon, σε αυτό το fmvoice δε βρήκα τίποτα σχετικό (δεν έχει και search).

Δώσε ακριβέστερο link.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66

Το είδα.
Είναι λίγο προβληματικό το link.
Από την αρχική του site ( ) πως φτάνει κανείς εκεί?

Το λέω προβληματικό γιατί ο browser το θαυμαστικό ( ! ) που είναι μέσα στο link (μετά το 4 και πριν απ το 0) δε το διαβάζει.

Εσύ πως το βρήκες?
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
απλώς επιλεγεις την στήλη μαυρη λίστα

δεν είναι και το πιο αξιοπιστο site πάντως
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
δεν είναι και το πιο αξιοπιστο site πάντως

Και όχι μόνο:

α) Το Google δε το βρίσκει.

β) Η στήλη "Μαύρη λίστα" έχει ημερομηνίες σήμερα (και αύριο!).  Μετά, προφανώς τα θάβουν.  Άρα αν δε κρατήσεις PrintScreen, δεν έχεις αποδεικτικά στοιχεία αύριο, για το τι έγραψαν χτες.

γ) Μου κολλάει συστηματικά τον browser (έγινε 3 φορές).  Και προσπάθησα να κάνω PrintScreen το μήνυμα, αλλά αυτό ειδικά το μήνυμα των Windows, το printscreen ΔΕΝ το πιάνει!  Οπότε το τράβηξα φωτογραφία με τη μηχανή για να στο βάλω!
 

Συνημμένα

  • Error.jpg
    Error.jpg
    44,5 KB · Εμφανίσεις: 14

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Εν πάσει περιπτώσει, άσχετα με το τι λέει αυτό το site για τη συγκεκριμένη επιχείρηση, νομίζω ότι πρέπει να είμαστε κάπως προσεκτικοί στο τι γράφουμε, για κάθε επιχείρηση, όταν μάλιστα ένα μεγάλο ποσοστό της δουλειάς της βασίζεται σε αυτό που λέγεται "Πελατεία και Φήμη".
Θέλω να πω ότι δε μπορεί κανείς να σηκώνεται και να λέει π.χ. "Έμαθα ότι η "Stavros51 A.E" πάει για φούντο", ή ότι "η "mabillon A.E." (που φτιάνει τσίπς και τα πουλάει στα περίπτερα) τα τηγανίζει με ορυκτέλαιο", γιατί κινδυνεύοει και το site και ο γράφων να φάνε μια αγωγή τόοοοοση, και μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση, και να τρέχουν και να μη φτάνουν.

Τώρα βέβαια, ειδικά για οικοδομική επιχείρηση, και ειδικά τις εποχές που ζούμε, αν κυκλοφορήσει η φήμη ότι κάποιος δεν πάει καλά και ότι "ξεπουλάει" μισοτιμής, αυτό ίσως δεν είναι δυσφήμηση, ίσως είναι διαφήμηση, γιατί όταν το μάθει αυτός που ψάχνει για σπίτι, θα πάει και από κει, πιστεύοντας ότι θα το πάρει κοψοχρονιά...

Αλλά να προσέχουμε (για να έχουμε)
>>>site.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Οχι φιλε μου δυστυχως δεν εχω τοσα χρηματα να παζαρεψω

Απλα ενδιαφερωμαι να ξερω
ΣΕ ΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΜΟΥ

Σώπα καλέ! Με κάθε προθεσμιακή 5 ετίας θα σου δίνει δώρο ένα από τα διαμερίσματα του Ρουσουνέλου.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πιστεύω και εγώ, ότι μια είδηση ειναι αληθής όταν γνωρίζεις την πηγή της, η αξιοπιστία ειναι πολύ σοβαρό πράγμα.
Όμως ασχέτος αν ο Ρουσουνέλος ή ο καθένας εργολάβος έχει βαρέσει κανόνι που κοινοποιήτια από μια πηγή, η αγορά μιλά από μόνη της.
ΜΟΥΧΡΙΤΣΑ & ΠΕΡΟΝΟΣΠΟΡΟΣ (για τους κατάχοντες τα γεωργοκηπευτικά) Ανοβρία μεγάλη σε ρευστό και πλαστικό χρήμα,
ΕΛΛΕΙΨΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΑΣΗ ΕΜΠΟΡΙΟΥ που λέγανε οι παλαιοί και ας μην είχαν τελειόσει Λονδίνα.

 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
:huh: :uglystupid: :idiot: :think: :jerking: :birdman: :headbang: :headbang: :headbang:Επειδή για κάποιο λόγο, που δεν ενδιαφέρει κανέναν βρέθηκα με ένα σεβαστό ποσό μετρητών κι άρχισα  να ψάχνω για αγορά σπιτιού με βασικές απαιτήσεις...
Σοβαρό προσανατολισμό, δεύτερο ή τρίτο όροφο ώστε ούτε πυλωτή ούτε ταράτσα να έχω και παλαιότητα μέχρι 10 ετών ξεκίνησα ψάξιμο από αγγελίες που ψιλοβγήκε μάταιο, αφού σψεδόν τα πάντα είναι από μεσιτικά, αναγκαστικά άρχισα το τρέξιμο μήπως δώ κάποιο νεόδμητο και το μόνο αξιόλογο που πέτυχα από χώρους  ήταν ένα που θα τελείωνε λέει τον Ιούνιο χωρίς κανένα σκόντο που θα τα έπαιρνε μετρητά! Κι όχι μόνο αυτό αλλά στην παρατήρησή μου για την απουσία wc, μου είπε –“δεν έβγαινε τι να κάνουμε?”
Να αλλάξεις αρχιτέκτονα το λιγότερο γιατί δεν έχω σκοπό να κυκλοφορώ με γιογιό στο διάδρομο στην ηλικία μου  :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S

 

Συνημμένα

  • 21447.jpg
    21447.jpg
    15,6 KB · Εμφανίσεις: 12

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Σε λάθος μέρος ψάχνεις ψηλέ!Τι να τα κάνεις εσύ τα σπιτάκια?Εσύ θες κάτι σαν αυτό... :2funny:
 

Συνημμένα

  • ouranoksistis.jpg
    ouranoksistis.jpg
    66,5 KB · Εμφανίσεις: 13

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αχ τρικαρδε κ να ηξερες τη μουνια γαμαω καθημερινα.ΑΧΧΧΧΧΧΧ

Δεν ειμαι χαιρέκακος αλλά ο προκλητικά ειρωνικός φίλος-εργολάβος staristo πουλά την μουνοπαγήδα του κοινός το τουτού του για να ξεπλερώσει τα χρέοι του.

Εγω τον είπα να μου πουλήσει φθηνά κανένα από τα απούλητα του διαμερίσματα.
Αν μου το δώσει φθηνά, θα δεχθώ και εγώ ως δώρο το αυτοκινητό του που δεν μπορει να το συντηρήσει- ψυχικό θα του κάνω, τι Τρίκαρδος θα ειμουνα;;; αν δεν τον βοηθούσα.

Πληροφοριακά λέω στους εργολάβους ότι υπάρχει απευθείας συνδεση με λεοφορεία ΑΘΗΝΑ-ΕΛΜΠΑΣΑΝ-ΤΕΠΕΛΕΝΙ εκεί ψάχνουν εργάτες για ντενεκε-λάσπη. Μαστόρια ειναι μόνο Αλβανοί(όπως και εδώ άλλωστε) μιλάνε καλά ελληνικά και θα τους βρίζουν άνετα.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366

Συνημμένα

  • finger.jpg
    finger.jpg
    69,4 KB · Εμφανίσεις: 17

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom