Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Έχουνε τόσο πολύ μεγάλη έπαρση επειδή πούλησαν κάποια ακριβά σε μακκακες
όμως οι καλές μέρες πέρασαν και μάλλον θα αργίσουνε να ξανάθρουνε για όλους μας
βλεπω οι μερες να ειναι καλες για εμας που θα θελησουμε καποια στιγμη να κανουμε αγορα. και αυτες οι μερες δεν αργουν θα ελεγα ειναι μπροστα μας και μετα να δεις απο επαρση πως γινονται αρνακια!!
 

Επισκέπτης
Το ζήτημά σου είναι να πεινάσουν οι εργολάβοι (που στην τελική, επιχειρηματίες είναι, δεν είναι Δ.Υ. να έχουν καβατζωμένο μισθό, άλλοτε θησαυρίζουν, άλλοτε πεινάνε, τα δίχτυα του ψαρά και το καλάθι του κυνηγού που λέμε) ή να αγοράσεις φθηνό διαμέρισμα;


Άσε που άμα πεινάσουν οι εργολάβοι, μπορεί να κοπεί και το λαδάκι σε αρκετές δημόσιες υπηρεσίες... ;)
το ζητημα ειναι να αγοραζουμε σε τιμες λογικες. δεν νομιζω σωστος εργολαβος να εχει πεινασει. ;)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
το ζητημα ειναι να αγοραζουμε σε τιμες λογικες. δεν νομιζω σωστος εργολαβος να εχει πεινασει. ;)

Το ζήτημα για εμάς τους δυνητικούς αγοραστές είναι να αγοράσουμε όσο το δυνατόν φθηνότερα, όσο το δυνατόν καλύτερο ακίνητο...

Το αν κάποιος απέτυχε στην επιχειρηματική του δραστηριότητα είναι δικό του πρόβλημα, έπαιξε και έχασε την τελική...

Αν μπορώ να το εκμεταλλευτώ προς όφελός μου (να χτυπήσω διαμέρισμα κοψοψρονιά) έχει καλώς..
 

Επισκέπτης
Το ζήτημα για εμάς τους δυνητικούς αγοραστές είναι να αγοράσουμε όσο το δυνατόν φθηνότερα, όσο το δυνατόν καλύτερο ακίνητο...

Το αν κάποιος απέτυχε στην επιχειρηματική του δραστηριότητα είναι δικό του πρόβλημα, έπαιξε και έχασε την τελική...

Αν μπορώ να το εκμεταλλευτώ προς όφελός μου (να χτυπήσω διαμέρισμα κοψοψρονιά) έχει καλώς..
συμφωνω απολυτα αν η λογικη τιμη ειναι για εμας τους υποψηφιους αγοραστες κοψοχρονια ακομα καλυτερα. αυτο που λεω ειναι δεν μπορουν να πουλανε διαμερισματα σε τιμες εξωγιηνες!!!
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Αν η κρίση διαρκέσει ως 2 χρόνια, θα χτυπήσει κυρίως τους αλεξιπτωτιστές στο χώρο της οικοδομής, που είδαν φως και μπήκαν μετά το 2004-5 και μάλιστα  δανειζόμενοι χοντρά και περίμεναν να κάνουν τη μεγάλη αρπαχτή με μια ή δυο αντιπαροχές...
Επίσης θα σπάσει τον τσαμπουκά και το τουπέ σε ιδιοκτήτες οικοπέδων ή διαμερισμάτων που ένα κωλοκομμάτο γης που κληρονόμησαν το κοστολογούσαν λες και βρισκόταν στο Μανχάταν και όχι στους Κουκουβάωνες..
Τέλος, θα αναγκάσει αρκετούς που δανείστηκαν στα όριά τους για να αγοράσουν ένα σπίτι (και πέραν των ορίων τους για να αγοράσουν πλάσμα τβ, κάμπριο, τζιπ και μοδάτα έπιπλα) να πουλήσουν φθηνά και γρήγορα για να αποφύγουν κατασχέσεις και μαύρες λίστες...
Όπως λέει και μια φίλη, θα σταματήσει η κάθε πατσαβούρα των € 700 να κυκλοφορεί με Λουί Βιττόν...

Αποτέλεσμα όλων αυτών θα είναι οι τιμές να επανέλθουν σε νορμάλ επίπεδα (το νορμάλ είναι σχετικό και εξαρτάται από την περιοχή) και να σταματήσουν να μην ξανανέβουν για καμποσο καιρό ενώ θα προκύψουν και αρκετές ευκαιρίες, με την πρϋπόθεση ότι ο υποψήφιος αγοραστής θα έχει μετρητά στην άκρη, δεδομένου ότι ο δανεισμός του 100% της εμπορικής αξίας αποτελεί (ευτυχώς) παρελθόν...,

Αν βέβαια η κρίση διαρκέσει πάνω από 2 χρόνια, θα τον πιούν δίκαιοι και άδικοι, επιμελείς και αμελείς...

Το θέμα είναι όμως ότι και στο Μανχάτταν οι τιμές έχουν αρχίσει σιγά-σιγά να πέφτουν.
Αν όχι να κατρακυλούν, οι αγοραπωλησίες και τα συμβόλαια ναι:
www.nytimes.com/2009/01/06/nyregion/06estate.html?partner=rss&emc=rss]Striking Declines Seen in Manhattan Real Estate Market[/url]
πράγμα λογικό, γιατί ήδη άρχισαν να φαίνονται τα συμπτώματα από το κανόνι της Λήμαν και από τις απολύσεις στις τράπεζες και τις χρηματοπιστωτικό τομέα γενικότερα.
Το ερώτημα λοιπόν είναι γιατί ανάλογες περιοχές στην Ελλάδα δεν πέφτουν και πιθανόν να μην πέσουν στο μέλλον.

Θέλω επίσης να πω ότι όταν πριν λίγους μήνες το Ευρώ ήταν πανίσχυρο έναντι του δολαρίου οι τιμές στο Μανχάτταν δεν ήταν τόσο εξωφρενικές.
Το ερώτημα που έχω βάλει με διάφορους τρόπους και παλιότερα είναι:
"Αν είχε κάποιος να επενδύσει 500 χιλιάδες Ευρώ σε ακίνητο θα έπρεπε να αγοράσει ένα διαμέρισμα 1 δωματίου στο Μανχάτταν ή μία μεζονέτα 5 δωματίων στον Σωρό Αμαρουσίου; "

Τέλος για να γίνε σωστή σύγκριση για την διαχρονική εξέλιξη των τιμών των ακινήτων θα πρέπει κάποιος να υπολογίσει δείκτες όπως:
Τιμή πώλησης(ανά τμ)/ ενοίκιο (ανά τμ),
Τιμή πώλησης (ανά τμ)/ Μέσο ετήσιο εισόδημα,
Ποσοστό του μηνιαίου εισοδήματος που απαιτείται για την αποπληρωμή του ίδιου δανείου

Όλα τα άλλα (αυτοκίνητα/ακίνητα) είναι αρκίντια.
Να και πως γίνεται ένας τέτοιος υπολογισμός:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
συμφωνω απολυτα αν η λογικη τιμη ειναι για εμας τους υποψηφιους αγοραστες κοψοχρονια ακομα καλυτερα. αυτο που λεω ειναι δεν μπορουν να πουλανε διαμερισματα σε τιμες εξωγιηνες!!!

Η αγορά τους τιμώρησε, όπως τιμώρησε και αυτούς που όχι μόνο βιάστηκαν να αγοράσουν αλλά χρεώθηκαν μέχρι τα μπούνια και όχι μόνο για την αγορά του σπιτιού...

Το κακό βέβαια είναι ότι οι τιμές στις καλές περιοχές/ καλά ακίνητα δεν βλέπω να πέφτουν (και όταν λέω πτώση, δεν εννοώ να μειωθούν κανά δεκαχίλιαρο ή να σου κάνει ο κατασκευαστής 5 άτοκες δόσεις, εννοώ πτώση 20% και άνω)...
 

Επισκέπτης
Η αγορά τους τιμώρησε, όπως τιμώρησε και αυτούς που όχι μόνο βιάστηκαν να αγοράσουν αλλά χρεώθηκαν μέχρι τα μπούνια και όχι μόνο για την αγορά του σπιτιού...

Το κακό βέβαια είναι ότι οι τιμές στις καλές περιοχές/ καλά ακίνητα δεν βλέπω να πέφτουν (και όταν λέω πτώση, δεν εννοώ να μειωθούν κανά δεκαχίλιαρο ή να σου κάνει ο κατασκευαστής 5 άτοκες δόσεις, εννοώ πτώση 20% και άνω)...
πιστεψε με οτι σιγα σιγα γινεται αυτο. δεν μιλαω για καβουρι ψυχικο κηφισια κ.λ.π . αλλα ρε φιλε δεν μπορει να ζητανε 250000 στο περιστερι !!!
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Εντάξει, θα μου την πέσετε άμα ρωτήσω κάτι αφελές αλλά δεν πειράζει...  :rolleyes:

Σε 80 σελίδες, τι τρελή ανάλυση πρέπει να έχετε κάνει ρε μάγκες γι' αυτό το θέμα?

Επίπεδο post-doc στη χρηματο-οικονομική ανάλυση στο Stanford?  :cheesy:

Τι ακριβώς γράφετε τόσο καιρό? Θα μου κάνετε ένα briefing?  ;)  :grin:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Άσε που άμα πεινάσουν οι εργολάβοι, μπορεί να κοπεί και το λαδάκι σε αρκετές δημόσιες υπηρεσίες... ;)
Δόξα το ΘΕΟ έχω μπόλικες ελίτσες στο χωριό :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Και κάτι λιριτσες δωρεά μεγάλων ευεργετών :rockon: :rockon: :rockon:
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.658
Like
528
Πόντοι
36
Μια παρατηρηση προς γνωση ολων: η κριση στην ελλαδα (αν κ αργει σε σχεση με ΗΠΑ κ ΕΥΡ) θα ειναι βαθυτερη κ πιο μακροχρονη. Απλα δεν εχουμε τις υποδομες (υλικες κ εμψυχες-ειδικευμ εργατικο δυναμικο) να μας "τραβηξουν" εξω απο την κριση οταν η ανακαμψη τοων υπολοιπων αρχισει.
σας το λεω κ τα γραφομενα μου εδω ειναι να με επιβεβαιωσουν (ανατρεξτε σε αυτα οποτε θελετε κ στο μελλον το συζηταμε...) η κριση στην ελλαδα θα κρατησει αρκετα χρονια κ θα επιφερει αλλαγες στην ζωη ολων μας που τωρα δεν εχουμε ακομα συνειδητοποιησει.
Σωστε τις οικονομιες σας σαν να ειναι...χρυσαφι (που ειναι!) γιατι δυσκολα μας περιμενουν μπροστα. Σφιξτε τσεπες κ ζωναρια κ ΑΓΟΡΑΣΤΕ με πολυ ΣΥΝΕΣΗ κ ΜΟΝΟ αυτα τα οποια ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ κ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙΤΕ!!! εμφαση βεβαιως βεβαιως στο ΘΑ! Ειναι στην κριση του καθενος να τραβηξει την καμπυλη στο μελλον της ζωησ κ οικονομικης επιφανειας του οσο πιο ρεαλιστικα μπορει να την οραματιστει κ να την ακολουθησει, χωρις αντιπερισπασμους (πχ. δωρεαν ΘΕΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ σε βιλλα 247τμ με κοινοχρηστη πισινα στην εκαλη (δηλ.30χλμ μακρυα απο το κεντρο που δουλευει)).
Αυτα κ ο νωον νοειτω! εδω ειμαι να δεχτω κριτικες κ να ανταπαντησω.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καταρχήν μέσα σε αυτό το θρεντ ιδρύθηκε η
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                ''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''

Όπου αναδείχθηκε η μεγάλη μορφή του Προέδρου της ΠΕΚΑΑΔ κ.Αχαχουχα. ο οποίος έχει διατυπόσει τις σημαντικότερες προτάσεις που ακούστηκαν ποτέ για την "αγορα απούλητων διαμερισμάτων"
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μια παρατηρηση προς γνωση ολων: η κριση στην ελλαδα (αν κ αργει σε σχεση με ΗΠΑ κ ΕΥΡ) θα ειναι βαθυτερη κ πιο μακροχρονη. Απλα δεν εχουμε τις υποδομες (υλικες κ εμψυχες-ειδικευμ εργατικο δυναμικο) να μας "τραβηξουν" εξω απο την κριση οταν η ανακαμψη τοων υπολοιπων αρχισει.
σας το λεω κ τα γραφομενα μου εδω ειναι να με επιβεβαιωσουν (ανατρεξτε σε αυτα οποτε θελετε κ στο μελλον το συζηταμε...) η κριση στην ελλαδα θα κρατησει αρκετα χρονια κ θα επιφερει αλλαγες στην ζωη ολων μας που τωρα δεν εχουμε ακομα συνειδητοποιησει.
Σωστε τις οικονομιες σας σαν να ειναι...χρυσαφι (που ειναι!) γιατι δυσκολα μας περιμενουν μπροστα. Σφιξτε τσεπες κ ζωναρια κ ΑΓΟΡΑΣΤΕ με πολυ ΣΥΝΕΣΗ κ ΜΟΝΟ αυτα τα οποια ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ κ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙΤΕ!!! εμφαση βεβαιως βεβαιως στο ΘΑ! Ειναι στην κριση του καθενος να τραβηξει την καμπυλη στο μελλον της ζωησ κ οικονομικης επιφανειας του οσο πιο ρεαλιστικα μπορει να την οραματιστει κ να την ακολουθησει, χωρις αντιπερισπασμους (πχ. δωρεαν ΘΕΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ σε βιλλα 247τμ με κοινοχρηστη πισινα στην εκαλη (δηλ.30χλμ μακρυα απο το κεντρο που δουλευει)).
Αυτα κ ο νωον νοειτω! εδω ειμαι να δεχτω κριτικες κ να ανταπαντησω.
Φίλε μου netsome  καλος μας ήλθες στο θρεντ, συμφονώ μαζί σου 100% άμα διαβάσεις τα περισσότερα ποστ, θα καταλάβεις ότι όλοι λέμε το ίδιο πράγμα, μόνο οι έργολάβοι νομίζουν ότι πρέπει ακόμα να βρίσκουν κορόιδα
ΥΓ Το αβαταρ σου το έχω προσέξει πολύ καιρό, καβλερό το μιλφάκι του γούστου μου ευγε μερακλή μου
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Εντάξει, θα μου την πέσετε άμα ρωτήσω κάτι αφελές αλλά δεν πειράζει...  :rolleyes:

Σε 80 σελίδες, τι τρελή ανάλυση πρέπει να έχετε κάνει ρε μάγκες γι' αυτό το θέμα?

Επίπεδο post-doc στη χρηματο-οικονομική ανάλυση στο Stanford?  :cheesy:

Τι ακριβώς γράφετε τόσο καιρό? Θα μου κάνετε ένα briefing?  ;)  :grin:

Από εμένα δεν έχει τίποτε.
Είπες την κακιά λέξη: "Stanford".
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Εντάξει, θα μου την πέσετε άμα ρωτήσω κάτι αφελές αλλά δεν πειράζει...  :rolleyes:

Σε 80 σελίδες, τι τρελή ανάλυση πρέπει να έχετε κάνει ρε μάγκες γι' αυτό το θέμα?

Επίπεδο post-doc στη χρηματο-οικονομική ανάλυση στο Stanford?  :cheesy:

Τι ακριβώς γράφετε τόσο καιρό? Θα μου κάνετε ένα briefing?  ;)  :grin:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                ''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''

Στις τελευταίες εργασίες της Διοικητικης Επιτροπής της ΠΕΚΑΑΔ, ο αξιότιμος Πρόεδρος κ. Αχαχουχας εισηγήθει τα παρακάτω θέματα:
1. Προτάσεις της ΠΕΚΑΑΔ προς τους εργολάβους για την αγορά απούλητων διαμερισμάτων
2. Τη σύσταση Ειδηκής Επιτροπης Εράνου για τους πένητας φιλους εργολάβους
3. Την αγορά βιοτεχνίας ζαχαροπλαστικής για την παρασκευή "εργολαβων"
4. Την μελέτη για την ανέγερση Ιδρύματος Απόρων Εργολάβων σε ιδιόκτητο οικόπεδο του      Προέδρου στο Λουτράκη, και με χρηματοδότηση 100% από Ευρωπαικα προγράμματα
5. Την προσφορά του μελους της ΔΕ της ΠΕΚΑΑΔ κ. Τρίκαρδου 1 τόνου ανόδευτου παρθένου ελαιολάδου στους εργολάβους.

Ολές οι προτάσεις εγίναν παμψηφή δεχτές
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
1 τόνο καθαρό λάδι;

Εισαι τρελός; Ξέρεις πόσο έχει;
Και βέβαια γνωρίζω την αξία του, και βέβαια ξέρω τι κόπο έκανα να το μαζεύψω, αλλά χαλάλι τους. Ειμαι κιμπάρης και φιλανθρωπος με τους κακομοίριδες τους εργολάβους, άλλωστε μπορει να μαμησαν κοσμο και κοσμάκι και να είναι άπληστοι, αλλά τους αγαπάω
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Την αγορά βιοτεχνίας ζαχαροπλαστικής για την παρασκευή "εργολαβων" Καλό!  ;)  :cheesy:

Σ' έπιασα 3καρδε. Τα' χεις πάρεις κρανιακά με τη συγκεκριμένη κάστα?

Ελπίζω να μην είσαι δικηγόρος γιατί εγώ τα' χω με δαύτους.  :birdman:

Οι ταρίφες είναι νηπιαγωγείο μπροστά τους.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σόρρυ που ξαναποσταρω την ιστοριούλα, το κάνω για να την διαβάσουν οι νέοι φιλοι μας αφού σκοπέβω το απόγευμα να κάνω ενα νέο ντου




"Μου τηλεφωνησε για ευχες εκεινο το λαμογιο ο εργολαβος που σας ελεγα (ορα τις πρωτες σελιδες του θρεντ) ο οικογενειακος φιλος ντεεε.
Που ειχε ανεβασει τις τιμες, λογο κοστος κατασκευης και υλικων, κατα 70% μεσα σε τρια χρονια.
Για ενα διαμερισμα που ολοκληρωσε ουσιατικα το 2003 υστερα απο τρια χρονια (χωρις να το εχει πουλησει) ζητουσε ανω απο 70% αυξηση το 2006-7.
Λοιπον μαγκες μου, υστερα απο τις πρωτες εορταστικες γλυκες, ευχες κλπ, ξεκινησε το παραμυθι του. Ξερεις η οικονομια ετσι και κριση και τετοια. Αν θελεις ακομα να αγορασης ειναι τωρα ευκαιρια, πουτανιες δλδ.
ΚΑΒΛΩΣΑ!!! πηγα στο γραφειο που εχω κατι ορφανες -εκτος κλιματισμου και θυριδας- λιριτσες και τις χαιδεβα. Μου εγινε ο λουτσος κονταρι.
Και τον ξεκινω το μπαλαμουτι και τα γλωσσοφιλα.
"Ξερω πως εισαι καλος στη δουλεια σου. Εισαι τιμιος και ειληκρινης. Υποδειγμα επαγγελματια και τα υλικα σου ΑΑΑ."
"Εισαι εντιμος" και αλλες τετοιες παπαριες του ελεγα, και χυλονε το λοκοτρυπιδι του
Λεω ας τον βαλω να μου παρει κανα μπουρκουμε τωρα που χαλαρωσε
"Ναι θα ηθελα εκεινο που μου ειχες δειξει αλλα ειναι ακριβο" του λεω
" Ναι μου λεει ξεκινησα να σηκονω και κατι αλλες που επρεπε να τις τελειωσω γιατι ειναι με αντιπαροχη" Ωπα νατα τον ειχα στα γωνατα και μου ξεκουμπονε τοφερμουαρ.
"Και ξερεις η κριση.... δεν υπαρχη ρευστο....δεν αγοραζει ο κοσμος...."
ΑΜΑΝ σκεφτωμε και του τον δεινω στο στομα.
"Ναι του λεω ξερω...το βλεπω...αλλα η οικογενεια μεγαλωσε....τα παιδια θελουν μεγαλυτερο χωρο..."
"Α ναι? καταλαβενω... εγω ειμαι εδω..." και αλλα τετοια πουστικα
Χαιδεβα τις ορφανες μου λιριτσες, οχι τιποτα πολλες καμια τριανταρια χρυσες
Και σκεφτομαι να του κανω πρωτα κολοδαχτυλο, να δω αν ειναι καθαρος και μετα να του τον χωσω
Και μπενουμε στο ψητο μαγκες μου
Για να μην σας καβλοσω αλλο και σας, στο τελος τον ειχα στα τεσσερα να με παρακαλαει, "ΧΩΣΤΟΝ ΜΟΥ"
Πριν δυο χρονια μου ζηταγε χωρις παροχες παρκιγκ κλπ 300000 ευρω
Σε λιγο χωρις πολλα πολλα ειχε κατεβει στα 200000 με παροχες κλπ + οτι γουσταριζα απο κουζινα τζακι κλπ
Μπηκε ξαφνικα η μανδαμ μου και μας διεκοψε. ΦΤΟΥ ΣΟΥ κοντβα να τελειωσω
Τον σταματησα εκει ευγενικα και του εδωσα υποσχετικη να τα πουμε μετα τις γιορτες
Καλα αν του πω για κας, λετε να του βγαλω το λοκαντερο
"
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Την αγορά βιοτεχνίας ζαχαροπλαστικής για την παρασκευή "εργολαβων" Καλό!  ;)  :cheesy:

Σ' έπιασα 3καρδε. Τα' χεις πάρεις κρανιακά με τη συγκεκριμένη κάστα?

Ελπίζω να μην είσαι δικηγόρος γιατί εγώ τα' χω με δαύτους.  :birdman:

Οι ταρίφες είναι νηπιαγωγείο μπροστά τους.
Ευτηχώς κυκλοφορώ με παπακι από 18 χρονών και δεν εχω πολλά πολλα με την κίτρινη φυλή, που και που κσνενσ μπινελίλι ή μούτσα τους ρίχνω γιατί ως οδηγοί είναι δολοφόνοι
Ούτε με τους δικηγόρους έχω πολλά πολλά ευτηχώς γιατί ειναι λαμόγια με πτυχίο.
Αλλα τους εργολάβους τα τελευταία χρόνια τους έχω άχτι γιατί εξαπάτησαν πολύ κόσμο και τον έβαλαν στο πηγάδι.
Τώρα που μπατηρίζουνε ένας ένας είναι για κλάματα, μην τους ακούτε ότι είναι φταιγμένοι δεν έχουν ανάγκη, έχουν γκαβατζα κλπ ΨΕΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΣΑΝ ΤΙΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ
Γι΄αυτό και μαζί με τον Αχαχουχα εχουνε γίνει μουτζαχεντιν χαλχαλι (του λαού) και κάνουμε ΤΖΙΧΑΝΤ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom