Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Αφιερομενο στους τους απανταχου κατασκευαστες, δικηγορους λογιστες συμβολαιογραφους κλπ παρασιτα απο τους Ελληνες πολιτες! χαχαχαχαχα


...μπούχαχαχαχαχα "θα φύγω θα εξαφανιστώ (ο αγοραστής), θα φύγω δεν κάνω πλάκα, θα φύγω για να μην πείς
                  στην υγειά του μαλάκα
" !!! ΠΣΣΣ !!!
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Παντως πιστευω βαση των τωρινων καταστασεων οτι τα πραγματα θα επιδεινωθουν ακομη περισσοτερο απο Σεμτεβριο Οκτωβριο και μετα


και η μαγκια θα ειναι να μπορεσει ο καθενας που εχει κατι στην μπαντα να το αξιοποιησει κανωντας δουλεια
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
o ίσιος προσπαθεί να πείσει την ομήγυρη ότι η συντριπτική πλειοψηφία των ελλήνων/ελληνίδων, που βλέπουν λαμπίρη, που χύνουν στη θάλασσα και που συνωστίζονται στις καφετέριες, έχουν την φαιά, την υπομονή και τη γνώση που χρειάζεται για να συνωστιστούν στις εφορίες και σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες να τακτοποιήσουν τις εκκρεμότητες με το κράτος.

Να πούμε στον αγαπητό μας Ζαγοριτόφιλο ότι το διαλυμένο και κομματικοποιημένο κράτος για το οποίο ωρύονταν επί ΠΑΣΟΚ είναι ακριβώς το ΙΔΙΟ και ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μετά την έλευση του Μεσσία τους και την επανίδρυσή του από αυτόν.

Να πούμε τέλος στον αγαπητό μας Ζαγοριτόφιλο ότι ο μέσος έλληνας πολίτης δεν έχει καμμιά, μα καμμιά σχέση με τον voltaire45.

Τέλος να θυμήσουμε ότι στις δημοσκοπήσεις ο Μεσσίας των Ζαγοριτόφιλων είναι τεσσεραμισυ πόντους πίσω κυρίως γιατί ο μέσος Ελληνας πολίτης δε θέλει να αφιερώνει 2 ώρες απ τη ζωή του να κάνει αυτό που το επανιδρυμένο κράτος του Μεσσία έπρεπε να πράττει μόνο του στον αυτόματο πιλότο.
:tits: :tits2:

Τα είπες, τα έβγαλες από το σύστημά σου :cum:  :cum: και ηρέμησες...  :boobies: Πάντως είναι αντικείμενο ψυχιατρικής έρευνας πώς τα συνδέεις όλα με τον Κωστάκη και τον Ζαγορίτη...

Επί του θέματος: Πράγματι, η πλειοψηφία των ελλήνων είναι σαν αυτή που περιέγραψες: Κακομαθημένοι μαλάκες που τα περιμένουν όλα έτοιμα, θέλουν μόνο δικαιώμα χωρίς υποχρεώσεις και βλέπουν παντού μαύρα κοράκια με νύχια γαμψά που θέλουν να τους πιούν το αίμα αλλά ποτέ δεν κοιτάνε πώς βγάζουν αυτοί το μπαγιόκο...

Ειμαι περιεργος να μου εξηγησεις πως θα κανει εναρξη καποιος στην εφορια οταν η εδρα του εχει νοικιαστει με "προφορικη" συμφωνια! Τι θα σφραγισει στην εφορια? καμια κασετα με τα λεγομενα? Σε παρακαλω να μην λες ανακριβειες!

Οσο για το φουκαρα, μα αυτος ακριβως ο φουκαρας ειναι που δεχεται τον βιασμο των παρασιτικων επαγγελματων αφου με βαση τη λογικη σου αφου δεχτεται να πληρωσει οτι του ζητησω αρα ειναι ολα καλα! ΛΑΘΟΣ φιλε μου! Η κακως εννοουμενη ελευθερη αγορα πανω στην οποια θησαυριζανε τοσα χρονια τα παρασιτα ζητωντας αμοιβες με βαση πως "κοβουν" τον πελατη ευθυνεται για τα χαλια μας σημερα!

1. Και ποιος σου είπε ότι τα δηλώνουν στην εφορία;
Να πληρώνουν και παράσιτο λογιστή; Jamais!
Όσο για τις ανακρίβειες, πες μας τί είναι το "ιδιωτικό συμφωνητικό ενοικιοστασίου" και αν υπάρχει πλαφόν στην αύξηση του μισθώματος εκτός από τις περιπτώσεις που ΔΕΝ έχει συμφωνηθεί και μετά μιλάμε..
Ή μάλλον μη μου πεις γιατί θα πρέπει να ρωτήσεις δικηγόρο και δεν θέλω να σε βάλω σε έξοδα!  :grin:

2. Το κάθε "παράσιτο" καθορίζει τις τιμές του ελεύθερα...Είναι αδιανόητο σε μια πιάτσα 30.000 δικηγόρων και 60.000 λογιστών να μην βρεις κάποιον ο οποίος θα σε χρεώνει "δίκαια"...Όπως στις τάνες, υπάρχει το μετάξι των € 15, η φυλής των € 20, η Βριλησσού των €50, η βιζιτού των € 150 και η σιτυτουρίστρια των € 250...Εκτός αν τα θέλεις όλα τσάμπα...
Όπως και στα καταστήματα, υπάρχει ο κινέζος, υπάρχει το Ζάρα, υπάρχει και το  Hugo Boss...Τώρα που το σκέφτομαι, πρέπει να μπει πλαφόν στα Μπος!

Και φυσικά, υπάρχει μιας άλλης μορφής "ελευθερία" έχει επιτρέψει στο κάθε λαμόγιο που αυτοαποκαλείται "επιχειρηματίας" (δεν εννοώ εσένα, προς θεού) να πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες με περιθώρια κέρδους 1000%, να παρέχει υπηρεσίες τις κακιάς ώρας, να φοροδιαφεύγει και να δίνει μισθούς πείνας...
Αλλά ξέχασα...Φταίνε πάλι τα "παράσιτα" που του πίνουν το αίμα και τον ωθούν στην παρανομία..
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
Αν σου γίνει το ευρω ρούβλι είσαι σίγουρος ότι το ρευστο θα σε σώσει?

Καβλίτσα, ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ γίνει το ευρώ ρούβλι (που είναι και παν-δύσκολο μια και ΔΕΝ είναι το νόμισμα της
  Ελλαδίτσας μόνο...χεχεχε) θα έχετε φτάσει σε σημείο να δίνετε τα απούλητα σε τιμές ΚΟΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΩ...χεχεχε

Υ.Γ. Γι΄αυτό σου λέω μωρό μου κάντα προίκα τ΄απούλητα τουλάχιστον να σου μείνει κι ο Άντρας...μπούχαχαχα
 

Επισκέπτης
Καβλίτσα, ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ γίνει το ευρώ ρούβλι (που είναι και παν-δύσκολο μια και ΔΕΝ είναι το νόμισμα της
  Ελλαδίτσας μόνο...χεχεχε) θα έχετε φτάσει σε σημείο να δίνετε τα απούλητα σε τιμές ΚΟΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΩ...χεχεχε

Υ.Γ. Γι΄αυτό σου λέω μωρό μου κάτα προίκα τ΄απούλητα τουλάχιστον να σου μείνει κι ο Άντρας...μπούχαχαχα

θα ήταν δύσκολο να μη με αποκαλείς έτσι?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Iσιε πανω πουχα αρχισει να σε συμπαθω εδωσες μια και τα γκρεμισες ολα! Συνεχιζεις να λες μπουρδες και να συγκρινεις ανομοια πραγματα!

Μεχρι να  αποβαλλεις την συντεχνιακη σου επαρση, απο μενα εισαι black list!

Μου έκανες τη μούρη κρέας...
Απορώ πώς θα καταφέρω να επιβιώσω τώρα..

Όταν πάντως ωριμάσεις και κατανοήσεις ότι δεν νοείται ΣΟΒΑΡΟΣ επιχειρηματίας χωρίς τη συνδρομή ειδικών και ξεπεράσεις τα αφόρητα συμπλέγματα για ορισμένους κλάδους (δικηγόρους, λογιστές, συμβολαιογράφους, κατασκευαστές, εργολάβους και ποιος ξέρει τί άλλο..) ίσως επαναλάβουμε το διάλογο, ίσως και όχι, μικρή σημασία έχει..

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Πάντως είναι αντικείμενο ψυχιατρικής έρευνας πώς τα συνδέεις όλα με τον Κωστάκη και τον Ζαγορίτη...
την απάντηση την έδωσες αμέσως με την επόμενη πρότασή σου.
κοινώς με τον Κωστάκη και τον Ζαγορίτη τα έχω γιατί είναι η ενσάρκωση του:

Κακομαθημένοι μαλάκες που τα περιμένουν όλα έτοιμα, θέλουν μόνο δικαιώμα χωρίς υποχρεώσεις
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Όπως και στα καταστήματα, υπάρχει ο κινέζος, υπάρχει το Ζάρα, υπάρχει και το  Hugo Boss...Τώρα που το σκέφτομαι, πρέπει να μπει πλαφόν στα Μπος!
τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να σου πει κάποιος ότι και το Ζάρα και το Μπος ο Κινέζος τα φτιάχνει...
τα λοιπά που πληρώνεις είναι η μαλακία που σε δέρνει......... :fuck1:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να σου πει κάποιος ότι και το Ζάρα και το Μπος ο Κινέζος τα φτιάχνει...
τα λοιπά που πληρώνεις είναι η μαλακία που σε δέρνει......... :fuck1:

Μην το λες σε εμένα...
Πες τα στους αψεγάδιαστης ηθικής εμπόρους που τα παράσιτα τους πίνουν το αίμα που αγοράζουν με τιμές χονδρικής ζάρα και πουλάνε σε τιμές λιανικής μπος...
 

Επισκέπτης
Τελικα οπως ειπες και προηγουμενως, τετοιους φουκαραδες κακομοιρηδες σαν κι εσενα εχουνε πελατες τα λαμογια και πιστεψε με ζουνε υπεροχα στην υγεια σου!

Δηλαδή να υποθέσω ότι εσύ δεν χρησιμοποιείς συμβολαιογράφο, σηκώνεις σπίτι χωρίς μηχανικό, πας στο δικαστήριο χωρίς δικηγόρο?

Αν μου πεις ότι εγχειρίζεσαι χωρίς γιατρο θα σε παραδεχτω....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Δηλαδή να υποθέσω ότι εσύ δεν χρησιμοποιείς συμβολαιογράφο, σηκώνεις σπίτι χωρίς μηχανικό, πας στο δικαστήριο χωρίς δικηγόρο?

Αν μου πεις ότι εγχειρίζεσαι χωρίς γιατρο θα σε παραδεχτω....
το ιδανικό θα ήταν να μη χρειάζεται συμβολαιογράφο γιατί το κράτος δουλεύει σωστά, να σηκώνει σπίτι χωρίς κακοτεχνίες γιατί μαλακίζεται ο μηχανικός και να μη χρειάζεται δικηγόρο για να υπερασπίζεται την αθωότητά του σε ένα πλήρως ανεξάρτητο δικονομικό σύστημα.

Και προφανώς εάν τηρούνταν όλα τα παραπάνω δε θα χρειαζόταν εγχείριση γιατί το γαμωκράτος του του έβγαλε τον καρκίνο.
 

Επισκέπτης
το ιδανικό θα ήταν να μη χρειάζεται συμβολαιογράφο γιατί το κράτος δουλεύει σωστά, να σηκώνει σπίτι χωρίς κακοτεχνίες γιατί μαλακίζεται ο μηχανικός και να μη χρειάζεται δικηγόρο για να υπερασπίζεται την αθωότητά του σε ένα πλήρως ανεξάρτητο δικονομικό σύστημα.

Και προφανώς εάν τηρούνταν όλα τα παραπάνω δε θα χρειαζόταν εγχείριση γιατί το γαμωκράτος του του έβγαλε τον καρκίνο.

Αντε να χαψω το συμβολαιογραφο
Χωρις μηχανικό πως θα σηκωσει σπιτι?

Εννοείς ότι αν όλα ήταν καλά δεν θα χρειαζοταν αφαίρεση σκωληκοειδήτη?
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Δηλαδή να υποθέσω ότι εσύ δεν χρησιμοποιείς συμβολαιογράφο, σηκώνεις σπίτι χωρίς μηχανικό, πας στο δικαστήριο χωρίς δικηγόρο?

Αν μου πεις ότι εγχειρίζεσαι χωρίς γιατρο θα σε παραδεχτω....

σίγουρα κάνει έρωτα χωρίς γυναίκα  :2funny:
 

Επισκέπτης
Ρε συ κλωνε εισαι και γυναικα και δεν μου επιτρεπει η παιδεια μου μα σου τα χωσω! Εσυ αυτο το συμπερασμα εχεις βγαλει απο οσα εχω γραψει? Νομιζω ειμαι σαφης σε ποιους και για ποιες περιπτωσεις αναφερομαι, αν εσυ βαριεσαι να μπεις στον κοπο να διαβασεις πριν εκφερεις γνωμη για κατι το οποιο δεν γνωριζεις δεν εχω να σου πω τιποτα!

Δηλαδη θες να πεις ότι σε τόσες χιλιάδες μηχανικους, τόσες χιλιάδες συμβ/φους και τόσους δικηγόρους δεν υπαρχει κανείς που να κάνει καλα τη δουλεια του?

Μπορει να γραφω και μαλακίες, είμαι κουρασμένη και ψιλοβαριεμαι να κοιτάξω πίσω.
 

Επισκέπτης
Δεν χρειαζεται να χρησιμοποιησω συμβολαιογραφο για να μου συμπληρωσει το κτηματολογιο, εχω πληρωσει μηχανικο για την επιβλεψη που ΔΕΝ εκανε και δεν παω για εγχειρηση οταν εχω συναχι!
το καταλαβες η να κανω και κακα μου?

Οι επιβλέψεις του μηχανικού είναι για την ευθυνη που φέρει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom