Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΕΓΡΑΨΕΣ παλι !!!!!!!!

Υγ. Καλο ειναι που δεν εχεις επιδεξιο κολο  :2funny: :2funny: :2funny:



ΕΛΙΩΣΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Aφου Προεδρε κ.Αχαχουχα ειμαι φτωχομπινες πως ειναι συνατον να εχω επιδεξιο κολο?  :think:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Φιλτατε Μεγα Βολτερε, απο την στιγμη που διαβασα την τολμηρη προτασή σου, εταραχθει σφόδρα.
Εβαλα την μανδαμ μου να βρει τον δίσκο με το ασμα "Όταν πετας απο ψηλαααα" με την ξεχασμενη αιηδο Ναντια Κωνσταντοπουλου, τον τοποθετησα ευλαβικά εις το πικαπ, ανοιξα ενα καλο μπουκαλι κονιακ "ΛΗΘΗ' (νεκροταφιου δλδ) άναψα ενα ξερο πουρο και με πολλες σκεψεις και ονειρα απλοθηκα στην πολυθρονα μου.
Πηγε τρις η ωρα το πρωι και υπνος δεν μου κολαγε, ολο ακουγα και ξανακουγα την Ναντια "οταν πετας απο ψηλααααααα- μιαζει ο κοσμοςςς ζωγραφιααααα κλπ κλπ κλπ" (εχανε και καποιες στροφες), το πουρο ηταν τσιμέντο και εκανε τον λαιμό μου "σκατα" ενω στην πολυθρονα ειχα πιαστει.

Μεγαλα ονειρα, φανταζομουν τον εαυτό μου σαν τον Ελληνα κροίσο με ....9γράμματα και δικο μου νησί. Και εγω με γυαλία στιλ Ωναση να πετάω στους αιθέρες.

Ομως στο τέλος επροσγιώθηκα. Ποιός ειμαι εγω για τέτοιες επενδυσεις σκέφτικα, εδω δεν εχω καλά καλά αυτοκινητο στο όνομά μου και μενω σε νοίκι. "Ασε ρε Τρικαρδε" είπα φωναχτα "τα μεταξοτα βρακια ειναι για επιδέξιους κόλους"

Οχι φιλτατε Βολτερε δεν θα αγορασω την Ολυμπιακη, δεν γουσταρω αεροπλανα, θα αγορασω ΤΡΑΠΕΖΕΣ

Τα πούρα θα σου έλεγα να τα βάλεις στον κλιματιζόμενο χώρο μαζί με τις λιρίτσες.

Τι υγραντήρες και τέτοιες αηδίες τώρα; Μιά χαρά παρέα θα κάνουν με τις λιρίτσες.

Έχεις κάνει και Κούβα. Δεν επιτρέπεται να καπνίζεις ξερά πούρα και να σου κάνουν γυαλόχαρτο τον λαιμό.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Aφου Προεδρε κ.Αχαχουχα ειμαι φτωχομπινες πως ειναι συνατον να εχω επιδεξιο κολο?  :think:

Καλαμπουρακι ηταν ξαναδιαβασε το καλα
(μην μου παρεξηγηθεις μονο)

γραφω οτι ειναι καλο που δεν εχεις

Γιατι αν ειχες δεν θα σε λεγαμε ΤΡΙΚΑΡΔΟ αλλα Τρικαρδουλη ...... :2funny: :2funny: :2funny:

Ενας πελατης μου φιλος απο Αιγαλεω χρονια πολλα τωρα μου εκανε την εξης πλακα.....

Γυριζω απο μυκονο (ΤΡΙΗΜΕΡΟ)
και εχοντας αγορασει ενα φανελακι απο ενα μαγαζι εκει,
που τα ζωγραφιζει στο χερι μπροστα σου ....

Μου ειχε ζωγραφισει εναν ΗΛΙΟ
Λοιπον οταν γυρισα απο εκει με τα ΤΕΙ Πειραια
(Δεν πηγα ΤΕΙ απλα με εβαλε φιλος στην παρεα)

Οταν λοιπον με ειδε με το φανελακι Τ-SHIRT (ξερωντας που ημουν)
μου λεει μπροστα σε φιλους ........

Αυτος ο ΗΛΙΟΣ σαν Πο.....ης ειναι και μου κανει οτι ο ΗΛΙΟΣ ΚΟΙΤΑΕΙ  :S
(σαν το εικονιδιο)

Ακομη και τωρα μετα απο 14 χρονια γελαμε με αυτο ........
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καλα πας καλα Προεδρε κ.Αχαχουχα να παρεξηγηθω μαζι σου, γιατι λεμε καποια αστεια και πειραζομαστε.
Τι νομιζεις πως ειμαι κανενας εργολαβος?

Αααααααα δεν πιστευω ο ηλιος να ηταν του ΠΑΣΟΚ
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
δεν πιστευω ο ηλιος να ηταν του ΠΑΣΟΚ

Καποτε ναι ....

Αλλα τωρα εδω και 3 εκλογικες αναμετρησεις ....
απο τοτε που μου εκοψαν το αν. επιδομα - συνταξη
(δεν το εχω αναγκη αλλωστε αλλα μια αδεια περιπτερου η για κουλουρια μπορουσαν να μου δωσουν)
ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΕΡΑΤΑ ..... νιπτω τας χειρας μου .....

Για κουλουρια μια αδεια σε καλο σημειο ζητουσαν το 1996? ....
δημοπρασια απο 700.000 δρχ το ΜΗΝΑ !!!!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φιλε Αχαχουχα εσυ δεν τους εχεις αναγκη, κανεναν τους δεν εχεις αναγκη, εισαι τοσο αξιος και δυνατος
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ενας πολυ καλος φιλος απο δω μεσα μου εστηλε σε πμ το εξης ερωτημα:
"Άκουσα στις ειδήσεις κάτι εκπροσώπους των εργολάβων να λένε ότι "αντέχουν τα ακίνητα" και σε θυμήθηκα  2funny"
Η οποιαδιποτε αυταρεσκη και αισιοδοξη δηλωση των εργολαβων, θα πρεπει να ερμηνευτει ως εθελοτυφλια τους. Ασε που η πικρα τους ειναι μεγαλη, καλομαθαν με τις λαμογιες και νομιζαν οτι ετσι θα ηταν για παντα.
Αν καποιος κανει εστω και μια περιορισμενη βολτα στη αγορα θα δει οτι σηκονονται παρα πολλες νεες πολυκατοικιες ακομα. Αυτο γιατι οι οικοπεδουχοι ζητουν τα διαμερισματα που εχουν συμφονισει κατα την αντιπαροχη και οι εργολαβοι θα πρεπει να τα παραδοσουνε.
Για μια ακομη φορα "το δαιμονιο πνευμα της φυλης μας¨" μεγαλουργησε, τρεξανε να κτισουν δεν υπολογισαν ομως ουτε κατα διανια οτι η οικονομια θελει προβλεψη, δλδ η κριση θα πρεπει παντα να ειναι στο προγραμμα.
Αυτο που τραγουδαγε και ο Γιωργος Μαρινος καποτε "οτι ανεβενει κατεβενει- οτι γυριζει σταματα¨". Απλα πραγματα που δεν χρειαζεται να εχεις master για να τα προβλεψεις.

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ενας πολυ καλος φιλος απο δω μεσα μου εστηλε σε πμ το εξης ερωτημα:
"Άκουσα στις ειδήσεις κάτι εκπροσώπους των εργολάβων να λένε ότι "αντέχουν τα ακίνητα" και σε θυμήθηκα  2funny"
Η οποιαδιποτε αυταρεσκη και αισιοδοξη δηλωση των εργολαβων, θα πρεπει να ερμηνευτει ως εθελοτυφλια τους. Ασε που η πικρα τους ειναι μεγαλη, καλομαθαν με τις λαμογιες και νομιζαν οτι ετσι θα ηταν για παντα.
Αν καποιος κανει εστω και μια περιορισμενη βολτα στη αγορα θα δει οτι σηκονονται παρα πολλες νεες πολυκατοικιες ακομα. Αυτο γιατι οι οικοπεδουχοι ζητουν τα διαμερισματα που εχουν συμφονισει κατα την αντιπαροχη και οι εργολαβοι θα πρεπει να τα παραδοσουνε.
Για μια ακομη φορα "το δαιμονιο πνευμα της φυλης μας¨" μεγαλουργησε, τρεξανε να κτισουν δεν υπολογισαν ομως ουτε κατα διανια οτι η οικονομια θελει προβλεψη, δλδ η κριση θα πρεπει παντα να ειναι στο προγραμμα.
Αυτο που τραγουδαγε και ο Γιωργος Μαρινος καποτε "οτι ανεβενει κατεβενει- οτι γυριζει σταματα¨". Απλα πραγματα που δεν χρειαζεται να εχεις master για να τα προβλεψεις.

Και που εισαι ακομα.......

προχτες μου παρεδωσε τα κλειδια ενος διαμερισματος που πρωσπαθω ακομη να πουλησω ο μεσιτης και σε ερωτηση που του εκανα για το πως παει η αγορα .....

ΔΡΑΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ μου απαντησε.....


Ενα ακομη ερωτημα που θα πρεπει να μας απασχολησει ΟΛΟΥΣ ειναι.....

ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΝ ΜΕΘΑΥΡΙΟ 13/1/2009 Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙ
ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΜΕΣΩ ΟΜΟΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ???


Νομιζω ειναι ενα καυτο ερωτημα και κρισιμο συναμα ......

Για το μελλον πολλων δραστηριοτητων .....
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τα ομολογα μαλλον δεν θα πουληθουνε και η αντληση χρηματων απο τους αφραγκους και στενεμενους ιθαγενεις θα μεινει στα χαρτια.
Τοτε οι ξενοι φιλοι μας θα τα παρουν μπιτ παρα, δλδ θα βαλουμε ενα ακομη αγγουρι στον λοκο μας.
Παιδια δεν εχουμε νοιοσει ακομη τιποτα, καποιοι αρχιζουν να μιλανε ψιθυριστα σιγανα αλλα δεν θελουμε να τους ακουσουμε.
Θα το πω ακομη μια φορα, απο Σεπτεμβρη θα πεινασουμε κανονικα. Και μην πιστεψει κανενας μας οτι το ΠΑΣΟΚ θα κανει τιποτα, γιατι δεν μπορει.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ηδη τα ΜΜΕ προπαγανδιζουν με πλαγιες μεθοδους (να πεσουνε στα μαλακα δλδ) πτωση -20%
Φυσικα η  πτωση στις τιμες των διαμερισματων ειναι πολυ μεγαλυτερη (-40%) αλλα δεν θελουν να το κοινοποιησουνε.
Ειναι γνωστη η συνεργασια των κυκλοματων που εκτηναξαν τις τιμες με την διοχετευση ψευδων ειδησεων
Ο κυρ Ρεβυθουλης με μιζερο πλεον ηθος ( πανε οι ενδοξες εποχες που ως αλλος Λουδοβικος ανεβαζε καθε μηνα τις τιμες οσο γουσταρε) περαδεχεται σεμνα τα γεγονοτα.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΣΕΜΝΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ ?

Τεσπα κι ομως υπερκαλυφθηκαν τα ΟΜΟΛΟΓΑ ...
(μαλλον απο ξενους γιατι οι απο εδω πεινανε)

Οπως και να εχει το πραγμα δεν ειναι ευκολα τα πραγματα
και η Ελλαδα αντι να μειωνει το εξωτερικο χρεος το ΜΕΓΕΝΘΥΝΕΙ
με απροβλεπτες συνεπειες για τον λαο και μαλιστα σε βαθμο κακουργηματος
(αληθεια γνωριζει κανεις ΠΟΤΕ και ΠΩΣ και ΑΝ θα εξοφληθει ποτε το ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ?)


                    Και για να μην ΞΕΧΝΙΩΜΑΣΤΕ ......

    ..........      ΝΕΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                [glow=red,2,300]''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''[/glow]

Πουληστε τα απουλητα με ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ με τα μισα χρηματα προκαταβολη !!!!!
Παρτε τον ρολο και το εργο του Ο.Ε.Κ. (Οργανισμου Εργατικης Κατοικιας)
και δουλεψτε το προς οφελος σας .....

Π.χ.

Διαμερισμα αξιας 200.000 ευρω

Προκαταβολη 100.000 ευρω......ΑΜΕΣΑ

και τα αλλα 100.000 ευρω 120 μηνες ατοκα !!!



Ετσι κι αλλιως ΑΠΟΥΛΗΤΑ ειναι μην μεινουν κιολας ...
θα εχετε και το κοστος κατασκευης η εστω ενα μερος του στο χερι σε ΡΕΥΣΤΟ .....

Μπορει να πεταω κοτσανα αλλα για δειτε το.....

Ο δημοσιων σχεσεων της ενωσεως ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ τι λεει γιαυτη την προταση ?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Διαφωνω γιατι θεωρω πολυ τιμια την προταση σου Προεδρε κ.Αχαχουχα
Ειναι πολυ εντιμη προταση για τα λαμογια.
Νομιζω οτι να μας τα δωσουν μισοτιμης με 120 ατοκες δοσεις + ενα ακομη απουλητο ειναι μια καλη προταση.
Δηλαδη 200000 τιμη εργολαβου, 100000 μισοτιμης με 120 ατοκες δοσεις = 833 ευρω τον μηνα ειναι καλοπληρομενοι.
Στην προταση μου να κτησουμε στο οικοπεδο σου στο Λουτρακη (με ευπωπαικο προγραμμα βεβαιος βεβαιος) ΣΤΕΓΗ ΑΠΟΡΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ δεν μου απαντησες ακομη
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Διαφωνω γιατι θεωρω πολυ τιμια την προταση σου Προεδρε κ.Αχαχουχα
Ειναι πολυ εντιμη προταση για τα λαμογια.
Νομιζω οτι να μας τα δωσουν μισοτιμης με 120 ατοκες δοσεις + ενα ακομη απουλητο ειναι μια καλη προταση.
Δηλαδη 200000 τιμη εργολαβου, 100000 μισοτιμης με 120 ατοκες δοσεις = 833 ευρω τον μηνα ειναι καλοπληρομενοι.
Στην προταση μου να κτησουμε στο οικοπεδο σου στο Λουτρακη (με ευπωπαικο προγραμμα βεβαιος βεβαιος) ΣΤΕΓΗ ΑΠΟΡΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ δεν μου απαντησες ακομη

Μου διεφυγε αυτο .... εχεις δικιο  :2funny: :think: :2funny: :2funny: :2funny: :think: :S

Οσο για το ηλιολουστο λουτρακι (ποτε το προτεινες ?)
Συμφωνω αρκει να ικανοποιηθω κι εγω για το πολυ συναισθηματικο δεσιμο με το οικοπεδο ..... :S :2funny: :S :o :o :o

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΕΖΟΝΕΤΑ ΣΤΟ ΚΑΒΟΥΡΙ Η ΣΤΗΝ ΕΚΑΛΗ ..... ΣΑΝ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ... :rockon: :2funny: :rockon: :2funny: :think:

Ειπαμε ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται .... :2funny: :2funny: :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Κατανοω το συναισθηματικο σου θεσμο με την ακινητη περιουσια σου, αλλα ελπιζω οτι κατι θα βγαλεις απο το ευρωπαικο προγραμμα.
Οσο για την μεζονετα Καβουρι ή Εκαλη δεν συμφονω, εκει απαγαγουνε ανθρωπους για λυτρα, δεν θα μπορουσα να φανταστω οτι θα σε κλεβανε, καλα εινα στις λαικες συνηκιες που μενουμε εχει γνησιους ανθρωπους που λεμε καμια καλημερα
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ειπαμε ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται ... :2funny: :2funny: :2funny:

δεν σημαινει οτι θα τα λαβει κιολας .....ετσι ?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Παρακολουθησα χθες βραδυ στον 902 μια εκμπομπη για τα ακινητα.
Εκει μιλησαν διαφορεις παραγωντες των οικοδομων, εργολαβοι -οικοδομοι- μηχανικοι- μεσητες κλπ.
Ειχε μεγαλων ενδιαφερων, ουσιαστικα αποκαλυπτε πως τα λαμογια καταφεραν και στησαν το παιχνιδι της φουσκας των ακινητων.
Μεγαλη πλακα ειχε και ο κ.Ρεβυθας (ο προεδρος των μεσητων) οπου παρουσιαστηκε ως μαρξιστης
Η αποκαλυψη ηταν ο ρολος του ΟΕΚ (Οργανισμος εργατικης κατοικιας) που μαζι με τις τραπεζες,
στησαν την μεγαλη κομπινα.
Οπως θα ξερεται τα τελευταια 10 χρονια ο ΟΕΚ δεινει τα στεγαστικα δανεια διαμεσου των τραπεζων πλεον, και φυσικα οι τραπεζες εκμεταλευονται τις κρατησεις των εργαζομενων στον ΟΕΚ.
Κανονικα δλδ οι τραπεζες κανουν τον ενδιαμεσο μεταξι εργαζομενων και του ΟΕΚ, και εχουν στησει μεγαλες κομπινες με τους μηχανικους κλπ του οργανισμου.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ηρθε δηλαδώ η ώρα να πάρω σπίτι στην Ελλάδα;

Να το σκεφτώ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom