Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
οσο για τους κατασκευαστες, εγω τους αγρότες ειδα να ζητανε ενα ετησιο εισοδημα σαν κρατικη ενισχυση, τους κατασκευαστες δεν τους ειδα να ζητουν κάτι τετοιο.

συνηθισμένοι στην κλοπή τα παίρνουν χωρίς να πάρει κανένας γραμμή. στα μουλωχτά.

τελειώσατε μαλάκες.
καιρός να ψάχνετε για κάνα περίπτερο όσοι έχετε αποταμιευμένα.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
να γίνουν υπάλληλοι τότενες να μην πεινάσουν.

Θα μαμησουν πολλά λωκάκια μπαλαμών

Η Κλωνίτσα θα κλάνει μέντες :badair: :badair: :badair: την φαντάζομαι να σκαει μύτι με την αμαξάρα της στο περίπτερο για να κάνει μεροκάματο και να της πίανουν τον λώκο και όχι μόνο
 

Επισκέπτης

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Θα μαμησουν πολλά λωκάκια μπαλαμών

Η Κλωνίτσα θα κλάνει μέντες :badair: :badair: :badair: την φαντάζομαι να σκαει μύτι με την αμαξάρα της στο περίπτερο για να κάνει μεροκάματο και να της πίανουν τον λώκο και όχι μόνο

έχουν ήδη κλάσει.
το 10 και το 11 θα έχουμε πολλές κηδείες.
η φορολόγηση της μεγάλης ακίνητης περιουσίας θα αποτελέσει ταφόπλακα στις πωλήσεις ακινήτων με μεγάλο εύρος κέρδους.
Ας αρχίσουν να τα νοικιάζουν.
καμμιά άλλη τύχη δεν έχουν.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
στην πείνα ο χρυσός αγοράζει τα πάντα.
τρίκαρδε κράτα τα και πάρτα μαζί στον τάφο σου.

Βεβαίος και έχω πεί να τις θάψουν μαζί μου τις χρυσές μουμ θα αφήσω τίπουτες ορφανές (ιταλικές και οθωμανικές για όσους ξέρους) στην μανδαμ μου ;)

Αλλά μαλλον θα πεθάνεις πρώτα από εμένα περσόνα οπότε να σου στήλω με κούριερ καμιά 10αριά ως κτέρισμα στο κιβούρι σου

:2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
έχουν ήδη κλάσει.
το 10 και το 11 θα έχουμε πολλές κηδείες.
η φορολόγηση της μεγάλης ακίνητης περιουσίας θα αποτελέσει ταφόπλακα στις πωλήσεις ακινήτων με μεγάλο εύρος κέρδους.
Ας αρχίσουν να τα νοικιάζουν.
καμμιά άλλη τύχη δεν έχουν.

τουλαχιστον θα ξεστραβωθουν και οι τελευταιοι στραβοι με το ελληνικο συνδρομο του '70 για αγορα σπιτιου. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο το να δανειζεσαι το 100% της αξιας ενος ακινητου μονο και μονο επειδη εχεις γαλουχηθει με τη μαλακια του "παρε παιδι μου σπιτι".
Πουθενα ανα το κοσμο δε δανειζεσαι τετοια ποσα μονο και μονο για να βαζεις το κωλο σου σε ντουβαρι και οχι να επενδυσεις σε κατι που θα παραξει λεφτα  :uglystupid:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
+100000000000000000000000000000000000000000000000000000 Σωστοςςςςςςςςςςςςς

Άντε να μας φεύγουν τα σύνδρομα της μαλακίας που οι καιροσκόποι επένδησαν και κονόμισαν κάργα :rockon:
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
ΕΡΓΟΛΑΒΟΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ .... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ 70 ΚΑΙ ΤΟΥ 90 ΤΕΛΕΙΩΣΕ .......  :s&m_1:


Ξεπουλατε οσο προλαβαινετε γιατι δεν θα τα κοιτανε καν  :2funny:

Οχι να δανειστουν να τα αγορασουν ........  :headbang:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εχεις δικιο το διορθωσα ......

το είδα.. οχι ότι πείραζε κανέναν...  :2funny: :2funny: :2funny:

Τώρα για να σοβαρευτούμε , ένα ιδιόκητο σπίτι ανα οικογένεια είναι κάτι λογικό γιατί είμαι μία επένδυση που παράγει τελικά (δεν πληρώνεις νοίκι) και αποδίδει έστω και με πολύ χαμηλό επιτόκιο. Αλλά η κατοικία είναι πάντα συνάρτηση των οικονομικών δυνατοτήτων, γιατί αλλιώς γάμησε τα. Οπως προαναφέρθηκε "τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους κώλους". Το κόστος συντήρησης/διατήρησης/αποπληρωμής πρέπει να είναι πάντα ανάλογο των δυνατοτήτων...
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
τουλαχιστον θα ξεστραβωθουν και οι τελευταιοι στραβοι με το ελληνικο συνδρομο του '70 για αγορα σπιτιου. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη μαλακια απο το να δανειζεσαι το 100% της αξιας ενος ακινητου μονο και μονο επειδη εχεις γαλουχηθει με τη μαλακια του "παρε παιδι μου σπιτι".
Πουθενα ανα το κοσμο δε δανειζεσαι τετοια ποσα μονο και μονο για να βαζεις το κωλο σου σε ντουβαρι και οχι να επενδυσεις σε κατι που θα παραξει λεφτα  :uglystupid:
το προβλημα φιλε και σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι η πολιτικη ηγεσια κοροϊδεψε για ακομη μια φορα τους πολιτες!!!!
και υστερα τη σκυταλη πηραν ολοι οι εμπλεκομενοι (κατασκευαστες, τραπεζες, μαστοροι, συμβολαιογραφοι, κ.λ.π.) οι οποιοι αυξησαν κατακορυφα το κοστος αγορας φορτωνοντας τα υπερκερδη τους στον αγοραστη!

το κρατος εσπρωξε ολο τον κοσμο να παρει ακινητα και τωρα τα φορολογει (αληθεια, αμα τοχε ανακοινωσει απο πριν ποσοι θα εμπαιναν σε αυτη τη διαδικασια?)

οι υπολοιποι καταρριπτωντας καθε κανονα τιμολογησης, εβαλαν καπελο στανταρ κερδος σε καθε ακινητο ειτε αυτο ητανε στο κερατσινι ειτε στη δροσια...

οι τραπεζες βρηκαν ευκαιρια να ξεπουλησουν οτι τραπεζικο προϊον ειχαν

και ο κοσμακης ητανε χαρουμενος που πηρε ενα σπιτιπου κοστιζει 180-200.000 για 300.000 το οποιο θα πληρωσει 500.000 και στο τελος του δανειου θα αξιζει 100.000....

τρελλα λεμε...
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
το είδα.. οχι ότι πείραζε κανέναν...  :2funny: :2funny: :2funny:

Τώρα για να σοβαρευτούμε , ένα ιδιόκητο σπίτι ανα οικογένεια είναι κάτι λογικό γιατί είμαι μία επένδυση που παράγει τελικά (δεν πληρώνεις νοίκι) και αποδίδει έστω και με πολύ χαμηλό επιτόκιο. Αλλά η κατοικία είναι πάντα συνάρτηση των οικονομικών δυνατοτήτων, γιατί αλλιώς γάμησε τα. Οπως προαναφέρθηκε "τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους κώλους". Το κόστος συντήρησης/διατήρησης/αποπληρωμής πρέπει να είναι πάντα ανάλογο των δυνατοτήτων...

Συμφωνα με τα οσα εχω διαβασει εδω καταληγω στο συμπερασμα ...

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΖΕΙΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ.....

Κι αυτο γιατι ετσι μπορεις να απαλλαγεις απο μια γειτονια αμα την βαρεθεις  
η εναν κακο γειτονα και να αλλαζεις κλιμα οποτε θες .....
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
το προβλημα φιλε και σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι η πολιτικη ηγεσια κοροϊδεψε για ακομη μια φορα τους πολιτες!!!!
και υστερα τη σκυταλη πηραν ολοι οι εμπλεκομενοι (κατασκευαστες, τραπεζες, μαστοροι, συμβολαιογραφοι, κ.λ.π.) οι οποιοι αυξησαν κατακορυφα το κοστος αγορας φορτωνοντας τα υπερκερδη τους στον αγοραστη!

το κρατος εσπρωξε ολο τον κοσμο να παρει ακινητα και τωρα τα φορολογει (αληθεια, αμα τοχε ανακοινωσει απο πριν ποσοι θα εμπαιναν σε αυτη τη διαδικασια?)

οι υπολοιποι καταρριπτωντας καθε κανονα τιμολογησης, εβαλαν καπελο στανταρ κερδος σε καθε ακινητο ειτε αυτο ητανε στο κερατσινι ειτε στη δροσια...

οι τραπεζες βρηκαν ευκαιρια να ξεπουλησουν οτι τραπεζικο προϊον ειχαν

και ο κοσμακης ητανε χαρουμενος που πηρε ενα σπιτιπου κοστιζει 180-200.000 για 300.000 το οποιο θα πληρωσει 500.000 και στο τελος του δανειου θα αξιζει 100.000....

τρελλα λεμε...

ΣΩΣΤΟΣ ο Αντιπροεδρος .......
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
το είδα.. οχι ότι πείραζε κανέναν...  :2funny: :2funny: :2funny:

Τώρα για να σοβαρευτούμε , ένα ιδιόκητο σπίτι ανα οικογένεια είναι κάτι λογικό γιατί είμαι μία επένδυση που παράγει τελικά (δεν πληρώνεις νοίκι) και αποδίδει έστω και με πολύ χαμηλό επιτόκιο. Αλλά η κατοικία είναι πάντα συνάρτηση των οικονομικών δυνατοτήτων, γιατί αλλιώς γάμησε τα. Οπως προαναφέρθηκε "τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους κώλους". Το κόστος συντήρησης/διατήρησης/αποπληρωμής πρέπει να είναι πάντα ανάλογο των δυνατοτήτων...
κανενα μα κανενα καταναλωτικο προϊον ειτε λεγεται σπιτι ειτε αυτοκινητο ειτε οτι θελετε δεν αξιζει να το πληρωνεις 40 χρονια!

το επιχειρημα οτι γλυτωνεις το ενοικιο ειναι αστειο!

εχει υπολογισει κανεις τους τοκους?
εχει υπολογισει κανεις τις φθορες?
εχει υπολογισει κανεις τους φορους?
εχει υπολογισει κανεις την πτωση της αξιας του ακινητου?

ΟΧΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!

οι κανονες της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ οικονομιας και οχι της φουσκας που επικρατει τα τελευταια λογια λενε:
αμα δεν εχεις μια δεν αγοραζεις τιποτα!
δεν υποθηκευεις για κανενα λογο τα εισοδηματα σου για τα επομενα 30-40 χρονια! οπως βλεπετε, δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει αυριο, με τι μυαλο ολοι αυτοι ητανε σιγουροι οτι θα μπορουν να αποπληρωνουν ενα δανειο για τα επομενα 30-40 χρονια???

 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
31
Like
393
Πόντοι
3.115
Μα πόσο ΜΑΛΑΚΕΣ ειναι μερικοι εδω μέσα???Ηθελα να ήξερα. Ρε παπάρες ο κατασκευαστής λες να είναι μαλάκας??????????? και να αφήσει να τα φάει η εφορία χαχαχαχα πω πω μιλαμε εισται εντελώς ζώα.Ρε εαν ηταν εσι ο βουλγαράκης με 51 τοτε σπίτια πρέπει να κλαίει. Μια μεταφορά σε μια εταιρία offshore στην κύπρο ειναι ο ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΟΟΟΟ και ελα να μου τα πάρεις χααχχααχαχαχαχχα.Αυη που πρέπει να κλένε ειναι όσοι έχουν 1-2 σπιτάκια για α παιδιά τους που δεν μπορούν κινηθούν έτσι.Μα ποσο μαλάκες είσται ΕΛΕΟΣ. Σκεφτίκατε μια μαλακία και την είπατε μεσα στην τρελη χαρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom