Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ε, όχι  :2funny: :2funny:
Εδώ και 100-τόσες σελίδες τους έχεις πηδήξει τους κατασκευαστές, μόνο που δεν έχεις πει ξεκάθαρα ότι θα χαρείς αν καταστραφούνε. Άλλος έχει την εμμονή και βγάζει ξινίλα ρε φίλε ...

Δεν θα χαρώ να καταστραφεί κανένας μου συνάνθρωπός, δεν είμαι χαιρέκακος ούτε ζουλίαρης, αυτά τα έχω γράψει από τις πρώτες σελίδες του θρεντ. (Ρωτα παλιότερους ή διαβασε στις αρχικές σελίδες)
Πηδήκουλας όμως είμαι, ιδιαίτερα γουστάρω εργολάβους και ξέρεις γιατί;;;

Γιατί μες την έπαρση και την απληστία του κέρδους έχουνε κρεμάσει πάρα πολύ κόσμο. Φυσικά δεν ήταν μόνοι τους, κοινοπραξία  κάνανε με τους μεσίτες-δικηγόρους-δημοσιογράφους παπαγαλάκια-τραπεζίτες και φυσικά το κράτος.

"Στα υπόλοιπα, μου φαίνεται αντιδράς υπερβολικά στο πέσιμο. Το οποίο πέσιμο, κάνεις κατά κόρον."

:think:Αυτό δεν το κατάλαβα, εκτος από κακομοίρης-τεμπέλης-φτωχός-άσχημος είμαι και βλαξ. Ανάλυσετο μου λίγο πλιζ
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Δεν θα χαρώ να καταστραφεί κανένας μου συνάνθρωπός, δεν είμαι χαιρέκακος ούτε ζουλίαρης, αυτά τα έχω γράψει από τις πρώτες σελίδες του θρεντ. (Ρωτα παλιότερους ή διαβασε στις αρχικές σελίδες)
Πηδήκουλας όμως είμαι, ιδιαίτερα γουστάρω εργολάβους και ξέρεις γιατί;;;

Γιατί μες την έπαρση και την απληστία του κέρδους έχουνε κρεμάσει πάρα πολύ κόσμο. Φυσικά δεν ήταν μόνοι τους, κοινοπραξία  κάνανε με τους μεσίτες-δικηγόρους-δημοσιογράφους παπαγαλάκια-τραπεζίτες και φυσικά το κράτος.

Πάρα πολύς κόσμος και πάρα πολλοί κλάδοι έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά ... Δεν είδα όμως να την πέφτεις με τέτοια λύσσα στους δικηγόρους πχ ... Anyway ...

"Στα υπόλοιπα, μου φαίνεται αντιδράς υπερβολικά στο πέσιμο. Το οποίο πέσιμο, κάνεις κατά κόρον."

:think:Αυτό δεν το κατάλαβα, εκτος από κακομοίρης-τεμπέλης-φτωχός-άσχημος είμαι και βλαξ. Ανάλυσετο μου λίγο πλιζ

Τα χώνεις στους κερδοσκόπους-απατεώνες εργολάβους.
Τα χώνεις στους χαζούς που πάνε και αγοράζουν από τους παραπάνω.
Τα χώνεις σε όσους έχουν πάρει δάνειο, υπονοώντας χαιρέκακα ότι τώρα στους χαλεπούς καιρούς θα πεινάσουν κλπ.
Σου τη λέω επειδή ανέφερες πώς βρήκες (δεν κέρδισες) την περιουσία σου για την οποία είσαι και περήφανος (λίρες) και μου κάνεις αναδρομή στο τί έχεις κάνει και τί όχι.
Λες και θα σου ζητήσω το λόγο. Ή μήπως άν στον ζητήσω, οφείλεις να μου τον δωσεις ...?
Γι' αυτό σου λέω, αντιδράς υπερβολικά. Κάτι που δεν έχει κάνει κανένας κατασκευαστής (εκτός αν δεν υπάρχουν εδώ μέσα), ενώ ίσως και να έπρεπε.
Γιατί καλέ μου τρίκαρδε, ενώ δεν έχεις αγοράσει, δεν έχεις εξαπατηθεί, δεν έχεις φαέι σφαλιάρα τελος πάντων, κάθεσαι εκ του ασφαλούς και κρίνεις και καταδικάζεις. Ε, ρε αδελφέ, κάποια στιγμή θ' ακούσεις και κάτι που θα σε τσούξει.
Και κάνεις σαν τη θεία την Κατίνα που παθαίνει το τσούξιμο, χωρίς να το περιμένει ...
 

Επισκέπτης
Πάρα πολύς κόσμος και πάρα πολλοί κλάδοι έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά ... Δεν είδα όμως να την πέφτεις με τέτοια λύσσα στους δικηγόρους πχ ... Anyway ...

Τα χώνεις στους κερδοσκόπους-απατεώνες εργολάβους.
Τα χώνεις στους χαζούς που πάνε και αγοράζουν από τους παραπάνω.
Τα χώνεις σε όσους έχουν πάρει δάνειο, υπονοώντας χαιρέκακα ότι τώρα στους χαλεπούς καιρούς θα πεινάσουν κλπ.
Σου τη λέω επειδή ανέφερες πώς βρήκες (δεν κέρδισες) την περιουσία σου για την οποία είσαι και περήφανος (λίρες) και μου κάνεις αναδρομή στο τί έχεις κάνει και τί όχι.
Λες και θα σου ζητήσω το λόγο. Ή μήπως άν στον ζητήσω, οφείλεις να μου τον δωσεις ...?
Γι' αυτό σου λέω, αντιδράς υπερβολικά. Κάτι που δεν έχει κάνει κανένας κατασκευαστής (εκτός αν δεν υπάρχουν εδώ μέσα), ενώ ίσως και να έπρεπε.
Γιατί καλέ μου τρίκαρδε, ενώ δεν έχεις αγοράσει, δεν έχεις εξαπατηθεί, δεν έχεις φαέι σφαλιάρα τελος πάντων, κάθεσαι εκ του ασφαλούς και κρίνεις και καταδικάζεις. Ε, ρε αδελφέ, κάποια στιγμή θ' ακούσεις και κάτι που θα σε τσούξει.
Και κάνεις σαν τη θεία την Κατίνα που παθαίνει το τσούξιμο, χωρίς να το περιμένει ...
φιλε μου ο τρκαρδος ισως να ειναι λιγο υπερβολικος σε καποια πραγματα αλλα η ουσια ειναι οτι οι κατασκευαστες τα τελευταια χρονια εχουν πιει το αιμα του κοσμακη που εψαχνε ενα σπιτι και εκμεταλευομενη την εποχη που με την αβαντα των τραπεζων που εδιναν τα δανεια σαν στραγαλια ο κοσμος επεφτε στη παγιδα και αγοραζε με αποτελεσμα οι κατασκευαστες να αιχροκερδουν σε ποσοστο μεχρι και 500% κερδος στο διαμερισμα . αυτο δεν σε βλεπω να το σχολιαζεις που ειναι και η ουσια του θρεντ το οτι εφτασε η στιγμη που καποιοι κατασκευαστες ζοριζονται ειναι γεγονος και ελπιζω να συνεχιστει για να μπορεσουν καποιοι να αγορασουν στις τιμες που πρεπει  ;)
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φίλε μου ΖΑΑΣ διαστρεβλόνεις πονηρά τα λόγια μου, αυτο το:
Τα χώνεις σε όσους έχουν πάρει δάνειο, υπονοώντας χαιρέκακα ότι τώρα στους χαλεπούς καιρούς θα πεινάσουν κλπ.

Που είδες να γράφω κάτι τέτοιο ή να το υπονοώ έστω και που κατάλαβες ότι ειμαι χαιρέκακός;;;;
Μάλλον της σχολής Ρουσόπουλου είσαι και εσύ;;; Διαστρέβλωση και λάσπη.
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Φίλε μου ΖΑΑΣ διαστρεβλόνεις πονηρά τα λόγια μου, αυτο το:
Τα χώνεις σε όσους έχουν πάρει δάνειο, υπονοώντας χαιρέκακα ότι τώρα στους χαλεπούς καιρούς θα πεινάσουν κλπ.

Που είδες να γράφω κάτι τέτοιο ή να το υπονοώ έστω και που κατάλαβες ότι ειμαι χαιρέκακός;;;;
Μάλλον της σχολής Ρουσόπουλου είσαι και εσύ;;; Διαστρέβλωση και λάσπη.

Ναι, έχω να κερδίσω τις εντυπώσεις βλέπεις ...
Εγώ σχολή Ρουσόπουλου κι ό,τι άλλο κάνεις κέφι. Εσύ θα ιδρύσεις τη "σΧΟΛΗ κατά των εργολάβων" Τρίκαρδου  :2funny: :2funny:
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Δε μιλάω για φτηνοκατασκευές που έχω δει να περνάνε τα πλακέ μες τις τουβλίνες..

Δηλαδη ? τι εννοεις τα πλακε μεσα στις τουβλινες ?

Σορρυ, αλλα με τις κομπινες δεν τα παω καλα..λολ

Αυτα..
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
ρε παιδια ελευθερη αγορά έχουμε....αμα μπορείς αγοράζεις αν δεν μπορείς δεν αγοράζεις...
ο άλλος όσο θέλει πουλάει...μπορείς να μαλλωσεις έναν επιχειρηματία  γιατί πουλάει ακριβά?
ρισκάρει και πουλάει στη τιμή που τον βολεύει... :think:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δηλαδη ? τι εννοεις τα πλακε μεσα στις τουβλινες ?

Σορρυ, αλλα με τις κομπινες δεν τα παω καλα..λολ

Αυτα..

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Όλο δεν σε κόφτει μας λες και όλο εδω μαζεύεσε
Μας κολοτρύβεσε ΝΟΚΙΑ  :boff:
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
ρε παιδια ελευθερη αγορά έχουμε....αμα μπορείς αγοράζεις αν δεν μπορείς δεν αγοράζεις...
ο άλλος όσο θέλει πουλάει...μπορείς να μαλλωσεις έναν επιχειρηματία  γιατί πουλάει ακριβά?
ρισκάρει και πουλάει στη τιμή που τον βολεύει...

π.χ. το εργαστήρι στην γειτονιά μου πουλάει το φρέσκο ζεστό σπιτικό κουλουράκι 0,50 όσο και τα κωλοπρατήρια του κέντρου ή οι κουλουρτζήδες του δρόμου το κρύο ψιλομπαγιάτικο Θεσαλλονίκης (προς αποφυγην σχολίων). Ποιός αισχροκερδεί εις βάρος μου ?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Καποιος σε παραπανω ποστ αναφερε οτι οι τραπεζες θα δωσουν 3δις ευρω σε δανεια......

εστω ενα μινιμουμ δανειο 100.000 .....
(που με τα δεδομενα που εχουν διαμορφωθει δεν φτανει ουτε για ΖΗΤΩ)

ΠΟΣΟΙ θα παρουν αυτο το δανειο ?
υπολογιζω 3000 νοματαιοι αρα τα απουλητα ειναι περιπου 3.000 ?

ενω την ιδια στιγμη μου ειπε τραπεζιτικο στελεχος σε ΘΕΣΗ
να μην βιαστω γιατι θα πεσουν παρα πολυ τα ακινητα γυρω στο 20-30% μεχρι τις αρχες του 2010 και μπορει περισσοτερο αργοτερα
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
προς τους αξιοτιμους κυριους εργολαβους .....

ΓΙΑΤΙ δεν ανοιγετε ενα κατασκευαστικο θρεντ να συζητατε εκει και μας ζαλιζετε τον ερωτα εδω ?


και αφου μας εχετε συνδεσει με ολα τα μηκη και πλατη του κοσμου γιατι συνεχιζετε να ποσταρετε εδω ?


τι ειναι αυτο που σας τσουζει τοσο πολυ ?

η ΑΛΗΘΕΙΑ ?

Λογικο δεν ειναι αφου περιμενουμε αυξηση ανεργιας και εχοντας ηδη τεραστια μειωση ζητησης να ΕΚΠΕΣΟΥΝ και οι τιμες των ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ σας ?

Με τι κουραγιο ο καθενας θα παρει δανειο γνωριζοντας τον κινδυνο της ανεργιας ?


Αυτα .....
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
ενω την ιδια στιγμη μου ειπε τραπεζιτικο στελεχος σε ΘΕΣΗ
να μην βιαστω γιατι θα πεσουν παρα πολυ τα ακινητα γυρω στο 20-30% μεχρι τις αρχες του 2010 και μπορει περισσοτερο αργοτερα

Πρόεδρε αχαχούχα, δεν εμπιστεύομαι υπαλλήλους τραπεζών.

Και μόνο που ειπε 20-30% ειναι αρκετό για να με προβληματίσει -  μου θύμισε κάποιο αστρολόγο που έλεγε το 1999 οτι το ΧΑΑ θα φτασει τις 5 ισως και 6 χιλιάδες μονάδες.

Αλλο το 20% άλλο το 30%.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Φαντάζομαι το 1 εκ. στα 35 χρόνια σου το βρίσκεις όπως βρήκες εσύ λεφτά να πάρεις σπιτι στα 18 σου.

φιλε μου αλλο να δανειζεσαι 1800000 το 1990 απο διαφορους και να τρεχεις αρρωστος και ναι να μην πινεις ουτε φραπε με τους φιλους σου για να εξοφλησεις
και αλλο να δανειζεσαι 1 εκ. ευρω

Η ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ Ε?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
προς τους αξιοτιμους κυριους εργολαβους .....

ΓΙΑΤΙ δεν ανοιγετε ενα κατασκευαστικο θρεντ να συζητατε εκει και μας ζαλιζετε τον ερωτα εδω ?


και αφου μας εχετε συνδεσει με ολα τα μηκη και πλατη του κοσμου γιατι συνεχιζετε να ποσταρετε εδω ?


τι ειναι αυτο που σας τσουζει τοσο πολυ ?

η ΑΛΗΘΕΙΑ ? Αυτα .....

Πρόεδρε ειναι παγκοσμίος γνωστές, οι δημοκρατικές αρχές και η ισάξια άποψη όλων των μελών της
Πανελλήνιας Ένωσης Καλοπληροτών Αγοραστών Απούλητων Διαμερισμάτων "Οι φίλοι των εργολάβων"
Γι'αυτό θα διαφονήσω στην πρόταση σου να αποχωρήσουν από το θρεντ οι φίλοι εργολάβοι και να κάνουν δικό τους.

Ο διάλωγος προυποθέτει διαφωνία και τσακομό, αν δεν διαφωνήσουμε πως θα βγάλουμε συμπεράσματα;;;

Αστους φίλους εργολάβους να γελιοποιούνται μόνοι τους, για γέλια ειναι τα επιχειρήματά τους
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
προς τους αξιοτιμους κυριους εργολαβους .....

ΓΙΑΤΙ δεν ανοιγετε ενα κατασκευαστικο θρεντ να συζητατε εκει και μας ζαλιζετε τον ερωτα εδω ?

και αφου μας εχετε συνδεσει με ολα τα μηκη και πλατη του κοσμου γιατι συνεχιζετε να ποσταρετε εδω ?

τι ειναι αυτο που σας τσουζει τοσο πολυ ?

η ΑΛΗΘΕΙΑ ?

Αυτα .....

Σηκωσε επανω το κεφαλακι σου.. Τι διαβαζεις ? " Παζαρι με κατασκευαστη γινεται ? "

Εαν εβαζες το μυαλο σου να δουλεψει ( μυαλο ειναι αυτο που σε κανει να σκεφτεσαι και βρισκεται στο κεφαλι σου..), θα καταλαβαινες οτι απευθυνεσαι ΚΥΡΙΩΣ στου εργολαβους - κατασκευαστες..

Αυτα.

ΥΓ - Σταματα και εσυ να με αντιγραφεις..
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σηκωσε επανω το κεφαλακι σου.. Τι διαβαζεις ? " Παζαρι με κατασκευαστη γινεται ? "

Εαν εβαζες το μυαλο σου να δουλεψει ( μυαλο ειναι αυτο που σε κανει να σκεφτεσαι και βρισκεται στο κεφαλι σου..), θα καταλαβαινες οτι απευθυνεσαι ΚΥΡΙΩΣ στου εργολαβους - κατασκευαστες..

Αυτα.

ΥΓ - Σταματα και εσυ να με αντιγραφεις..

Εσεις εχετε μυαλο δηλαδη ?

εδω μεσα ειδαμε απο ΞΑΠΛΩΣΤΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΜΕΧΡΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ περι δανειων  :2funny: :2funny:

Τεσπα στην ερωτηση επισημανση περι ποσων θα παρουν δανειο απο τα 3δις ευρω ΑΠΑΝΤΗΣΗ δεν εχω παρει ΑΚΟΜΗ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Σε σχεση με τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
φιλε μου αλλο να δανειζεσαι 1800000 το 1990 απο διαφορους και να τρεχεις αρρωστος και ναι να μην πινεις ουτε φραπε με τους φιλους σου για να εξοφλησεις
και αλλο να δανειζεσαι 1 εκ. ευρω

Η ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ Ε?

Δηλαδή το ότι εσύ δανείστηκες από τρίτους σε κάνει πιο ικανό από κάποιον που δανείστηκε από τράπεζα;

Διότι έτσι που το έγραψες νομίζαμε ότι είχες καταφέρει να βγάλεις το ποσό μόνος σου...

Η νύχτα με τη μέρα που λες και εσύ...
 

Επισκέπτης
Δηλαδή το ότι εσύ δανείστηκες από τρίτους σε κάνει πιο ικανό από κάποιον που δανείστηκε από τράπεζα;

Διότι έτσι που το έγραψες νομίζαμε ότι είχες καταφέρει να βγάλεις το ποσό μόνος σου...

Η νύχτα με τη μέρα που λες και εσύ...
To να δανειζεται κανεις απο τραπεζα ειναι ΑΠΕΙΡΩΣ δυσκολοτερο απο το να δανειζεται κανεις απο ιδιωτη.

Ενδεχομενως,πλεον,να ειναι και απειρως πιο επικινδυνο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom