Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Κράξιμο και σε αυτούς.

Όμως αυτά τα προϊόντα μπορείς να τα αγοράσεις ηλεκτρονικά, από έξω retail, να πας σε discount mall.

Το σπίτι όμως πως θα το αγοράσεις;;;

Ιδιαίτερα αν στοχεύεις σε ορισμένες περιοχές όπου μάλιστα κυριαρχούν και συγκεκριμένοι εργολάβοι.

Διότι αυτό είναι και ένα άλλο ελληνικό φαινόμενο, στις περισσότερες περιοχές υπάρχουν 1-2 ονόματα που θες - δεν θες από εκεί θα αγοράσεις.

Η λύση για σένα είναι μια!
Παίρνεις στο Λονδίνο σπίτι!!!!!
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
εγώ που ζήτησα σταθερό πριν από μερικά χρόνια μου είπαν ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ.

Και ουσιαστικά κόψε να γράφεις παπαριές.
Είναι αδιανόητο για μια τράπεζα να δώσει δάνειο 20ετίας με σταθερό. Δεν παίζει γιατί ενδέχεται να μπει μέσα. Και οι τράπεζες σε σχέση με ιδιώτες θεωρούν ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να μπουν μέσα.

μπες με το κανονικό νικ να τελειώνουμε.....

μη σε δώσει κανείς στεγνά πάλι.....

Διάβασε ξανά το λινκ που έβαλες.
Οταν τελειώσεις απειροστικό λογισμό θα καταλάβεις τι σημαίνει σταθερό, και τι σημαίνει η παπαριά που πουλάνε στο μάρκετινγκ για να σε κοροιδέψουν.
Καλή η μαλακία αλλά καλύτερα να το ψάχνεις παραπάνω.

Εξόφληση δανείου:
[size=14pt]Το δάνειο εξοφλείται με μηνιαίες τοκοχρεολυτικές δόσεις[/size].

Η καταβολή των δόσεων ξεκινά 1 μήνα μετά τη χορήγηση του δανείου.
Η πληρωμή των δόσεων των δανείων γίνεται αυτόματα μέσω ενός λογαριασμού καταθέσεων που τηρείται στην Εθνική Τράπεζα.

Πρόωρη ολική ή μερική εξόφληση:
Η πρόωρη μερική ή ολική εξόφληση του δανείου, κατά την περίοδο του σταθερού επιτοκίου, πραγματοποιείται με καταβολή "αποζημίωσης" ίσης με τους τόκους 6 μηνών στο πρόωρα εξοφλούμενο κεφάλαιο. Κατά τη διάρκεια ισχύος του κυμαινόμενου επιτοκίου μπορείτε να εξοφλήσετε, μέρος ή όλο το ποσό του δανείου σας, χωρίς οποιαδήποτε επιβάρυνση.


Σημείωση για τις μαλακισμένες που το παίζουν επιχειρηματίες.
Δεν δίδουν δάνειο καθαρά με σταθερό.
Απλά στα 30 χρόνι λ.χ. τα 20 είναι με το σταθερό και μετά αρχίζουν τα γαμήσια.....
Δεν μπορείς να πάρεις ΝΕΤΟ σταθερό.
Αει γαμήσου τώρα.

πάρε τ αρχίδια μου κατάλαβαν όλοι τι νούμερο είσαι.
ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗΣ.
Αει γαμήσου τώρα και άσε ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ.

το μόνο που μπορώ να σου πω χωρίς να αλληλοχαρακτηριζόμαστε είναι ότι όταν ζήτησα σταθερό (πριν από μερικά χρόνια) όλες σχεδόν οι τράπεζες μου είπαν αυτό που πόσταρα τελευταία... Ρωτώντας μάλιστα κάποιο γνωστό μου τραπεζίτη γιατί μου είπε στυγνά, ότι θέλουν να εξασφαλίσουν μετά τη διάρκεια του σταθερου την καζούρα παό τα κέρδη μέσω του κυμαινόμενου.
Τώρα εάν σήμερα έχει αλλάξει ασφαλώς και να μας το πει ΟΡΘΑ ΚΑΙ ΚΟΦΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ.

Υ.Γ.
Να θυμάσαι ότι οι τράπεζες ΠΟΤΕ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΔΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΕΡΔΟΥΣ μέχρι ΤΕΛΟΥΣ.

δες αυτό.....


και βεβαίως δεν είναι σαφές εάν στο
Εstia 5,10,15,20. Τα δάνεια της κατηγορίας αυτής συνδυάζουν την ασφάλεια του σταθερού επιτοκίου με τα πλεονεκτήματα που προσφέρει το κυμαινόμενο επιτόκιο. Έχουν προκαθορισμένη χρονική περίοδο με σταθερό επιτόκιο για τα 5,10,15 ή 20 πρώτα χρόνια της διάρκειας του προγράμματος, ενώ μετά τη λήξη της περιόδου αυτής, οι δόσεις υπολογίζονται με βάση το επιτόκιο διατραπεζικής Euribor ενός μηνός με ελάχιστο το παρεμβατικό επιτόκιο της Ε.Κ.Τ. πλέον σταθερού περιθωρίου. Τα επιτόκια και η διάρκεια αποπληρωμής του δανείου διαμορφώνονται με βάση τις προσωπικές ανάγκες του δανειολήπτη.

έχει δυνατότητα ο πελάτης να έχει σταθερό μέχρι τέλους.
Ενδιαφέρον πάντως εάν όντως προβλέπεται από την Εθνική και θα ήθελα να το ξέρω.
Ες αύριον τα νεότερα. :idiot:

βεβαίως στην τελική ο μαλάκας ο πολίτης εάν δεν έχει κριτήριο να κρίνει πού είναι το σωστό και που το λάθος δε φταίει ο απατεώνας.
Κοινώς, εάν είσαι μαλάκας και αφήνεις τέντα την πόρτα του σπιτιού σου μη διαμαρτύρεσαι που σου πήραν τα κοσμήματα.


Αυτό είναι που λένε: Χτύπησε η μαλακία ταβάνι !!!!

Παραπάνω δεν πάει....
 

Επισκέπτης
Κανετε ενα μεγαλο λαθος! Μην τα βαζετε ολα στο ιδιο τσουβαλι! Ο λιανεμπορος εχει ποσοστο κερδους 100% απο το οποιο καλυπτει τα παγια και τα λειτουργικα του εξοδα και αρα το καθαρο του κερδος ειναι πολυ μικροτερο! Οι κατασκευαστες εβγαζαν 100% ΚΑΘΑΡΟ κερδος! Επιπλεον οι τζιροι και αρα και τα κερδη μεταξυ των 2 κατηγοριων δεν εναι συγκρισιμα! Ο κατασκευαστης πουλωντας 1 διαμερισμα εβγαζε οσα 5 μαγαζια το χρονο!


Δεν καταλαβαίνω γιατι δεν γίνατε όλοι κατασκευαστες και αρκείστε στο να τους φθονείτε απλά....
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Το σπίτι όμως πως θα το αγοράσεις;;;
Ιδιαίτερα αν στοχεύεις σε ορισμένες περιοχές όπου μάλιστα κυριαρχούν και συγκεκριμένοι εργολάβοι.
Διότι αυτό είναι και ένα άλλο ελληνικό φαινόμενο, στις περισσότερες περιοχές υπάρχουν 1-2 ονόματα που θες - δεν θες από εκεί θα αγοράσεις.

Την άποψή μου την έχω ξαναπεί. Εάν "ξεκολλήσουμε" από το θέμα περιοχή και εάν λάβουμε υπόψη το κόστος αγοράς μίας φυλακής (διαμέρισμα) σήμερα, με τα ίδια λεφτά (ίσως και με λίγα παραπάνω), σε άλλες περιοχές φτιάχνεις μικρά παλατάκια με διπλάσια τετραγωνικά και κήπο δικό σου.

Θα σου βγει το λάδι βέβαια...αλλά όπως π.χ. αγοράζεις την γνωστή λάμπα του Wagenfeld (Bauhaus...εσύ θα την γνωρίζεις) για 240 € μέσω internet από e-shop στην Γερμανία αντί 520 € (!!!!!!) που την έχει το Technal Plaza, που σημαίνει ότι θα ασχοληθείς με αναζήτηση, αναμονή, πληρωμές μέσω ebay κλπ για να γλυτώσεις περίπου 300 €, ανάλογο θα είναι το προσωπικό σου effort για να έχεις "κέρδη" (σε value for money) για κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ.

URL]]
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Στη Ν. Ιωνία είναι από 30 - 35% (απο 6/18 μέχρι 6/20 διαμερίσματα) - ή οι κατασκευαστές στα Σούρμενα είναι θύματα ή λες μπαρούφες ολκής.

Τρίτος δρόμος δεν υπάρχει (εκτός από τα τραβέλια that is). :rolleyes:
 

Επισκέπτης
Στη Ν. Ιωνία είναι από 30 - 35% (απο 6/18 μέχρι 6/20 διαμερίσματα) - ή οι κατασκευαστές στα Σούρμενα είναι θύματα ή λες μπαρούφες ολκής.

Τρίτος δρόμος δεν υπάρχει (εκτός από τα τραβέλια that is). :rolleyes:

Αλλο Ν.Ιωνία καλό μου άλλο Ανω Γλυφάδα, άλλο Κολωνός....
Νομίζεις ότι έχουν την ίδια αξία τα οικοπεδα, επομένως και το ποσοστο αντ/χης?
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Κανετε ενα μεγαλο λαθος! Μην τα βαζετε ολα στο ιδιο τσουβαλι! Ο λιανεμπορος εχει ποσοστο κερδους 100% απο το οποιο καλυπτει τα παγια και τα λειτουργικα του εξοδα και αρα το καθαρο του κερδος ειναι πολυ μικροτερο! Οι κατασκευαστες εβγαζαν 100% ΚΑΘΑΡΟ κερδος! Επιπλεον οι τζιροι και αρα και τα κερδη μεταξυ των 2 κατηγοριων δεν εναι συγκρισιμα! Ο κατασκευαστης πουλωντας 1 διαμερισμα εβγαζε οσα 5 μαγαζια το χρονο!

κανένα μεγάλο λάθος

ο κατασκευαστής έχει και αυτός πάγια και λειτουργικά έξοδα, έχει και αυτός γενικά έξοδα

εγώ πάντως ξέρω μαγαζιά τα οποία βγάζουν όσο 5 κατασκευαστές τον χρόνο και μάλιστα χωρίς να στοκάρουν, πουλάνε από φωτογραφίες και Prospectus

παραγγέλνεις π.χ. μία καρέκλα wilkhan....πληρώνεις όλο το ποσό μπροστά, περιμένεις 6 εβδομάδες να την φέρουν από το εργοστάσιο έξω, και την πληρώνεις επί 2 από το να την αγόραζες απ' ευθείας

ο ορισμός του PIMP δλδ....
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Κανετε ενα μεγαλο λαθος! Μην τα βαζετε ολα στο ιδιο τσουβαλι! Ο λιανεμπορος εχει ποσοστο κερδους 100% απο το οποιο καλυπτει τα παγια και τα λειτουργικα του εξοδα και αρα το καθαρο του κερδος ειναι πολυ μικροτερο! Οι κατασκευαστες εβγαζαν 100% ΚΑΘΑΡΟ κερδος! Επιπλεον οι τζιροι και αρα και τα κερδη μεταξυ των 2 κατηγοριων δεν εναι συγκρισιμα! Ο κατασκευαστης πουλωντας 1 διαμερισμα εβγαζε οσα 5 μαγαζια το χρονο!

Αν αρχίσουμε να λέμε τις λουμπινιές που γίνονται στο λιανικό εμπόριο θα ξημερώσουμε...
Πόσα ρούχα που κοστίζουν € 10 (καθότι τα ράβουν παιδάκια στην ινδία) και τα πουλάνε € 150...
Τί μαϊμού παίζει ακόμη και σε αντιπροσωπείες...
Τί εκμετάλλευση προσωπικού...


Και εσένα το πρόβλημα σου στην τελική είναι ότι οι κατασκευαστές (οι οποίοι πίστεψέ με, έχουν πάγια έξοδα, καθότι διατηρούν γραφεία και προσωπικό) βγάζουν σε απόλυτους αριθμούς περισσότερα από έναν μαγαζάτορα;
 

Επισκέπτης
Αν γινομασταν εμποροι ναρκωτικων η οπλων θα βγαζαμε περισσοτερα!Δεν κανουν ολοι για απατεωνες δυστυχως!(η ευτυχως)
Δεν τους φθονει κανεις! Τους κατηγορουμε γιατι εχουν το θρασος να απαιτουν τη συνεχιση της κλοπης που εκαναν τοσα χρονια και ζητανε και τα ρεστα και απο πανω!


Τοτε γιατι δεν μου απαντάς, οι πουτάνες με τι ποσοστο κέρδους δουλεύουν, ποια τα αρχικά κεφάλαια?
Οι τραγουδίστριες, οι ζωγραφοι?

Πες μου ότι είσαι κουμούνι και αλλήθεια δεν θα ξαναπαντήσω!
 

Επισκέπτης
Εσυ νομιζεις οτι ειναι ιδια και η τιμη πωλησης? (η τιμη κατασκευης ανα τμ ειναι ιδια παντου παντως) Απο την αυξημενη τιμη πωλησης εβγαζαν εκει τα υπερκερδη τους! Το καταλαβες η να κανω και κακα μου?


ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΛΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!!!!!!!!!









ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ???????????????????????????????????????????????????????
 

Επισκέπτης
Εσυ νομιζεις οτι ειναι ιδια και η τιμη πωλησης? (η τιμη κατασκευης ανα τμ ειναι ιδια παντου παντως) Απο την αυξημενη τιμη πωλησης εβγαζαν εκει τα υπερκερδη τους! Το καταλαβες η να κανω και κακα μου?


Σε αυτο απάντησα
"Στη Ν. Ιωνία είναι από 30 - 35% (απο 6/18 μέχρι 6/20 διαμερίσματα) - ή οι κατασκευαστές στα Σούρμενα είναι θύματα ή λες μπαρούφες ολκής.

Τρίτος δρόμος δεν υπάρχει (εκτός από τα τραβέλια that is)"



Απάντα καλύτερα αν μπορεις....

 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Δεν καταλαβαίνω γιατι δεν γίνατε όλοι κατασκευαστες και αρκείστε στο να τους φθονείτε απλά....
Δεν νομίζω να φθονεί κανείς κανέναν - χαλάρωσε, κουβέντα κάνουμε. :rolleyes:

Αλλο Ν.Ιωνία καλό μου άλλο Ανω Γλυφάδα, άλλο Κολωνός....
Νομίζεις ότι έχουν την ίδια αξία τα οικοπεδα, επομένως και το ποσοστο αντ/χης?
Όχι φυσικά δεδομένου του χαμηλότερου συντελεστή δόμησης, αλλά το 50% που λες δε δικαιολογεί το εύρος αυτό σε καμία περίπτωση.
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
Για τον Πλανήτη Γη μιλάς ή στον αστερισμό των X-Files? :rolleyes:
για τη πραγματικοτητα μιλαει. οικοπεδο φιλετο, με συντελεστη δομησης 0,4 που εχει η περιοχη, μου προσφερουν αυτη τη στιγμη ποσοστο αντιπαροχης 55%

και εσυ ρε κλωνε αφου εισαι της δουλειας γιατι δε τους λες, οτι δε φταινε ουτε οι οικοπεδουχοι που εχουν αυτη τη νοοτροπια,αλλα υπαρχει ελλειψη γης στη χωρα(επομενως ειναι ακριβη) γενικα επειδη εχουμε τη μοναδικη πατεντα παγκοσμιως να εχουμε καθεστως εντος-εκτος σχεδιου.παλλι οι μαλακες που μας κυβερνανε δε φταινε?

οποιος ειπε για τα διευρυμενα  gup στα επιτοκια,ας μαθει πρωτα οτι ιστορικα οι ελληνικες τραπεζες εχουν υψηλες επισφαλειες.κοινως, ο ελληνας ειναι κακοπληρωτης.δυστηχως δεν ειμαστε συνεπεις οπως ας πουμε οι γερμανοι ωστε να απολαμβανουμε φτηνοτερα δανεια.απο αλλου "αρπαζουν" οι τραπεζες και οχι απο αυτα που λετε εδω.

προς περσονα.μαλλον ειχες παει και ρωτησες πριν λιγα χρονακια που ειχαμε δραχμες ακομη.τοτε το ελληνικο κρατος τολμουσε να εκδιδει μονο μεχρι 10ετη ομολογα,οποτε καμια τραπεζα δε μπορουσε να βγαλει προιον δανειου  σταθερο περαν της 10τιας.(μη παμε σε μαλακιες δανεια με ξενο νομισμα σταθερο για 30 η 50 ετη,ειναι αλλου παππα ευαγγελιο αυτα,θελουν χετζαρισματα κλπ που δυσκολα θα βρουμε ακομη και σημερα στις δικες μας τραπεζες).
αν θυμαμαι καλα,πριν 2-3 χρονια τολμησαμε σαν κρατος να εκδωσουμε 30ετη ομολογα.οποτε δεν ειναι διολου απιθανο να υπαρχουν προιοντα σταθερου επιτοκιου για 20-30 χρονια στην αγορα.

 

Επισκέπτης
ρωτα την περσονα να σου πει αν ειμαι κουμουνι η οχι! Συμφωνω οι υπαρχουν και πιο λαμογιοεπαγγελματα απο τους κατασκευαστες, σου υπενθιμιζω οτι το παρον thread αναφερεται μονο σε αυτους ομως!

Αν δεν είσαι κουμούνι τότε λογικά δέχεσαι το νόμο της προσφοράς και της ζήτησης
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Δεν εχω κανενα προβλημα με κανεναν, προσπαθω να βαλω τα πραγματα στη σωστη τους βαση!
Αληθεια ποιος εχει περισσοτερα εξοδα? ο μαγαζατορας που πληρωνει τα κερατα του σε ενοικια για το μαγαζι και εχει και μισθους προσωπικου ή ο κατασκευαστης που εχει ενα γραφειακι σε οροφο μεσα σε στενο και αντε να απασχολει και 1 γραμματεα μονιμη? Γιατι φανταζομαι γνωριζεις οτι δεν ειναι μονιμοι εργαζομενοι του κατασκευαστη οι εργατες

εάν είναι κάποιος που άκουγε διάφορες αρλούμπες και νόμιζε ότι θα γίνει κατασκευαστής επειδή είχε 2-3 οικοπεδάκια μπορεί και να είναι έτσι όπως τον περιγράφεις

εάν είναι κατασκευαστής-κατασκευαστής...τότε και ενοίκια έχει και γενικά έξοδα γραφείου, και εξοπλισμό γραφείων έχει και κάποιους εργάτες (πλέον των υπόλοιπων υπαλλήλων) έχει στο pay roll του
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
για τη πραγματικοτητα μιλαει. οικοπεδο φιλετο, με συντελεστη δομησης 0,4 που εχει η περιοχη, μου προσφερουν αυτη τη στιγμη ποσοστο αντιπαροχης 55%
Πάω πάσο - δε μπορούσα να φανταστώ ότι παίζει πάνω από 40% - ανεξαρτήτου περιοχής.
 

Επισκέπτης
για τη πραγματικοτητα μιλαει. οικοπεδο φιλετο, με συντελεστη δομησης 0,4 που εχει η περιοχη, μου προσφερουν αυτη τη στιγμη ποσοστο αντιπαροχης 55%

και εσυ ρε κλωνε αφου εισαι της δουλειας γιατι δε τους λες, οτι δε φταινε ουτε οι οικοπεδουχοι που εχουν αυτη τη νοοτροπια,αλλα υπαρχει ελλειψη γης στη χωρα(επομενως ειναι ακριβη) γενικα επειδη εχουμε τη μοναδικη πατεντα παγκοσμιως να εχουμε καθεστως εντος-εκτος σχεδιου.παλλι οι μαλακες που μας κυβερνανε δε φταινε?

οποιος ειπε για τα διευρυμενα  gup στα επιτοκια,ας μαθει πρωτα οτι ιστορικα οι ελληνικες τραπεζες εχουν υψηλες επισφαλειες.κοινως, ο ελληνας ειναι κακοπληρωτης.δυστηχως δεν ειμαστε συνεπεις οπως ας πουμε οι γερμανοι ωστε να απολαμβανουμε φτηνοτερα δανεια.απο αλλου "αρπαζουν" οι τραπεζες και οχι απο αυτα που λετε εδω.

προς περσονα.μαλλον ειχες παει και ρωτησες πριν λιγα χρονακια που ειχαμε δραχμες ακομη.τοτε το ελληνικο κρατος τολμουσε να εκδιδει μονο μεχρι 10ετη ομολογα,οποτε καμια τραπεζα δε μπορουσε να βγαλει προιον δανειου  σταθερο περαν της 10τιας.(μη παμε σε μαλακιες δανεια με ξενο νομισμα σταθερο για 30 η 50 ετη,ειναι αλλου παππα ευαγγελιο αυτα,θελουν χετζαρισματα κλπ που δυσκολα θα βρουμε ακομη και σημερα στις δικες μας τραπεζες).
αν θυμαμαι καλα,πριν 2-3 χρονια τολμησαμε σαν κρατος να εκδωσουμε 30ετη ομολογα.οποτε δεν ειναι διολου απιθανο να υπαρχουν προιοντα σταθερου επιτοκιου για 20-30 χρονια στην αγορα.


Ειπα να μην κάνω τόση ανάλυση γιατι ούτως η άλλως διαστρεφουν τα λόγια μου και πρέπει να απαντάω σε πολλά ταυτοχρονα
Συνήθως αρκούμαι να τους επισημαίνω τα δικά τους σφάλματα λογικής.
Και πάλι δεν τα καταφέρνω αρκετα
Πάντως τώρα μέχρι 20 χρόνια σταθερο, και φυσικά δεν το προτιμάει κανέίς...
 

Επισκέπτης
εάν είναι κάποιος που άκουγε διάφορες αρλούμπες και νόμιζε ότι θα γίνει κατασκευαστής επειδή είχε 2-3 οικοπεδάκια μπορεί και να είναι έτσι όπως τον περιγράφεις

εάν είναι κατασκευαστής-κατασκευαστής...τότε και ενοίκια έχει και γενικά έξοδα γραφείου, και εξοπλισμό γραφείων έχει και κάποιους εργάτες (πλέον των υπόλοιπων υπαλλήλων) έχει στο pay roll του

Δεν είναι μόνο αυτα,
κάτι να πάει στραβά, έχεις ΤΡΕΛΗ ΧΑΣΟΥΡΑ!!!
η στραβή δεν πετριέται σε χιλιάρικα αλλά σε δεκαχίλιαρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom