Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
Ο φτωχος παλι φτωχος θα ειναι και μετα την κριση! Ο τραπεζιτης που θα γινει φτωχος θα αυτοκτονησει! Παραπλευρες αππωλειες θα ειναι οι μικρομεσαιοι(οσοι υπαρχουν δηλαδη).
Γιατι θα πρεπει να τους λυπηθουμε δηλαδη? Αυτοι δεν δημιουργησαν αυτο το εκτρωμα της οικονομιας?Αυτοι λυπουνται οταν ξεσπιτωνουν ανθρωπους και κατασχουν σπιτια αυτοκινητα κλπ? Και εχουνε τωρα το θρασος να ζητανε και βοηθεια? Πραγματικα θα ειναι η μονη κριση που θα θιξει και τους πολυ πλουσιους και πολυ το χαιρομαι!
οι πολιτικοι φιλε μου ,οι πολιτικοι :) το προβλημα ξεκινησε απο την παρεα ΜΠΟΥΣ(αυτος ειπε καθε αμερικανος και ενα σπιτι και "ξεχασε" να βαλει κοντρολ...,οι αλλες "ειδικοτητες" απλα συμμετειχαν στο παρτυ ;)

το σχεδιο της νεας ταξης πραγματων προχωρα αψογα :rolleyes:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Τοτε γιατι δεν χτίζετε όλοι σας απο ένα σπίτι και να πάψετε να μας τα πρήζετε?
Αυτο λέω τόση ώρα!

για μισό.

επειδή είμαι εγώ οκ και έτυχε να ξέρω ή να με μάθουν ή να έχω καποιο πλεονέκτημα, πρέπει να βλέπω τον κάθε μαλάκα να εκμεταλλεύεται αδαείς, ή αγαθούς, ή μη προνομιούχους;
Δλδ από την κοινωνική συνοχή για να περνάτε μερικοί καλά να περάσουμε στο νόμο της ζούγκλας;

Προσωπικά θα μπορούσα πατώντας επί πτωμάτων να έχω άλλα τόσα αλλά δεν το έπραξα γιατί δε με μεγάλωσαν έτσι ούτε και μου ταιριάζει. Γιατί δλδ θα πρέπει να έχουν 10 πούστηδες εκατομμύρια και να εξακολουθούν να πίνουν αίμα από χτικιάρηδες;

Τι κοινωνικό σύστημα είναι αυτό;
αυτό υπερασπίζεσαι;
Σε όλα τα παίγνια υπάρχουν κανόνες.
Διαφορετικά παύουν να έχουν και γούστο αλλά και ενδιαφέρον.

Τεσπα. ο καθείς με την κοσμοθεωρία του.
 

Επισκέπτης
2. Το αν κατι σου φαινεται ακριβο δεν το αγοραζεις ισχυει σε μια ανταγωνιστικη αγορα. Στο καρτελ των κατασκευαστων που ειχαν επιβαλει πλαφον στις τιμες των ακινητων απλα οπου και να ψαξεις την ιδια τιμη βρισκεις

πιστεύεις ότι έχει υπάρξει ποτέ καρτέλ με χιλιάδες επαγγελματίες????
ιδίως όταν μπορεί ο καθένας να χτίσει μόνος του το σπίτι του (ενω π.χ. δεν μπορει να φτιάξει μόνος του την κοκα κόλα του)
4, Το ελληνικο κρατος πολλακις σωνει μονον οσους εχουν τη δυναμη εν δυναμει να του δημιουργησουν προβληματα
κυρίως όμως του Δημ. Υπαλλήλους

5. Κανονικα οπως λενε οι αμερικανοι για να αξιζει να εχεις επιχειρηση πρεπει να βγαζεις τουλαχιστο 5-7 φορες παραπανω απο τον εργαζομενο σου! Τωρα θα με κραξουν οι κουμουνιστες αλλα ετσι ειναι!

Ερχεσαι στα λόγια μου ή μου φαίνεται?
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
απο μενα αναφερθηκε το χρηματιστηριο και συμφωνω μαζι σου οτι ολοι ειναι απληστοι! Ομως αλλο να εισαι απληστος για παρτη σου και αλλο να επιβαλλεις την απληστια σου στους υπολοιπους! Μεγαληδιαφορα φιλε μου! Στο χρηματηστηριο οσοι χασανε τα λεφτα τους ειδες κανα κρατος να τους δινει πακετα βοηθειας? Στις τραπεζες ομως τρεξανε να ξεβρακωθουνε!
μα πρωτα τους φιλους μας δε βοηθαμε σε μια δυσκολη? ετσι δε φερονται λογικα ολοι οι ανθρωποι :grin: το σχολιο μου ειναι ειρωνικο φυσικα και οχι προς εσενα η αλλα μελη,εννοειται :)

ωρα για καφεδακι,να παρουμε ματι και κανα πιπινι παιδες :)
 

Επισκέπτης
Αστε ρε υποκριτες τα παραμυθια οτι νοιαζεστε για τους εργατες που θα χασουνε το ψωμι τους! Την τσεπη σας κοιτατε μονο! Και το γεγονος οτι βαζετε μπροστα τους εργατες σας καθιστα θρασυδειλους και αισχρους! Τραβατε πληρωστε κανα ενσημο απο αυτα που χρωστατε πρωτα ή περιμενετε να σας τα χαρισει το κρατος για να μη χασουν τη δουλεια τους οι εργατες?



Εγω ξαναρωτάω...
"Προτιμάς να ψωφήσει στην πείνα ο οικοδόμος προκειμένου να πουλήσει το γιωτ του ο Βωβός????????????"
γιατι με το κραχ αυτο ακριβως θα γίνει.
Πρωτα θα ψωφήσουν οι φτωχοί και μετά οι πλούσιοι

Αυτο σε ρωτησα σε αυτο απάντησε
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
[size=20pt]ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ[/size]

έλα γιώργο...
θέλω 10 μύρια από τα ρευστά του πατέρα σου που διαχειρίζεσαι....

Γιώργος:
Πάρτα και μου τα δίνεις όποτε έχεις άτοκα.

περσόν:
ΟΚ αλλά μη μου πεις και που να τα επενδύσω.
Σαν πολύ αέρα δεν πήρες;

Γιώργος:
Ναι φίλε συγγνώμη, πάνε και στο καζίνο αν θες. Σου έχω εμπιστοσύνη...


:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
έλα γιώργο...
θέλω 10 μύρια από τα ρευστά του πατέρα σου που διαχειρίζεσαι....
Γιώργος:
Πάρτα και μου τα δίνεις όποτε έχεις άτοκα.
περσόν:
ΟΚ αλλά μη μου πεις και που να τα επενδύσω.
Σαν πολύ αέρα δεν πήρες;
Γιώργος:
Ναι φίλε συγγνώμη, πάνε και στο καζίνο αν θες. Σου έχω εμπιστοσύνη...
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

πολύ χειρότερα...

Τράπεζα:
Έλα Γιώργο....θα σου δώσουμε 300Κ από το πρόγραμμα.

Γιώργος:
Δεν χρειάζομαι παιδιά...ευχαριστώ...

Τράπεζα:
Γιώργο...θα τα πάρεις...δεν θα τα χρησιμοποιήσεις, θα τα βάλεις κλειστά σε εμάς και θα αποπληρώνεται το δάνειο.

Γιώργος:
Και τι θα κερδίσω εγώ? (αφού αυτοί θα δείξουν ότι απορρόφησαν τα κονδύλια, βλ. και διαφημίσεις, αλλά θα αποκτήσουν και ρευστότητα αφού θα τα βάλω εκεί κλειστά, γιατί να μην κερδίσω εγώ κάτι?)

Τράπεζα:
Τα επιτόκια....

καταλάβατε φαντάζομαι, φαίνεστε όλοι ειδικοί σε τραπεζικά θέματα.

έτσι για να ξέρουμε τι εννοούν οι τράπεζες ότι βοηθάνε την κρίση και ότι τα 28 πέρασαν στην οικονομία για να αντέξει την κρίση

να μας πουν, ποιος πληρώνει τα επιτόκια όμως.....πλήρωνε μλκ Έλληνα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
πολύ χειρότερα...

Τράπεζα:
Έλα Γιώργο....θα σου δώσουμε 300Κ από το πρόγραμμα.

Γιώργος:
Δεν χρειάζομαι παιδιά...ευχαριστώ...

Τράπεζα:
Γιώργο...θα τα πάρεις...δεν θα τα χρησιμοποιήσεις, θα τα βάλεις κλειστά σε εμάς και θα αποπληρώνεται το δάνειο.

Γιώργος:
Και τι θα κερδίσω εγώ? (αφού αυτοί θα δείξουν ότι απορρόφησαν τα κονδύλια, βλ. και διαφημίσεις, αλλά θα αποκτήσουν και ρευστότητα αφού θα τα βάλω εκεί κλειστά, γιατί να μην κερδίσω εγώ κάτι?)

Τράπεζα:
Τα επιτόκια....

καταλάβατε φαντάζομαι, φαίνεστε όλοι ειδικοί σε τραπεζικά θέματα.

έτσι για να ξέρουμε τι εννοούν οι τράπεζες ότι βοηθάνε την κρίση και ότι τα 28 πέρασαν στην οικονομία για να αντέξει την κρίση

να μας πουν, ποιος πληρώνει τα επιτόκια όμως.....πλήρωνε μλκ Έλληνα.

εσύ το κοιτάς απ τη σκοπιά σου.
το χειρότερο είναι ότι τα λεφτά που σου προσφέρουν είναι από τα λεφτά του ελληνικού λαού..
κοινώς σου δανείζουν τα λεφτά σου αφού έχουν δόντι την κυβέρνηση που της ανέθεσες να τα διαθέσει προς δικό σου όφελος.
Απίστευτα πράγματα πραγματικά........
 

Επισκέπτης
εσύ το κοιτάς απ τη σκοπιά σου.
το χειρότερο είναι ότι τα λεφτά που σου προσφέρουν είναι από τα λεφτά του ελληνικού λαού..
κοινώς σου δανείζουν τα λεφτά σου αφού έχουν δόντι την κυβέρνηση που της ανέθεσες να τα διαθέσει προς δικό σου όφελος.
Απίστευτα πράγματα πραγματικά........

και φταίνε αυτοι η η κυβέρνηση?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
και φταίνε αυτοι η η κυβέρνηση?
προφανώς έχουν παρεισφρήσει στην κυβέρνηση με παράνομες πράξεις όπως οι γνωστές μίζες λ.χ.

Κοινώς για τους μεν το έγκλημα είναι πολιτικό, για τους δε ποινικό.

Αλλά βεβαίως κόραξ κοράκου μάτι ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ.

Επί της ουσίας και για να απαντηθεί το ερώτημά σου και οι δύο εμφανίζουν παραβατική συμπεριφορά η οποία και δεν τιμωρείται ποτέ.
 

Επισκέπτης
προφανώς έχουν παρεισφρήσει στην κυβέρνηση με παράνομες πράξεις όπως οι γνωστές μίζες λ.χ.

Κοινώς για τους μεν το έγκλημα είναι πολιτικό, για τους δε ποινικό.

Αλλά βεβαίως κόραξ κοράκου μάτι ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ.

Επί της ουσίας και για να απαντηθεί το ερώτημά σου και οι δύο εμφανίζουν παραβατική συμπεριφορά η οποία και δεν τιμωρείται ποτέ.


ισως πρέπει να ανοιχτει ξεχωριστο θρεντ, αλλα είναι το ίδιο η δωροληψία με τη δωροδοκία?
για μένα αυτος που τα παίρνει είναι πολύ πιο αισχρός απο αυτον που τα δινει.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Καραγκιοζιλίκια...τελείως.

Επικίνδυνες συμπεριφορές, που μαζί με άλλα απίστευτα που συμβαίνουν τελευταία, σε οδηγούν στις εξής δύο επιλογές:

α) μεταναστεύεις

β) τους γαμάς όσο δεν πάει άλλο αλλά έχεις βαλίτσες έτοιμες να την κάνεις εάν χρειαστεί

(για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλάκι μας)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ισως πρέπει να ανοιχτει ξεχωριστο θρεντ, αλλα είναι το ίδιο η δωροληψία με τη δωροδοκία?
για μένα αυτος που τα παίρνει είναι πολύ πιο αισχρός απο αυτον που τα δινει.

το ζητούμενο (και αυτό είναι η μεγαλύτερη πληγή της ελληνικής κοινωνίας) δεν είναι ποιός είναι ο χειρότερος από τους δύο, αλλά πώς θα προοδεύσει ο τρίτος ο καλύτερος.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Καραγκιοζιλίκια...τελείως.

Επικίνδυνες συμπεριφορές, που μαζί με άλλα απίστευτα που συμβαίνουν τελευταία, σε οδηγούν στις εξής δύο επιλογές:

α) μεταναστεύεις

β) τους γαμάς όσο δεν πάει άλλο αλλά έχεις βαλίτσες έτοιμες να την κάνεις εάν χρειαστεί

(για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλάκι μας)

αρα συμφωνείς πλήρως με την επιλογή μου.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ισως πρέπει να ανοιχτει ξεχωριστο θρεντ, αλλα είναι το ίδιο η δωροληψία με τη δωροδοκία?
για μένα αυτος που τα παίρνει είναι πολύ πιο αισχρός απο αυτον που τα δινει.

αυτός που τα δίνει, πολύ συχνά δεν μπορεί να κάνει διαφορετικά, εάν δεν τα δώσει είναι εκτός αγοράς

καμιά φορά ισχύει και για αυτόν που τα παίρνει, εάν κάνει σωστά τη δουλειά του....θα τον φάνε οι υπόλοιποι που τα παίρνουν γιατί χαλάει την πιάτσα

οπότε....οδηγείσαι στις δύο επιλογές που προανέφερα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom