Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΑΣ .....

ΕΙΠΑΜΕ .....

Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ

που θα παει καποτε θα το συνειδητοποιησουν δεν μπορει ...
ειναι ΕΞΥΠΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΑ !!!!!!!!
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει ο καθε επαγγελματιας θα πρεπει να εξηγει σε εσενα και στο καθενα τα κοστη του..

Ρωτησες ποτε τον ψωμα, γιαι πουλαει τοσο την φρατζολα ??
Ρωτησες ποτε τον βενζινα σου, γιατι σου πουλαει τοσο την βενζινα ?

Αλλα τεσπα, οσοι ακουσαν εχθες τον προεδρο των κατασκευαστων, να εξηγει στην ΤV,τα κοστη και τα κερδη του καθε κατασκευαστη, τοτε επρεπε απο σημερα κιολας, ο καθε ΣΟΒΑΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ να τρεξει να κλεισει το σπιτι που του αρεσει..

Οποιος νομιζει οτι η οικοδομη ειναι φουσκα, ας μην αγορασει..
Απλα πραγματα..

Αυτα..

ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΗΛΙΘΙΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ...ΡΩΜΑΙΟΙ...
ή νομίζουν οτι απευθύνονται σε ηλίθιους...

Φταίμε μετά εμείς άμα τους δώσουμε το ΚΩΛΑΝΤΕΡΟ στα χέρια ? εεε ???

Υ.Γ. Όταν αρχίσουν να πιάνουν πάτο στο βυθό της θάλασσας και κάνουνε υποθαλάσσια γεώτρηση
     οι τιμές των ακινήτων τους, τότε θα διαθέσω 70 χήνες ΕΥΡΩΠΑΙΕΣ (που λέει κι ο Πρόεδρος
     Αχαχούχας) για να τους ΞΕΚΟΛΙΑΣΩ !!! Μέχρι τότε θα γεννοβολούν οι χηνούλες μου στην Προθεσμιακή :-)

Υ.Γ.2.Τον επόμενο μήνα παραγγέλνω και έναν σούπερ Αρτοπαρασκευαστή (80 ευράκια) για να τρώω το φρέσκο
      ψωμάκι μου με το δικό μου αλεύρι οπότε οι Αρτοποιοί ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ !!!

Υ.Γ.3.Αυτοκίνητο δεν έχω φυσικά, σιγά μην άφηνα να μου πιάνει το κράτος και οι ΜΑΦΙΟΖΟΙ πετρελαιάδες
      τον κόλο, Ταξάκι (που είναι φτηνό στην Ελλαδίτσα μας) και Μετρό, οπότε και οι Πετρελαιάδες
      από μένα και το κράτος ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ !!!

Υ.Γ.4. Αυτάρκεια και Χρηματική ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ ΙΣΟΝ Οικονομική Ελευθερία και Πνευματική Ηρεμία ΙΣΟΝ
       ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΛ-ΕΥ-ΘΕ-ΡΙΑ και ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ.

       Και όπως έλεγαν και οι ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ και ΣΟΦΟΙ υμών πρόγονοι:
       ΟΥΚ ΕΝ ΤΩ ΠΟΛΛΩ ΤΟ ΕΥ, ΑΛΛ' ΕΝ ΤΩ ΕΥ ΤΟ ΠΟΛΥ
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αρε πρόεδρε αχαχουχα, λεβέντη μου τσολιά μου, έτσι έτσι αγόρι μου δωστους το λοκαντερο στο χέρι
Πονάνε και πεινάνε τόσο πολύ οι καημένοι ειναι να τους λυπάσαι φίλε μου.
Δεν αντέχουν την ήττα τους. :bottom:
Κανένα έλεος για τα λαμόγια, άστους να κράζουνε να κοκορέβονται και να απειλούνε  :jerking:
Το ζήτημα ότι κάποιοι μεγάλοι από δω μέσα (stavros51 κλπ) λόγο πελατειακών συμφερόντων τους σιγοντάρουν.

Τσακάλι...
Τίποτα δεν σου ξεφεύγει..
Αποκάλυψες το κύκλωμα των εργολάβων που λυμαίνεται το site με επικεφαλής υψηλόβαθμα μέλη του..
Αθάνατε και αιώνιε έλληνα που πιάνεις πουλιά στον αέρα και κανείς δεν μπορεί να σου τη φέρει...

Συνέχισε πάντως να μας ποστάρεις για τις λίρες σου...
Είναι τόσο ενδιαφέρον να περιφέρεις την ασήμαντη περιουσία σου και τις ανύπαρκτες γνώσεις σου...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ψάχνω εργάτες για να μαζέψω τις ελιές μου στο χωριό
Φέτος έχω μεγάλη σοδιά και οι αλβανοί ζητάνε μεγάλο μεροκάματο
Όποιος εργολάβος ενδιαφέρετε μπορεί να επικοινονίσει μαζί μου
25 ευρω χωρίς ασφάλεια πλήρες 8ωρο, διαμονή σε παράγκα, φαγητό κονσερβα
Θα προτιμίσω εργολάβους μορφωμένους με φεράρι
 

Επισκέπτης
Ψάχνω εργάτες για να μαζέψω τις ελιές μου στο χωριό
Φέτος έχω μεγάλη σοδιά και οι αλβανοί ζητάνε μεγάλο μεροκάματο
Όποιος εργολάβος ενδιαφέρετε μπορεί να επικοινονίσει μαζί μου
25 ευρω χωρίς ασφάλεια πλήρες 8ωρο, διαμονή σε παράγκα, [size=20pt]φαγητό κονσερβα[/size]
Θα προτιμίσω εργολάβους μορφωμένους με φεράρι
αααααααααααααααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
γκοτζιλα θα τους ταιζεις???
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΑΑΑ!!!!! ΌΧΙ
Πουστη με κινέζο
γιατι ειναι πουστηδες και κανουν τους κινέζους
 

spverg

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
70
Like
2
Πόντοι
0
παρακολουθω το θρεντ με ενδιαφερον και μπορω να πω οτι έμαθα καποια πραγματακια που τα αγνοουσα ή δεν τους πολυεδινα σημασια
ενδιαφερομαι να αγορασω λοιπον ενα διαμερισμα μικρο καθοτι μπακουρι και χωρις βλεψεις για αποκατασταση :grin:
μια κρεβατοκαμαρα μου φτανει οποτε γυρω στα 70 τμ καλα ειναι
το θελω καινουργες και διαθετω 300.000 ευρωπουλα
με αυτα τα λεφτα μπορω να βρω κατι σε καλο προαστιο;
συμβουλεψτε παρακαλω
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
παρακολουθω το θρεντ με ενδιαφερον και μπορω να πω οτι έμαθα καποια πραγματακια που τα αγνοουσα ή δεν τους πολυεδινα σημασια
ενδιαφερομαι να αγορασω λοιπον ενα διαμερισμα μικρο καθοτι μπακουρι και χωρις βλεψεις για αποκατασταση :grin:
μια κρεβατοκαμαρα μου φτανει οποτε γυρω στα 70 τμ καλα ειναι
το θελω καινουργες και διαθετω 300.000 ευρωπουλα
με αυτα τα λεφτα μπορω να βρω κατι σε καλο προαστιο;
συμβουλεψτε παρακαλω

Βρέ συναγωνιστή, αφού όπως λές δεν σκοπεύεις να 'φορτωθείς' καμμιά ξιπασμένη Ελλεεινίδα,
γιατί να 'πετάξεις' τις 300 χηνούλες σου ??? Δεν τις λυπάσαι ??? Εγώ στη θέση σου, με μέχρι
100 χηνούλες θα έπερνα ένα μεταχειρισμένο γύρω στα 70μ2, και με τις υπόλοιπες 200 χηνούλες
(αφού θες να τις σκοτώσεις) αγοράζεις 3 ακίνητα εισοδήματος προς 60 χήνες έκαστο και σου
μένουνε και 20 χήνες να τις φάς ...Σουβλάκια, Στρίπ κι ότι άλλο γουστάρεις !!!
 

Επισκέπτης
Βρέ συναγωνιστή, αφού όπως λές δεν σκοπεύεις να 'φορτωθείς' καμμιά ξιπασμένη Ελλεεινίδα,
γιατί να 'πετάξεις' τις 300 χηνούλες σου ??? Δεν τις λυπάσαι ??? Εγώ στη θέση σου, με μέχρι
100 χηνούλες θα έπερνα ένα μεταχειρισμένο γύρω στα 70μ2, και με τις υπόλοιπες 200 χηνούλες
(αφού θες να τις σκοτώσεις) αγοράζεις 3 ακίνητα εισοδήματος προς 60 χήνες έκαστο και σου
μένουνε και 20 χήνες να τις φάς ...Σουβλάκια, Στρίπ κι ότι άλλο γουστάρεις !!!
τι ακινητο εισοδηματος περνω με 60ευρωχηνες που μου περισσευουν???
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
τι ακινητο εισοδηματος περνω με 60ευρωχηνες που μου περισσευουν???

ένα μια χαρούλα 25-ετίας 55-60μ2 που θα σου φέρνει τουλάχιστον 400 ευράκια το μήνα πρόσθετο εισόδημα
σύν την υπεραξία, δες στην χρυσή ευκαιρία στο internet, έχει ευκαιρίες κι όσο πάει ο καιρός οι
ευκαιρίες θα πληθαίνουν. Άσε που τώρα με το κολοσφίξιμο που έχουν οι Τράπεζες και την άνοδο των
επιτοκίων δεν θα μπορούν να πάρουν δάνεια με 'λογικό' ποσό δόσης και θα στραφούν στην ενοικίαση.
Το καλύτερο βέβαια, είναι να τα αγοράσεις 'έτοιμα' νοικιασμένα με μακρόχρονα συμβόλαια.
 

Επισκέπτης
ένα μια χαρούλα 25-ετίας 55-60μ2 που θα σου φέρνει τουλάχιστον 400 ευράκια το μήνα πρόσθετο εισόδημα
σύν την υπεραξία, δες στην χρυσή ευκαιρία στο internet, έχει ευκαιρίες κι όσο πάει ο καιρός οι
ευκαιρίες θα πληθαίνουν.
δηλαδη 240 καθαρα..ασε ρε φιλε..θα τα φαω στα ναρκωτικα & στις πουτανες..
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
δηλαδη 240 καθαρα..ασε ρε φιλε..θα τα φαω στα ναρκωτικα & στις πουτανες..

Ξεχνάς και την υπεραξία, μακροπρόθεσμα. Επί 3 ακίνητα έστω και 240 καθαρά είναι
ένα πρόσθετο εισόδημα 240 * 3 = 720 ευρώ ΤΩΡΑ, άσε που στην πορεία του χρόνου τα ενοίκια ανεβαίνουν
και έχεις ένα σίγουρο μηνιαίο εισόδημα κάτι σαν ασφάλεια σε ότι αναποδιά κι αν σου τύχει.
Βέβαια στην τελική ο καθένας όπως την βρίσκει...

Άμα πάμε και στο χωρίς απόδειξη, το 'παίξεις' ρέαλ εστάτε και βάλεις μέσα 'πακιστάνια' τότε θα
έχεις ενοίκιο 'με το κεφάλι'... και θα βγάλεις περισσότερα, αλλά εγώ έδωσα την πιό απλή και 'χριστιανική' περίπτωση.

Υ.Γ. Ο Βουλγαράκης και ΟΛΟΙ οι Πολιτικοί βλάκες είναι με τις Offshore ??? τότε θα είσαι αφορολόγητος ΝΟΜΙΜΟΣ
και ΗΘΙΚΟΣ (κατά Βουλγαράκη και Καραμανλή ..χαχαχαχα) και με κόστος γύρω στα 1000-1500 ευρώ το χρόνο,
δηλαδή τα αφορολόγητα ενοίκια ενός μήνα ....αχαχαχαχ (ή λιγότερο αν νοικιάζεις 'με το κεφάλι')
 

Επισκέπτης
Ξεχνάς και την υπεραξία, μακροπρόθεσμα. Επί 3 ακίνητα έστω και 240 καθαρά είναι
ένα πρόσθετο εισόδημα 240 * 3 = 720 ευρώ ΤΩΡΑ, άσε που στην πορεία του χρόνου τα ενοίκια ανεβαίνουν
και έχεις ένα σίγουρο μηνιαίο εισόδημα κάτι σαν ασφάλεια σε ότι αναποδιά κι αν σου τύχει.
Βέβαια στην τελική ο καθένας όπως την βρίσκει...

Άμα πάμε και στο χωρίς απόδειξη, το 'παίξεις' ρέαλ εστάτε και βάλεις μέσα 'πακιστάνια' τότε θα
έχεις ενοίκιο 'με το κεφάλι'... και θα βγάλεις περισσότερα, αλλά εγώ έδωσα την πιό απλή και 'χριστιανική' περίπτωση
ασε ρε φιλε..δεν τα μπορω αυτα..θα χτηπησω τιποτε ποτιστικα να φυτευω & τα λαχανικα μου..
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ξεχνάς και την υπεραξία, μακροπρόθεσμα. Επί 3 ακίνητα έστω και 240 καθαρά είναι
ένα πρόσθετο εισόδημα 240 * 3 = 720 ευρώ ΤΩΡΑ, άσε που στην πορεία του χρόνου τα ενοίκια ανεβαίνουν
και έχεις ένα σίγουρο μηνιαίο εισόδημα κάτι σαν ασφάλεια σε ότι αναποδιά κι αν σου τύχει.
Βέβαια στην τελική ο καθένας όπως την βρίσκει...

Άμα πάμε και στο χωρίς απόδειξη, το 'παίξεις' ρέαλ εστάτε και βάλεις μέσα 'πακιστάνια' τότε θα
έχεις ενοίκιο 'με το κεφάλι'... και θα βγάλεις περισσότερα, αλλά εγώ έδωσα την πιό απλή και 'χριστιανική' περίπτωση

Απόδειξη εννοειται. Για πολλούς λόγους.
Αλλά όλοι κάπου στην μέση την βρίσκουνε.

Βάλε όμως και την συντήρηση. Και το σπάσιμο των @@ αν σου τύχει κακός ενοικιαστής.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ασε ρε φιλε..δεν τα μπορω αυτα..θα χτηπησω τιποτε ποτιστικα να φυτευω & τα λαχανικα μου..

Και να πάρεις τον Παπαρίωνα να φτύνει για τον περονόσπορο και τα ζιζάνια.
Βιολογική καλλιέργεια.
Πιστοποιημένη.
 

Επισκέπτης
Και να πάρεις τον Παπαρίωνα να φτύνει για τον περονόσπορο και τα ζιζάνια.
Βιολογική καλλιέργεια.
Πιστοποιημένη.
& την παπια να κοπριζει..
ααααααααααααααααααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Και μη ξεχνάμε ότι παρά τις μεγάλες αλλαγές στις καταναλωτικές μας σύνήθειες από το 1990 και μετά, οι έλληνες παραμένουμε κολλημένοι με την ιδιοκτησία μας- κάνουμε το παν για να γίνουμε ιδιοκτήτες γης και άπαξ και γίνουμε, το κρατάμε με νύχια και δόντια...
Ξέρεις πολλούς έλληνες να πούλησαν σπίτι για να ζήσουν σε ενοίκιο;

Σε αυτό διαφωνώ.

Κατ' αρχήν νομίζω ότι η νοοτροπία έχει αλλάξει.
Ενώ οι προηγούμενες γενιές ήταν της οικονομίας και του να βάλουμε ένα κεραμύδι στο κεφάλι μας (και μετά μερικά να νοικιάζουμε), οι τωρινές είναι πιο της καλοπέρασης, και το σπίτι είναι λιγότερο σημαντικό γι' αυτούς.

Επίσης, τα οικονομικά μεγέθη αλλάζουν, το κόστος της ζωής έχει ανέβει και η οικονομία σήμερα είναι δυσκολότερη. Και έρχονται και οι γενιές των 700 ευρώ.

Αυτό όμως που μπορεί να κάνει την διαφορά, είναι η στάση του κράτους απέναντι στην οικοδομή.
Νομίζω επιτέλους, και πολύ σωστά, προσδιορίζει την κατοικία σαν ένα ακόμα αγαθό, και μάλιστα πολυτελείας.
Γι αυτό και φορολογεί πλέον και την κατοχή (βλέπε ΕΤΑΚ, αυξήσεις ΤΑΠ μέσω αντικειμενικών κτλ) και όχι μόνο την κτήση (αν και πολύ σωστά έβαλε και εκεί ΦΠΑ).

Για ποιο λόγο μάλιστα να κρατήσει το προηγούμενο καθεστώς;
Οι περισσότεροι του κλάδου φοροδιαφεύγουν συστηματικά - ενώ οι αγοραστές βρίσκουν διάφορα κολπάκια φοροαποφυγής.
Επιπλέον, η οικοδομή στην Ελλάδα επιβαρύνει το εμπορικό ισοζύγιο (πολλά πράγματα είναι εισαγόμενα ενώ εξ ορισμού δεν μιλάμε για εξαγωγές) ενώ οι περισσότεροι που δραστηριοποιούνται είναι αλλοδαποί άρα μιλάμε για σημαντικές εκροές συναλλάγματος.

Η γνώμη μου είναι ότι η οικονομική κρίση είναι το λιγότερο που θα επηρεάσει τις τιμές των ακινήτων. Αυτό που μπορεί πραγματικά να τα τινάξει όλα, είναι μια σταδιακά αυξανόμενη προσφορά ακινήτων, που λογικά πλέον θα ρίξει τις τιμές. Όχι από μη εξυπηρετούμενα δάνεια και πλειστηριασμούς, αλλά από το γεγονός ότι η πολυιδιοκτησία και η κατοχή ακινήτων που δεν αντιστοιχούν στο εισόδημα θα γίνουν όλο και πιο δύσκολες έως απαγορευμένες. Και όλοι αυτοί (και είναι πολλοί), μοιραία θα ξεφορτώσουν.

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Σε αυτό διαφωνώ.

Κατ' αρχήν νομίζω ότι η νοοτροπία έχει αλλάξει.
Ενώ οι προηγούμενες γενιές ήταν της οικονομίας και του να βάλουμε ένα κεραμύδι στο κεφάλι μας (και μετά μερικά να νοικιάζουμε), οι τωρινές είναι πιο της καλοπέρασης, και το σπίτι είναι λιγότερο σημαντικό γι' αυτούς.

Επίσης, τα οικονομικά μεγέθη αλλάζουν, το κόστος της ζωής έχει ανέβει και η οικονομία σήμερα είναι δυσκολότερη. Και έρχονται και οι γενιές των 700 ευρώ.

Αυτό όμως που μπορεί να κάνει την διαφορά, είναι η στάση του κράτους απέναντι στην οικοδομή.
Νομίζω επιτέλους, και πολύ σωστά, προσδιορίζει την κατοικία σαν ένα ακόμα αγαθό, και μάλιστα πολυτελείας.
Γι αυτό και φορολογεί πλέον και την κατοχή (βλέπε ΕΤΑΚ, αυξήσεις ΤΑΠ μέσω αντικειμενικών κτλ) και όχι μόνο την κτήση (αν και πολύ σωστά έβαλε και εκεί ΦΠΑ).

Για ποιο λόγο μάλιστα να κρατήσει το προηγούμενο καθεστώς;
Οι περισσότεροι του κλάδου φοροδιαφεύγουν συστηματικά - ενώ οι αγοραστές βρίσκουν διάφορα κολπάκια φοροαποφυγής.
Επιπλέον, η οικοδομή στην Ελλάδα επιβαρύνει το εμπορικό ισοζύγιο (πολλά πράγματα είναι εισαγόμενα ενώ εξ ορισμού δεν μιλάμε για εξαγωγές) ενώ οι περισσότεροι που δραστηριοποιούνται είναι αλλοδαποί άρα μιλάμε για σημαντικές εκροές συναλλάγματος.

Η γνώμη μου είναι ότι η οικονομική κρίση είναι το λιγότερο που θα επηρεάσει τις τιμές των ακινήτων. Αυτό που μπορεί πραγματικά να τα τινάξει όλα, είναι μια σταδιακά αυξανόμενη προσφορά ακινήτων, που λογικά πλέον θα ρίξει τις τιμές. Όχι από μη εξυπηρετούμενα δάνεια και πλειστηριασμούς, αλλά από το γεγονός ότι η πολυιδιοκτησία και η κατοχή ακινήτων που δεν αντιστοιχούν στο εισόδημα θα γίνουν όλο και πιο δύσκολες έως απαγορευμένες. Και όλοι αυτοί (και είναι πολλοί), μοιραία θα ξεφορτώσουν.

Σεβαστή η διαφωνία αλλά θα επιμείνω...

Το ότι γίναμε πιο σπάταλοι (που το επισημαίνω και ' γω) , δεν σημαίνει ότι απεμπολήσαμε την εμμονή μας με την ιδιοκτησία...
Το ποσοστό ιδιοκατοίκησης αυξήθηκε τα τελευταία χρόνια και η απόκτηση σπιτιού αν και πράγματι γίνεται όλο και πιο δύσκολη παραμένει προτεραιότητα για αρκετό κόσμο...

Τα νέα μέτρα δεν θίγουν την 1η κατοικία και άρα το όνειρο του κεραμιδιού δεν διώκεται...
Ούτε όμως και η πολυιδιοκτησία "τιμωρείται" διότι καταργείται ο ΦΜΑΠ...

Τα δε περί ΦΠΑ στην οικοδομή και αύξηση των αντικειμενικών αξιών θίγουν περισσότερο κατασκευαστές και εργολάβους (μειώνουν τα περιθώρια της δικής τους φοροδιαφυγής) παρά τους αγοραστές...

Σε κάθε περίπτωση απέχουμε πολύ από την αμερικάνικη νοοτροπία που αντιμετωπίζει το ακίνητο σαν ένα οποιοδήποτε αγαθό...

Και επαναλμβάνω το ερώτημα: Ξέρετε πολλούς που πούλησαν ακίνητο για να μείνουν στο νοίκι;


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom