Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
και αυτός ξέρεις σε πόσα ρδελάκια δεν έχει πάει για να σου μιλάει ?  :2funny: :2funny:

Μπατερφλούη μου όταν πλακωνόμασταν έψαξα να δω τι ρόλο βαράει....
Με όλους το κάνω..

ψάχνοντας λοιπόν ανακάλυψα τη μέγιστη φράση που έχω διαβάσει ποτέ εδώ που μπαίνει στο ΕΓΡΑΨΑΝ του σάιτ με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.

HotScorpios έγραψε:
[size=24pt]"ΜΕ ΓΛΕΙΦΟΜΟΥΝΙ ΕΡΩΤΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΓΛΕΙΦΟΜΟΥΝΙ ΞΕΝΕΡΩΝΩ" [/size]

Απέραντο ρισπέκτ για τον Αρχιερέα της μπουρδελότσαρκας.
Η γλώσσα των περιγραφών του είναι αφοπλιστικά λεπτομερής και ανερυθρίαστα κυνική.
Εάν υπήρχε ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΠΕΝΑ award την παίρνει πάραυτα.  :uglystupid:
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Μπατερφλούη μου όταν πλακωνόμασταν έψαξα να δω τι ρόλο βαράει....
Με όλους το κάνω..

ψάχνοντας λοιπόν ανακάλυψα τη μέγιστη φράση που έχω διαβάσει ποτέ εδώ που μπαίνει στο ΕΓΡΑΨΑΝ του σάιτ με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.

HotScorpios έγραψε:
[size=24pt]"ΜΕ ΓΛΕΙΦΟΜΟΥΝΙ ΕΡΩΤΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΓΛΕΙΦΟΜΟΥΝΙ ΞΕΝΕΡΩΝΩ" [/size]

Απέραντο ρισπέκτ για τον Αρχιερέα της μπουρδελότσαρκας.
Η γλώσσα των περιγραφών του είναι αφοπλιστικά λεπτομερής και ανερυθρίαστα κυνική.
Εάν υπήρχε ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΠΕΝΑ award την παίρνει πάραυτα.  :uglystupid:


έτσι είναι περσονακο, καθένας στο είδος του  :2funny: και ο περσόνας στις ποτούδες....  :2funny:
 

Επισκέπτης

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Έλα κλωνίτσα, δίνω 80 χήνες ζεστές Ευρωπαίες (είμαι γαλαντόμος ο καργιόλης) τί καλό απούλητο θα μου δώσεις ?

Υ.Γ. Άμα κρατιέσαι καλά και είσαι όμορφο νουνάκι στα πέρνω και σε προίκα άμα λάχει...χεχεχε

Υ.Γ.2. Ποιός την χάρη σου, από ότι διαβάζω εδώ μέσα μπορεί να βγάλεις και γκόμενους ...μπούχαχαχα

Κωλοτρίψου, κωλοτρίψου με τον κλώνο και δεν θα χάσεις μπουχαχαχαχα.

Θα σου μάθει πως παραμορφώνονται οι πακτωμένοι δοκοί κυλινδρικής διατομής όταν κάμπτονται κατά την θεωρία Τιμοσένκο.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Λοιπόν, για να επιστρέψουμε στο θέμα.

Το βράδυ που μας πέρασε, φίλος εργολάβος που έχει κατεβάσει τα ρολά μήνες τώρα και δεν ασχολείται μέχρι να ηρεμήσουν τα πράγματα, διοργάνωσε μικρό παρτάκι σε απούλητο διαμέρισμα.

Το απούλητο εχει εξοπλισθεί:

  • [li]με κεθρέπτες σε διάφορα σημεία (από μπάνια των άλλων απούλητων στην πολυκατοικία), [/li]
    [li]μερικά σποτάκια (επίσης από μπάνια απούλητων στην πολυκατοικία),[/li]
    [li]πολλά disco balls και σε διάφορα μεγέθη (διαφημιστικά της Absolut),[/li]
    [li]στερεοφωνικό (δώρο από electroworld για την καινούργια cineos που αγόρασε), [/li]
    [li]μπαράκι (στονεξοπλισμό του πολυτελούς αλλά απούλητου διαμερίσματος),[/li]
    [li]ψυγείο (δώρο από την υπόλοιπη παρέα), [/li]
    [li]ανεμιστήρες οροφής (δικιά μου ιδέα, westinghouse νικελένιοι, heavy duty, 15€ το κομμάτι μέσω Internet, όταν το carrefour τους πουλάει τουλάχιστον 35),[/li]
    [li]δύο τραπέζια (φαγητού, παλιά),[/li]
    [li]τρία κρεβάτια (γαλλικά, παλιά) [/li]
    [li]και μία ντουζίνα λευκές πλαστικές καρέκλες (αυτές των γύφτων)[/li]

Μαζευτήκαμε 7 παλιοί συμφοιτητές, παίξαμε χαρτάκι, παραγγείλαμε πίτσες και καταλήξαμε με 4 call girls, τα οποία πήραμε εναλλάξ, κάποιοι μάλιστα τις πήραν και stereo surround.

Δεν μπορώ να ανεβάσω φωτός....λυπάμαι.

Νομίζω έδωσα μία καλή εκδοχή τι μπορεί να κάνει κανείς τα απούλητα.

Πάω για νάνι...γιατί δεν την παλεύω.

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
η ποιο μεγαλη δυσκολεια στα δανεια ειναι η ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ των καιρων

η οποια δυσκολα θα ξεπεραστει μην πω οτι δεν θα ξεπεραστει
λογω των οικονομικων συγκυριων......


Ποιος μπορει να εγγυηθει οτι θα υπαρχουν δουλειες η οτι ο καθενας θα εχει τον ιδιο τζιρο καθε χρονο ?

Η τα επιτοκια θα παραμεινουν σταθερα σε ολη την διαρκεια της αποπληρωμης ?

αν καποιος εχει εστω ενα παλιο ακινητο στο ονομα του παλι θα τον ξεσκισει η εφορια με τον φορο του +13% (αλλο ενα αποτρεπτικο μετρο)
αφου δεν θα υφισταται η πρωτη κατοικια και που να εχει δυο στο ονομα του .........

Να μερικοι απο τους λογους που αποφευγουν πολλοι τα δανεια....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
προς τον αξιοτιμο κον γιωργο που εκτιμουμε πολυ για τις απαντησεις του κι εγω κι ο τρικαρδος......

πολυ καλη ιδεα για τα απουλητα τα παρτυ με ουζα και κολαουζα

να καθιερωθουν και να προσκαλουνται υποψηφιοι καλοπληρωτες  αγοραστες απουλητων διαμερισματων απο τα μελη της ενωσεως

[glow=red,2,300]ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ[/glow]
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μια καλη ιδεα για αποφυγη οσο γινετε των κακοτεχνιων απο τους αγοραστες ειναι να αναγραφεται στα συμβολαια αγορας ........

[glow=red,2,300]η υποχρεωση του κατασκευαστη να διορθωσει τυχον κακοτεχνιες που θα προκυψουν στην 5ετια τουλαχιστον[/glow]
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Ρε Ινδιάνε μας δουλεύεις;;;;;

Δρόμος που συνδέει το Τσιάπας με τα χώματα των Ναβάχο;;;

Αν και έχω φάει τα υψίπεδα του Τσιάπας με το κουτάλι, έχω πιεί το καφεδάκι μου σε καφέ του Κριστομπάλ ντε λα Κάσας παρέα με τους καφεπαραγωγούς, αν και έχω προσκηνύσει τον Άη Γιάννη στην Τσαμούλα, σε διαβεβαιώ ότι τέτοιος δρόμος δεν υπάρχει

Χλωμό Πρόσωπο ΒολτάρωΤέσσεριςΜεΠέντε..........

Μην Μπερδεύεσαι! Η Επαρχία του Ναβάχο ουδεμίαν σχέση έχει με τα ιερά χώματα των Ινδιάνων Ναβάχο. Το αυτό ισχύει με την Επαρχία Τσιάπας την οποία κατοικούμε εμείς οι απόγονοι του Frank Zappa (Zappatistas) με τα υψίπεδα του Τσιάπας.

Αν και πολυταξιδεμένο χλωμό πρόσωπο δεν έχεις πάει Καβάλα στο άτι σου, από τον αγροτικό δρόμο που αναφέρομαι, για προσκύνημα στο Πολιτιστικό Κέντρο "Πέρλες"........

Αν εφαρμόσεις τη μέθοδο ΓαλοπούλαΣτηΓη (google earth) θα βρείς το δρόμο σου........


Θα μου επιτρέψεις όμως εδώ Χλωμό Πρόσωπό ΒολτάρωΤέσσεριςΜεΠέντε να προβληματιστώ ξανά μαζί σου... και να ρωτήσω.

Κάπου έλεγαν τα χλωμά πρόσωπα για το "Λάδι" και αναρωτιόντουσαν ποιο είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ? Να λαδώνεις ή να λαδώνεσαι. Αν κατάλαβα καλά το "Λάδι" εκεί στο Ελλαδιστάν είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ, αφού στη συνέχεια ετέθη και ο προβληματισμός του αν είναι χαζή η λογική όπου αν δύο χλωμά πρόσωπα ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΝ γιατί να την πληρώσουν και οι δύο. Αν καταλαβαίνω καλά από τη συζήτηση Σας το "Λάδι", τα "Ναρκωτικά" και η "Πουτάνες" είναι παράνομα... Εκεί στο Ελλαδιστάν τελικά ποιος ΕΊΝΑΙ ΕΝΟΧΟΣ?

Αυτός που ΔΙΝΕΙ το Λάδι ή αυτός που το ΠΑΙΡΝΕΙ???
Αυτός που ΔΙΝΕΙ τα Ναρκωτικά ή αυτός που τα ΠΑΙΡΝΕΙ???
Αυτός που ΔΙΝΕΙ τα Μπιχλιμπίδια στην Κοπέλα ή η Κοπέλα που τον ΠΑΙΡΝΕΙ???

Περίεργα Συστήματα Δικαιοσύνης έχετε στο Ελλαδιστάν ΒολτάρωΤέσσεριςΜεΠέντε, αλλά και τόσο Αξιοθαύμαστα που αντέχουν στη δίνη του Πανδαμάτωρα Χρόνου, που χρήζουν Μελέτης.... Βοήθησε με Χλωμό Πρόσωπό να τα κατανοήσω με το φτωχό Ινδιάνικο Μυαλό μου......

Κακός Ινδιάνος Μίλησε............



 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Χλωμό Πρόσωπο ΒολτάρωΤέσσεριςΜεΠέντε..........

Μην Μπερδεύεσαι! Η Επαρχία του Ναβάχο ουδεμίαν σχέση έχει με τα ιερά χώματα των Ινδιάνων Ναβάχο. Το αυτό ισχύει με την Επαρχία Τσιάπας την οποία κατοικούμε εμείς οι απόγονοι του Frank Zappa (Zappatistas) με τα υψίπεδα του Τσιάπας.

Αν και πολυταξιδεμένο χλωμό πρόσωπο δεν έχεις πάει Καβάλα στο άτι σου, από τον αγροτικό δρόμο που αναφέρομαι, για προσκύνημα στο Πολιτιστικό Κέντρο "Πέρλες"........

Αν εφαρμόσεις τη μέθοδο ΓαλοπούλαΣτηΓη (google earth) θα βρείς το δρόμο σου........


Θα μου επιτρέψεις όμως εδώ Χλωμό Πρόσωπό ΒολτάρωΤέσσεριςΜεΠέντε να προβληματιστώ ξανά μαζί σου... και να ρωτήσω.

Κάπου έλεγαν τα χλωμά πρόσωπα για το "Λάδι" και αναρωτιόντουσαν ποιο είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ? Να λαδώνεις ή να λαδώνεσαι. Αν κατάλαβα καλά το "Λάδι" εκεί στο Ελλαδιστάν είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ, αφού στη συνέχεια ετέθη και ο προβληματισμός του αν είναι χαζή η λογική όπου αν δύο χλωμά πρόσωπα ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΝ γιατί να την πληρώσουν και οι δύο. Αν καταλαβαίνω καλά από τη συζήτηση Σας το "Λάδι", τα "Ναρκωτικά" και η "Πουτάνες" είναι παράνομα... Εκεί στο Ελλαδιστάν τελικά ποιος ΕΊΝΑΙ ΕΝΟΧΟΣ?

Αυτός που ΔΙΝΕΙ το Λάδι ή αυτός που το ΠΑΙΡΝΕΙ???
Αυτός που ΔΙΝΕΙ τα Ναρκωτικά ή αυτός που τα ΠΑΙΡΝΕΙ???
Αυτός που ΔΙΝΕΙ τα Μπιχλιμπίδια στην Κοπέλα ή η Κοπέλα που τον ΠΑΙΡΝΕΙ???

Περίεργα Συστήματα Δικαιοσύνης έχετε στο Ελλαδιστάν ΒολτάρωΤέσσεριςΜεΠέντε, αλλά και τόσο Αξιοθαύμαστα που αντέχουν στη δίνη του Πανδαμάτωρα Χρόνου, που χρήζουν Μελέτης.... Βοήθησε με Χλωμό Πρόσωπό να τα κατανοήσω με το φτωχό Ινδιάνικο Μυαλό μου......

Κακός Ινδιάνος Μίλησε............

ήθελα να τον βρίσω στην αρχή αλλά μετά λέω άσε, θα ψάξει στον γούγλη τον ορισμό της αλληγορίας....
 

indigo

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
54
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν, για να επιστρέψουμε στο θέμα.

Το βράδυ που μας πέρασε, φίλος εργολάβος που έχει κατεβάσει τα ρολά μήνες τώρα και δεν ασχολείται μέχρι να ηρεμήσουν τα πράγματα, διοργάνωσε μικρό παρτάκι σε απούλητο διαμέρισμα.

Το απούλητο εχει εξοπλισθεί:

  • [li]με κεθρέπτες σε διάφορα σημεία (από μπάνια των άλλων απούλητων στην πολυκατοικία), [/li]
    [li]μερικά σποτάκια (επίσης από μπάνια απούλητων στην πολυκατοικία),[/li]
    [li]πολλά disco balls και σε διάφορα μεγέθη (διαφημιστικά της Absolut),[/li]
    [li]στερεοφωνικό (δώρο από electroworld για την καινούργια cineos που αγόρασε), [/li]
    [li]μπαράκι (στονεξοπλισμό του πολυτελούς αλλά απούλητου διαμερίσματος),[/li]
    [li]ψυγείο (δώρο από την υπόλοιπη παρέα), [/li]
    [li]ανεμιστήρες οροφής (δικιά μου ιδέα, westinghouse νικελένιοι, heavy duty, 15€ το κομμάτι μέσω Internet, όταν το carrefour τους πουλάει τουλάχιστον 35),[/li]
    [li]δύο τραπέζια (φαγητού, παλιά),[/li]
    [li]τρία κρεβάτια (γαλλικά, παλιά) [/li]
    [li]και μία ντουζίνα λευκές πλαστικές καρέκλες (αυτές των γύφτων)[/li]

Μαζευτήκαμε 7 παλιοί συμφοιτητές, παίξαμε χαρτάκι, παραγγείλαμε πίτσες και καταλήξαμε με 4 call girls, τα οποία πήραμε εναλλάξ, κάποιοι μάλιστα τις πήραν και stereo surround.

Δεν μπορώ να ανεβάσω φωτός....λυπάμαι.

Νομίζω έδωσα μία καλή εκδοχή τι μπορεί να κάνει κανείς τα απούλητα.

Πάω για νάνι...γιατί δεν την παλεύω.

Μία ακόμα απόδειξη για τις υπεραξίες των ακινήτων που έχουν αποκομίσει οι κατασκευαστές.
Διοργανώνουν βραδυές στα απούλητα με πόκα και πανάκριβα CG, ενώ για τους ενοικιαστές μόνη επιλογή τα μπουρδέλα των 20 €.
Αίσχος.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μια καλη ιδεα για αποφυγη οσο γινετε των κακοτεχνιων απο τους αγοραστες ειναι να αναγραφεται στα συμβολαια αγορας ........

[glow=red,2,300]η υποχρεωση του κατασκευαστη να διορθωσει τυχον κακοτεχνιες που θα προκυψουν στην 5ετια τουλαχιστον[/glow]

Οπως πάντα σωστότατος ο Πρόεδρος Αχαχούχας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όταν όμως τα έχουν ΑΠΟΥΛΗΤΑ 2-3-4-5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χρόνια τι εγγύηση να μας δώσουνε;;;;;

Ο χρόνος για τα λαμόγια είναι σχετικός και τον μετράνε με τα δικά τους ρολογια και ημερολόγια.
Άλλωστε οι περισσότεροι είναι ευκαιριακοί στον χόρο της οικοδομής (είδαν φως και είπαν να κονομίσουνε), δλδης τι εγγυηση να σου δώσει ένας τυχάρπαστος-περαστικός;;;;;
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μία ακόμα απόδειξη για τις υπεραξίες των ακινήτων που έχουν αποκομίσει οι κατασκευαστές.
Διοργανώνουν βραδυές στα απούλητα με πόκα και πανάκριβα CG, ενώ για τους ενοικιαστές μόνη επιλογή τα μπουρδέλα των 20 €.

Θα γυρίσει και ο τροχός - θα μαμησει και ο φτωχός :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Μία ακόμα απόδειξη για τις υπεραξίες των ακινήτων που έχουν αποκομίσει οι κατασκευαστές.
Διοργανώνουν βραδυές στα απούλητα με πόκα και πανάκριβα CG, ενώ για τους ενοικιαστές μόνη επιλογή τα μπουρδέλα των 20 €.
Αίσχος.
Καλά δεν ντρέπεστε λίγο?
Δεν διαβάσατε περιγραφή των χώρων?
Παρακμιακό σκηνικό, κατώγια και έτσι και μας ειρωνεύεστε και από πάνω?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καλά δεν ντρέπεστε λίγο?
Δεν διαβάσατε περιγραφή των χώρων?
Παρακμιακό σκηνικό, κατώγια και έτσι και μας ειρωνεύεστε και από πάνω?

Είναι όντος φρικτές οι συνθήκες που βιόνεις καθημερινά φίλε μου Γιώργο :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom