Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Και βεβαια να περιμενεις, νομιζω οτι η εργολαβοι σκεφτονται σοβαρα την προταση του Προεδρου κ. Αχαχουχα
Αυτο ομως που σκεφτομαι εγω ειναι η αγορα γης (οχι οικοπεδων) γιατι σε λιγα χρονια ετσι οπως παμε θα αναγκαστουμε τα τσαπιζουμε :dancing:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Παιδες αν πανε καλά για μένα τα πράματα, ελλάδα θα γυρίσω σε 2-3 χρόνια

Αλλά αυτό δε σημαινει οτι θα αγνοήσω ευκαιρίες αγοράς μέσα στο 2009

Αγορά γης - ναι αλλά που;
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
150-200.000 απουλητα ακινητα.....!! τωρα το συζητανε στην Τσαπανιδου
σωστος ο τυπος!! οι τιμες πεσανε για τους αγοραστες μεχρι τον νοεμβριο!!!
ναι μεν ειναι απουλητα αλλα 'παζαρια' θα μπορει να κανει οποιος πηαγαινει με κας και οχι με στεγαστικα δανεια!! (απο νοεμβριο και μετα)
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε μου καλε, καλε μου φιλε Enforcer αυτο που μου αρεσει σεσενα ειναι οτι εισαι ανοιχτος σε ολες τις προτασεις.
Δεν ξερω που εισαι στο εξωτερικο (αν θελεις στηλε μου πμ) αλλα αν θα αγοραζα γη (για καλλιεργια) θα επερνα καπου κοντα στην Αθηνα (ή ενα αλλο μεγαλο αστικο κεντρο) που να ειχα καλη αδρευση (νερο)Δλδ ευκολη μεταφορα προιντων-πολλους αγοραστες- και ευκολο ποτισμα
Ο καμπος του Μαραθωνα πχ ειναι πολλη καλη περιπτωση αλλα ειναι ακριβος. Υπαρχουν ομως λιγο πιο μακρυα καλες ευκεριες.
Αμα πχ σκεφτεσε να αγορασεις 2-3 νεα διαμερισματα τσαμπα με κεφαλαιο 400000 ευρω κτυπας με τα μισα λεφτα καμια 50 στρεμματα ποτιστηκα, βαζεις και τιποτα πακιστανους-σιχ να τα δουλευουνε καροτα ζαρζαβατικα-μαιντανα κλπ και κονομας χαλαρα ( μην ακους καποιους αγροτες που κλεγονται αυτοι κονομανε )
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε μου καλε Enforcer εδω και πολλα χρονια εχω καταλαβει οτι κατι κολντεν μποις ειναι για την πουτσα καβαλα. Υπαρχουν ομορφοι τροποι κονομας χωρις πολλες "χρυσες ιδεες" μαλακισμενων αγγλοσπουδαγμενων πουστιδων.
Ειμαι μαλακοπιτουρας αλλα ευτηχος το καροτο δεν μου αρεσει.
Παντως νομιζω οτι η εξυπνη γεωργια εχει καλα φραγκα και επειδης σε λιγο δεν θα υπαρχουν λεφτα για πολλες εισαγωγες οποιος εχει γη (οχι οικοπεδα) θα παει καλα
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Φιλε μου καλε, καλε μου φιλε Enforcer αυτο που μου αρεσει σεσενα ειναι οτι εισαι ανοιχτος σε ολες τις προτασεις.
Δεν ξερω που εισαι στο εξωτερικο (αν θελεις στηλε μου πμ) αλλα αν θα αγοραζα γη (για καλλιεργια) θα επερνα καπου κοντα στην Αθηνα (ή ενα αλλο μεγαλο αστικο κεντρο) που να ειχα καλη αδρευση (νερο)Δλδ ευκολη μεταφορα προιντων-πολλους αγοραστες- και ευκολο ποτισμα
Ο καμπος του Μαραθωνα πχ ειναι πολλη καλη περιπτωση αλλα ειναι ακριβος. Υπαρχουν ομως λιγο πιο μακρυα καλες ευκεριες.
Αμα πχ σκεφτεσε να αγορασεις 2-3 νεα διαμερισματα τσαμπα με κεφαλαιο 400000 ευρω κτυπας με τα μισα λεφτα καμια 50 στρεμματα ποτιστηκα, βαζεις και τιποτα πακιστανους-σιχ να τα δουλευουνε καροτα ζαρζαβατικα-μαιντανα κλπ και κονομας χαλαρα ( μην ακους καποιους αγροτες που κλεγονται αυτοι κονομανε )
σορυ που παρεμβαινω.....αλλα η ιδεα σου ειναι ωραια αλλα πολυ ευκολα μου ακουγονται και κατι δεν μου κολαει!
δηλ αν ηταν ετσι γιατι δεν το κανανε αρκετοι??? το να διαθεσεις καποια λεφτα οπως παραπανω αναφερεις μετα απο μια ηλικια λιγο πολυ τα διαθετουν καποιοι!!! αλλα γιατι δεν το κανουνε? γιατι ειναι πιο βλακες απο μας? ή μηπως ειναι ρισκο και απλα εμεις δεν το κοιταμε εις βαθος!!
 

Marauder

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε μου καλε, καλε μου φιλε Enforcer αυτο που μου αρεσει σεσενα ειναι οτι εισαι ανοιχτος σε ολες τις προτασεις.
Δεν ξερω που εισαι στο εξωτερικο (αν θελεις στηλε μου πμ) αλλα αν θα αγοραζα γη (για καλλιεργια) θα επερνα καπου κοντα στην Αθηνα (ή ενα αλλο μεγαλο αστικο κεντρο) που να ειχα καλη αδρευση (νερο)Δλδ ευκολη μεταφορα προιντων-πολλους αγοραστες- και ευκολο ποτισμα
Ο καμπος του Μαραθωνα πχ ειναι πολλη καλη περιπτωση αλλα ειναι ακριβος. Υπαρχουν ομως λιγο πιο μακρυα καλες ευκεριες.
Αμα πχ σκεφτεσε να αγορασεις 2-3 νεα διαμερισματα τσαμπα με κεφαλαιο 400000 ευρω κτυπας με τα μισα λεφτα καμια 50 στρεμματα ποτιστηκα, βαζεις και τιποτα [move]πακιστανους-σιχ[/move] να τα δουλευουνε καροτα ζαρζαβατικα-μαιντανα κλπ και κονομας χαλαρα ( μην ακους καποιους αγροτες που κλεγονται αυτοι κονομανε )
Αριστερέ εκμεταλευτή οικονομικών μεταναστών από τριτοκοσμικές χώρες. Φτου σου να μην βασκαθείς.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε μου Θανοςς ειμαστε παρα πολλοι που σκεφτομαστε κατι τετοιες ιδεες, το προβλημα ειναι οι κυριες μας συνηθος και τα παιδια μας ισος που απαξιονουνε την γη.
Αν πεις να ανοιξεις κανενα ιν καφε ή καμια μπουτικ ειναι μεσα. Αν τους πεις ρε υπαρχει πολυ χρημα αλλα οχι με "ιν" καταστασεις ζαβονουνε.
Μιλαγα χθες με εναν καλο συναδελφο, "εχεις τιποτα στο χωριο του λεω;"
"ναι κανια 15 στρεμμτα ποτιστικα και ενα σπιτι"
"και τι τα κανεις;" "τιποτα τα δεινω ΤΣΑΜΠΑ σε εναν θειο μου και εχει τριφυλλι"
"ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΛΕΩ!!!" Ο 75χρονος θειος του κονομουσε περιπου 2000ευρω με μηδεν κεφαλαιο αντε καμια 30εργατοωρες.
Τελικα ο φιλος μου θα πει τωρα στο θειο του νατου νοικιασει αυτος καμια 30 στρεμματα δικα του και να εκμεταλευτει ο φιλος την γη, ποσα θα βγαλει με πολυ μικρο κοστος 10000 ευρα
ΜΑΡΑΟΥ ΕΙΣΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!! ΒΡΙΣΕΜΕ ΤΑΠΕΙΝΟΣΕΜΕ ΦΤΥΣΕΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ :2funny: :2funny:
 

Marauder

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
ΜΑΡΑΟΥ ΕΙΣΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!! ΒΡΙΣΕΜΕ ΤΑΠΕΙΝΟΣΕΜΕ ΦΤΥΣΕΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ :2funny: :2funny:
Άμε ορέ μέχρι την κατουρίστρα του Σγούμπου να σε ταπεινώσει κανένας Κελευστής (Λοχίας τσι Θαλάσσης) που θα σε ταπεινώσω εγώ. Έγώ απλά περιμένω την απόβαση των Σιχ που θα δουλέβουν στα κτήματα σου, για να τρώω καμιά ντοματούλα στα γεράματα μου. Και που είσαι τα αγγούρια δικά σου. Εγώ δεν τα καταναλώνω.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Φιλε μου Θανοςς ειμαστε παρα πολλοι που σκεφτομαστε κατι τετοιες ιδεες, το προβλημα ειναι οι κυριες μας συνηθος και τα παιδια μας ισος που απαξιονουνε την γη.
Αν πεις να ανοιξεις κανενα ιν καφε ή καμια μπουτικ ειναι μεσα. Αν τους πεις ρε υπαρχει πολυ χρημα αλλα οχι με "ιν" καταστασεις ζαβονουνε.
Μιλαγα χθες με εναν καλο συναδελφο, "εχεις τιποτα στο χωριο του λεω;"
"ναι κανια 15 στρεμμτα ποτιστικα και ενα σπιτι"
"και τι τα κανεις;" "τιποτα τα δεινω ΤΣΑΜΠΑ σε εναν θειο μου και εχει τριφυλλι"
"ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΛΕΩ!!!" Ο 75χρονος θειος του κονομουσε περιπου 2000ευρω με μηδεν κεφαλαιο αντε καμια 30εργατοωρες.
Τελικα ο φιλος μου θα πει τωρα στο θειο του νατου νοικιασει αυτος καμια 30 στρεμματα δικα του και να εκμεταλευτει ο φιλος την γη, ποσα θα βγαλει με πολυ μικρο κοστος 10000 ευρα
ΜΑΡΑΟΥ ΕΙΣΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!! ΒΡΙΣΕΜΕ ΤΑΠΕΙΝΟΣΕΜΕ ΦΤΥΣΕΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ :2funny: :2funny:
δεν λεω εχεις απολυτο δικιο αλλα πρεπει σαν ανθρωπος να εισαι και δραστηριος! εγω πιστευω οτι σε ολους λιγο πολυ ευκαιριες καθονται σταδιακα! το θεμα ειναι κατα ποσο τις εκμεταλευονται (και θελουν)
εγω ειμαι συμφωνος για τα παραπανω που λες με τα golden boys και καπου εχει ξεφτυλιστει το θεμα με τα πτυχια (και στο λεω αυτο και σαν παθων) αλλα αλου ειναι τα φραγκα!!!οταν εχεις ενα πτυχιο σου δινουνε 1000 μικτα δηλ 700 καθαρα να τα χεσω σορυ κιολας! για αυτο σπουδαζα τοσα χρονια και ξοδευαν κ οι γονεις τοσα φραγκα?
συζητουσα με τον κολητο μου τις προαλες για το μαγαζι του πατερα του που για πλακα βγαζει 4.000 το μηνα αλλα μου λεει φιλε αν μπω να το δουλεψω εμενα μετα ξεχασε με!
το θεμα ειναι οτι ολοι οι γονεις τα παιδια ους τα θελουν με πτυχια και τιτλους!στελεχη!αυτο δε γινεται!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Θανοςς ανοιγεις μεγαλα θεματα
Εγω ειμαι απο χωριο και ολο και κατι εχω, δουλευω (εκτος απο τις σπουδες μου)15 χρονια +
Σκεφτομαι οτι θα παρω σκατα συνταξη (τα εχουνε φαει ολα) και πρεπει να αγορασω μεγαλυτερο σπιτι γιατι εχω τρια παιδια.
Καθομαι και τα βαζω κατω (τρις το ξυδι-τρις το λαδι -τρις και το λαδοξυδο) βλεπω οτι με 1000+ευρω δοση για 20χρονια δεν παλευεται. Εχω κανει μασουρι και υπαρχουνε και οι λιρες δωρο
Να παω να αγορασω 110τμ με 300000ευρω απο την στιγμη που με αυτα τα λεφτα αγοραζω (στη χειροτερη) 80 στρεμματα στο χωριο?
 

Marauder

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
δεν λεω εχεις απολυτο δικιο αλλα πρεπει σαν ανθρωπος να εισαι και δραστηριος! εγω πιστευω οτι σε ολους λιγο πολυ ευκαιριες καθονται σταδιακα! το θεμα ειναι κατα ποσο τις εκμεταλευονται (και θελουν) εγω ειμαι συμφωνος για τα παραπανω που λες με τα golden boys και καπου εχει ξεφτυλιστει το θεμα με τα πτυχια (και στο λεω αυτο και σαν παθων) αλλα αλου ειναι τα φραγκα!!!οταν εχεις ενα πτυχιο σου δινουνε 1000 μικτα δηλ 700 καθαρα να τα χεσω σορυ κιολας! για αυτο σπουδαζα τοσα χρονια και ξοδευαν κ οι γονεις τοσα φραγκα? συζητουσα με τον κολητο μου τις προαλες για το μαγαζι του πατερα του που για πλακα βγαζει 4.000 το μηνα αλλα μου λεει φιλε αν μπω να το δουλεψω εμενα μετα ξεχασε με! το θεμα ειναι οτι ολοι οι γονεις τα παιδια ους τα θελουν με πτυχια και τιτλους!στελεχη!αυτο δε γινεται!

Απόλυτο δίκιο

Μας συγκινούν πτυχεία σε Αμερικανικές Επιστήμες ending in ing όπως Marketing, Masturbating κλπ.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Θανοςς ανοιγεις μεγαλα θεματα
Εγω ειμαι απο χωριο και ολο και κατι εχω, δουλευω (εκτος απο τις σπουδες μου)15 χρονια +
Σκεφτομαι οτι θα παρω σκατα συνταξη (τα εχουνε φαει ολα) και πρεπει να αγορασω μεγαλυτερο σπιτι γιατι εχω τρια παιδια.
Καθομαι και τα βαζω κατω (τρις το ξυδι-τρις το λαδι -τρις και το λαδοξυδο) βλεπω οτι με 1000+ευρω δοση για 20χρονια δεν παλευεται. Εχω κανει μασουρι και υπαρχουνε και οι λιρες δωρο
Να παω να αγορασω 110τμ με 300000ευρω απο την στιγμη που με αυτα τα λεφτα αγοραζω (στη χειροτερη) 80 στρεμματα στο χωριο?
ανοιγω μεγαλο θεμα αλλα κατι που ειπα τελευτεα σε κατι φιλαρακια ειναι το εξης!!
περα απο τους γονεις που εχουνε λεφτα ή τα βρηακανε τεσπα ή τα κανανε μονοι τους λιγο πολυ ολοι θα αφησουνε κατι στα παιδια τους!! τυχερες η πιο νεες φουρνιες σ αυτο το θεμα!!
καταλαβαινω αυτο που λες για τα λαδια τα ξυδια και τα μυδια αλλα η ερωτηση μου ειναι η εξης....θα καταφερουμε εμεις οι νεες οι φουρνιες να αφησουμε τα ΜΙΣΑ απ οτι αφησαν οι γονεις μας η προκειται να αφησουν σε ΕΜΑΣ?????
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλοι μου ανοιξα νεο θρεντ με την αγορα γης
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε voltaire45 με εχει ζαλησει η τσαουσα σου που βασανιζει αυτο το ατακτο πορνιδιο
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Άμε ορέ μέχρι την κατουρίστρα του Σγούμπου να σε ταπεινώσει κανένας Κελευστής (Λοχίας τσι Θαλάσσης) που θα σε ταπεινώσω εγώ.

Έγώ απλά περιμένω την απόβαση των Σιχ που θα δουλέβουν στα κτήματα σου, για να τρώω καμιά ντοματούλα στα γεράματα μου.




Και που είσαι τα αγγούρια δικά σου. Εγώ δεν τα καταναλώνω.[/b]



:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: Πολυ γελιο μιλαμε .....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Θανοςς ανοιγεις μεγαλα θεματα
Εγω ειμαι απο χωριο και ολο και κατι εχω, δουλευω (εκτος απο τις σπουδες μου)15 χρονια +
Σκεφτομαι οτι θα παρω σκατα συνταξη (τα εχουνε φαει ολα) και πρεπει να αγορασω μεγαλυτερο σπιτι γιατι εχω τρια παιδια.
Καθομαι και τα βαζω κατω (τρις το ξυδι-τρις το λαδι -τρις και το λαδοξυδο) βλεπω οτι με 1000+ευρω δοση για 20χρονια δεν παλευεται. Εχω κανει μασουρι και υπαρχουνε και οι λιρες δωρο
Να παω να αγορασω 110τμ με 300000ευρω


απο την στιγμη που με αυτα τα λεφτα αγοραζω (στη χειροτερη) 80 στρεμματα στο χωριο?

Πολυ ενδιαφερον μπορεις να το αναλυσεις παραπανω ?

ερχομαι κι εγω στο θρεντ που ανοιξες  ..... με ενδιαφερει
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                 ''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''

Στις τελευταίες εργασίες της Διοικητικης Επιτροπής της ΠΕΚΑΑΔ, ο αξιότιμος Πρόεδρος κ. Αχαχουχας εισηγήθει τα παρακάτω θέματα:
1. Προτάσεις της ΠΕΚΑΑΔ προς τους εργολάβους για την αγορά απούλητων διαμερισμάτων
2. Τη σύσταση Ειδηκής Επιτροπης Εράνου για τους πένητας φιλους εργολάβους
3. Την αγορά βιοτεχνίας ζαχαροπλαστικής για την παρασκευή "εργολαβων"
4. Την μελέτη για την ανέγερση Ιδρύματος Απόρων Εργολάβων σε ιδιόκτητο οικόπεδο του       Προέδρου στο Λουτράκη, και με χρηματοδότηση 100% από Ευρωπαικα προγράμματα
5. Την προσφορά του μελους της ΔΕ της ΠΕΚΑΑΔ κ. Τρίκαρδου 1 τόνου ανόδευτου παρθένου ελαιολάδου στους εργολάβους.

Ολές οι προτάσεις εγίναν παμψηφή δεχτές
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom