Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μολις επεστεψα απο το χωριο, οπου μου χαρισε μια θειτσα μου αλλες 110 λιριτσες. Καλα μου μπηκε το 2009, αυριο πρωι πρωι θα παω να τις βαλω παρεα με τις αλλες, οπου ειναι παλαιοημερολογιτισες, να κανουν ολες μαζι γιορτες
Βλεπω οτι ο διαλογος καλα κρατει, αφου διαβασω ολα τα νεα ποστ θα τοποθετηθω.
Παντως στη Κερκυρα εχει πεσει ηδη πεινα, δυστηχος, με την λιρα αγγλιας 0,95 προς 1 ευρω το επομενο καλοκαιρι θα την ακουσουμε στερεωφωνικα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μολις επεστεψα απο το χωριο, οπου μου χαρισε μια θειτσα μου αλλες 110 λιριτσες. Καλα μου μπηκε το 2009, αυριο πρωι πρωι θα παω να τις βαλω παρεα με τις αλλες, οπου ειναι παλαιοημερολογιτισες, να κανουν ολες μαζι γιορτες
Βλεπω οτι ο διαλογος καλα κρατει, αφου διαβασω ολα τα νεα ποστ θα τοποθετηθω.
Παντως στη Κερκυρα εχει πεσει ηδη πεινα, δυστηχος, με την λιρα αγγλιας 0,95 προς 1 ευρω το επομενο καλοκαιρι θα την ακουσουμε στερεωφωνικα.

ακόμα δεν είδες τίποτα.....
οι Εγγλέζοι θα αρχίσουν να ανταλλάσουν στερλίνες με δραχμές...

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μολις επεστεψα απο το χωριο, οπου μου χαρισε μια θειτσα μου αλλες 110 λιριτσες. Καλα μου μπηκε το 2009, αυριο πρωι πρωι θα παω να τις βαλω παρεα με τις αλλες, οπου ειναι παλαιοημερολογιτισες, να κανουν ολες μαζι γιορτες
Βλεπω οτι ο διαλογος καλα κρατει, αφου διαβασω ολα τα νεα ποστ θα τοποθετηθω.
Παντως στη Κερκυρα εχει πεσει ηδη πεινα, δυστηχος, με την λιρα αγγλιας 0,95 προς 1 ευρω το επομενο καλοκαιρι θα την ακουσουμε στερεωφωνικα.
τρίκαρδε...να μου γνωρίσεις καμιά θειά σου...τις έχω σε εκτίμηση κι εγώ τις λυρίτσες ρε γμτ...αλλά δεν μου δίνει κανείς και καμιά θείτσα...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
τρίκαρδε...να μου γνωρίσεις καμιά θειά σου...τις έχω σε εκτίμηση κι εγώ τις λυρίτσες ρε γμτ...αλλά δεν μου δίνει κανείς και καμιά θείτσα...

για καλές λύρες κατέβα στην Κρήτη....

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αλήθεια τι έγινε με εκείνη την πρόταση του Μάνου για το Ελληνικό;

Η οποία πάνω-κάτω έλεγε ότι αναπτύσσουμε το μεγαλύτερο κομμάτι του πρώην αεροδρομίου (κατοικία, συνεδριακά κέντρα κλπ) και με τα χρήματα κάνουμε απαλλοτριώσεις ολόκληρων οικοδομικών τετραγώνων σε διάφορα επιλεγμένα σημεία της (πρώην) Περιφέρειας Πρωτευούσης τα οποία τα μετατρέπουμε σε χώρους πρασίνου.

Αυτό με το σκεπτικό ότι αν γίνει ένα τεράστια πάρκο το Ελληνικό τότε θα ωφελούνται μόνον οι κάτοικοι των παρακείμενων περιοχών διότι κανένας δεν θα πηγαίνει από το Περιστέρι, τα Άνω Λιόσια ή την Λυκόβρυση στο πάρκο του Ελληνικού για να κάνει μία βόλτα.

Αυτή κατά την γνώμη μου είναι η μόνη ρεαλιστική λύση για να αλλάξει κάτι στο πολεοδομικό της Αθήνας.
Εκτός και εάν στην επόμενη εξέγερση καούν εκ θεμελίων ολόκληρα τετράγωνα και αναγκαστικά απαλλοτριωθούν.

Ναι, αλλά έχουν μεγαλύτερη μηνιαία συνδρομή.
Από την άλλη προσδίδουν κύρος   :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Το έχω ξαναπεί, η στρατηγική που ακολουθώ με τις κάρτες είναι:
Χρήση σαν χρεωστική, δηλαδή εξόφληση όλου του ποσού στο τέλος του μήνα
Χωρίς συνδρομή
Με επιστροφή μετρητών
ο σωστός
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δεν χαριζω καμια θεια ή θειο σε κανεναν :tickedoff: :tickedoff:
Κατω τα χερια απο τους φτωχους και τιμιους συγγενεις μου :2funny: :2funny: :2funny:

Αρτι αφηχθεις απο την ομορφη κυρα της Ανδριατικης, περα απο την χαρα μου να ζησω μερικες μερες με την οικογενεια μου, με εχει πιασει μια καταθληψη αστα να πανε.
Μια απο τις μεγαλυτερες τουριστικες βιομηχανιες (ως συνολο-δυναμικο η FIAT στο Τουρινο) της χωρας υστερα απο χρονια ασθενεια, καταρευσε.
Ζωντας απο κοντα αρκετα χρονια την ¨"πλασματικη" ανθηση και ακμη, ενος χωρου οπως της Κερκυρας, μονο αισθηματα λυπης και θληψης μπορω να εχω τωρα πλεον. Δεν ειναι της παρουσης στιγμης να καταγραψουμε και να αναλυσουμε, το "τις πτεει", αλλα και δεν μπορουμε να κανουμε ονειρα για νεκρανασταση. Στη δημοκρατια ολοι εχουμε τις ευθηνες μας. ΟΛΟΙ._
Ευτηχος η εν φυση δειλη φυση μου, με βοηθησε να μην επενδυσω ολα τα ονειρα μου στο "τουριστικο προιον"
Στο νησι (130000 νοματεοι) δεν κινητε τιποτα και το μελλον ειναι προγεγραμμενο. Καποιοι προσπαθουνε να μαζευψουνε τις ελιες τους (στο βορα εχει καλη σοδια, στο νοτο δεν ξερω). Με 10 εκατομυρια ελιες καταφυτη η Κερκυρα, που δυστηχως εχουμε κατα 80% παρατησει αφροντιστες. Με καμια πενηνταρια λαμογια-κομματαρχες-εργολαβους να τρωνε τις σαρκες των Κερκυρεων. Που ακουστηκε 7000 ευρω το τ.μ η πεζοδρομηση?
Η τελευταια ελπιδα καποιων να πουλησουν πεθανε και αυτη. Η κτηματαγορα που ως πριν λιγα χρονια ανθουσε, τωρα "βαρει βιολι" Μικρες τουριστικες μοναδες, απαξιονονται και η μεγαλυτερες (οπως το Κλαπ Μετιτερανε σαλπαρε για την απεναντι Αλβανια εδω και χρονια) στελεχονονται σιγα σιγα με ξενους-φθηνους εργατες.
Για το περιβαλλον-φυση ειναι και εκει τα πραγματα "σκατα", οχι μονο περιξ της πολης της Κερκυρας, αλλα σχεδον παντου, και οι θαλασσες και αυτες γεματες "αφρους και κουτσουλους"
Τα γραφω ολα αυτα εδω γιατι θεωρω το παρον θρεντ σχετικο και με μια αναγωγη τα ιδια πανω κατω συμβενουν σε ολη την Ελλαδα, μονο που δεν θελουμε ή δεν μας συμφερει ολοι μας να το ομολογησουμε.
Τελος παρακολουθησα προχθες, ενα ολιγολεπτο ρεπορταζ για την πτωση των τιμων στα ακινητα.
Οι σοφοι μεσιτες και κατασκευστες επιχειριματολογουσαν-μιλαγαν για -20% περιχαρεις.
Η μεθοδοι που χρησιμοποιουν για να πεσουν στα μαλακα και να μην τρομαξουμε απο το ΜΠΑΜ της φουστας, ειναι για γελια και για κλαματα. Εχοντας καταρηφτει τα γελια ως τα τωρα, επιχειριματα τους για συνεχη ανοδο των τιμων (ως το φθινοπορο μιλαγαν για ανοδο) τωρα μαζευονται και αρχιζουν σιγα σιγα να αλλαζουν το τραγουδι.
Περα απο τις διεθνεις οικονομικες συνθηκες που δεν βοηθουν, η κριση στην οικονομια ειναι ενδογενεις και αμα δεν το ομολογισουμε δεν προκητε να ορθοποδησουμε ποτε.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Οι σοφοι μεσιτες και κατασκευστες επιχειριματολογουσαν-μιλαγαν για -20% περιχαρεις.
Η μεθοδοι που χρησιμοποιουν για να πεσουν στα μαλακα και να μην τρομαξουμε απο το ΜΠΑΜ της φουστας, ειναι για γελια και για κλαματα. Εχοντας καταρηφτει τα γελια ως τα τωρα, επιχειριματα τους για συνεχη ανοδο των τιμων (ως το φθινοπορο μιλαγαν για ανοδο) τωρα μαζευονται και αρχιζουν σιγα σιγα να αλλαζουν το τραγουδι.


Το ηξεραν αυτο ....

απλα .....


ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Σιγα - σιγα θα μαθουν ..... :rockon: :rockon: :rockon:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι χρησιμοποιουσαν και χρησιμοποιουν τα ΜΜΕ με τοσο μεγαλη ευκολια για να αποπροσανατολισουν εντελως την αγορα.
Καλα για τις  σοβαρες εφημεριδες που βγαζουν ειδικα ενθετα αλλα και τα κρατικα καναλια?.
ΕΛΕΟΣ!!!!!! Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ
Αντε να δουμε τι μακακιες επιχειρηματα θα κατεβασει η γκλαβα σας.
Αυτο που δεν μας ειπατε ακομη ειναι οτι θα ερθουν Αρειανοι να αγορασουν τα απουλητα σας.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
η μαγική λέξη είναι μεταποίηση...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι χρησιμοποιουσαν και χρησιμοποιουν τα ΜΜΕ με τοσο μεγαλη ευκολια για να αποπροσανατολισουν εντελως την αγορα.
Καλα για τις  σοβαρες εφημεριδες που βγαζουν ειδικα ενθετα αλλα και τα κρατικα καναλια?.
ΕΛΕΟΣ!!!!!! Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ
Αντε να δουμε τι μακακιες επιχειρηματα θα κατεβασει η γκλαβα σας.
Αυτο που δεν μας ειπατε ακομη ειναι οτι θα ερθουν Αρειανοι να αγορασουν τα απουλητα σας.

Ας μην ισοπεδώνουμε..
κάποια ακίνητα, τα μη δελεαστικά, είτε ως κατοικίες είτε ως επένδυση, θα μπουν στην κατάψυξη, για αρκετό καιρό...
Δεν έχουμε επαρκή στοιχεία να υπολογίσουμε πόσο θα είναι αυτό το διάστημα...

Τα φιλέτα, όμως, δε νομίζω ότι θα χάσουν τη ζήτησή τους, και κατ' επέκταση την αξία τους...

Το θέμα είναι να έχουμε τα μάτια ανοιχτά και να την ψάχνουμε, μη μας πλασάρουν κατιμάδες για κελεπούρια... :sunglasses:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Αυτο που δεν μας ειπατε ακομη ειναι οτι θα ερθουν Αρειανοι να αγορασουν τα απουλητα σας.

α φιλε τρικαρδε εδω εισαι λαθος πληροφορημενος .....

ΕΓΚΥΡΕΣ πληροφοριες αναφερουν οτι τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ θα τα αγορασει κοινοπραξια εξωγη'ι'νων απο το πλανητικο συμπλεγμα α1 κενταυρου  :2funny: :2funny: :2funny:

αλλα ΥΠΑΡΧΕΙ και σφηνα απο την ........




















ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                 
[glow=red,2,300]''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''[/glow]

που θα τα αγορασει ΜΙΣΟΤΙΜΗΣ με ΔΩΡΑΚΙ αλλο ενα απουλητο  :2funny: :rockon: :2funny: :rockon: :2funny: :rockon:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Με εσενα Προεδρο η
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                 
    ''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''
δεν θα υποστηλει ποτε την σημαια του δικαιου αγωνα μας
Νομιζω Προεδρε κ.Αχαχουχα πρεπει να οργανοσουμε μια πανελληνιο εκστρατεια στα κατα τοπους γραφεια μας. Ο λαος σε θελει κοντα του, να του μιλησεις και να τον ακουσεις.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τρίκαρδε...να μου γνωρίσεις καμιά θειά σου...τις έχω σε εκτίμηση κι εγώ τις λυρίτσες ρε γμτ...αλλά δεν μου δίνει κανείς και καμιά θείτσα...
α...και μια και το ξανακοιταξα...δεν ζήτησα να μου χαρίσεις νομίζω...
και χαλάρωσε
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σορρυ αδελφε Lastmoican παρεκτραπικα :-*
Διαβασα τα ποσταρισματα καποιου μεσιτη και τα πηρα στην κρανα
ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΤΩΡΑ
ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ ΛΑΜΟΓΙΑ
Μας πουλουσανε φυκια για μεταξοτες κορδελες
Ο ΚΛΕΦΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΨΕΥΤΗΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ
Αυτοι φαγανε πολλα χρονια και μας θελουνε στην παραμυθα αλλα τοσο
Καμια εμπορικη ηθικη, ολο ψεματα και μουφες
Κανανε κοινοπραξια εργολαβοι-μεσιτες-τραπεζες συμμαχησαν και τα ΜΜΕ, και οχι μονο πουλησανε πανακριβα αλλα υποθηκευσανε το μελλον του κοσμακι.
Πηρε συναδελφος μου πριν 4 χρονια, με δανειο 35ετες, για 100000ευρω ισογειο 50 τ.μ Ελληνορωσων 10ετιας και γελαγε ο μακακας για την ευκαιρια. Φορτοσε και τις καρτες για να το επισκευασει και για ασεσουαρ και τωρα το δαχτυλο δεν του κανει πρωκτοσκοπιση αλλα λαρυγκοσκοπιση
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.499
Κριτικές
22
Like
366
Πόντοι
5.795
Σορρυ αδελφε Lastmoican παρεκτραπικα :-*
Διαβασα τα ποσταρισματα καποιου μεσιτη και τα πηρα στην κρανα
ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΤΩΡΑ
ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ ΛΑΜΟΓΙΑ
Μας πουλουσανε φυκια για μεταξοτες κορδελες
Ο ΚΛΕΦΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΨΕΥΤΗΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ
Αυτοι φαγανε πολλα χρονια και μας θελουνε στην παραμυθα αλλα τοσο
Καμια εμπορικη ηθικη, ολο ψεματα και μουφες
Κανανε κοινοπραξια εργολαβοι-μεσιτες-τραπεζες συμμαχησαν και τα ΜΜΕ, και οχι μονο πουλησανε πανακριβα αλλα υποθηκευσανε το μελλον του κοσμακι.
Πηρε συναδελφος μου πριν 4 χρονια, με δανειο 35ετες, για 100000ευρω ισογειο 50 τ.μ Ελληνορωσων 10ετιας και γελαγε ο μακακας για την ευκαιρια. Φορτοσε και τις καρτες για να το επισκευασει και για ασεσουαρ και τωρα το δαχτυλο δεν του κανει πρωκτοσκοπιση αλλα λαρυγκοσκοπιση
τό ίδιο διαμέρισμα έάν έχει αυτονομία θέρμανσης έχει γύρω στίς 70 με 75 000 ευρώ χωρίς θέση παρκινγκ...
είμαι κτηματομεσίτης καί έχω πουλήσει πρίν  1 μήνα σέ  πρώτο όροφο χωρίς παρκινγ με 100,000 ευρώ αποψη μου είναι ότι αγόρασε ακριβά..
μπορείς νά μού απαντήσεις όμως εάν είχε βάλει τά λεφτά του στό χρηματιστήριο δηλαδή 100000 ευρώ πρίν 4 χρονια πόσα θά είχε τώρα??
αποψή μου είναι ότι η περιοχή τών ελληνορωσσων είναι εξαιρετική γιά επενδυση καί ότι ό ανθρωπος άν πουλησει σε 5 χρόνια θά πάρει τά λεφτά του πίσω καί μέ τό παραπάνω σύν τό ΄τι τά δυάρια στήν περιοχή πιάνουν καί καλό ενοίκιο
θερμή παράκλιση μήν βγάζουμε εύκολα συμπερασματα και παρακαλώ διαβάστε τίς απόψεις μου γιά ν΄΄α μήν της επαναλαμβάνω  ευχαριστώ
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Aγαπητε κυριε koproni65
Ο συναδελφος μου ενα καλο και εντιμο παιδι της επαρχιας, πιαστηκε "κωτσος" και αγορασε ενα υπερτιμιμενο διαμερισματακι υποθηκευοντας την ζωη του. Θυμαμε σαν τωρα ποσο τον βοηθησε ο μεσιτης για να μην χασει το κελεπουρι, αλλα και ο δικηγορος του ηταν ολα τα λεφτα του εκανε ενα προσυμφονο μουρλια.
Τωρα αν σε πεντε χρονια θα μπορεσει να το πουλησει και να παρει πισω τα χρηματα του, μαλλον τα αρ@@δια του θα παρει. Το σπιτι θα ειναι ηδη 19 χρονων και θα υπαρχουν πολλα απουλητα και τοτε.
Οσο για την επενδυση στο χρηματιστηριο που εφερες ως ατυχες παραδειγμα θα σου πω, οτι επενδυει καποιος που εχει αποθεμα και οχι καποιος που δανηζεται μακροπροθεσμα προσπαθοντας να καληψει μια παγια αναγκη οπως η στεγαση.
Αντε μην αρχισω και ψαλω γιατι ειμαι αριστερος ψαλτης ;)
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Aγαπητε κυριε koproni65
Στην ερωτηση σου: εάν είχε βάλει τά λεφτά του στό χρηματιστήριο δηλαδή 100000 ευρώ πρίν 4 χρονια πόσα θά είχε τώρα??
Δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν επαιξα στο χρηματιστηριο, μπορω ομως να σου πω οτι το διαμερισματακι-κελεπουρι τωρα δεν το πουλα ουτε 20000 ευρω, χορις να λεμε οτι εχει πληροσει αυτα τα χρονια ως δοσεις δανειου δλδ 20000 περιπου ευρω.
Στον κουβα ο φιλος  μου γιατι δεν προσεχε τα λαμογια :headbang: :helpplea:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.499
Κριτικές
22
Like
366
Πόντοι
5.795
Aγαπητε κυριε koproni65
Στην ερωτηση σου: εάν είχε βάλει τά λεφτά του στό χρηματιστήριο δηλαδή 100000 ευρώ πρίν 4 χρονια πόσα θά είχε τώρα??
Δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν επαιξα στο χρηματιστηριο, μπορω ομως να σου πω οτι το διαμερισματακι-κελεπουρι τωρα δεν το πουλα ουτε 20000 ευρω, χορις να λεμε οτι εχει πληροσει αυτα τα χρονια ως δοσεις δανειου δλδ 20000 περιπου ευρω.
Στον κουβα ο φιλος  μου γιατι δεν προσεχε τα λαμογια :headbang: :helpplea:
φίλε καί συμπαθή τρικαρδε ηρέμισε καί μήν τά βλέπεις όλα μαύρα...
1.χρηματιστήριο εάν είσαι παίχτης ...σίγουρα θά χάσεις αλλά εάν είσαι επενδυτής έχεις πιθανότητες καί νά κερδίσεις καί τό παράδειγμα πού ανέφερα είναι γιά τήν συκεκριμένη περίοδο..σάν μέτρο σύγ
κρισης
οί υπεραξίες καί οί αποδώσεισ των ακινήτων σέ  περιοδο 3 και 4 ετών είναι πάντα ικανοποιητικές καί κανεις δέν χάνει από ακίνητα ακόμα καί παγκοσμίως άσχετα εάν μερικές φορές τά ακίνητα στό εξωτερικο οι τιμές πέφτουν...μετά ξανανεβαίνουν..
20.000 ευρώ είναι τιμή έναρξης ακινήτουυ σέ πλειστηριασμό καί είμαι σίγουρος ότι καί αυτή τήν εποχή τι δύσκολη θά το πουλησει χωρίς νά τό εχω δεί  πάνω απο 60.000 ευρώ....
περιπτωσεις σάν τού φίλου σου είναι ακρεες καί ό περισσότερος κοσμος αγοράζει ένα ακίνητο περίπου στήν τιμή του 5  % πάνω κάτω καί συνήθως ό πωλητής είναι αυτός πολύ ποιό συχνά πού πουλάει φτηνά από τόν αγοραστή πού θά αγοράσει ακριβά η πολύ ακριβά..συνήθως διότι έχει καποια μεγάλη ανάγκη όπως υγεία ,χρέη κλπ αλλά καί σέ αυτές τίς περιπτώσεις εάν κινηθεί σωστά θά πουλήσει στήν τιμή του ένα ακίνητο
μήν βγάζεις συμπεράσματα από ακρεες περιπτώσεις
η κέρκυρα θά έχει προβλήματα λόγω της κρίσης και μείωσης της καταναλωσης παγοσμιως αλλά μέ μια πολιτική φτηνότερων τιμών στά ξενοδοχεία καί μιας σ συντήρησης αντί κερδοφορίας γιά κανένα χρόνο θά ανακαμψει. κόσμος θά δείς ότι θά έλθει.. αλλά εκεί πού πηγέναν 2 με 3 βδομαδες διακοπές θά πανε 7 μέ 10 μέρες,σύν τό ότι έχει τό μεγάλο πλεονέκτημα ότι είναι μακρία από τουρκία ισραηλ κλπ...
φυσικά πρέπει νά βελτιωθεί καί η ποιότητα τών εστιατορίων κλπ.
τέλος παντού υπάρχουν καλοί καί κακοί ,προσπάθησε νά αποφύγεις τούς κακούς καί θά δείς ότι όλα θά πάνε καλά..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Aγαπητε κυριε koproni65 καλησπερα σας
Θα σας παρακαλεσω να μελετησετε τις αρχικες σελιδες του θρεντ (1σελ με 20σελ περιπου) νομιζω οτι επειδη ειστε νοημον θα καταλαβετε πολλα.
Εχω να πωοτι η ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΤΩΝ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ξεκινα απο την υπερτιμηση τους που αυτη ξεκινα οχι λογο αντικειμενικων συνθηκων στην αγορα αλλα απο στημενα παιχνιδια κοινοπραξιας εργολαβων-μεσιτων-τραπεζων-δικηγορων κλπ μαζι με το ΚΡΑΤΟΣ.
Οι αγοραστες των ετων 2002-2007, νοιοθουν ειδη εξαπατημενοι, ιδιετερα οι μεγαλοδανειολυπτες.
Οσο για την Κερκυρα νομιζω οτι ειναι μεγαλη συζητηση
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ξαναδιαβαζοντας τις αρχικες σελιδες του θρεντ παρατηρησα οτι εχουνε σβυστει πολλα ποσταρησματα, μαλον καποια καλοπαιδα βαλαν το χερακι τους. Αυτο θα το καταλαβει καποιος ευκολα γιατι δεν υπαρχει ειρμος ερωταποκρησεων. Γελιοτητες δηλαδη. Ευτηχος εχω κανει κοπι για το αρχειο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom