Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σημερα σε καποια εφημεριδα εγραφε περι παζαριων στο -20%

ενω στο Γαλατσι γυρω στο 10% το παζαρι .....

Νομιζω πως ειναι μια καλη ΑΡΧΗ αλλα οχι αυτο που πραγματικα θελουμε εμεις οι πτωχοι πλην τιμιοι βιοπαλαιστες

Οταν φτασει το παζαρι στο 30+ % θα το σκεφτουμε
 

alsomas

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
223
Κριτικές
10
Like
3
Πόντοι
11
Αρχοντα Αχαχουχα Πρόεδρε της Ενώσεως Καλοπληροτων Απούλητων Διαμερισμάτων "ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ" ειναι μεγαλη τιμη που ξαναγραφεις, νομιζω πως τελειος τα παζαρια.
Κατα Μαρτιο το -40%με -55% θα ειναι στανταρ για ολες τις περιοχες
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μην τους βαζεις τετοιες ιδεες γιατι θα παθουν τιποτα οι πτωχοι πλην τιμιοι ΕΡΓΟΛΑΒΟΙ ......

θα τους φυγει καμια αναποδη και θα βρωμισει ο τοπος
 

alsomas

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
223
Κριτικές
10
Like
3
Πόντοι
11
θα τους φυγει καμια αναποδη και θα βρωμισει ο τοπος (σικ)
Επαναστατικο αυτο που γραφεις. Μεθανιο απο τις :badair: :badair: :badair: των εργολαβων σε συνδιασμο με τις μολοτοφ θα γινει της τανας το καγκελο. Ρε συ μηπος εισαι και εσυ κουκουλοφορος?
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
φιλοι μου οι κατασκευαστες τις πενταετιας κ μετα το εχουνε λυσει το προβλημα και δεν εχουν αναγκη απο παζαρια.οποτε πατε στους καινουριους...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
θα τους φυγει καμια αναποδη και θα βρωμισει ο τοπος (σικ)
Επαναστατικο αυτο που γραφεις. Μεθανιο απο τις :badair: :badair: :badair: των εργολαβων σε συνδιασμο με τις μολοτοφ θα γινει της τανας το καγκελο. Ρε συ μηπος εισαι και εσυ κουκουλοφορος?

χα χα χα χα καλοοοοοοο

δεν ειμαι αλλα οπου ναναι μαλλον θα ΓΙΝΩ ΚΙ ΕΓΩ !!!!!
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Χε χε βλέπω πέφτει λάδι στην φωτιά
 

alsomas

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
223
Κριτικές
10
Like
3
Πόντοι
11
Φιλε μου Φρη, η ζωη μας κυκλους κανει και ναμαστε παλι εδω.
Φυσικα οποιοσδηποτε διαλογος ακομη και θερμος κανει καλο. Μακαρι να μπορουσαμε παντα να μαλοναμε ετσι και για ολα τα θεματα οπως εδω μεσα. :2funny: :thumbsup: :boff:
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Σωστά φίλε alsomas μακάρι οι εντάσεις και οι διαφωνίες να λυνοντουσαν σε τέτοια επίπεδα.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ως μελος της ΔΕ της Ενώσεως Καλοπληροτων Απούλητων Διαμερισμάτων "ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ" ξανα μαζι σας φιλοι μου. :rockon:

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ρε παιδια κανενας φιλος εργολαβος δεν υπαρχει, που ειναι τα λαμογια, που κρουφτηκανε?
Εχω μια πελορια λαχταρα για εργολαβους σημερα. :2funny:
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Κόπηκε η όρεξη ...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΟΧΙ εχω ορεξη να φαω πολλους εργολαβους.
:think: Μηπος ξερεις που κρουφτηκαν? :badair:Κλασαν μαλλον ΠΟΥΦΦΦ
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Πουλήσαμε τα τελευταία, είδαμε ότι η κρίση είναι πια εδώ και είπαμε να το κλείσουμε το μαγαζί για μερικά χρόνια, κοινώς, δεν χτίζουμε άλλο.

Να αδειάσει και η χώρα από τους οικονομικούς μετανάστες, όχι τίποτα άλλο.

Αποσυρθήκαμε στα chalet και στα εξοχικά για την ώρα και αράζουμε, τα λέμε σε καμία πενταετία περίπου πάλι.

Θα κατεβαίνω αραιά που και που να αγοράζω κανένα σκοτωμένο οικόπεδο από κανένα πεινασμένο που δεν του βγαίνουν οι δόσεις της πιστωτικής κάρτας, έτσι για να λέω ότι κάτι κάνω, μην αραχνιάσω κιόλας.

Πάντως ρε γμτ, τα γόνατά μου δεν αντέχουν όπως παλιά στο σκι...πάλι καλά που αντέχουμε στο ξεσκί!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αρε τι τραβάμε και εμείς οι χορεύτριες!
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
Πουλήσαμε τα τελευταία, είδαμε ότι η κρίση είναι πια εδώ και είπαμε να το κλείσουμε το μαγαζί για μερικά χρόνια, κοινώς, δεν χτίζουμε άλλο.

Να αδειάσει και η χώρα από τους οικονομικούς μετανάστες, όχι τίποτα άλλο.

Αποσυρθήκαμε στα chalet και στα εξοχικά για την ώρα και αράζουμε, τα λέμε σε καμία πενταετία περίπου πάλι.

Θα κατεβαίνω αραιά που και που να αγοράζω κανένα σκοτωμένο οικόπεδο από κανένα πεινασμένο που δεν του βγαίνουν οι δόσεις της πιστωτικής κάρτας, έτσι για να λέω ότι κάτι κάνω, μην αραχνιάσω κιόλας.

Πάντως ρε γμτ, τα γόνατά μου δεν αντέχουν όπως παλιά στο σκι...πάλι καλά που αντέχουμε στο ξεσκί!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αρε τι τραβάμε και εμείς οι χορεύτριες!
Σωστά τα λες.
Για τους πετυχημένους του χώρου πιστεύω πως είναι η καταλληλότερη εποχή για μακροχρόνιες διακοπές. Νομίζω πως δεν θα επανεμφανιστεί τέτοια ευκαιρία.

Και επειδή τα δικά μου πόδια αντέχουν για λίγο ακόμα.....
economist-cover.jpg
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Πουλήσαμε τα τελευταία, είδαμε ότι η κρίση είναι πια εδώ και είπαμε να το κλείσουμε το μαγαζί για μερικά χρόνια, κοινώς, δεν χτίζουμε άλλο.

Να αδειάσει και η χώρα από τους οικονομικούς μετανάστες, όχι τίποτα άλλο.

Θα κατεβαίνω αραιά που και που να αγοράζω κανένα σκοτωμένο οικόπεδο από κανένα πεινασμένο που δεν του βγαίνουν οι δόσεις της πιστωτικής κάρτας, έτσι για να λέω ότι κάτι κάνω, μην αραχνιάσω κιόλας.

Θα μπορουσες να μου αναλυσεις τα υπογραμμισμενα απο μενα σχολια σου ?

Για το πρωτο να υποθεσω οτι θα φυγουν αυτοι που δουλευαν στις Οικοδομες ?

Στο δευτερο προσπαθω να καταλαβω ποσο ''σκοτωμενο'' μπορει να ειναι ενα οικοπεδο ?
Και σε ποιες περιοχες θα μπορουσε καποιος ''σφαγμενος'' να πουλησει κοψοχρονια ?
(επι τοις εκατο σε σχεση με αντικειμενικη αξια η εμπορικη αξια)

Εστω με πμ να καταλαβω μερικα πραγματα.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Ως μελος της ΔΕ της Ενώσεως Καλοπληροτων Απούλητων Διαμερισμάτων "ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ" ξανα μαζι σας φιλοι μου. :rockon:

Φιλώ ΤΑΠΕΙΝΑ το ηλεκτρονικό χώμα του Ιστοχώρου όπου η Φιλάνθρωπη ένωση Καλοπληρωτών Αγοραστών 'Οι Φίλοι των Εργολάβων'
δραστηριοποιείται με αποκλειστικό σκοπό να γλιτώσει τους συμπαθείς μας εργολάβους από την καταστροφή.

Νά μαι λοιπόν κι εγώ ο ταπεινός Καλοπληρωτής αγοραστής με τις Χηνούλες μου να πληθύνονται και να μορφώνονται
μέσα στο 'σχολείο' τους (Τράπεζα) έτσι ώστε να είναι έτοιμες να συμβάλουν κι αυτές στην εθνική σωτηρία της συμπαθούς τάξεως.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Φιλώ ΤΑΠΕΙΝΑ το ηλεκτρονικό χώμα του Ιστοχώρου όπου η Φιλάνθρωπη ένωση Καλοπληρωτών Αγοραστών 'Οι Φίλοι των Εργολάβων'
δραστηριοποιείται με αποκλειστικό σκοπό να γλιτώσει τους συμπαθείς μας εργολάβους από την καταστροφή.

Νά μαι λοιπόν κι εγώ ο ταπεινός Καλοπληρωτής αγοραστής με τις Χηνούλες μου να πληθύνονται και να μορφώνονται
μέσα στο 'σχολείο' τους (Τράπεζα) έτσι ώστε να είναι έτοιμες να συμβάλουν κι αυτές στην εθνική σωτηρία της συμπαθούς τάξεως.
να προσεχισ μι γινι καταλιψι στο σχολιο σα τιν μαμα οΜπαμια
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καλα δεν καταλαβενω τιποτα!!!
Πως εχουν μαζευτει εδω μεσα ολοι οι επιτυχημενοι εργολαβοι.
Εγω να σας ευχηθω καλες διακοπες και να περνατε καλα παντου και παντα. :sleeping:
Παντως απο οτι διαβαζω ο συμπαθης dfwk  εχει και λιγο παθος με τον τζογο, οποτε ¨ανεμομαζεματα-διαολοσκορπισματα"

Ο συναγωνιστης  κυριος HotScorpios παρακαλητε να προσελθει στο μεγαρο της Ενωσης Καλοπληρωτών Αγοραστών 'Οι Φίλοι των Εργολάβων' για να παραλαβει την ΧΡΥΣΗ καρτα μελους
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Θα μπορουσες να μου αναλυσεις τα υπογραμμισμενα απο μενα σχολια σου ?
....
Εστω με πμ να καταλαβω μερικα πραγματα.....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Βεβαίως!

Για το πρωτο να υποθεσω οτι θα φυγουν αυτοι που δουλευαν στις Οικοδομες ?
Όχι βρε, απλά δεν είμαι 100% Έλληνας και εννοώ τον εαυτό μου που θα φύγει.

Στο δευτερο προσπαθω να καταλαβω ποσο ''σκοτωμενο'' μπορει να ειναι ενα οικοπεδο ?
Μα καλά, δεν έχεις ακούσει τίποτα για πλειστηριασμούς οικοπέδων κλπ από τράπεζες?

Και σε ποιες περιοχες θα μπορουσε καποιος ''σφαγμενος'' να πουλησει κοψοχρονια ?
(επι τοις εκατο σε σχεση με αντικειμενικη αξια η εμπορικη αξια)
Δεν είναι γεωγραφικό το θέμα. Σε όλη την επικράτεια υπάρχουν περιπτώσεις οικοπέδων που ανήκουν σε ιδιοκτήτες με σοβαρότατα οικονομικά προβλήματα. Το φαινόμενο θα εκτονωθεί μάλιστα μέσα στην επόμενη διετία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom