Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Δεν μπορεί να αναμένεται ανάκαμψη σε 30 χρόνια, μήπως 3 χρόνια πριν περίμενες κατρακύλα ?

Δεν μου αρέσει η έπαρση (ούτε και στον εαυτό μου) αλλά εγώ περίμενα την κατρακύλα από την στοιγμή που ανακοίνωσαν τον ΦΠΑ και έτρεξαν όλοι να αγοράσουν ή να βγάλουν άδειες, τεσπα.

Το 30 χρόνια δεν το λέω τυχαία, όπως νομίζεις, αλλά η ουσιαστική-σταθερή ανάκαμψη των τιμών, μπορεί να έλθει λίγο πιο γρήγορα
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Δεν ξέρω αν το λες τυχαία απλά ακούγεται ιδιαίτερα μακροπρόθεσμο για πρόβλεψη.

Και αναφέρομαι στην διεθνή κατρακύλα η οποία 3 χρόνια πριν ακουγόταν σαν πρόβλεψη από λίγες πολύ λίγες φωνές.
 

Επισκέπτης
Πρόεδρε ΝΤΡΟΠΗ να μαλώνεις τα παιδιά :tickedoff:

Εγώ δεν μασάω από ειρωνίες και ψευτοπαλικαριές, πιο φτωχαδάκια είναι και από εμας, κανένα απούλητο προσπαθούν να σπρόξουν.
Τι νόμισες Πρόεδρε, ότι όλοι εδώ μέσα είναι πλούσιοι :2funny: :2funny: :2funny:


Τελικά τι είμαστε?
1)φτωχαδάκια
2)αυτοι που κονομάνε ποσοστα κέρδους 100% (τουτ' εστιν μπρος απο 400.000 ετησίως????)


Οπως καταλαβαίνεις πρέπει κάποια στιγμή να επιλέξεις και να σταματήσεις να πηγαίνεις απο τη μια άκρη στην άλλη ανάλογα με το πωως σε βολεύει να κοροιδλεψεις τη δεδομένη στιγμη.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τελικά τι είμαστε?
1)φτωχαδάκια
2)αυτοι που κονομάνε ποσοστα κέρδους 100% (τουτ' εστιν μπρος απο 400.000 ετησίως????)


Οπως καταλαβαίνεις πρέπει κάποια στιγμή να επιλέξεις και να σταματήσεις να πηγαίνεις απο τη μια άκρη στην άλλη ανάλογα με το πωως σε βολεύει να κοροιδλεψεις τη δεδομένη στιγμη.

Πολύ καλή η ερώτηση σου, όντος χρειάζεται μια διευκρίνηση.

Λοιπόν είστε φτωχοί στα μυαλά, μιας αν και ευκαιριακός  κονομιμένοι, δεν μπορητε να βάλεται κάτω νέες ιδεές κονόμας (μάθατε να  κονομάτε από τα κοροιδα που χρυσοπλήροσαν τα κλουβιά σας, τέλος)
Δεν έχεται καμία καλή ιδέα στο να γίνεται ουσιαστικά δημιουργικοί, αν και διαθετεται κεφάλαια.
Γι'αυτό και είστε σε απελπυσία τώρα που δεν πουλάτε.
Δλδς, δεν είστε σε θέση να απαντήσεται στο βασικό ερώτημα,
ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ;;;;;;;;;;;;;;
Μην μου πειτε να τα νοικιάσεται, κάτι πιό έξυπνο, γιατί με τα νοικια μάλλον σκοτόνεται την όποια ελπίδα κέρδους.

Αυτά...................... (για να θυμηθούμε τον ΝΟΚΙΑ)
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
Ο δημόσιος υπάληλος δεν κονομάει και αυτός από τα κορόιδα που τον χρυσοπληρώνουν για αυτό που κάνει ?

Τα τυχερά παιχνίδια δεν είναι και αυτά μία κοροιδία η οποία απευθύνεται σε απελπισμένους οικονομικά ή εθισμένους στον τζόγο (καμμένους) ?



 

Επισκέπτης
Ο δημόσιος υπάληλος δεν κονομάει και αυτός από τα κορόιδα που τον χρυσοπληρώνουν για αυτό που κάνει ?

Τα τυχερά παιχνίδια δεν είναι και αυτά μία κοροιδία η οποία απευθύνεται σε απελπισμένους οικονομικά ή εθισμένους στον τζόγο (καμμένους) ?

Δεν τους πειράζει γιατι ο δημ. υπάλληλος αν και βγάζει κέρδος 1000%  σε απολυτα νούμερα δεν τους βγαινει μπροστα και αισθάνοντια οτι δεν θίγεται η υπερηφάνια τους...
 

Επισκέπτης
ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ;;;;;;;;;;;;;;


Μια που θέτουμε ερωτησεις


ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΥΛΗΤΕΣ ΚΑΠΟΤΕΣ?????????

ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η BMW ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΑΜΑΞΙΑ??????????????????????????????

ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΗP ΤΑ ΠΟΥΛΗΤΑ SCANNER??????????????????????????????????

ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΦΥΛΛΑ??????????????????


 

Επισκέπτης
1.Ο περιπτερας τις κραταει μεχρι την ημερομηνια ληξης οπου και τις επιστρεφει στο εργοστασιο καθως η τιμη τους ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ
2. Η BMW τα κραταει μειωνοντας την παραγωγη μεχρι να φυγει το στοκ γιατι στα καινουρια αμαξια ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ Η ΤΙΜΗ
3. το ιδιο και για τα σκανερ
4. ΟΙ εφημεριδες ανακυκλωνουν τα φυλλα που τους περισευουν και δεν βγαινουν χαμενες


Εσεις τον πινετε γιατι και δεν μπορειτε να κρατησετε τις τιμες οι οποιες πεφτουν αναλογα με την ηλικια της οικοδομης ανεξαρτητα αν ειναι καινουρια η οχι και δεν μπορειτε να τις ανακυκλωσετε!!!! Οι απολυτη μαλακες δηλαδη της αλυσιδας! χαχαχα


Δηλαδη είμαστε τα κοροίδα ή οι εκμεταλλευτες?
Θα αποφασίσετε?
 

Επισκέπτης
ΜΑ τι αλλη μαλακια θα ακουσουμε επιτελους!!!!!!!!! Ολοι οι εργαζομενοι τοτε δουλεβουνε με απειρο κερδος επειδη ειναι υπαλληλοι και αρα δεν εχουνε καμια ευθυνη η παγια εξοδα για τη δουλεια τους? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ με τις παπαριες σας!

Αρα είδες ποσο άκυρη είναι η λογική του ποσοστου κέρδους?
Σε οδηγει σε αδιέξοσο.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Εσεις τον πινετε γιατι και δεν μπορειτε να κρατησετε τις τιμες οι οποιες πεφτουν αναλογα με την ηλικια της οικοδομης ανεξαρτητα αν ειναι καινουρια η οχι και δεν μπορειτε να τις ανακυκλωσετε!!!! Οι απολυτη μαλακες δηλαδη της αλυσιδας! χαχαχα

Ο Περσσόνας το έχει ήδη προτίνει ΑΝΑΚΥΚΛΟΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ= ΑΝΙΠΑΡΟΧΗ :2funny: :2funny:

Δηλαδη είμαστε τα κοροίδα ή οι εκμεταλλευτες?
Θα αποφασίσετε?

ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΣ  ΕΙΣΑΣΤΑΝ και αν γρήγορα δεν αλλάξετε μυαλά θα γίνεται ΚΟΡΟΙΔΑ
 

Επισκέπτης
1.Ο περιπτερας τις κραταει μεχρι την ημερομηνια ληξης οπου και τις επιστρεφει στο εργοστασιο καθως η τιμη τους ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ
2. Η BMW τα κραταει μειωνοντας την παραγωγη μεχρι να φυγει το στοκ γιατι στα καινουρια αμαξια ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ Η ΤΙΜΗ
3. το ιδιο και για τα σκανερ
4. ΟΙ εφημεριδες ανακυκλωνουν τα φυλλα που τους περισευουν και δεν βγαινουν χαμενες


Εσεις τον πινετε γιατι και δεν μπορειτε να κρατησετε τις τιμες οι οποιες πεφτουν αναλογα με την ηλικια της οικοδομης ανεξαρτητα αν ειναι καινουρια η οχι και δεν μπορειτε να τις ανακυκλωσετε!!!! Οι απολυτη μαλακες δηλαδη της αλυσιδας! χαχαχα


Ωπα!!!!!!!!
δεν μειώνεται η τιμή των αυτοκινήτων????????????????????????????????????????????????????????????
το μοντέλο του '05 έχει την ίδια τιμή ???????????????????????????????


τα χαρτί προς ανακύλωση έχει την ίδια τιμή με το καινούριο?????????????????????????
και με τα έξοδα εκτύπωσης και σύνταξης της εφημερίδας?????????????


τα scanner δεν χάνουν την τιμή τους????????????????????????????????????????????????????????????????????



που ζω και που ζεις??????????????
 

Επισκέπτης
Οταν πας να παρεις ενα καινουριο αυτοκινητο απο μια αντιπροσωπεια αλλαζει η τιμη αναλογα με την ημερομηνια κατασκευης? Εγω μαλλον ζω στη γη εσυ στον ΑΡΗ!


Οταν βγάζει καινούριο μοντέλο τι τα κάνει τα παλια?
 

Επισκέπτης
Ο Περσσόνας το έχει ήδη προτίνει ΑΝΑΚΥΚΛΟΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ= ΑΝΙΠΑΡΟΧΗ :2funny: :2funny:

ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΣ  ΕΙΣΑΣΤΑΝ και αν γρήγορα δεν αλλάξετε μυαλά θα γίνεται ΚΟΡΟΙΔΑ


και τι σε πειράζει αν είμαστε κοροιδα????????????

εχεις βαλθεί να σώσεις όλα τα κορόιδα της γής???????

η χαίρεσαι να μας βλέπεις να την πατάμε ώστε να μην είσαι το μόνο κοροιδο?????????????
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Βρε Κλωνίτσα μου, αφού έχεις κονομίσει γιατί δεν αποσύρεσε να κάνεις οικογένια, να κάνεις τα κοτσιδάκια σου, να ανοίξεις φύλλο για τυρόπιπα, να πάρεις κανενα μπουρκουμε :pipa2:

Αντε να γίνεις μάνα να ηρεμήσεις και άστα τα απούλητα σου στα παιδάκια σου ;)
και τι σε πειράζει αν είμαστε κοροιδα????????????

εχεις βαλθεί να σώσεις όλα τα κορόιδα της γής???????

η χαίρεσαι να μας βλέπεις να την πατάμε ώστε να μην είσαι το μόνο κοροιδο?????????????

Ακριβώς !!!!!!!!!!!!! ειμαι ένας ΣΩΤΗΡΑΣ
 

palias4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2008
Μηνύματα
675
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
με την μαλακια που βαραει αυτο το thread καποιοι εχετε σοβατισει τα μισα απουλητα γιαπια
 

Επισκέπτης
Πολύ καλή η ιδέα σου να τα νοικιάσεις, ΕΥΓΕ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να πέσουν και άλλο τα ενοίκια και τότε να δούμε πιός μακκακας θα πάει να πάρει δάνειο με δόση +1000ευρά :2funny: :2funny:

Είστε τόσο ζαλισμένοι από την ΠΕΙΝΑ που θα βγάλεται μόνοι σας τα ματακια σας :dancing: :dancing:

Εχει και αλλο τόσο έξυπνο παιδί ο πατέρας σου;;;;;;;;;;;;;;;

Σε ποιά περιοχή έπεσαν τα ενοίκια...γιατί τα δικά μου όλο κι ανεβαίνουν...

Σίγουρα θα αναφέρεσαι σε περιοχές με υπόγεια...κ 30ετίας...

Κρίμα όμως...τα δικά μου τα νοικιάζω πάνω απο 600...φαντάζομαι δεν σου φτάνουν...

Επίσης,δεν είμαι κατασκευαστής...οπότε δεν βγάζω τα μάτια μου...
Είμαι αυτός που σε "γαμάει" καθημερινά κ σε κάνει να μένεις σπίτι...
κ όταν βγεις...κ δεις ενα cayenne turbo ή ενα SL..λες "παναγία μου,ήρθαν οι εξωγήινοι"...

Ρώτα τη μάνα σου...αν έχει άλλο πιο έξυπνο γιο απο μένα...;)

Τι νόμισες Πρόεδρε, ότι όλοι εδώ μέσα είναι πλούσιοι :2funny: :2funny: :2funny:
Μαγκες και ειρωνίες πουλάνε τσάμπα. θυμίσου τους φίλους μας τον ΣΤΑΡΙΣΤΟ και τον ΝΟΚΙΑ (που χαθηκαν άραγε αυτοί;;;;;; :think: μάλλον θα κλωνοποιήθηκαν :2funny: :2funny:) τι μας λέγανε;;;;;;;;;;;;;;

Μια χαρά ειμαστε Πρόεδρε μου, δόξα το ΘΕΟ δεν χρωστάμε και έχουμε και γκαβάτσα.

Εγώ πάντως δεν είμαι σαν κανέναν απ'τους 2....

Είμαι τόσο παλιός στο site που ούτε το φαντάζεσαι...

Το οτι δεν χρωστάς...δεν σημαίνει οτι δεν πεινάς...φτωχομπινέ των 1000€/μηνιαίως...

Άσε που ο nokia θα είναι διακοπές...κάτι που ούτε φαντάζεσαι πως είναι...
Ή άντε...το πολύ να πας μέχρι τη Σαλαμύκονο...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Είμαι αυτός που σε "γαμάει" καθημερινά κ σε κάνει να μένεις σπίτι...
κ όταν βγεις...κ δεις ενα cayenne turbo ή ενα SL..λες "παναγία μου,ήρθαν οι εξωγήινοι"...

Ρώτα τη μάνα σου...αν έχει άλλο πιο έξυπνο γιο απο μένα...;)
Το οτι δεν χρωστάς...δεν σημαίνει οτι δεν πεινάς...φτωχομπινέ των 1000€/μηνιαίως...

Άσε που ο nokia θα είναι διακοπές...κάτι που ούτε φαντάζεσαι πως είναι...
Ή άντε...το πολύ να πας μέχρι τη Σαλαμύκονο...

Καλά τι λεβεντομακάκας εισαι εσύ αστέρι μου, τι μαμιας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πες και άλλα, πληγοσέμε- ταπεινοσέμε γουστάρωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω να βλέπω την επαρσή σου παιδαρά μου

Οσο για το καγιεν και το σλ ΤΏΡΑ ΘΑ ΒΆΛΩ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΙΕΙ :2funny: :2funny: :2funny:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Μην τα βάζεις με τον kleinmein.

Δε φαντάζεσαι πόσο πλούσιος είναι. Μπορεί να αγοράσει τα πάντα!

Όλα τα μέλη του site μαζί, δεν πιάνουμε ούτε τα μισά από τα λεφτά που έχει  :2funny:  :2funny:  :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom