Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Γι΄αυτο αποφασησα φετος τια γιορτες, να μην κερναω τους καλεσμενους μου κουραμπιεδες και μελομακαρονα, αλλα ΕΡΓΟΛΑΒΟΥΣ. ΤΟ ΓΛΥΚΟ!!!!!!!
Ειναι μια ακομα κινηση συμπαραστασης στην συμπαθη ταξη των κατασκευαστων.

Καμιά χρυσή λιρίτσα θα μας κάνεις προσφορά για να την βάλουμε στην βασιλόπιττα του site ??
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Καμιά χρυσή λιρίτσα θα μας κάνεις προσφορά για να την βάλουμε στην βασιλόπιττα του site ??
πες στον ανθρωπο ολη την αληθεια που σημαινει οτι θα κοψουμε 40 πιτες..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ξερεις την εκτιμιση που εχω σε ολα τα παιδια στο σαιτ. Οπως ξερω και την δικη σου αγαπη για τις λιριτσες.
Δεν δυναμε ομως να αποχωρηστω καμια τους, ειναι αλλωστε μια οικογενεια που δεν θελω να την διασπασω, τελος αρκετες απο τις λιριτσες μου ειναι γκαστρομενες και περιμενω να γεννησουνε.
Παντως αν και δεν μπορω να κανω εστω μια μικρη συμβολικη κινηση για την πιττα του σαιτ, μην με παραξηγηται απλος πεστε οτι εγω κερδισα το φλουρι, οκ
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
dur, ψαχνουμε γι αλλον χορηγο.

το βραδυ στις 22:00 συσκεψη. ενημερωσε τα παιδια..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Να σας στηλω εργολαβους ?
πολυ καλο γλυκο και συμβολικο
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Οχι οι εργολαβοι δεν μπαινουν στις πιττες ;)
Αλλα παππα μου πρεπει τουλαχιστον εσυ που εισαι ανθρωπος της εκκλησιας να με καταλαβεις.
ΔΕΝ μπορω νατις αποχωριστω, τις εχω ετοιμογεννες, σε κλιματιζομενο χωρο, δεν ειναι δυνατον να μπουνε σε πιττα.
Να σου στηλω  :think: δυευρα ? μηπος
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Οχι οι εργολαβοι δεν μπαινουν στις πιττες ;)
Αλλα παππα μου πρεπει τουλαχιστον εσυ που εισαι ανθρωπος της εκκλησιας να με καταλαβεις.
ΔΕΝ μπορω νατις αποχωριστω, τις εχω ετοιμογεννες, σε κλιματιζομενο χωρο, δεν ειναι δυνατον να μπουνε σε πιττα.
Να σου στηλω  :think: δυευρα ? μηπος
ελα βρε τρικαρδε, να δουμε μηπως μπορουμε να τα βρουμε..

ποτε εχουμε γεννητουρια μηπως και τρενάρουμε λιγο την κοπη ??
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δεν ξερω ακριβος, αλλες αρχες του ετους αλλες ανοιξιατικα.
Τελος παντων δεν ειμαι σε θεση τα τις αποχωρηστω, ειναι τοσο καλες οι χρυσες μου. Και η μανταμ μου σαν κορες της τις εχει, αν λειψει εστω και μια θα εχουμε σκηνες. Αστω καλυτερα.
Γιατι δεν μιλας με τον Εφρεμ τον Βατοπεδινο, αυτος εχει λιρες με ουρα. Εισαι και ιερεας ειναι και για καλο σκοπο, ειναι και φιλανθρωπος κατι θα γινει, παππα μου μην χανεις την πιστη σου.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δεν ξερω ποσα κιλα εργολαβους να αγορασω. :think:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ο Προεδρος Αχαχουχας εκλεισε την ολη παραγωγη εργολαβων απο βιοτεχνια ζαχαροπλαστηκης. Ειναι μεγαλη καρδια ο Αχαχουχας και φροντιζει τους φιλους του κατασκευαστες.
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Δεν ξερω ακριβος, αλλες αρχες του ετους αλλες ανοιξιατικα.
Τελος παντων δεν ειμαι σε θεση τα τις αποχωρηστω, ειναι τοσο καλες οι χρυσες μου. Και η μανταμ μου σαν κορες της τις εχει, αν λειψει εστω και μια θα εχουμε σκηνες. Αστω καλυτερα.
Γιατι δεν μιλας με τον Εφρεμ τον Βατοπεδινο, αυτος εχει λιρες με ουρα. Εισαι και ιερεας ειναι και για καλο σκοπο, ειναι και φιλανθρωπος κατι θα γινει, παππα μου μην χανεις την πιστη σου.

....χαχαχα, ΤΡΙΚΑΡΔΕΕΕ !!! Θα πεθάνω λέμε από τα γέλια .... Τί Ατάκες Ωραίες είναι αυτές !!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ρε ΧΟΤ ετσι ειναι οι λιρες θελουν στοργη και προδερμ
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Ρε ΧΟΤ ετσι ειναι οι λιρες θελουν στοργη και προδερμ

To ξέρω Αρχοντικέ και Στοργικέ Πατέρα Τρίκαρδε, μα γι΄αυτό έγινα φανατικός
αναγνώστης και θαυμαστής της ηλεκτρονικής σου γραφίδας, όταν διάβασα για την
στοργή με την οποία περιβάλλεις τις λιρίτσες σου (μέχρι αιρ-κοντίσιον) !!!

Αφού με ενέπνευσες και έτσι κι εγώ όσες χηνούλες φέρνω σπίτι από το 'σχολείο' τους
τις βάζω στα πούπουλα και ξεκουράζονται μέσα στο Safe.

Με στοργή θα αυγατίσουν για να βγούν μεθαύριο Άνοιξη έως Σεπτέμβρη να αγοράσουν
αυτά που θα μας φτιάξουν οι συμπαθείς μας εργολάβοι ...χεχεχε
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Κι εγω το ιδιο .....

Τα καημενα τα ευρωπουλακια μου .....
Καθε μερα σχολειο και πολυ μα πολυ μελετη ....
κι αυγατιζουν ..... αυγατιζουν .....

το ΘΑΝΤΕΡΚΑΤΣ το θυμαστε ?
Θαντερ - θαντερ - θαντερκατς ...... ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ και τα ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ .....

Παιδια μου τα εχω .... με κλιματισμο και ολες τις ανεσεις ......
Αυτα στην σιγουρια και ζεστασια κι εγω στο κρυο και την παγωνια
ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ...........

Πολυ δυσκολα θα τα αποχωριστω ...... ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΙΑ ΜΟΥ
Ειναι χρυσα και μελετηρα παιδακια .....
ΚΙ ΑΥΓΑΤΙΖΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΜΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ !!!!

ΤΑ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ....
ΜΗΝ ΜΟΥ ΧΑΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΟΥΣ ΒΙΑΙΟΥΣ ΠΙΑ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ...........


Και μην ξεχναμε την ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσφορα της
ΕΝΩΣΗΣ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                               ''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''

ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΜΙΣΟΤΙΜΗΣ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΘΕΛΟΥΜΕ
                 ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΔΩΡΟ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΟΠΟΙΟ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ


Ετσι κι αλλιως ΑΠΟΥΛΗΤΑ θα μεινουν !!!!!

Το λυσαμε και το προβλημα των απουλητων διαμερισματων .....
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Ερώτηση: Πως γεννάνε οι λιρίτσες? Τους βάζετε και μουσική? λένε ότι οι κοτούλες εμπνέονται από την κλασσική μουσική. Θα πιάσει και στις λιρίτσες?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Χρονια σου Πολλα αγαπητε FREE

Ο πολλαπλασιασμος ή λαικα  "αυγατεμα" των οικονομιων μας δεν αποτελει επιστημονικη διατρυβη, θελει νοικοκυροσυνη και οχι απληστια. Στελνουνε τα παιδια τους στα Λονδυνα να σπουδασουνε Οικονομολογοι του λοκου και δεν κοιτανε να τους μαθουνε αρχες οικιακης οικονομιας, εμπορικη και κοινονικη ηθικη.
Δηλαδη, στην περιπτωση μου κληρονομισα καποιες λιρες απο τον πατερα μου, δεν πηγα να τις επενδυσω ή να τις φαω, αλλα εδωσα το μεριδιο του στον αδελδο μου (παρενεση του πεθερου μου) και ως ανταμοιβη πηρα κατι παραπανω μπονους για την εντιμη σταση μου (εδω ηταν κολοφαρδια).
Οταν μου την πεσανε να τις πουλησω αρνηθηκα, αν και οι τιμη τους ειχε ανεβει, προτημησα να τις στεγασω σε θυριδα. Αυτο μαθετηκα και ενδοιοικογενιακα και ενας θειος (αδελφος του πεθερου ανοιπανδρος)της μανταμ μου  το εκτημισε και τις εδωσε δωρο αλλες 500 λιριτσες. Το μυστηκο ειναι απλο δηλαδη, δεν τις σκορπαω, τις προστατευω και χωρις να γινομαι απληστος και φιλοχρηνατος (χαλαρα) μου γεννανε. Θαυμα ας πουμε θαυμα.
Το βασικο ομως ειναι οτι δεν χρωσταω ΠΟΥΘΕΝΑ και δεν τις εχω αναγκη. Ξερω οτι δεν ειμαι πλουσιος αλλα και δεν θελω να γινω πλουσιος, μια γκαβατσα ειναι για τις δυσκολες εποχες που ερχονται,
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Α' τους εργολαβους θα τους δωσω χαρτινα ευρω, ψηλα δλδ.
Γιαυτο και εβγαλα την προσφορα-ρεκλαμα που ειχα στο προφηλ μου.
Καμια λιρα δεν θα δουν τα λαμογια απο εμενα.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Σας καλησπερίζω από μακριά.

Οι μακροχρόνιες διακοπές μου έχουν ξεκινήσει, τα γόνατα καλά κρατούν ακόμη, ευτυχώς.

Ομολογώ πως ζήλεψα την σχέση του αγαπητού φίλου Trikardos με τις λιρίτσες του και μιας και είμαι εδώ που είμαι, αποφάσισα να εκμεταλλευτώ την ευκαιρία και να ρίξω μία επίσκεψη στα δικά μου "παιδιά".

Δεν είναι δυστυχώς όμως λίρες, είναι μπάρες σοκολάτας, χρυσές μπάρες, χρυσές σοκολάτες, αποτέλεσμα κόπων κάποιων χρόνων, u get the point.

http://[URL unfurl="true"]www.dfp.com.ph/modules/osC/images/toblerone%20GOLD%204.5KG.jpg[/img[/URL]]

Άντε μάγκες, καλές γιορτές να έχουμε και Υγεία πάνω από όλα. Και ότι μείνει απούλητο, ας μείνει, δεν βαριέσαι, ψυχή δεν έχει και δεν στεναχωριέται.

Σας συνιστώ να χαϊδεύετε και να προσέχετε ότι πολυτιμότερο έχετε, λίρες, μπάρες, σοκολάτες, γυναίκες, παιδιά whatever.  ;)
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
1ον . Και ότι μείνει απούλητο, ας μείνει, δεν βαριέσαι, ψυχή δεν έχει και δεν στεναχωριέται.

2ον . Σας συνιστώ να χαϊδεύετε και να προσέχετε ότι πολυτιμότερο έχετε, λίρες, μπάρες, σοκολάτες, γυναίκες, παιδιά whatever.  ;)

Καλησπεριζω απο κοντα (αθηνα)

Κι ευχομαι [glow=red,2,300]ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΝΑ[/glow] ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ [glow=red,2,300]ΥΓΕΙΑ[/glow]

Το 2ον ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ και συμφωνω τα μαλα

Το 1ον ομως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ .....

ΕΧΕΙ ΨΥΧΗ αυτος που το εφτιαξε ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ.....

Και πιστεψε με [glow=red,2,300]ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΗΜΟ ΤΟΥ ........[/glow]

[move][glow=red,2,300]ΕΥΧΩΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ[/glow][/move]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom