Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Να σε ρωτησω τι εισοδημα πρεπει να εχει αυτος που θα παρει δανειο πχ 150.000 ευρω με διαρκεια 20 ετη ?

το παραδειγμα που μας αναφερεις δεν νομιζω οτι συναδει με την πραγματικοτητα .....

ΚΑΓΙΕΝ - ΒΑΡΑΓΚΗ - ΚΑΡΟΥΖΟΣ - ΠΛΑΣΜΑ LCD 50+''
ΜΑΖΙ δεν μπορει να παρει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΕΥΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ !!!!!

Ποσον μαλιστα οταν συνοδευεται και με στεγαστικο ......

Μα που ζειτε ρε εξυπνοι ?

Πρόεδρε...υπερβάλλεις και μπερδεύεσαι λίγο νομίζω.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πρόεδρε...υπερβάλλεις και μπερδεύεσαι λίγο νομίζω.
Που υπερβάλει ο Πρόεδρος κ.Αχαχουχας;;;
Αφού οι περισσότεροι τα τελευταία χρόνια κάτι τέτοιο έκαναν.
Σπίτι-τζιπ-επίπλωση-διακοπες κλπ όλα σ΄ένα νοικοκυρεμένα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μάλιστα κάποιοι τέτοιοι "φίλοι" με κορόιδευαν μάλιστα
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Πρόεδρε, στην Αττική το κατά κεφαλή ΑΕΠ έχει φθάσει στις 26 χιλιάδες.
Άρα θα υπάρχουν πολλοί που θα βγάζουν και πάνω από 2500 τον μήνα γιατί όλοι των 700 τον μήνα στην Αττική είναι μαζεμένοι.

Δεν το θές έτσι, από τις δηλώσεις εισόδηματος στην εφορία υπήρχαν κοντά στα 2 εκατομμύρια νοικοκυριά στην Αττική που δήλωσαν πάνω από 19 χιλιάδες εισόδημα το 2007.
Τώρα ξέρουμε όλοι τι δηλώνουν οι περισσότεροι.

Και η δόση του στεγαστικού που είπες με επιτόκιο 5% είναι περίπου 1 χιλιάρικο.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Το τελευταίο post του, είναι από μόνο του μία εξίσωση με πολλές μεταβλητές, οι οποίες ορίζονται από τον καθένα.

Το συγκεκριμένο Post, μπορεί να αποτελέσει από μόνο του ένα ολόκληρο Thread, το οποίο θα καταλήγει μέχρι και στην Τουρκοκρατία!  :2funny:

Ο Str8, έδωσε ένα στίγμα ασφαλούς διαχείρισης "δανείων" (στεγαστικών και μη) και τίποτα παραπάνω, με το οποίο μάλιστα συμφωνώ απόλυτα.

Από εκεί και πέρα, απαντώντας συγκεκριμένα στο θέμα υπερβολή, σου ακούγεται λογικό ένας ευκατάστατος να μην μπορεί να πάρει ταυτόχρονα ένα jeep, κάποια έπιπλα και μία LCD?

Για να μην ρωτήσω τι εννοείτε με ευκατάστατο κλπ κλπ κλπ κλπ και ξεφύγουμε τελείως.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Για περιμενετε λιγο βρε παιδια μην βαρατε ΟΛΟΙ μαζι

μου λετε δηλαδη οτι παρα πολλοι πηραν σπιτι 120+ τμ + καγιεν + LCD TV 50+'' + Επιπλωση Βαραγκη + Ακριβα ρουχα
ΜΑΖΕΜΕΝΑ με δανειο  ?

Φανταζομαι λοιπον αυτος που πηρε την Καγιεν ....
το σπιτι θα ειναι σε ''καλη περιοχη'' αξιας 3.500/τμ

εστω λοιπον ενα διαμερισμα 450.000 ευρω
η καγιεν να κανει ?  70-80 χιλιαρικα
επιπλα ΒΑΡΑΓΚΗ (τρομαρα του) + lcd + Ρουχαλακια ΑΛΛΑ 30.000

ΑΡΑ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 550.000 ΕΥΡΩ

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΕΓΩ Ο ''ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ'' ΤΙ ΠΟΣΟΝ ΔΑΝΕΙΟ ΝΑ ΠΗΡΕ Ο ΝΕΟΠΛΟΥΤΟΣ ΤΥΠΑΣ ?

Υπολογιστε την μηνιαια δοση και πειτε μου αν κανω λαθος
περι των 10.000 ευρω μισθο (με την μορφη μισθος + μπονους)

δεν πιστευω πως με βγαλατε υπερβολικο .........
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Για περιμενετε λιγο βρε παιδια μην βαρατε ΟΛΟΙ μαζι

μου λετε δηλαδη οτι παρα πολλοι πηραν σπιτι 120+ τμ + καγιεν + LCD TV 50+'' + Επιπλωση Βαραγκη + Ακριβα ρουχα
ΜΑΖΕΜΕΝΑ με δανειο  ?

Φανταζομαι λοιπον αυτος που πηρε την Καγιεν ....
το σπιτι θα ειναι σε ''καλη περιοχη'' αξιας 3.500/τμ

εστω λοιπον ενα διαμερισμα 450.000 ευρω
η καγιεν να κανει ?  70-80 χιλιαρικα
επιπλα ΒΑΡΑΓΚΗ (τρομαρα του) + lcd + Ρουχαλακια ΑΛΛΑ 30.000

ΑΡΑ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 550.000 ΕΥΡΩ

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΕΓΩ Ο ''ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ'' ΤΙ ΠΟΣΟΝ ΔΑΝΕΙΟ ΝΑ ΠΗΡΕ Ο ΝΕΟΠΛΟΥΤΟΣ ΤΥΠΑΣ ?

Υπολογιστε την μηνιαια δοση και πειτε μου αν κανω λαθος
περι των 10.000 ευρω μισθο (με την μορφη μισθος + μπονους)

δεν πιστευω πως με βγαλατε υπερβολικο .........
Πρόεδρε κ.Αχαχουχα καλημέρα σας
Δεν είστε καθόλου μα καθόλου υπερβολικός. απεναντίας είστε ρεαλιστικότατος όπως πάντα άλλωστε.

Απλός κάποιοι περασήρθηκαν και υπερτίμησαν τους εαυτούς τους ώστε έβαλαν υποθήκη την ζωή τους.
Εχω περιγράψει σε παλαιότερο ποστ μου τέτοιες περιπτώσεις. Κάποιους τέτοιους ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΝ & ονειρευονται πάλι οι εργολάβοι, άλλα αχόρταγοι  και αυτοί τους φάγανε όλους με το καλημέρα
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.127
Like
12
Πόντοι
16
Ολοι αυτοι οι νεοπλουτοι εχουν μπαμπαδες...δλδ γερες πλατες......

ουτε δανεια ουτε τιποτα............
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ολοι αυτοι οι νεοπλουτοι εχουν μπαμπαδες...δλδ γερες πλατες......

ουτε δανεια ουτε τιποτα............
ΜΠΑ ούτε μπαμπάδες γλυκά δεν είχαν να αγοράσουνε, απλός "δανείστηκαν" φθηνό  :2funny: :2funny:χρήμα
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΕΓΩ Ο ''ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ'' ΤΙ ΠΟΣΟΝ ΔΑΝΕΙΟ ΝΑ ΠΗΡΕ Ο ΝΕΟΠΛΟΥΤΟΣ ΤΥΠΑΣ ?

Τελικά ο τυπάς είναι νεόπλουτος ή ευκατάστατος?

δεν πιστευω πως με βγαλατε υπερβολικο .........

Οκ, δεν είσαι υπερβολικός, απλά μόνο μπερδεμένος.

Και για να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ με την εξίσωση που ανέφερα πιο πριν. Το θέμα δεν είναι τι τελικά και με πόσα λεφτά αγόρασε ο οποιοσδήποτε. Το θέμα είναι (και είναι τελείως υποκειμενικό), τι σκατά θέλει ένα Cayenne κάποιος ο οποίος μένει σε διαμέρισμα στην Αθήνα και μάλιστα σε ένα των 120 τετραγωνικών όπως λες. Αλλά αυτό είναι ένα τεράστιο θέμα, που πάει πολύ πίσω χρονολογικά, πάρα πολύ πίσω....
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τελικά ο τυπάς είναι νεόπλουτος ή ευκατάστατος?

Οκ, δεν είσαι υπερβολικός, απλά μόνο μπερδεμένος.

Και για να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ με την εξίσωση που ανέφερα πιο πριν. Το θέμα δεν είναι τι τελικά και με πόσα λεφτά αγόρασε ο οποιοσδήποτε. Το θέμα είναι (και είναι τελείως υποκειμενικό), τι σκατά θέλει ένα Cayenne κάποιος ο οποίος μένει σε διαμέρισμα στην Αθήνα και μάλιστα σε ένα των 120 τετραγωνικών όπως λες. Αλλά αυτό είναι ένα τεράστιο θέμα, που πάει πολύ πίσω χρονολογικά, πάρα πολύ πίσω....
Ο Πρόεδρος κ.Αχαχουχας δεν ειναι ουτε υπερβολικός ουτε μπερδεμένος, αν τον γνωρίσεις φίλε μου θα του βγάλεις το καπελο.
Όσο για την νεοελληνικη υπερβολη και λαιβσταιλ ειναι δειγμα μοιονεκτικότητας και γυφτιάς.
 

madsex

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2005
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Νεόπλουτος θεωρείται κάποιος που ήταν στην "απέξω" και του έκατσε απότομο μαζεμένο και ζεστό χρήμα και κατά κυριο λόγο σε κάθε έκφραση της ζωής του είναι αυτό που λέμε λατέρνα.

Αυτός που παίρνει δάνειο για να μιμηθεί το νεόπλουτο είναι για λύπηση και άξιος της μοίρας του, διότι όπως έλεγαν παλαιότερα "το πάπλωμα να το απλώνεις μέχρι εκεί που φτάνουν τα πόδια σου."

Υ.Γ. Αλήθεια πόσα τετραγωνικά πρέπει να είναι το σπίτι σου για να έχεις αμάξι άνω των 100.000 και να είσαι αρεστός στο ευρύ κοινό :huh:
 

reebok

Νέο Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Νεόπλουτος θεωρείται κάποιος που ήταν στην "απέξω" και του έκατσε απότομο μαζεμένο και ζεστό χρήμα και κατά κυριο λόγο σε κάθε έκφραση της ζωής του είναι αυτό που λέμε λατέρνα.

Αυτός που παίρνει δάνειο για να μιμηθεί το νεόπλουτο είναι για λύπηση και άξιος της μοίρας του, διότι όπως έλεγαν παλαιότερα "το πάπλωμα να το απλώνεις μέχρι εκεί που φτάνουν τα πόδια σου."

Υ.Γ. Αλήθεια πόσα τετραγωνικά πρέπει να είναι το σπίτι σου για να έχεις αμάξι άνω των 100.000 και να είσαι αρεστός στο ευρύ κοινό :huh:
Εγω είμαι νεόπλουτος χωρίς όλα αυτά
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Υ.Γ. Αλήθεια πόσα τετραγωνικά πρέπει να είναι το σπίτι σου για να έχεις αμάξι άνω των 100.000 και να είσαι αρεστός στο ευρύ κοινό :huh:
Είπαμε, υποκειμενικό είναι αυτό το θέμα και εξαιρούνται αυστηρά περιπτώσεις όπου μιλάμε για "καύλες", δλδ για κάποιον μπορεί το αυτοκίνητο να είναι μεράκι και λόξα λόγω μηχανικής, τεχνολογίας κλπ κλπ.

Εάν όμως το παίρνεις για μέσο μετακίνησης ή και για μόστρα ( :jerking:), τότε πρέπει να υπάρχει μία αναλογία μεταξύ αυτοκινήτου, σπιτιού αλλά και πολλών άλλων αγαθών και μη. (IMHO)

Αλλιώς, κλάφτα χαράλαμπε.

Αλλά και πάλι, αρεστός ή μη, στα παπάρια μου.

Ο Πρόεδρος κ.Αχαχουχας δεν ειναι ουτε υπερβολικός ουτε μπερδεμένος, αν τον γνωρίσεις φίλε μου θα του βγάλεις το καπελο.
Δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλω, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι είναι και αλάνθαστος.

Όσο για την νεοελληνικη υπερβολη και λαιβσταιλ ειναι δειγμα μοιονεκτικότητας και γυφτιάς.
Και λίγα λες....πολύ λίγα. Θέμα ολόκληρο για thread είναι αυτό, που όπως ξαναείπα, μέχρι πίσω στην Τουρκοκρατία τραβάνε οι αιτίες του συγκεκριμένου φαινομένου.
 

madsex

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2005
Μηνύματα
44
Like
0
Πόντοι
0
Είπαμε, υποκειμενικό είναι αυτό το θέμα και εξαιρούνται αυστηρά περιπτώσεις όπου μιλάμε για "καύλες", δλδ για κάποιον μπορεί το αυτοκίνητο να είναι μεράκι και λόξα λόγω μηχανικής, τεχνολογίας κλπ κλπ.

Εάν όμως το παίρνεις για μέσο μετακίνησης ή και για μόστρα ( :jerking:), τότε πρέπει να υπάρχει μία αναλογία μεταξύ αυτοκινήτου, σπιτιού αλλά και πολλών άλλων αγαθών και μη. (IMHO)

Αλλιώς, κλάφτα χαράλαμπε.

Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Εφόσον υπάρχει μεράκι για κάτι υλικό πρέπει αναγκαστικά να συμβαδίζει με το πορτοφόλι, αλλιώς γίνεται βάρος.
Αλλά δυστυχως έτσι όπως έχουν γίνει πλέον τα πράγματα, έχουμε σα λαός την τάση να τα βάφουμε όλα με την ίδια μπογιά.
Και το κυριότερο κατ' εμε το γνωστό και μη εξαιρετέο "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα." 

Δεν καταλαβένω  :think: νεόπλουτος χωρις καγιεν και διαμερισματάρα γίνεται;

Αν ο άλλος είναι μαλακοκάβλης -γενικά μιλάω- ότι και να έχει θα παραμείνει, απλά θα είναι ένας άνετος μαλακοκαβλης.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Είπαμε, υποκειμενικό είναι αυτό το θέμα και εξαιρούνται αυστηρά περιπτώσεις όπου μιλάμε για "καύλες", δλδ για κάποιον μπορεί το αυτοκίνητο να είναι μεράκι και λόξα λόγω μηχανικής, τεχνολογίας κλπ κλπ.

Αλλά και πάλι, αρεστός ή μη, στα παπάρια μου.


Δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλω, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι είναι και αλάνθαστος.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ....

Στο τριτο συμπληρωνω πως ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ

Ουδης αλαθητος ......

ας μην ξεχναμε την ανθρωπινη υποσταση μας
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ....

Στο τριτο συμπληρωνω πως ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ

Ουδης αλαθητος ......

ας μην ξεχναμε την ανθρωπινη υποσταση μας
Γιαυτό σου λέω Γιώργο ο Πρόεδρος της ΠΕΚΑΑΔ δεν πάιζεται ειναι μάγκας
Όχι σαν κάτι τσαμπα μάγκες ξερόλες κα ντιγκινταγκες που με τα λεφτά του μπαμμπά γίναναι άνδρες
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Πρόεδρε, στην Αττική το κατά κεφαλή ΑΕΠ έχει φθάσει στις 26 χιλιάδες.
Άρα θα υπάρχουν πολλοί που θα βγάζουν και πάνω από 2500 τον μήνα γιατί όλοι των 700 τον μήνα στην Αττική είναι μαζεμένοι.

Δεν το θές έτσι, από τις δηλώσεις εισόδηματος στην εφορία υπήρχαν κοντά στα 2 εκατομμύρια νοικοκυριά στην Αττική που δήλωσαν πάνω από 19 χιλιάδες εισόδημα το 2007.
Τώρα ξέρουμε όλοι τι δηλώνουν οι περισσότεροι.

ΕΔΩ μου θυμιζεις ενα παραδειγμα στο σχολειο .....

ελεγε λοιπον οτι τεσσερα ατομα ειχαν εισοδημα ....
Α = 1.680.000
Β = 250.000
Γ = 50.000
Δ = 20.000

Α-Δ = 2.000.000 αρα το ετησιο κατα κεφαλη ΑΕΠ ειναι 500.000
αρα ειναι ευκαταστατοι ολοι ....  :2funny: :2funny: :2funny:




Και η δόση του στεγαστικού που είπες με επιτόκιο 5% είναι περίπου 1 χιλιάρικο.

Για την πρωτη και δευτερη παραγραφο ....

Τοτε τι κριση και κλαψα ακουμε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ......
αρα ΟΛΟΙ εχουν παθει μια ταση ΚΛΑΨΑΣ

ΑΡΑ ολα πανε καλα ..... προς τι τοτε η κλαψα ?

Τριτη παραγραφος.... (με ενδιαφερει να μαθω πληροφοριακα)

ΤΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΠΟΥ ΛΕΣ... ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ  ?
αρα και η δοση 1000 ευρω τον μηνα για 20 ετη ?
και τι εισοδημα πρεπει να εχεις για να παρεις αυτο το δανειο των 150.000 ευρω ?

Συμπληρωνω οτι αν ειναι ετσι το πραγμα με σταθερο επιτοκιο ...
συμφερει τα μαλα γιατι ...
μετα τα πρωτα 7 χρονια η δοση φαινεται μικρη
λογω πληθωριστικων πιεσεων......
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τοτε τι κριση και κλαψα ακουμε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ...... αρα ΟΛΟΙ εχουν παθει μια ταση ΚΛΑΨΑΣ
ΑΡΑ ολα πανε καλα ..... προς τι τοτε η κλαψα ?

Στην Ελλάδα υπερβάλλουμε σε όλα...
Και το πρόβλημα των περισσοτέρων δεν είναι πόσα βγάζουν (που δεν είναι τόσα λίγα όσα μας τα παρουσιάζουν) αλλά το πόσα ξοδεύουμε...Ο Γιώργος το είχε πει..Πλούσιος είναι αυτός που βγάζει περισσότερα απ' όσα ξοδεύει...


ΑΡΑ ολα πανε καλα ..... προς τι τοτε η κλαψα ?

Τριτη παραγραφος.... (με ενδιαφερει να μαθω πληροφοριακα)

ΤΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΠΟΥ ΛΕΣ... ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ  ?
αρα και η δοση 1000 ευρω τον μηνα για 20 ετη ?
και τι εισοδημα πρεπει να εχεις για να παρεις αυτο το δανειο των 150.000 ευρω ?

Θα μπορούσες να επισκεφτείς μια τράπεζα (ή καλύτερα, περισσότερες τράπεζες) να σε ενημερώσουν αλλά είσαι και δανειοφοβικός..

Η ντιρεκτίβα πάντως της ΤτΕ είναι ότι οι δανειακές υποχρεώσεις δεν πρέπει να ξεπερνούν το 40% του νηνιαίου εισοδήματος...
Και εκεί έγινε το μεγάλο παιχνίδι..
Τα στεγαστικά, λόγω προσημείωσης, φαίνονται κατευθείαν στον Τειρεσία, όποτε κανείς δεν μπορούσε να πάρει πχ 2 στεγαστικά ταυτόχρονα από 2 διαφορετικές τράπεζες (το θέτω λίγο απλοϊκά για να γίνει κατανοητό)..
Τα καταναλωτικά και οι πιστωτικές όμως δεν φαίνονται στον Τειρεσία εκτός εάν βρεθούν σε καθυστέρηση καθότι έως πρόσφατα δεν ήταν δυνατόν να διασταυρωθούν τα προϊοντα που έχει ο κάθε πελάτης από διαφορετική τράπεζα...
Έτσι μπορούσες να πάρεις από την πούτσα μπανκ το στεγαστικό σου, από τη μούνα μπανκ 2 πιστωτικές, από την αρχίδι μπανκ ένα καταναλωτικό κ.ο.κ. χωρίς να μπορεί να διασταυρωθεί αν οι δανειακές σου υποχρεώσεις ήταν άνω του 40% του εισοδήματος και όλες οι τράπεζες τηρούσαν το γράμμα του νόμου...
(για δάνεια ακόμη και σε μαύρους του τειρεσία δεν θα μιλήσω εδώ, απλά μαντέψτε ποια τράπεζα πρωτοστατούσε στη χορήγησή τους)

Γιαυτό σου λέω Γιώργο ο Πρόεδρος της ΠΕΚΑΑΔ δεν πάιζεται ειναι μάγκας
Όχι σαν κάτι τσαμπα μάγκες ξερόλες κα ντιγκινταγκες που με τα λεφτά του μπαμμπά γίναναι άνδρες

Στην έννοια των λεφτών του μπαμπα συμπεριλαμβάνονται και τυχόν λίρες και άλλα τιμαλφή που μας κληροδότησε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom