Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΕΧΩ Προταση στα Καμινια Πειραια για διαμερισμα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ απο ΓΝΩΣΤΟ ΕΡΓΟΛΑΒΟ


στον 3ο οροφο 85 τμ με παρκινγκ πιλοτης + αποθηκη 12τμ στο υπογειο με .......

100.000 ΕΥΡΩΠΟΥΛΕΣ ΜΕΤΡΗΤΑ !!!


Αλλα δεν ΒΙΑΖΟΜΑΙ γιατι θα ΠΕΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΤΙΜΕΣ !!!

ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ .....



ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΓΚΕΛΟ !!!!!!



ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΥ ΛΕΩ !!!!!

ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ............

ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΥ ΛΕΩ .....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
καταρχας αλλο εργολαβος κ αλλο κατασκευαστης.εργολαβος λεγεται κ ο μπετατζης!μην τα μπλεκουμε.Υπαρχουν κατασκευαστες με μαστερ κ μορφωμενοι.Αλλα οι περισσοτεροι με αυτη την φουσκα εχουν κ ενα φερραρι στο γκαραζ τους.......ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΤΡΙΚΑΡΔΕ!!!!!!

ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΕ ΛΙΓΟΝ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΓΙΑ 50.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!


ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
εκτιμαται γυρω στο χιλιαρικο με χιλια εκατο το πεντακοσαρικο που εβγαλες ειναι χωρις αποχετευση που γραφει ενας φιλος πιο πανω κλπ.Αλλα ξεχνας να βαλεις κ το τετραγωνικα του οικοπεδου εκτος αν το ειχε.Παντως να ξερετε επειδη ασχοουμαι μ ε αυτη την δουλιτσα εχει πολλα μυστικα που δεν προκειται να τα μαθει κανενας ιδιωτης αν δεν ασχοληθει συστηματικα.Αρα παρτε το δανειακι σας σπιτοθειται κ γραψτε τους στα αρχιδια σας.Κ κανονας δευτερος μην διανοειθειται να μπλεξεται με δικαστηρια γιατι δεν θα βρειτε το δικιο σας.Φιλικα Παντα!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
εκτιμαται γυρω στο χιλιαρικο με χιλια εκατο το πεντακοσαρικο που εβγαλες ειναι χωρις αποχετευση που γραφει ενας φιλος πιο πανω κλπ.Αλλα ξεχνας να βαλεις κ το τετραγωνικα του οικοπεδου εκτος αν το ειχε.Παντως να ξερετε επειδη ασχοουμαι μ ε αυτη την δουλιτσα εχει πολλα μυστικα που δεν προκειται να τα μαθει κανενας ιδιωτης αν δεν ασχοληθει συστηματικα.Αρα παρτε το δανειακι σας σπιτοθειται κ γραψτε τους στα αρχιδια σας.Κ κανονας δευτερος μην διανοειθειται να μπλεξεται με δικαστηρια γιατι δεν θα βρειτε το δικιο σας.Φιλικα Παντα!!

Που αναφερεσαι παρακαλω ?
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
σε οποιαδηποτε περιοχη αν εννοεις αυτο!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
εκτιμαται γυρω στο χιλιαρικο με χιλια εκατο το πεντακοσαρικο που εβγαλες ειναι χωρις αποχετευση που γραφει ενας φιλος πιο πανω κλπ.Αλλα ξεχνας να βαλεις κ το τετραγωνικα του οικοπεδου εκτος αν το ειχε.Παντως να ξερετε επειδη ασχοουμαι μ ε αυτη την δουλιτσα εχει πολλα μυστικα που δεν προκειται να τα μαθει κανενας ιδιωτης αν δεν ασχοληθει συστηματικα.Αρα παρτε το δανειακι σας σπιτοθειται κ γραψτε τους στα αρχιδια σας.Κ κανονας δευτερος μην διανοειθειται να μπλεξεται με δικαστηρια γιατι δεν θα βρειτε το δικιο σας.Φιλικα Παντα!!

Δεν εννοω περιοχη αλλα το οτι ξεχασες να κανεις ''ΠΑΡΑΘΕΣΗ'' .....

Εκτος αυτου αποπροσανατολιζεις και το θρεντ ....


ΤΕΣΠΑ


ΕΧΩ Προταση στα Καμινια Πειραια για διαμερισμα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ απο ΓΝΩΣΤΟ ΕΡΓΟΛΑΒΟ

στον 3ο οροφο 85 τμ με παρκινγκ πιλοτης + αποθηκη 12τμ στο υπογειο με .......
100.000 ΕΥΡΩΠΟΥΛΕΣ ΜΕΤΡΗΤΑ !!!


Αλλα δεν ΒΙΑΖΟΜΑΙ γιατι θα ΠΕΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΤΙΜΕΣ !!!

ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ .....



.....ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΓΚΕΛΟ !!!!!!



ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΥ ΛΕΩ !!!!!

ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ............

ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΥ ΛΕΩ .....


σταριστο φερρερενιε δεν ΑΠΑΝΤΑΣ αγορι μου .....

γιατι ???
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καλά σταριστο έγραψες λέμε, ζωγράφισες τέλεια τον χαρακτήρα σου.
Ξιπασμένος, με μάστερ αλλά ουσιαστικά αμόρφωτος, πονηρός, ξερόλας, κουτοπόνηρος, φιγουρατσής, κουτσαβάκι ψευτονταβάς κ.α.π.
ΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΙΚΟΣ ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
ρε παιδια τι γκρινοιαζετε οι κατασκευαστες τα εχουν λυσει τα προβληματα τους το ιδιο κ οι χρηματιστες το 99 το ιδιο κ οι βουλγαρακιδες το ιδιο  και οι εφοπλιστες εσεις τι θα κανετε με αυτη την κριση?????????????????????πειναααα καταραμενη ουτε στην φυλης να γαμησουμε δεν θα μπορουμμε να παμεεεεεεεεεεεεεεε
πεινααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
τρικαρδε κουνα τον κολαρακο σου να πεσουν οι καποτιτσες μου......Φιλικα Παντα!!Σημερα θα βγεις οι θα κατσεις μεσα λογω κρισης γιατι εγω εχω τραπεζακι στο γκιουζελ ελα να σε κερασω ενα ουισκακι να στανιαρεις.....πειναααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Δεν εννοω περιοχη αλλα το οτι ξεχασες να κανεις ''ΠΑΡΑΘΕΣΗ'' .....

Εκτος αυτου αποπροσανατολιζεις και το θρεντ ....


ΤΕΣΠΑ


ΕΧΩ Προταση στα Καμινια Πειραια για διαμερισμα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ απο ΓΝΩΣΤΟ ΕΡΓΟΛΑΒΟ

στον 3ο οροφο 85 τμ με παρκινγκ πιλοτης + αποθηκη 12τμ στο υπογειο με .......
100.000 ΕΥΡΩΠΟΥΛΕΣ ΜΕΤΡΗΤΑ !!!


Αλλα δεν ΒΙΑΖΟΜΑΙ γιατι θα ΠΕΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΤΙΜΕΣ !!!

ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ .....



.....ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΓΚΕΛΟ !!!!!!



ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΥ ΛΕΩ !!!!!

ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ............

ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΥ ΛΕΩ .....


σταριστο φερρερενιε δεν ΑΠΑΝΤΑΣ αγορι μου .....

γιατι ???
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Πουλαω ενα 75 τμ, 3ου οροφου, καινουργιο με παρκιν προς 180,000 €..

Ηρθε σημερα ενας και αφου το ειδε και του αρεσε, μου προσφερε 150,000€

Του'πα.."Βαλτα στο κολο σου Αρχι-μαλακα...!!!!!" και εβαλα εναν Αλβανο να το πεταξει εξω με τις κλωτσιες...

Αυτα..
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Yorgo,

Θα επανέλθω αναλυτικά στα σημεία σου μόλις βρω χρόνο.

Αλλά πέρα από τους εργολάβους, το κόστος κατασκευής, τον οπλισμό, τον αντισεισμικό κανονισμό, τους eurocodes, το κόστος επιπέδου και το ποσοστό αντιπαροχής είναι ένα:

"Είναι οι τιμές των ακινήτων στην χώρα μας εναρμονισμένες με την γενικότερη κατάσταση της οικονομίας;
(Όπως το θέτει ο οικονομολόγος του Yale Robert Shiller ο οποίος πρώτος πρόβλεψε την κρίση:
Have housing have gotten out of line with fundamentals, in terms of income, rent, and the general cost of living?)"

ή με άλλα λόγια:
"Υπάρχει φούσκα στην αγορά ακινήτων στην Ελλάδα;"

Αφού απαντήσουμε στο ερώτημα αυτό μπορούμε να συζητήσουμε αν (και σε τι ποσοστό) ευθύνονται οι εργολάβοι, οι τράπεζες, οι μεσάζοντες, οι μεσίτες, η ΕΚΤ, οι καταναλωτές.
Για ένα μόνον είμαι σίγουρος: Ότι οι Ελλεεινίδες σίγουρα φταίνε.
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Yorgo,

Θα επανέλθω αναλυτικά στα σημεία σου μόλις βρω χρόνο.

Αλλά πέρα από τους εργολάβους, το κόστος κατασκευής, τον οπλισμό, τον αντισεισμικό κανονισμό, τους eurocodes, το κόστος επιπέδου και το ποσοστό αντιπαροχής είναι ένα:

"Είναι οι τιμές των ακινήτων στην χώρα μας εναρμονισμένες με την γενικότερη κατάσταση της οικονομίας;
(Όπως το θέτει ο οικονομολόγος του Yale Robert Shiller ο οποίος πρώτος πρόβλεψε την κρίση:
Have housing have gotten out of line with fundamentals, in terms of income, rent, and the general cost of living?)"

ή με άλλα λόγια:
"Υπάρχει φούσκα στην αγορά ακινήτων στην Ελλάδα;"

Αφού απαντήσουμε στο ερώτημα αυτό μπορούμε να συζητήσουμε αν (και σε τι ποσοστό) ευθύνονται οι εργολάβοι, οι τράπεζες, οι μεσάζοντες, οι μεσίτες, η ΕΚΤ, οι καταναλωτές.
Για ένα μόνον είμαι σίγουρος: Ότι οι Ελλεεινίδες σίγουρα φταίνε.

Γι΄αυτό (μαζί με πολλούς άλλους λόγους) δεν παντρεύομαι καμμιά κολο-Ελλεεινίδα !!!
Εκεί με τα Ροσιδο-Ουκρανο-Ρουμανο-Μολδαβάκια Και Ξερό Ψωμί Λέμε !!!

Υ.Γ. Εγώ έχω ένα ακίνητο ήδη γύρω στα 65μ2 25-ετίας που επειδή το αγόρασα μετρητά τώρα έχω
πάλι τη δυνατότητα να πάρω και δεύτερο και να βγάζω κι ένα εισοδηματάκι.

ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΤΩΝ ΤΟΚΟΓΛΥΦΩΝ-ΤΡΑΠΕΖΩΝ , ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΕΛΛΕΕΙΝΙΔΕΣ (ΕΥΡΩ-ΡΟΥΦΙΧΤΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ) !!!
 

HANDSOME70

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
33
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
0
Λοιπόν κάποιοι δεν έχουν καταλάβει πως έρχονται δύσκολες μέρες....πολύ περισσότερο οι εργολάβοι. Σε 6-12 μήνες θα δείτε τιμές, τότε που οι τράπεζες δεν θα δίνουν φράγκο στους εργολάβους αλλά και οι δανειολήπτες θα πρέπει να βάλουν το χέρι στην τσέπη και δεν θα υπάρχει το 100%+ δανειο!!!
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.895
Πόντοι
11.565
Εκεί με τα Ροσιδο-Ουκρανο-Ρουμανο-Μολδαβάκια Και Ξερό Ψωμί Λέμε !!!
οχι και ξερο ψωμι ρε σκορπιε,του βαζεις και λιγο νερακι με ζαχαριτσα και το τρως :cheesy:,γεια σου ρε σκορπιε,ΑΠΙΣΤΕΥΤΕ!
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
οχι και ξερο ψωμι ρε σκορπιε,του βαζεις και λιγο νερακι με ζαχαριτσα και το τρως :cheesy:,γεια σου ρε σκορπιε,ΑΠΙΣΤΕΥΤΕ!

Γειά σου ΑΡΧΟΝΤΑ Xilnik, και νά 'μαστε ΠΑΝΤΑ ΝΤΟΥΡΟΙ να τις ξεπατώνουμε τις καργιολίτσες !!!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Yorgo,
Θα επανέλθω αναλυτικά στα σημεία σου μόλις βρω χρόνο.
Αλλά πέρα από τους εργολάβους, το κόστος κατασκευής, τον οπλισμό, τον αντισεισμικό κανονισμό, τους eurocodes, το κόστος επιπέδου και το ποσοστό αντιπαροχής είναι ένα:
"Είναι οι τιμές των ακινήτων στην χώρα μας εναρμονισμένες με την γενικότερη κατάσταση της οικονομίας;
(Όπως το θέτει ο οικονομολόγος του Yale Robert Shiller ο οποίος πρώτος πρόβλεψε την κρίση:
Have housing have gotten out of line with fundamentals, in terms of income, rent, and the general cost of living?)"
ή με άλλα λόγια:
"Υπάρχει φούσκα στην αγορά ακινήτων στην Ελλάδα;"
Αφού απαντήσουμε στο ερώτημα αυτό μπορούμε να συζητήσουμε αν (και σε τι ποσοστό) ευθύνονται οι εργολάβοι, οι τράπεζες, οι μεσάζοντες, οι μεσίτες, η ΕΚΤ, οι καταναλωτές.
Για ένα μόνον είμαι σίγουρος: Ότι οι Ελλεεινίδες σίγουρα φταίνε.

Voltaire...μην μπεις στον κόπο να αναλύσεις τα σημεία μου, δεν είναι αυτά το θέμα της κουβέντας.

Στο ερώτημά σου εάν υπάρχει φούσκα στην αγορά ακινήτων ή όχι, θα σου απαντήσω βραζιλιάνικα (κοντές μπαλιές και γρήγορες) και χωρίς να είμαι απόφοιτος του Yale.

Σε ποιο τομέα δεν υπάρχει φούσκα στην Ελλάδα?????

Ειλικρινά, σε ποιο τομέα στην Ελλάδα πληρώνεις πραγματική αξία?

Ποιος τομέας στην Ελλάδα παρουσιάζει attractive Value for Money?

Προσωπικά, έχω σταματήσει να χαλάω τα λιγοστά ευρωπουλάκια μου στην Ελλάδα. Λόγω διάφορων συνθηκών είμαι πάρα πολύ συχνά εξωτερικό και κυρίως σε δυτικοευρωπαϊκές χώρες, όπου απολαμβάνω να χαλάω χρήμα. Το χαίρομαι ρε παιδί μου...τα χαλάω και το απολαμβάνω γιατί δεν νιώθω ότι με κοροϊδεύουν και μου πιάνουν τον κώλο. Είτε πρόκειται για αγορά σπιτιού, για διασκέδαση, υπηρεσίες, μεταφορές, συγκοινωνία, επικοινωνία, ψώνια γενικότερα....ότι μπορείς να φανταστείς. Υπάρχει χώρα στην οποία καυλώνω να πληρώνω τους φόρους που μου ζητάνε, γιατί βλέπω από τα λεφτά αυτά των φόρων μου να γίνεται κάτι, νιώθω ότι πιάνουν τόπο, πως να στο πω.

Πείτε μου, πότε το νιώσατε τελευταία φορά στην Ελλάδα. Εγώ δυστυχώς ποτέ.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Πουλαω ενα 75 τμ, 3ου οροφου, καινουργιο με παρκιν προς 180,000 €..

Ηρθε σημερα ενας και αφου το ειδε και του αρεσε, μου προσφερε 150,000€

Του'πα.."Βαλτα στο κολο σου Αρχι-μαλακα...!!!!!" και εβαλα εναν Αλβανο να το πεταξει εξω με τις κλωτσιες...

Αυτα..

ΣΩΣΤΟΣ ΑΡΧΙ-ΜΑΛΑΚΑΣ Αφου εδινε 150.000 τωρα για διαμερισματακι.....

ΜΕΖΟΝΕΤΑ χτιζεις με αυτα τα λεφτα .....

ΚΑΙ ΣΥ ΕΠΙΣΗΣ που τον απερριψες

ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ !!!!!


ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ....
ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ......


Για τον απλουστατο λογω του οτι εκτος του οτι το σπιτι μετα κοστιζει ο κουκος για αηδονι .....

μεχρι να το εξοφλησεις χανει και μεγαλο μερος της ΑΞΙΑΣ του (ΔΑΝΕΙΟ 20 ΕΤΩΝ ΠΧ)

και ΤΟ ΣΥΜΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ .....

Γιατι να καταληξω συγχρονος σκλαβος και να σκυβω το κεφαλι στο οποιο ΑΦΕΝΤΙΚΟ γιατι εχω ενα ΔΑΝΕΙΟ που πρεπει να εξοφλησω ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΣ μην χασω κι αυτα που εδωσα μεχρι καποια στιγμη .......



Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΓΑΘΟ .....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Voltaire...μην μπεις στον κόπο να αναλύσεις τα σημεία μου, δεν είναι αυτά το θέμα της κουβέντας.

Στο ερώτημά σου εάν υπάρχει φούσκα στην αγορά ακινήτων ή όχι, θα σου απαντήσω βραζιλιάνικα (κοντές μπαλιές και γρήγορες) και χωρίς να είμαι απόφοιτος του Yale.

Σε ποιο τομέα δεν υπάρχει φούσκα στην Ελλάδα?????

Ειλικρινά, σε ποιο τομέα στην Ελλάδα πληρώνεις πραγματική αξία?

Ποιος τομέας στην Ελλάδα παρουσιάζει attractive Value for Money?

Προσωπικά, έχω σταματήσει να χαλάω τα λιγοστά ευρωπουλάκια μου στην Ελλάδα. Λόγω διάφορων συνθηκών είμαι πάρα πολύ συχνά εξωτερικό και κυρίως σε δυτικοευρωπαϊκές χώρες, όπου απολαμβάνω να χαλάω χρήμα. Το χαίρομαι ρε παιδί μου...τα χαλάω και το απολαμβάνω γιατί δεν νιώθω ότι με κοροϊδεύουν και μου πιάνουν τον κώλο. Είτε πρόκειται για αγορά σπιτιού, για διασκέδαση, υπηρεσίες, μεταφορές, συγκοινωνία, επικοινωνία, ψώνια γενικότερα....ότι μπορείς να φανταστείς. Υπάρχει χώρα στην οποία καυλώνω να πληρώνω τους φόρους που μου ζητάνε, γιατί βλέπω από τα λεφτά αυτά των φόρων μου να γίνεται κάτι, νιώθω ότι πιάνουν τόπο, πως να στο πω.

Πείτε μου, πότε το νιώσατε τελευταία φορά στην Ελλάδα. Εγώ δυστυχώς ποτέ.

ΕΔΩ σου βγαζω το καπελο ....

ΑΠΛΑ !!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
"Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία"
Πάντως πρόεδρε Αχαχουχα επειδή παρακολουθείς καθημερινά το θερντ, βλέπεις τι γίνεται εδώ μέσα.
Χθές έγινε μάχη και τα λαμόγια πήραν τον πούλο.
Λεονταρισμοί του λόκου, απειλές και νταβατσιλίκια οι φούστιδες.
Στο τέλος θα τους πάρω την διαμερισματάρα χωρίς να δώσω καμιά χρυση.
Μόνο με ντενεκέδες λαδάκι, εφέτος έχω σοδιά καλή, θα λαδόσουν το λοκάκι τους καλά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom