Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Πηγα σε δυο τραπεζες απο περιεργια για δανειο 100-130 χιλιαδων ....

EUROBANK - Σταθερο 15 ετες (το εριξαν απο 20ετες)
επιτοκιο 5.82% πλην εισφορας 0.12% και εξοδα φακελου μηχανικου κτλ 1350-1500 ευρω
[glow=red,2,300]στις 130 χιλιαδες δανειο ηθελε να εχω εισοδημα 35.000 ευρω !!!![/glow]

ενω το ΘΕΙΚΟΝ ηταν το πεναλτυ που το υψος του καθοριζοταν την στιγμη της εξοφλησης και οχι απο την αρχη !!!!!!!!


και την ρωτησα ......

αμα ειχα τετοιο εισοδημα ΓΙΑΤΙ να παρω δανειο 15ετιας ?
αφου σε 5-6 χρονια με μια πολυ μικρη οικονομια θα τα εχω μαζεψει.....




ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ - Σταθερο 15 ετες (το εριξαν απο 20ετες)
[glow=red,2,300]επιτοκιο 5.72%[/glow] ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ Η εισφορα 0.12% και εξοδα φακελου μηχανικου κτλ [glow=red,2,300]ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ ΣΤΑ 1000 ΕΥΡΩ[/glow]


ΣΤΑ 100.000 ΔΑΝΕΙΟ......



ΕΘΝΙΚΗ - 828.80

EUROBANK - 831.27



ΣΤΑ 130.000 ΔΑΝΕΙΟ ....


ΕΘΝΙΚΗ 1077.45

EUROBANK - 1080


αυτα...... (κλοπηρα'ι'τ νοκια) :2funny: :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Οπως πάντα σωστότατος ο Πρόεδρος Αχαχούχας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όταν όμως τα έχουν ΑΠΟΥΛΗΤΑ 2-3-4-5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χρόνια τι εγγύηση να μας δώσουνε;;;;;

Ο χρόνος για τα λαμόγια είναι σχετικός και τον μετράνε με τα δικά τους ρολογια και ημερολόγια.
Άλλωστε οι περισσότεροι είναι ευκαιριακοί στον χόρο της οικοδομής (είδαν φως και είπαν να κονομίσουνε), δλδης τι εγγυηση να σου δώσει ένας τυχάρπαστος-περαστικός;;;;;

Ας εμπαινε ενας τετοιος ορος στα συμβολαια (τα οποια θα ενεργοποιονταν απο την στιγμη της ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΑΣ) και σου ελεγα μετα .....


Ασε που ετσι θα υποχρεωνονταν οι κατασκευαστες εργολαβοι να μην μπορουν να κλεισουν την επιχειρηση τους αν πρωτα δεν εκλεινε 5ετια πωλησης το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ακινητο που πουλησαν κατοχυρωνοντας τον αγοραστη.

[glow=red,2,300]τεραστιο το οφελος για την εφορια και το κρατος και ΟΛΟΥΣ μας[/glow]
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πρόεδρε δυστηχός γεννηθήκαμε Ελληνες :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αν είμαστε Αλβανοί (εγώ ειμαι αρβανίτης κλαψ για ένα λ, χάνω)ή Ινδοί ή Πακιστανοί κτλ, θα μας δείναν δάνειο χωρίς να ζητάνε 35000 εισόδημα.

 

Επισκέπτης
Πρόεδρε δυστηχός γεννηθήκαμε Ελληνες :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αν είμαστε Αλβανοί (εγώ ειμαι αρβανίτης κλαψ για ένα λ, χάνω)ή Ινδοί ή Πακιστανοί κτλ, θα μας δείναν δάνειο χωρίς να ζητάνε 35000 εισόδημα.

Μόνο που οι Αλβανοί κ οι Πακιστανοί δουλεύουν..κ ενδεχομένως έχουν μεγαλύτερο μεροκάματο απο πολλά ρεμαλο-τόμαρα ελληναράδες...;) ;)
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Χλωμό Πρόσωπο ΤρειςΆρρωστεςΚαρδιές..............

Καλησπερίζω από την Επαρχία Τσιάπας και απολογούμαι και πάλι που παρεμβαίνω στις Διαπραγματεύσεις Σας και στους πολύπλοκους προβληματισμούς που θέτετε. Ευελπιστώ να μην με απαξιώσεις και Εσυ όπως τα υπόλοιπα χλωμά πρόσωπα λόγω της ελλείψεως παιδείας μου και της πρωτόγονης κατάστασης μου και να με βοηθήσεις να προοδεύσω νοητικά επεξηγώντας μου τί συμβαίνει με εσας τα χλωμά πρόσωπα του Ελλαδιστάν.

Αυτή η Φυλή των Πάκ-Indians έχει σχέση με την Φυλή των Σεμινόλ? Η Ιστορία τους αντηχεί όμοια περίπου στα καθαρά και από το πίσω μέρος τους (όπως μου τόνιζε η Ινδιάνα Μάνα μου), Ινδιάνικα αυτιά μου.

Σε αυτό το σημείο χλωμό πρόσωπο ΤρειςΆρρωστεςΚαρδιές επέτρεψε μου να σου εξιστορήσω την Ιστορία των Σεμινόλ και ύστερα να θέσω τους προβληματισμούς μου. Τα Χλωμά Πρόσωπα που είχαν εισβάλλει τον παλιό καιρό στα χώματα μας που τώρα έχουν την ονομασία ΙΠΑ, κύρηξαν τον πόλεμο ενάντια σε όλους τους Ερυθρόδερμους Αδερφούς αδιακρίτως Φυλής, απλά και μόνο επειδή είχαν διαφορετικό χρώμα προσώπου από τα δικά τους τα χλωμά και αυτό τους έκανε να χλωμιάζουν όλο και πιο πολύ. Να μην τα πολυλογώ έγινε μεγάλο μπατηρντί. Τα Σιδερα Που Φτύνουνε Φωτιά στείλαν παρέα στον Μεγάλο Μανιτού πολλά αδέρφια Μας και εξαφάνισαν ολόκληρες Φυλές. Με πολλά Μπιχλιμπίδια και Νερό της Φωτιάς εξαγόρασαν απέραντα βοσκοτόπια και εκτάσεις Γης των Αδερφών μας, ώσπου στην ουσία τους εκδιώξαν από τον Τόπο τους και τους ονόμασαν παράνομους δίνοντας και αμοιβή στα χλωμά πρόσωπα που θα τους οδηγούσαν στην Κρεμάλα.

Μια ολιγομελής Φυλή αυτή των Σεμινόλ υπέγραψε τελικά Τον Πάπυρο της Ειρήνης με τα χλωμα πρόσωπα που τους αφήσαν ως αντάλλαγμα ένα κομμάτι Γης για να εκμεταλλεύονται και να επιβιώνουν στη Νεα Ταξη Πραγμάτων όπως χαρακτηριστικά είπαν όπου για να αξίζει να έχεις μια επιχείρηση θα πρέπει ως επιχειρηματίας να ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ τουλάχιστον 5-7 φορές περισσότερα απ'όσα παίρνει ο δούλος σου (δεν διευκρίνησαν για πόσους δούλους μιλούσαν). Τα Αδέρφια μας οι Σεμινόλ δεν το έβαλαν κάτω και σε πείσμα των καιρών αγωνίστηκαν για να επιβιώσουν και να αφομοιώσουν τη Νεα Ταξη Πραγμάτων και τις αδυναμίες της. Πρώτα καλλιεργήσαν την Γη τους και άρχισαν να πουλούν Ταμπάκο στα χλωμά πρόσωπα που το λάτρεψαν παρότι ήξεραν τις βλαβερές του συνέπειες. Εν συνεχεία χτίσαν μερικά Τίπι για να μένουν τα χλωμά πρόσωπα που τους επισκέπτονταν για να θαυμάσουν τα επιτεύγματα του ηρωικού τους Πόλεμο κατά των Ερυθροδέρμων. Τα χλωμά πρόσωπα λάτρεψαν και αυτήν την αλλαζονική έπαρση παρότι γνωρίζαν πως αποτελεί Ύβρη. Τέλος για να σπάσουν την βαρεμάρα των χλωμών προσώπων και εκμεταλλευόμενοι την απληστία και τον τυχοδιωκτισμό που τα διέκρινε, ασχολήθηκαν με τα Τυχερά Παιχνίδια, που επίσης τα χλωμά πρόσωπα λάτρεψαν παρότι γνώριζαν τις καταστροφικές συνέπειες τους. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε και εν έτει 2006 οι Σεμινόλ όχι μόνο επιβίωσαν (αριθμούν περί τα 12000 Αδέρφια), αλλά κατέχουν και την αλυσίδα από Σαλούν, Τίπι και Καζίνο με την ονομασία "Σκληρη Πετρα Καφέ"..... Η αξία της αποτιμάται σε πολλά εκατομμύρια Μπιχλιμπίδια που έριξαν στα πόδια των Χλωμών προσώπων οι Σεμινόλ για να τους σώσουν και από την επερχόμενη κατάρρευση.

Μην υποτιμάτε λοιπόν μια Φυλή Ινδιάνων που την ΚΥΝΗΓΗΣΑΝ, την ΕΚΔΙΩΞΑΝ, την ΕΞΑΠΑΤΗΣΑΝ, την ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΚΑΝ και την ΑΠΑΞΙΩΣΑΝ. Το ένστικτο της Αυτοσυντήρησης αποδεικνύεται ισχρότερο της Μισαλλοδοξίας και της Αλαζονίας.

ΤρειςΆρρωστεςΚαρδιές.....

Ποιοι είναι οι Πάκ-Indians?
Που κρυβόντουσαν τόσο καιρό?
Πως επιβίωσαν?
Που Βρήκαν Μπιχλιμπίδια για Τίπι? 
Τί Ταξη Πραγματων έχετε στο Ελλαδισταν?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση Σας στη έλλειψη Παιδείας μου και Αντίληψης των πραγμάτων λόγω της Πρωτόγονης κατάστασης εδώ στην Επαρχία Τσιάπας.

Με Αγωνιστικούς Χαιρετισμούς Από την Επαρχία Τσιάπας όπου σήμερα θα απολαύσουμε Πολιτιστικά Θεάματα....

Κακός Ινδιάνος Μίλησε...........

Υ.Γ. Χλωμό Πρόσωπο Γεώργος........
Απορώ πως ένα ΚαλώΚορίτσι καταδέχτηκε να μπει στο κοτέτσι που περιέγραψες και να φάει πίτσα? Τί πίτσα ήταν αυτή χλωμό πρόσωπο? Απο τη Ριμανία?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μόνο που οι Αλβανοί κ οι Πακιστανοί δουλεύουν..κ ενδεχομένως έχουν μεγαλύτερο μεροκάματο απο πολλά ρεμαλο-τόμαρα ελληναράδες...;) ;)

Σε αυτο εχεις δικιο φιλε KLEINMEIN.....

Τρικαρδε αυτο θα [glow=red,2,300]ΠΡΕΠΕΙ[/glow] να μας προβληματιζει
και να ψαχνωμαστε τι δεν παει καλα με μας .......
και οχι να μας κανει να αγανακτουμε...........


αλλα και παλι τι δουλειες μπορουν να αποδωσουν εισοδηματα ανω των 50.000 ευρω ΔΗΛΩΜΕΝΑ και φορολογημενα κατα συνεπειαν μαλιστα ?


και λεω ανω των 50.000 ευρω γιατι η κλωνος μιλησε σε καποιο ποστ της για δανειο σε αλλοδαπο 250.000 ευρω !!!!!!!!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σε αυτο εχεις δικιο φιλε KLEINMEIN.....

Τρικαρδε αυτο θα [glow=red,2,300]ΠΡΕΠΕΙ[/glow] να μας προβληματιζει
και να ψαχνωμαστε τι δεν παει καλα με μας .......
και οχι να μας κανει να αγανακτουμε...........


αλλα και παλι τι δουλειες μπορουν να αποδωσουν εισοδηματα ανω των 50.000 ευρω ΔΗΛΩΜΕΝΑ και φορολογημενα κατα συνεπειαν μαλιστα ?


και λεω ανω των 50.000 ευρω γιατι η κλωνος μιλησε σε καποιο ποστ της για δανειο σε αλλοδαπο 250.000 ευρω !!!!!!!!!

:think: Δεν ξέρω βρε Πρόεδρε, τι να σου απαντήσω;;;;;;;;;;;;

Μόλις σήμερα στα 44 έμαθα ότι είμαι τεμπέλης γιατί δεν βγάζω πάνω από 30000 ευρά τον χρόνο.

Τι να πω τώρα ότι έπαθα ένα σοκ, ΝΑΙ το παραδέχομαι ειμαι ΚΑΙ τεμπέλης (αλλά ξυπνάω της 5 )

άντε να δούμε τι άλλο θα μάθουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;; :jerking: :jerking: :jerking:
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
και λεω ανω των 50.000 ευρω γιατι η κλωνος μιλησε σε καποιο ποστ της για δανειο σε αλλοδαπο 250.000 ευρω !!!!!!!!!

αν έχει 50-100.000 € margin σε καταθέσεις, νομίζω ότι είναι εύκολο...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Τα ακούς Πρόεδρε είναι ΕΥΚΟΛΟ  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Ε ΝΑΙ βρε τρικαρδε ειναι ευκολο .....

αμα σηκωνεσαι πρωι πρωι και πηγαινεις στην αποθηκη να ανακαταυεις τα ναρκωτικα η να ταξινομεις τα οπλα.............  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom