Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ξέρεις τι καλή μπιζνα είναι αυτή φίλε μου....?   ;) έχει καλο πακετάκι...

Πράγματι είναι αλλά πες το στο τυπάκι που οι γονείς του έδωσαν € 50.000 για να σπουδάσει souvlaki wrapping coordination στο uninersity of nowhere!

που είναι ο trikardos να μας πει τα δικά του:


[move]Πούστηδες ψαράδες τα καταψυγμενα τι θα τα κάνετε? [/move]



:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Λες να νοικιάζει και ψάρια;


:2funny:  :2funny:  :2funny:
 

Επισκέπτης
o trkardos...σίγουρα τρώει τα κεφάλια μόνο..τα υπόλοιπα τα αποταμιεύει....xa xa xa !!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ρε μαλάκες αφήστε τον τρίκαρδο και πείτε μου.
υπάρχει καμμιά κωλομπαρού για ενοικίαση τριήμερο;  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

όχι με τιμές δικές σας καρτελάδες της κακιάς ώρας...... :pipa3:
 

Επισκέπτης
Λοιπόν...βρήκα τι θα κάνω τα απούλητα...

[move]ΘΑ ΤΑ ΝΟΙΚΙΑΖΩ....ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΝΑ Τ'ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΣΕ ΤΙΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ STOCK !!![/move]


:2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Θα ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ......

Ατομα με την δικη σας μορφωση και κοινωνικη θεση ειναι ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΙΡΩΝΕΣ ....... :S

ΚΡΙΜΑΣ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΣΑΣ.......... :S

Ειναι αυτο που λενε οτι [glow=red,2,300]Ο ΧΟΡΤΑΤΟΣ ΤΟΝ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ[/glow]


αλλα [glow=red,2,300]ΕΧΕΙ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ......[/glow]



Πραγματικα λυπαμαι που χαλατε ενα θρεντ με μαλακιες και τοση ειρωνια και επαρση...


[glow=red,2,300]Δεν απαντησατε ομως τι δουλειες ειναι αυτες που μπορουν να αποδωσουν 50.000 ευρω ΔΗΛΩΜΕΝΑ στην εφορια ετησιως που τις κανουν μαλιστα αλλοδαποι .....[/glow]

να μαθουμε κι εμεις οι αδαεις δηλαδη........




ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΕΩ ΕΓΩ .....

ΚΡΙΜΑ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΣΑΣ.......
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
[glow=red,2,300]Απο του χρονου η ανακαμψη στη Ευρωπη πλην της ΕΛΛΑΔΟΣ .......[/glow]


οποτε καταλαβαινει κανεις τι εχει να γινει .......... ΕΔΩ


Ειδικα μετα το κυμα απολυσεων που λογικα θα ερθει βαλτε και τους νεους φορους που μαγειρευονται καθως και το κλεισιμο επιχειρησεων και εδεσε το γλυκο.......

[move]ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ;;;;;;;;;[/move]
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Πηγα σε δυο τραπεζες απο περιεργια για δανειο 100-130 χιλιαδων ....

επιτοκιο 5.82% πλην εισφορας 0.12% και εξοδα φακελου μηχανικου κτλ 1350-1500 ευρω
[glow=red,2,300]στις 130 χιλιαδες δανειο ηθελε να εχω εισοδημα 35.000 ευρω !!!![/glow]

αμα ειχα τετοιο εισοδημα ΓΙΑΤΙ να παρω δανειο 15ετιας ?
αφου σε 5-6 χρονια με μια πολυ μικρη οικονομια θα τα εχω μαζεψει.....

μια και το ανέφερες πες μου με ποιον τρόπο με 35000 το χρόνο εισόδημα μπορείς σε 5 χρόνια να βάλεις στην άκρη 135000 ? Θα πρέπει να έχεις μηνιαία έξοδα 666 ευρώ !!!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ειναι αυτο που λενε οτι [glow=red,2,300]Ο ΧΟΡΤΑΤΟΣ ΤΟΝ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ[/glow]

Μα τόσο καιρό νομίζαμε ότι ο Τρίκαρδος είναι ο χορτάτος και εμείς με τα απούλητα οι πεινασμένοι, καθότι δεν διαθέτουμε ούτε λιρίτσες (κληρονομιαίες βεβαίως- βεβαίως) ούτε τενεκέδες λάδι!

:2funny:  :2funny:  :2funny:


Άσε που δεν ξέρουμε τί θα κάνουμε τα απούλητα!
 

Επισκέπτης
Πηγα σε δυο τραπεζες απο περιεργια για δανειο 100-130 χιλιαδων ....

EUROBANK - Σταθερο 15 ετες (το εριξαν απο 20ετες)
επιτοκιο 5.82% πλην εισφορας 0.12% και εξοδα φακελου μηχανικου κτλ 1350-1500 ευρω
[glow=red,2,300]στις 130 χιλιαδες δανειο ηθελε να εχω εισοδημα 35.000 ευρω !!!![/glow]

ενω το ΘΕΙΚΟΝ ηταν το πεναλτυ που το υψος του καθοριζοταν την στιγμη της εξοφλησης και οχι απο την αρχη !!!!!!!!


και την ρωτησα ......

αμα ειχα τετοιο εισοδημα ΓΙΑΤΙ να παρω δανειο 15ετιας ?
αφου σε 5-6 χρονια με μια πολυ μικρη οικονομια θα τα εχω μαζεψει.....




ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ - Σταθερο 15 ετες (το εριξαν απο 20ετες)
[glow=red,2,300]επιτοκιο 5.72%[/glow] ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ Η εισφορα 0.12% και εξοδα φακελου μηχανικου κτλ [glow=red,2,300]ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ ΣΤΑ 1000 ΕΥΡΩ[/glow]


ΣΤΑ 100.000 ΔΑΝΕΙΟ......



ΕΘΝΙΚΗ - 828.80

EUROBANK - 831.27



ΣΤΑ 130.000 ΔΑΝΕΙΟ ....


ΕΘΝΙΚΗ 1077.45

EUROBANK - 1080


αυτα...... (κλοπηρα'ι'τ νοκια) :2funny: :2funny: :2funny:


Απο αυτα που μέχρι τώρα ξέρω για σένα θα σου έλεγα να μην πάρεις με σταθερό επιτόκιο.
Προφανώς βγάζεις χρήματα που δεν φαίνονται στην εφορία.

Παίρνεις 130.000 με κυμαινόμενο επιτόκιο και μεγάλη διάρκεια (εκτός και αν είσαι ανω των 55) ώστε να μην εχεις  υψηλές δόσεις.
μάλιστα επειδη το δάνειό σου θα είναι το 50% της αξίας του ακινήτου θα πέσεις σε πολύ ευνοικό επιτόκιο
Για μεγάλης διάρκειας δάνειο το απαιτούμενο εισόδημά σου θα είναι πολύ λιγότερο οπότε είσαι οκ και απο κει.

Εβαλες στην άκρη 5 φράγκα (που με τέτοια δόση θα σου είναι πολύ εύκολο)?  Πας, ξοφλάς και δεν εχεις ποινή προεξόφλησης.

Πραγματικά απο τα λιγα που ξέρω για σένα νομίζω οτι αυτο σε συμφέρει.
Πήγαινε και ρωτα για το ΚΥΜΑΙΝΟΜΕΝΟ επιτόκιο και ρωτα τους ποσο πέφτει αν το ποσοστο χρηματοδότησης (LTV) είναι στο 50%

Διόρθωσε με όπου κάνω λάθος.
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
LTV 50%???

Νωρίς είναι δε λέω, αλλά πιές άλλο ένα  :coffee:
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Ούτε εγώ, μαλακία έγραψα  :tits2: :tits2: :tits2:
Όντως τόσο χαμηλό είναι  :grin: :grin: :grin:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Θα ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ......

Ατομα με την δικη σας μορφωση και κοινωνικη θεση ειναι ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΙΡΩΝΕΣ ....... :S

ΚΡΙΜΑΣ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΣΑΣ.......... :S

Ειναι αυτο που λενε οτι [glow=red,2,300]Ο ΧΟΡΤΑΤΟΣ ΤΟΝ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ[/glow]


αλλα [glow=red,2,300]ΕΧΕΙ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ......[/glow]



Πραγματικα λυπαμαι που χαλατε ενα θρεντ με μαλακιες και τοση ειρωνια και επαρση...


[glow=red,2,300]Δεν απαντησατε ομως τι δουλειες ειναι αυτες που μπορουν να αποδωσουν 50.000 ευρω ΔΗΛΩΜΕΝΑ στην εφορια ετησιως που τις κανουν μαλιστα αλλοδαποι .....[/glow]

να μαθουμε κι εμεις οι αδαεις δηλαδη........

ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΕΩ ΕΓΩ .....

ΚΡΙΜΑ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΣΑΣ.......

Πρόεδρε ΝΤΡΟΠΗ να μαλώνεις τα παιδιά :tickedoff:

Εγώ δεν μασάω από ειρωνίες και ψευτοπαλικαριές, πιο φτωχαδάκια είναι και από εμας, κανένα απούλητο προσπαθούν να σπρόξουν.
Τι νόμισες Πρόεδρε, ότι όλοι εδώ μέσα είναι πλούσιοι :2funny: :2funny: :2funny:
Μαγκες και ειρωνίες πουλάνε τσάμπα. θυμίσου τους φίλους μας τον ΣΤΑΡΙΣΤΟ και τον ΝΟΚΙΑ (που χαθηκαν άραγε αυτοί;;;;;; :think: μάλλον θα κλωνοποιήθηκαν :2funny: :2funny:) τι μας λέγανε;;;;;;;;;;;;;;

Πείνα- πόνος - δάκρυα και αίμα (που λέει και η Αννούλα)

Μια χαρά ειμαστε Πρόεδρε μου, δόξα το ΘΕΟ δεν χρωστάμε και έχουμε και γκαβάτσα.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Λοιπόν...βρήκα τι θα κάνω τα απούλητα...

[move]ΘΑ ΤΑ ΝΟΙΚΙΑΖΩ....ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΝΑ Τ'ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΣΕ ΤΙΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ STOCK !!![/move]


:2funny: :2funny:

Πολύ καλή η ιδέα σου να τα νοικιάσεις, ΕΥΓΕ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να πέσουν και άλλο τα ενοίκια και τότε να δούμε πιός μακκακας θα πάει να πάρει δάνειο με δόση +1000ευρά :2funny: :2funny:

Είστε τόσο ζαλισμένοι από την ΠΕΙΝΑ που θα βγάλεται μόνοι σας τα ματακια σας :dancing: :dancing:

Εχει και αλλο τόσο έξυπνο παιδί ο πατέρας σου;;;;;;;;;;;;;;;

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μπα άμα δεν βλέπεις από την πείνα ... θα αστοχήσεις.

Ζαλησμένοι είπα, όχι τυφλοί, στη ζάλη είναι που χάνεις το έλεγχο :2funny: :2funny:(οι τυφλόι ειναι πολύ πιο προσεχτικοί)

Αλήθεια φίλε μου ΦΡΗ τι λές με την φοβερή ιδέα να νοικίασεται τα απούλητα και να αναμένεται ανάκαμψη  της αγοράς σε καμιά 30 χρόνια (νεοδόμητα τα είναι ακόμα :2funny: :2funny:)

 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Δεν μπορεί να αναμένεται ανάκαμψη σε 30 χρόνια, μήπως 3 χρόνια πριν περίμενες κατρακύλα ?

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom