Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Δεν πρέπει να ερχόμαστε σε καμία επαφή μαζί τους, να καταλαβουν δλδ ότι απαξιόνουμε τα διαμερισματά τους
Φίλε χαλας την αγορά, αφού δεν έχει σκοπό να κάνεις καμιά ουσιαστική κίνηση γιατί να συζητήσεις για ποδόσφαιρο;
Άμα είχες καμία 1700000 ευρω και του τα μάστραρες στη μάπα να δεις πως θα γίνονταν το αλλησβερίσι
δηλαδη θεωρεις για το συγκεκριμενο κατασκευαστη οτι απο 270 μπορεις να τον ριξεις τοσο κατω;
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φίλε μου που ζείς; τι δουλιά κάνεις;
Ξέρεις πολλούς με 170000 ευρω καςς;
Άμα δω τόσα λεφτά και εγω τα κατεβάζω όλα :2funny: :2funny: :2funny:
Παντως της οικογένειας Δ σε κόβω
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Δεν πρέπει να ερχόμαστε σε καμία επαφή μαζί τους, να καταλαβουν δλδ ότι απαξιόνουμε τα διαμερισματά τους
Φίλε χαλας την αγορά, αφού δεν έχει σκοπό να κάνεις καμιά ουσιαστική κίνηση γιατί να συζητήσεις για ποδόσφαιρο;
Άμα είχες καμία 1700000 ευρω και του τα μάστραρες στη μάπα να δεις πως θα γίνονταν το αλλησβερίσι

Ακριβως ΕΤΣΙ θελουν....

η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥΣ ευκαιρια ειναι τα δανεια που θα παρουν οι αδαεις

(ΑΝ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ)


Αλλα με τι κριτηρια πλεον θα δοθουν και σε ποιους... αγνωστο
αφου δεν υπαρχουν δουλειες ....

Εδω παω τα ΕΘΝΙΚΑ ΛΑΧΕΙΑ σε πελατες μου με μαγαζια σε κεντρικα σημεια και δεν εχουν να πληρωσουν 20 ευρω !!!!! (αλλα το λαχειο το θελουν)

Ενω αρκετοι  οταν τους τα παω κανουν λες και τους ηρθε η ΕΦΟΡΙΑ με ΠΑΛΑΙΕΣ ΟΦΕΙΛΕΣ  :2funny: :2funny: :2funny:


Μην βιαστειτε ....

ακομη κι αν δοθουν δανεια για τα ματια του κοσμου θα ειναι ...
αφου δεν υπαρχουν συνθηκες για πολλα εδω στην Ελλαδα ....
οποτε θα κλεισουν γρηγορα οι κανουλες του χρηματος ....
και μετα θα αρχισει το ΧΑΟΣ ....

Ειναι ηδη υπερπολλαπλασια υπερτιμημενα τα διαμερισματα που διαθετονται στην αγορα (ΑΓΟΡΑ λεω ....υπαρχει τετοιο πραγμα ?)
και λογικο ειναι οτι δεν θα κρατησουν για πολυ εκει που ειναι οι τιμες

Πιστευω πως απο το δευτερο μισο του 2010 θα αρχισει θα το μεγαλο πανηγυρι των απουλητων  :2funny: :2funny: :2funny:
τα λεφτακια μου φυλασονται ευλαβικα στα ζεστα μερη της τραπεζας
και θα αυγατισουν κι αλλο οπως οι λιριτσες του φιλου μου τρικαρδου.....
(τι κανουν τα χρυσα σου ειναι καλα ? αναπαυονται στα ζεστα ε ?)

ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΥΧΕΡΟ ΕΡΓΟΛΑΒΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΚΑ
ΤΟΥ  :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :dancing: :dancing:
 

Επισκέπτης
δεν θα διαφωνησω με ολα αυτα που λετε θα συμφωνησω οτι πλεον δεν υπαρχει χρημα στην αγορα και πιστευω πως καποιος μπορει να παρει διαμερισμα σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απο αυτη που ζητανε οι κατασκευαστες προυποθεση οπως ειπε και ο trikardos να υπαρχουν μετρητα.
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
Ολα σχετικα ειναι.αν ο εργολαβος χρωσταει (τραπεζες, επιταγες κλπ) μπορει να κατεβει στην τιμη και αρκετα μαλιστα. Αν τα εχει τελειωμενα και δεν εχει υποχρεωσεις σιγα να μην κατεβει τοσο οσο λετε. αντε ενα 5-10% και αυτο για να τα ξεφορτωθει αν εχει πολλα απουλητα. μιλαω απο προσωπικη πειρα.
 

Επισκέπτης
Δεν μου απάντησες
το τη δουλεια κανω θα στο πω σε π.μ για το δευτερο εγω σε ρωτησα ο συγκεκριμενος κατασκευαστης πιστευεις οτι απο τα 270 μπορει να πεσει εστω και στα 200; και της οικογενειας Δ χθες δεν καταλαβα τη ενοεις.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ολα σχετικα ειναι.αν ο εργολαβος χρωσταει (τραπεζες, επιταγες κλπ) μπορει να κατεβει στην τιμη και αρκετα μαλιστα. Αν τα εχει τελειωμενα και δεν εχει υποχρεωσεις σιγα να μην κατεβει τοσο οσο λετε. αντε ενα 5-10% και αυτο για να τα ξεφορτωθει αν εχει πολλα απουλητα. μιλαω απο προσωπικη πειρα.
Ρούλη και εσύ εργολάβος είσαι; ή στην έχει χώσει κανένας εργολάβος και τώρα τρέχεις;
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
εργολαβος ειμαι και εγω...με αρκετα απουλητα.... :think:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ολα σχετικα ειναι.αν ο εργολαβος χρωσταει (τραπεζες, επιταγες κλπ) μπορει να κατεβει στην τιμη και αρκετα μαλιστα. Αν τα εχει τελειωμενα και δεν εχει υποχρεωσεις σιγα να μην κατεβει τοσο οσο λετε. αντε ενα 5-10% και αυτο για να τα ξεφορτωθει αν εχει πολλα απουλητα. μιλαω απο προσωπικη πειρα.

Επιτέλους και μια σωστή τοποθέτηση...
Αν ο πωλητής, είτε ιδιώτης, είτε εργολάβος, έχει ανάγκη, πουλάει όσο- όσο...
Αν δεν έχει, περιμένει...
Και το καλό με τα ακίνητα είναι ότι νοικιάζονται κιόλας και έχω την αίσθηση ότι τα νοίκια δεν έχουν πέσει...

Και βέβαια, για να δελεάσεις τον άλλο να πουλήσει φθηνότερα απ' ό,τι σκόπευε, καλό είναι να έχεις μετρητά...

 

Επισκέπτης
Επιτέλους και μια σωστή τοποθέτηση...
Αν ο πωλητής, είτε ιδιώτης, είτε εργολάβος, έχει ανάγκη, πουλάει όσο- όσο...
Αν δεν έχει, περιμένει...
Και το καλό με τα ακίνητα είναι ότι νοικιάζονται κιόλας και έχω την αίσθηση ότι τα νοίκια δεν έχουν πέσει...

Και βέβαια, για να δελεάσεις τον άλλο να πουλήσει φθηνότερα απ' ό,τι σκόπευε, καλό είναι να έχεις μετρητά...
πιστεψε και τα ενοικια εχουν πεσει και μιλαω με προσωπικη εμπειρια. συγκεκριμενα ηταν να παρει αυξηση το δεκεμβριο 5% και ουτε καν μου εχει πει τιποτα. ειδικα αν ο αλλος ειναι καλοπληρωτης δεν ρισκαρει ο ιδιοκτητης να του ζητησει αυξηση γιατι υπαρχει η περιπτωση να τον χασει!!
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
ετσι ειναι φιλε str. ολα ειναι σχετικα κατα την γνωμη μου.εγω οπως εγραψα παραπανω εχω απουλητα.αν ηταν να "σκοτωσω" θα το εκανα οταν τα εφτιαχνα ακομα, τωρα που ειναι τελειωμενα ΟΧΙ
 

Επισκέπτης
ετσι ειναι φιλε str. ολα ειναι σχετικα κατα την γνωμη μου.εγω οπως εγραψα παραπανω εχω απουλητα.αν ηταν να "σκοτωσω" θα το εκανα οταν τα εφτιαχνα ακομα, τωρα που ειναι τελειωμενα ΟΧΙ
ναι αλλα αν τα εχεις απουλητα μια πενταετια δεν θα σκεφτεις να πεσεις αρκετα προκιμενου να παρεις ζεστο χρημα; εκτος αν εχεις τετοια καβατζα που δεν σε νοιαζει. απλα δεν νομιζω πλεον οτι παιζουν τα λεφτα που ζητανε καποιοι για διαμερισματα!!
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
εχω καβατζα. επισης κανω και δημοσια εργα οποτε συντηρουμαι με αυτα
 

Επισκέπτης
εχω καβατζα. επισης κανω και δημοσια εργα οποτε συντηρουμαι με αυτα
τοτε παιζεις αλλου. αλλα και παλι γνωριζεις οτι οταν ζητας για ενα διαμερισμα π.χ 100δραχμες και ξερεις οτι αυτη την περιοδο δεν υπαρχει περιπτωση να το δωσεις σε αυτα τα λεφτα και οπως παει το πραγμα ουτε στο μελλον η το τρως η το δινεις λιγοτερο παλι κερδισμενος θα εισαι αφου σιγουρα σου εχει στοιχισει πολυ λιγοτερο και απο 60 δραχμες. ;)
 

roulis35

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2008
Μηνύματα
272
Like
1
Πόντοι
1
και αν μου εχει στοιισει 60 η 70 δραχμες τι πρεπει να κανω? να το δωσω στο κοστος. οχι το κραταω και το νοικιαζω η το δινω προικα στα παιδια μου!
 

Επισκέπτης
και αν μου εχει στοιισει 60 η 70 δραχμες τι πρεπει να κανω? να το δωσω στο κοστος. οχι το κραταω και το νοικιαζω η το δινω προικα στα παιδια μου!
σωστο και αυτο!!! αλλα αν εχεις πολλα τη κανεις τα δινεις ολα προικα η τα νοικιαζεις; αυτο θα ειναι καλο για εμας τους ενοικιαστες γιατι θα υπαρξουν πολλα καινουργια σπιτια σε τιμες πολυ καλες αφου θα υπαρχει μεγαλη προσφορα!!
 

Επισκέπτης
παντως αν τα σπιτια δεν πεσουν κοντα σε επιπεδο του καποιος να πληρωνει ενα ενοικιο για δοση δεν υπαρχει περιπτωση να πουληθουν σπιτια. πριν μερικα χρονια πληρωνες για ενα τριαρι περιπου 600 ευρω ενοικιο και με ενα δανειο αγοραζες το ιδιο σπιτι πληρονοντας γυρω στα 700. εκει το σκεφτοσουν .τωρα για το ιδιο σπιτι πληρωνεις το ιδιο ενοικιο αλλα για να το αγορασεις η δοση του δανειου ξεπερναει τα 900 ευρω. ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom