Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
Με φόναξε κανείς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Βρε παιδία δεν μαμαω τελειωμένους εργολάβους και τα στράκια τα παπαγαλάκια τους.

Αυτό το θρεντ δεν έχει πλέον ενδιαφέρον για μένα, όποιος έχει λίγα
λεφτουδάκια στην άκρη αγοράζει μισοτιμής πλέον
προεδρε, χθες ακουσα πως τα απουλητα ειναι αισιως 250.000
Προσθεστε σε αυτα καμια 100.000 ακομα τα οποια θα πλειστηριαστουν μαζεμενα τον Ιουνιο που ληγει η απαγορευση των πλειστηριασμων και θα καταλαβετε ευκολα που θα φτασουνε οι τιμες!

Αστους μαγκες να τα κρατανε αμανατι, μετα κλασσικα θα κλαινε και θα ζητανε κρατικη παρεμβαση για να μη πτωχευσουνε!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
προεδρε, χθες ακουσα πως τα απουλητα ειναι αισιως 250.000
Προσθεστε σε αυτα καμια 100.000 ακομα τα οποια θα πλειστηριαστουν μαζεμενα τον Ιουνιο που ληγει η απαγορευση των πλειστηριασμων και θα καταλαβετε ευκολα που θα φτασουνε οι τιμες!

Αστους μαγκες να τα κρατανε αμανατι, μετα κλασσικα θα κλαινε και θα ζητανε  για να μη πτωχευσουνε!

[move]ΙΣΟΒΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ [/move]
(o οποιος έχει αποσυρθει για να ανσυνταξει τις δυνάμεις μας για την τελική έφοδο)

Όσο για τους ήδη πτωχευσαντες εργολαβους μου θυμίζουν την μακαρητρησα την Σωτηρια Μπέλου που της τα φάγαμε στα μπαρμπουτια και μετά δήλωνε πτωχη

Για την κρατικη παρεμβαση θα πάρουν τα αρχ@@δια μου

 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
[move]ΙΣΟΒΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ [/move]
(o οποιος έχει αποσυρθει για να ανσυνταξει τις δυνάμεις μας για την τελική έφοδο)

Όσο για τους ήδη πτωχευσαντες εργολαβους μου θυμίζουν την μακαρητρησα την Σωτηρια Μπέλου που της τα φάγαμε στα μπαρμπουτια και μετά δήλωνε πτωχη

Για την κρατικη παρεμβαση θα πάρουν τα αρχ@@δια μου

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αν και στην Ελλαδα ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ........


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
ΤΡΙΚΑΡΔΕ πρεπει επειγοντως να δημιουργησουμε την......

Πανελληνια Ενωση Πτωχευμενων Εργολαβων

          [size=20pt][glow=red,2,300]''Η ΦΤΗΝΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ''[/glow][/size]



:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
[move]ΙΣΟΒΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ [/move]
(o οποιος έχει αποσυρθει για να ανσυνταξει τις δυνάμεις μας για την τελική έφοδο)

Όσο για τους ήδη πτωχευσαντες εργολαβους μου θυμίζουν την μακαρητρησα την Σωτηρια Μπέλου που της τα φάγαμε στα μπαρμπουτια και μετά δήλωνε πτωχη
Για την κρατικη παρεμβαση θα πάρουν τα αρχ@@δια μου


που το περιεργο?
αρχικα ειχε φραγκα
τα χασε στα ζαρια
αρα εμεινε απενταρη
αρα εμεινε φτωχεια.

που ακριβως ειναι η ένσταση σου?

------------------------------------------------------------

οσο για τους κατασκευαστες, εγω τους αγρότες ειδα να ζητανε ενα ετησιο εισοδημα σαν κρατικη ενισχυση, τους κατασκευαστες δεν τους ειδα να ζητουν κάτι τετοιο.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.658
Like
528
Πόντοι
36
τωρα να δειτε τι εχει να γινει στις τιμες των ακινητων γενικα (οχι μονο στα διαμερισματα, που θα αποδειχτουν τα ...πρωτα αχρηστα, αλλα κ οικοπεδα, αγροτεμαχια κ στουντιακια)
με την επιβολη του ΦΜΑΠ (που μονο ΜΕΓΑΛΗΣ ακινητης ΔΕΝ ειναι!!!)
αμα αρχισει κ ερχεται ΧΑΡΑΤΣΙ, ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ για περιουσιες 500-650χιλΕ, ποσος κοσμακης θα πει αει σιχτηρι κ θα θελησει να το πουλησει!!!

διοτι μια περιουσια 500.000 ΔΕΝ ειναι μεγαλη κ αποκτηθηκε με κοπο και πληρωνοντας ΦΟΡΟ γι αυτην ! διοτι οσοι βρηκαν ακρη να αποκτησουν χωρις κοπο, δεν εχουν ΜΟΝΟ 500χΕ περιουσια!!!

κ μετα , θαρχιζει η αναπροσαργογη των αντικειμενικων αξιων , και μαλιστα -προσοχη σε αυτο- κατ΄'επιλογη!!!! δηλ. καποιες συνοικιες +15%, αλλες +3%.
Το αφορολογητο ομως θα αυξηθει για ΟΛΕΣ το ιδιο., δηλ. +7%.
ετσι σιγα σιγα θα βλεπουν καποιοι συμπολιετς μας να μπαινουν μεσα στουσ ΦΜΑΠικους κ θα αρχισουν να χαρατσωνονται.
Τωρα, πως γινεται να ξερω απο τωρα οτι η αυξησεις πανω απο την αυξηση των αντικειμενικων αξιων που θα γινουν, θα γινουν σε περιοχες που επηρεαζουν πολυ τη "μαζα" των φορολογουμενων με σκοπο ενα "καλο" κομματι αυτων να "μπει" στο ΦΜΑΠ, Κ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ να χαρατσωνεται, οχι πολυ κανα 500Ε+ το χρονο,
εεεε δεν ξερω πως το ξερω, μαντης ειμαι.

εχετ γεια 3αρακια στην ευρυτερη περιοχη των αθηνων!
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
τωρα να δειτε τι εχει να γινει στις τιμες των ακινητων γενικα (οχι μονο στα διαμερισματα, που θα αποδειχτουν τα ...πρωτα αχρηστα, αλλα κ οικοπεδα, αγροτεμαχια κ στουντιακια)
με την επιβολη του ΦΜΑΠ (που μονο ΜΕΓΑΛΗΣ ακινητης ΔΕΝ ειναι!!!)
αμα αρχισει κ ερχεται ΧΑΡΑΤΣΙ, ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ για περιουσιες 500-650χιλΕ, ποσος κοσμακης θα πει αει σιχτηρι κ θα θελησει να το πουλησει!!!

διοτι μια περιουσια 500.000 ΔΕΝ ειναι μεγαλη κ αποκτηθηκε με κοπο και πληρωνοντας ΦΟΡΟ γι αυτην ! διοτι οσοι βρηκαν ακρη να αποκτησουν χωρις κοπο, δεν εχουν ΜΟΝΟ 500χΕ περιουσια!!!

κ μετα , θαρχιζει η αναπροσαργογη των αντικειμενικων αξιων , και μαλιστα -προσοχη σε αυτο- κατ΄'επιλογη!!!! δηλ. καποιες συνοικιες +15%, αλλες +3%.
Το αφορολογητο ομως θα αυξηθει για ΟΛΕΣ το ιδιο., δηλ. +7%.
ετσι σιγα σιγα θα βλεπουν καποιοι συμπολιετς μας να μπαινουν μεσα στουσ ΦΜΑΠικους κ θα αρχισουν να χαρατσωνονται.
Τωρα, πως γινεται να ξερω απο τωρα οτι η αυξησεις πανω απο την αυξηση των αντικειμενικων αξιων που θα γινουν, θα γινουν σε περιοχες που επηρεαζουν πολυ τη "μαζα" των φορολογουμενων με σκοπο ενα "καλο" κομματι αυτων να "μπει" στο ΦΜΑΠ, Κ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ να χαρατσωνεται, οχι πολυ κανα 500Ε+ το χρονο,
εεεε δεν ξερω πως το ξερω, μαντης ειμαι.

εχετ γεια 3αρακια στην ευρυτερη περιοχη των αθηνων!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μεσα εισαι φιλε μου  ;) :rolleyes: ;) :rolleyes: ;)
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
ποσος κοσμακης θα πει αει σιχτηρι κ θα θελησει να το πουλησει!!!

Θα θελήσει ...



... αλλά μάλλον κανείς δεν θα το πάρει.

Θα γινει όπως και με τα παλιά βενζινοβόραsuv ... grand cherokee του 2006 δεν το αγοράζει κανείς για 8000 ... που κάποτε λυσάγαν να αποκτήσουν το ταχα μου στατους συμπολ των ΒΠ  :jerking: :jerking: :jerking: για 60000  :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Θα πούμε το ψωμί- ψωμακι

και οι εργολάβοι πιστεύουν ότι θα πουλήουν τα απούλητα
 

Επισκέπτης
Φορολογώντας την τεράστια περιουσία της εκκλησίας οι φόροι για τους πολίτες θα μειωνόταν αισθητά και το κρατικό έλλειμμα θα μηδενιζόταν!

βοηθήστε αυτή την κίνηση με μία απλή υπογραφή δίνοντας μόνο το όνομα και το email σας!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
8000 :uglystupid: :uglystupid: :new_shocked: :new_shocked: μάλλον κτύπιεσε ένα μηδέν παραπάνω

[move]800 και πολλά είναι[/move]


αντε μπράβο.. 800 και πολλά πολλά να έχει και κανενα εξτρα.. τι σκατά να την κάνεις την μαούνα? αφού δεν επιπλέει....
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
αντε μπράβο.. 800 και πολλά πολλά να έχει και κανενα εξτρα.. τι σκατά να την κάνεις την μαούνα? αφού δεν επιπλέει....

Ασε που ρουφάει τον άμπακο και τα τέλη κυκλοφορίας είναι μαματα

Τα είχαμε πει "τα μεταξοτά βρακία είναι για επιδέξιους κώλους"
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ο Σταρίστο τι κάνει βρε παιδία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μάλλον  :think:τα πούλησε όλα και την έκανε Αφρική για διαμάντια :helpplea: :helpplea:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom