Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τςρα δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσει κανείς. Δεν είναι μόνο τα επιχειρηματικά δάνεια που έχουν άσχημα επιτόκια, ειναι και τα στεγαστικά. Γενικά οι τράπεζες τα έχουνε παίξει....
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
λεγεται και αλλιώς βεβαια αυτό...οι τράπεζες τον παίζουνε...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
οχι θα παω να δωσω ΑΣΕΠ η να γλειψω κανεναν να μπω σε καμια εφορια η πολεοδομια να εχω σιγουρο μισθο και τα "τυχερα" μου :2funny: :2funny: :2funny:
Απο αυριο αρχιζω εκπτωσεις!! :2funny: :2funny:
Γέλα δροσερό μου αγόρι, γέλα σα να σου καθαρίζουνε αυγά
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
ετσι ακριβως.επισης ειναι και το κλιμα που δημιουργουν τα ΜΜΕ.επισης οταν "ανοιξει" καπως η αγορα τα δικα μας τα απουλητα που ειναι τελειωμενα και με πολυ χαμηλοτερα κοστολογια, θα πουληθουν γρηγοροτερα και ευκολοτερα απο αυτα που χτιζονατι τωρα
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
αυτο που λεει ο σοφος λαος: "οπου φτωχος και η μοιρα του...." το ξερεις?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
αυτο που λεει ο σοφος λαος: "οπου φτωχος και η μοιρα του...." το ξερεις?
Ο σοφός λαός λέει και το :" περσινός κολομπαρας-φετινός πούστης" δλδ καλά πηδήξατε τον κόσμο τόσα χρόνια, τώρα θα σκήψετε εσείς η σειράς ειναι.
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
καταρχην ξεκινας λαθος: δεν ειναι ολοι ευκαιριακοι εργολαβοι. δευτερον: λογω αυτης της κρισης τι θα γινει τελικα με το σκεπτικο σου?θα αγοραζεις σπιτι στην κηφισια με 200 χιλιαρικα?γιατι? επειδη τοσα μπορεις να δωσεις εσυ? (δεν απευθυνομαι προσωπικα σε εσενα)εξηγησε λιγο τι ακριβως προβλεπεις.κατα την γνωμη μου αυτο που περιγραφεις οφειλεται σε αυτους που τοσα χρονια θελησαν να γινουν ¨πλουσιοι" προσφεροντας πχ τρελλες αντιπαροχες, στους ασχετους και ευκαιριακους δηλαδη
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Πρεπει πιστευω λιγο να αλαξουμε την σταση μας για την κατοικια.Μια λυση θα ηταν αλλου να μενεις και αλλου να δουλευεις.Ενα παραδειγμα να δωσω με 50000 αγοραζεις ανετα οικοπεδο στην Χαλκιδα και με 150000 κατασκευαζεις μια μεζονετα 140-160 τ.μ. και εισαι αρχοντας με συνολο 200000.Το καλοκαιρι θα ειναι και ετοιμος ο προαστειακος και σε 45 λεπτα θα εισαι στο σταθμο Λαρισης
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πρεπει πιστευω λιγο να αλαξουμε την σταση μας για την κατοικια.Μια λυση θα ηταν αλλου να μενεις και αλλου να δουλευεις.Ενα παραδειγμα να δωσω με 50000 αγοραζεις ανετα οικοπεδο στην Χαλκιδα και με 150000 κατασκευαζεις μια μεζονετα 140-160 τ.μ. και εισαι αρχοντας με συνολο 200000.Το καλοκαιρι θα ειναι και ετοιμος ο προαστειακος και σε 45 λεπτα θα εισαι στο σταθμο Λαρισης
Φίλε μου καλε vlachodeutsch προς θεού αν ειναι να δουλευεις Αθήνα ΜΗΝ το κάνεις αυτό το λάθος γιατι θα βλαστημας την ώρα και την στιγμη. Ένας συνάδελφος μου εκτησε έτσι φτηνα και καλά τσους Αγ,Θεοδωρους και τώρα μουτσονεται και με τα δυο χέρια.
Καταρχήν ξυπνάει 1 ώρα πριν και του φεύγουν ένα κάρο λεφτα με τον προαστιακό ή στις βενζίνες
Ο γιός του πάει σχολείο στου διαόλου την μάνα και αργότερα για φροντιστηρια δεν ξέρω που θα φτάσει. Το καλοκαίρι είναι καλα τον χειμωνα μοναξιά και λύκοι
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
για 1η φορα θα συμφωνησω με τον φιλο τρικαρδο!!
:grin:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
για 1η φορα θα συμφωνησω με τον φιλο τρικαρδο!!
:grin:
"Εδω υπάρχη ένα αίσθημα μεγάλοοοοοοο και συ μιλας για κατι πράγματα μικραααα"
που λέει και το τραγουδάκι. :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 

maximospapa

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
207
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε μου καλε vlachodeutsch προς θεού αν ειναι να δουλευεις Αθήνα ΜΗΝ το κάνεις αυτό το λάθος γιατι θα βλαστημας την ώρα και την στιγμη. Ένας συνάδελφος μου εκτησε έτσι φτηνα και καλά τσους Αγ,Θεοδωρους και τώρα μουτσονεται και με τα δυο χέρια.

εαν μιλαμε για αγιους θεωδορους και χαλκιδα συμφωνω αλλα εαν καποιος εχει ενα σπιτακι ανατολικη αττικη με τον περιφερειακο,
την ιδια ωρα θα φτανει στην δουλεια του..

 

Επισκέπτης
εαν μιλαμε για αγιους θεωδορους και χαλκιδα συμφωνω αλλα εαν καποιος εχει ενα σπιτακι ανατολικη αττικη με τον περιφερειακο,
την ιδια ωρα θα φτανει στην δουλεια του..
εσυ δεν εχεις προβλημα αφου το σπιτι σου ειναι 5 λεπτα απ τη βικτωρια :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
εαν μιλαμε για αγιους θεωδορους και χαλκιδα συμφωνω αλλα εαν καποιος εχει ενα σπιτακι ανατολικη αττικη με τον περιφερειακο,
την ιδια ωρα θα φτανει στην δουλεια του..
Εσύ πατέρα Μαξιμε που έχεις το ησυχαστήριο σου, στο Μπουρνάζι;;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
το ξαναγράγω..γιατί κόλλσε το σύστημα.
Η αγορά στην Ελλάδα είναι ανελαστική (όλες οι αγορές)
Το πρόβλημα της κρίσης είναι πως δεν υπάρχει ζήτηση, δεν είναι κρίση λόγω τιμών, οπότε ρίξαμε τις τιμές και άρχισαν να πουλιούνται. Όταν με το καλό ο κοσμάκης θα αρχίσει να αποκτάει πάλι λιλι, τότε θα ξαναανέβουνε οι τιμές...τόσο απλά.
Η ευκαιρία είναι να πετύχεις κάποιον στην ανάγκη να πουλήσει...και δεν είναι τόσοι πολλοί αυτοί, πρέπει να έχεις μύτη και να σου κάτσει.

Σαφώς και η υπεμονή είναι καλός σύμβουλος.
Το κακό είναι πως ενώ η προσφορά είναι μεγάλη και η ζήτηση είναι μικρή (ασχέτως κρίσης), κανονικά οι τιμές θα έπρεπε να είχανε αρχίσει να πέφτουνε και πριν από την κρίση. Αλλά εδώ στην Ελλάδα ο ανταγωνισμός ποτέ δεν δούλεψε λόγω μαλακισμένου εγκεφάλου του Έλληνα.

Και το κακό είναι πως δεν μαθαίνει ο μαλάκας....
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
το ξαναγράγω..γιατί κόλλσε το σύστημα.
Η αγορά στην Ελλάδα είναι ανελαστική (όλες οι αγορές)
Το πρόβλημα της κρίσης είναι πως δεν υπάρχει ζήτηση, δεν είναι κρίση λόγω τιμών, οπότε ρίξαμε τις τιμές και άρχισαν να πουλιούνται. Όταν με το καλό ο κοσμάκης θα αρχίσει να αποκτάει πάλι λιλι, τότε θα ξαναανέβουνε οι τιμές...τόσο απλά.
Η ευκαιρία είναι να πετύχεις κάποιον στην ανάγκη να πουλήσει...και δεν είναι τόσοι πολλοί αυτοί, πρέπει να έχεις μύτη και να σου κάτσει.

Σαφώς και η υπεμονή είναι καλός σύμβουλος.
Το κακό είναι πως ενώ η προσφορά είναι μεγάλη και η ζήτηση είναι μικρή (ασχέτως κρίσης), κανονικά οι τιμές θα έπρεπε να είχανε αρχίσει να πέφτουνε και πριν από την κρίση. Αλλά εδώ στην Ελλάδα ο ανταγωνισμός ποτέ δεν δούλεψε λόγω μαλακισμένου εγκεφάλου του Έλληνα.

Και το κακό είναι πως δεν μαθαίνει ο μαλάκας....
Θα διαφωνησω φιλε μου, αυτή η κρίση θα είναι ΜΕΓΑΛΗ & ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ το λέω σινέχια στον εαυτό μου, "δεν ξέρω αν τα παιδιά μου ζήσουν τόσο καλά όπως έγω"
Αν γινει το θαυμα να βγάλω πάλι μαλλια χωρις μεταμοσχευση τότε θα σημένει ότι θα δουμε ξανα χρημα.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ο ρόλος σου αγαπητέ θα ειναι συμβουλευτικός. Δε θα συμμετέχεις στο ΔΕ αλλά η γνώμη σου θα έχει βαρύνουσα σημασια. Επομένως δεν υπάρχει θέμα εκλογής σου.

Επισης, μόλις μιλησα με τον ιδιο το λαό και μου ειπε "προχώρα". Επομενως άρνησή σου θα πληγώσει το λαό (για τον οποίο όλοι κοπτόμεθα)

Δεν έχεις καμμία δικαιολογία.

Ελα ρε παιδί μου και θέλω να σου πω για ωραιότατο κομμάτι γης με σπιταρώνα μέσα, πρώην αμπελώνα (εκτος ελλάδος φυσικά, τα εντος δεν ειναι αρμοδιότητά μου)

Τώρα που είπες για αμπέλι.

Λοιπόν επειδή όπως είπα για να φυτέψω το δικό μου και να περιμένω να βγάλει καρπό σωθήκαμε κοιτάω και για κανένα έτοιμο.
Αφού είσαι του εξωτερικού για δες τι βρήκα:

Στην Αργεντινή με 1200 Ευρώ το στρέμα παίρνεις μία finca μούρλια. Με αμπέλια και άλλα οπωροφόρα:

Στην Βουλγαρία πρέπει να δώσες μέχρι και 10πλάσια και πάλι δεν ξέρω αν θα λέει τίποτε το αμπέλι:

Εσύ τι θα πρότεινες;

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Καλησπερουδια σε ολους.....

Δεν μας λετε ομως τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ πενταετιας τι αξια θα εχουν Ως ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ πλεον
γιατι οποιος τα αγορασει ως καινουργια θα ειναι πολυ  :jerking: μα πολυ ομως


Εστω οτι ενα ΑΠΟΥΛΗΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ το 2004 4-5 ετη και το νοικιαζε ο ''ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ'' .... ο νοικαρης ολο και καποιες φθορες θα του τις εκανε .... ετσι δεν ειναι ?

Η ΕΦΟΡΙΑ ? (που την βαζετε αυτην .... 50% παιρνει)

ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ Ο  :jerking: ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ?
εκτος και αν ειναι καθυστερημενος η εχει καψει καμια φλαντζα ......
αλλα κι αυτοι εχουν ξυπνησει πλεον .....


Αλλο αμα ειναι να αγορασει κανεις απουλητο 5ετιας νομιζω οτι πεφτει αρκετα η τιμη του .....
διαμερισμα στον Κορυδαλλο (ΣΧΙΣΤΟ) 5ετιας 92 τμ πωλειται 148.000 ..... δεν ειμαι σιγουρος ομως....

Γιατι να μην ΝΟΙΚΙΑΣΩ τοτε ενα απουλητο και να εχω τα 180-200 χιλιαρικα στην μπαντα ?  
(γνωριζει κανει τι δουλειες γινονται με τα μετρητα ?)


Να και ενα νεο σλογκαν ......
                 με τους τοκους ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΝΟΙΚΙ

Τα επιτοκια θα ανεβουν παλι διοτι η χωρα δεν εχει τιποτα να προσφερει πουθενα
δεν εχει προ'ι'οντα (εκτος απο υπερπαραγωγη ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ)  :think:
αλλα αυτα δεν πιανονται νομιζω ως προ'ι'οντα .....

Υγ . προς τρικαρδο

Αναβαθμιζεσαι σε δεξι χερι πως το λενε ... ''παρα τω προεδρο''

ευγε κρατας καλα τον ΙΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τώρα που είπες για αμπέλι.

Λοιπόν επειδή όπως είπα για να φυτέψω το δικό μου και να περιμένω να βγάλει καρπό σωθήκαμε κοιτάω και για κανένα έτοιμο.
Αφού είσαι του εξωτερικού για δες τι βρήκα:

Στην Αργεντινή με 1200 Ευρώ το στρέμα παίρνεις μία finca μούρλια. Με αμπέλια και άλλα οπωροφόρα:

Στην Βουλγαρία πρέπει να δώσες μέχρι και 10πλάσια και πάλι δεν ξέρω αν θα λέει τίποτε το αμπέλι:

Εσύ τι θα πρότεινες;
Δες και εδω τιμές www.camposuruguay.org/]http://www.camposuruguay.org/[/url]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom