Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ξέχασα να προσθέσω το ποσοστό του Λάος!
:2funny:  :2funny:

Άσε που είναι αποτσυριζοποιημένη (κατά το αποστρατικοποιημένη) ζώνη!
Είναι να μη δίνεις € 5.000 το τετραγωνικό για τέτοια ποιότητα ζωής;;;

:2funny:  :2funny:  :2funny:

ασε τον βολταίρο να λεει.......
αυτοί που δεν πάνε να ψηφίζουν φτάνουν τα ποσοστά στο 85 - 86 τοις εκατό......
Οι Τσυριζαίοι ειναι ετεροδημότες.........
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Ωχ, πάλι τα ίδια θα λέμε.

Το υψηλότερο ποσοστό ο ΣΥΡΙΖΑ το έχει βγάλει στην Νέα Πεντέλη - 13,81%.

Το γιατί είναι θέμα διαγωνίσματος (εσύ πάντως έχεις μείνει στην ίδια τάξη γιατί δεν διαβάζεις τα θρεντς και δεν έχεις συμμετάσχει σε παπιομαχία).

lol έχεις δίκιο.

Αλλά τα δωδεκάρια πάντα χτυπάνε καλύτερα.
Αλεκουράς, douze points...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΡΕ ... πατε καλα ?

Εδω εταιρειες κολοσσοι δουλευουν μια χαρα με ποσοστο της ταξεως 0,5-2% και εσεις δεν μπορειτε με 20% και δουλευετε με 100%


ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΑΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΘΡΕΝΤ με παπαρολογιες περι κομματικων και ποσσοστων ΚΑΜΜΑΤΩΝ

Τα απουλητα θα πεσουν οσο κι αν εσεις επιμενετε το αντιθετο

ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ (οπως το χρηματιστηριο)

δεν εχω τιποτα με τους κατα τα αλλα συμπαθεις εργολαβους και λοιπους ςυντεχνους αλλα δεν μπορω να διαβαζω παπαρολογιες ασχετες με το θεμα
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''

ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ......

ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΣΟΤΙΜΗΣ ΜΕ ΔΩΡΟ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Μια Μερσεντες 200Ε τοτε νομιζω εκανε περι 12.800.000 δρχ ΟΥΤΕ 14 εκ.
Η οποία μία 15ετία αργότερα, κάνει περί τα 16.000.000 δρχ, με πολύ πιο βαρύ εξοπλισμό μάλιστα.
Αυτό φαντάζομαι στα απλά μαθηματικά σου, δείχνει ότι τα αυτοκίνητα ακρίβυναν!!!!  :headbang:

Όλοι είναι ήσυχοι για ότι συμβαίνει στη αγορά ακινήτων, έχουνε φράγκα και όλοι έχουν ξεπουλήσει και τώρα κάνουνε διακοπές.
Εγώ σου είπα, ξεπούλησα και αράζω. Δεν ξεκινάω τίποτα καινούργιο. Προχθές, μετά την βασιλόπιτα στο γραφείο, έδιωξα και κόσμο τον οποίο πλέον δεν χρειάζομαι.

δηλαδη αν ειναι στα Πετραλωνα αντι Παπαγου η και παραδιπλα θα μου πεσει η υποληψη ?
Επ...Παπάγου φίλε δεν είναι απλά μία περιοχή, είναι στάση ζωής!

Όχι και να ζητάν όμως 5000 το τετραγωνικό πάνω στην Εθνικής Άμυνας ή 6000 στην Μακεδονίας. Άμα είναι έτσι πάω και δίπλα στην Μεσογείων.
Επ...Εθνικής ΑμύνΗς και Ανατολής (οι παλιοί δεν την ξέρουν σαν Μακεδονίας) voltaire....Μην με νευριάζεις σε παρακαλώ, πρωΐ πρωΐ!

Για αυτό έφερα τις δύο περιοχές ως παράδειγμα (συν ότι μου αρέσει ο Παπάγου, βγάζει και δεξια 70%)....
Έέέέέτσι!

πάλι παραπληροφορείς.... 85 και βάλε.....
Καλώς ήρθατε στο κάστρο λέμεεεεεεεε!

Βασικά 8,65% έβγαλε ο τσυριζα στο Παπάγου.
Έχουν βάλει το πολιτικό προσωπικό από τα νοσοκομεία βρε και ψηφίζουν στου Παπάγου, για να μολύνουν το εκλογικό αποτέλεσμα!

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καλά Βολτέρο θα βρεθούμε συγγενείς
το ΕΝΑΝΤΙΑ (Ενιαία Αντικαπιταλιστική Αριστερά) είχε πάρει 22 ψήφους (Go ξαδέλφη Go)

Εννοείς την ξαδέλφη στην οδό Α.Θράκης;;;;;;
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τι Παπάγος ;
Τι Πλαστήρας ;
Ομορφος ο Παπάγος ως συνοικία αλλά τσιτσιτσιτσι πολύ φασισταριό ρε παιδιά.

Λέω να αγοράσω προς λίμνη Πλαστήρα κανένα κτηματάκι με τα λεφτά που θα πλήρωνα 4 τοίχους στην Αθήνα
Οχι τίποτα μεγάλο, καμία 1000 στρεμματα
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Καλά Βολτέρο θα βρεθούμε συγγενείς
το ΕΝΑΝΤΙΑ (Ενιαία Αντικαπιταλιστική Αριστερά) είχε πάρει 22 ψήφους (Go ξαδέλφη Go)

Εννοείς την ξαδέλφη στην οδό Α.Θράκης;;;;;;

Μπα, δύσκολο το κόβω. Δεν έχω (από ότι μπορώ να σκεφθώ) καμία σχέση με την Κέρκυρα.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καλά η Κέρκυρα δεν βγάζει στρατιωτικούς ;
Εεε δεν είπαμε συγγενείς αλλα με κοινούς γνωστούς
δεν μου είπες λες για αυτην από την  ανατολικη θράκη;

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ΡΕ ... πατε καλα ?

Εδω εταιρειες κολοσσοι δουλευουν μια χαρα με ποσοστο της ταξεως 0,5-2% και εσεις δεν μπορειτε με 20% και δουλευετε με 100%

Όπως;
Διότι στα περισσότερα προϊόντα το καπέλο που μπαίνει μεταξύ χονδρικής- λιανικής είναι 100% και βάλε...Αγοράζουν € 100 και πουλάνε € 250...
Επίσης αντιλαμβάνεσαι την οικοδομή μόνο ως κόστος κατασκευής...
Η θέση του ακινήτου, η ευρύτερη περιοχή, οι οδικές προσβάσεις, η ποιότητα ζωής που προσφέρει, το κύρος (δυστύχώς υπάρχει και αυτό) και η εν γένει χρησιμότητά του δεν είναι το ίδιο με το κόστος των τούβλων και της μπετονιέρας...
Γι' αυτό και ένα ακίνητο στου Παπάγου είναι πιο ακριβό από ένα άλλο στα Πετράλωνα ή στην Καλλιθέα ή στο Κερατσίνι...

ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΑΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΘΡΕΝΤ με παπαρολογιες περι κομματικων και ποσσοστων ΚΑΜΜΑΤΩΝ

Μας πληρώνει το ΤΕΕ για να σπιλώσουμε τον αντιεργολαβικό αγώνα σου...Τα ποστς σου έχουν κάνει τεράστια ζημιά στον κλάδο και έπρεπε να αντιδράσουμε...

Τα απουλητα θα πεσουν οσο κι αν εσεις επιμενετε το αντιθετο

ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ (οπως το χρηματιστηριο)

Ποια απούλητα;
Και πόσο;
Όλοι εδώ λέμε ότι στις περιοχές φιλέτα θα υπάρξει μικρή πτώση αλλά όχι καθίζηση των τιμών...
Για τις λιγότερο ελκυστικές περιοχές η πτώση θα είναι σαφώς μεγαλύτερη και θα επηρρεαστεί από την οικονομική κατάσταση των εργολάβων (πόσο έχουν ανάγκη ρευστό) αλλά και ιδιωτών που αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα (για μενα οι καλύτερες ευκαιρίες)...

Και στην τελική, όταν επιτέλους αγοράσεις ακίνητο κοψοχρονιά, πες το μας να σε συγχαρούμε από τα βάθη της καρδιάς μας..
Μέχρι τότε, μπορείς να χάνεις το χρόνο σου συγκρίνοντας τιμές ακινήτων και αυτοκινήτων και βγάζοντας αυθαίρετα συμπεράσματα...

δεν εχω τιποτα με τους κατα τα αλλα συμπαθεις εργολαβους και λοιπους ςυντεχνους αλλα δεν μπορω να διαβαζω παπαρολογιες ασχετες με το θεμα

Ούτε και εμείς...Ειδικά η σύγκριση ακινήτων- αυτοκινήτων έσπασε κόκκαλα...
Μήπως να είσαι λίγο πιο προσεκτικός σε αυτά που γράφεις;
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166

.Τα ποστς σου έχουν κάνει τεράστια ζημιά στον κλάδο και έπρεπε να αντιδράσουμε...

Αυτό που λες φιλε μας ΤΙΜΑΕΙ, εμείς γι αυτο ποστάρουμε τις γνώμες μας, για να ξεσκεπάσουμε τους εργολάβους
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΟΣ ΠΛΕΟΝ καταλάβετετο τώρα πριν είναι πολύ αργά
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                 ''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''

Στις τελευταίες εργασίες της Διοικητικης Επιτροπής της ΠΕΚΑΑΔ, ο αξιότιμος Πρόεδρος κ. Αχαχουχας εισηγήθει τα παρακάτω θέματα:
1. Προτάσεις της ΠΕΚΑΑΔ προς τους εργολάβους για την αγορά απούλητων διαμερισμάτων
2. Τη σύσταση Ειδηκής Επιτροπης Εράνου για τους πένητας φιλους εργολάβους
3. Την αγορά βιοτεχνίας ζαχαροπλαστικής για την παρασκευή "εργολαβων"
4. Την μελέτη για την ανέγερση Ιδρύματος Απόρων Εργολάβων σε ιδιόκτητο οικόπεδο του       Προέδρου στο Λουτράκη, και με χρηματοδότηση 100% από Ευρωπαικα προγράμματα
5. Την προσφορά του μελους της ΔΕ της ΠΕΚΑΑΔ κ. Τρίκαρδου 1 τόνου ανόδευτου παρθένου ελαιολάδου στους εργολάβους.

Ολές οι προτάσεις εγίναν παμψηφή δεχτές
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ειδες φιλε τρικαρδε που αναρωτιοσουν που πηγαν οι ''ΕΡΓΟΛΑΒΟΙ'' ?

Ειδικα με τα αυτοκινητα ετρεξαν ΟΛΟΙ συντεχνοι μαζι ......

Πουλανε πολλα απουλητα ως φαινεται οι φιλοι μας ......

ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ βεβαιως - βεβαιως



Προς τον φιλο Yorgos .....

Tα μαθηματικα μου ειναι μια χαρα και λενε οτι τα αυτοκινητα φθηνηναν απο τοτε ....


Αλλα τα ακινητα ΠΑΡΑΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ και οταν πεσουν θα σκασουν σαν καρπουζια απο εκει ψηλα .....

Ασε που οι Τραπεζες τρωνε παρα πολυ ψυλικι και που εισαι ακομη....

Εδω ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΡΑΕΖΙΤΙΚΟΙ μου σφυριξαν οτι τα Ακινητα θα πεσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ .....
(Κατι ξερουν αυτοι)


οι αναλογιες ηταν το 1993 1 διαμερισμα προς 3,5 αμαξια
και το 2008 1 διαμερισμα προς 11 αμαξια

(για 75 τμ και μεσο αμαξι)

ενω να προσθεσω πως ευκολα αγοραζεις η φτιαχνεις αλλα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΥΛΑΣ διαμερισμα ......
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Παιδιά  να ακούτε τον Πρόεδρο κ. Αχαχουχα είναι πολλά χρόνια στο πεζοδρόμιο και ξέρει πολύ κόσμο.
Όσο για την παιδεία του και τους τίτλους σπουδών του, άμα πει να μας δείξει το βιογραφικό του, οι περισσότεροι απο εδω μέσα θα πάθουνε κολούμπρα.

Χαίρομαι που ξαναγύρισαν οι εργολάβοι μας, έτσι η σηζήτηση έχει ενδιαφέρων.
Σίγουρα κάτι θα μάθουνε από εμάς τους αμόρφωτους
 

Επισκέπτης
Παιδιά  να ακούτε τον Πρόεδρο κ. Αχαχουχα είναι πολλά χρόνια στο πεζοδρόμιο και ξέρει πολύ κόσμο.
Όσο για την παιδεία του και τους τίτλους σπουδών του, άμα πει να μας δείξει το βιογραφικό του, οι περισσότεροι απο εδω μέσα θα πάθουνε κολούμπρα.

Χαίρομαι που ξαναγύρισαν οι εργολάβοι μας, έτσι η σηζήτηση έχει ενδιαφέρων.
Σίγουρα κάτι θα μάθουνε από εμάς τους αμόρφωτους
αυριο εχω ραντεβου γιαυτο που σου ελεγα με τον ανηψιο να δω τη θα μου πει!! παντως αυτα που ζηταει ουτε μια στο δις δεν τα περνει!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
αυριο εχω ραντεβου γιαυτο που σου ελεγα με τον ανηψιο να δω τη θα μου πει!! παντως αυτα που ζηταει ουτε μια στο δις δεν τα περνει!!
Φίλε μου εγώ ο φτωχός σου πρότεινα να μην κάνεις καμία κίνηση πριν το καλοκαίρι, εσύ βιάζεσαι
Κανονικά δεν θα πρέπει για την ώρα ούτε επάφές να έχουμε με τους εργολάβους, να τους σπάσουμε τον τσαμπουκά, αλλά εσύ φιλε μου τρίβεσαι πολύ στην γκλιτσα του τζοπάνι και μάλλον θα σε......χαιδέψει
 

Επισκέπτης
Φίλε μου εγώ ο φτωχός σου πρότεινα να μην κάνεις καμία κίνηση πριν το καλοκαίρι, εσύ βιάζεσαι
Κανονικά δεν θα πρέπει για την ώρα ούτε επάφές να έχουμε με τους εργολάβους, να τους σπάσουμε τον τσαμπουκά, αλλά εσύ φιλε μου τρίβεσαι πολύ στην γκλιτσα του τζοπάνι και μάλλον θα σε......χαιδέψει
δεν καταλαβες δεν υπαρχει περιπτωση να παρω γιατι πολυ απλα δεν δινω τοσα και δευτερον δεν τα εχω τωρα τα χρηματα. απλα παω απο περιεργεια. δεν ειμαι τοσο βλακας.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
δεν καταλαβες δεν υπαρχει περιπτωση να παρω γιατι πολυ απλα δεν δινω τοσα και δευτερον δεν τα εχω τωρα τα χρηματα. απλα παω απο περιεργεια. δεν ειμαι τοσο βλακας.
Δεν πρέπει να ερχόμαστε σε καμία επαφή μαζί τους, να καταλαβουν δλδ ότι απαξιόνουμε τα διαμερισματά τους
Φίλε χαλας την αγορά, αφού δεν έχει σκοπό να κάνεις καμιά ουσιαστική κίνηση γιατί να συζητήσεις για ποδόσφαιρο;
Άμα είχες καμία 1700000 ευρω και του τα μάστραρες στη μάπα να δεις πως θα γίνονταν το αλλησβερίσι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom