Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
ήμουνα σίγουρος ότι κάποιος περιορισμένης διανοητικής κατάστασης θα το ρώταγε.

Το να δικαιολογήσεις στην εφορία μέσα σε 1 χρόνο εξαψήφια κατανάλωση χρημάτων πρέπει κάπου να τη δικαιολογήσεις.
Εάν δεν είχες ποτέ σχέση με πολλά λεφτά και προφανώς δεν έμαθες ποτέ το γιατί όλοι οι έχοντες προσφεύγουν σε δάνεια για να δικαιολογηθούν ως κατέχοντες.
Και με κουράζει να ασχολούμαι με άτομα που μονίμως βγάζουν τη μικρότητά τους μη μπορώντας να καταλάβουν το προφανές.
Πλάκα σου κάνω ρε παρλαπίπα - έχεις μπερδευτεί όμως με το πέρα δώθε στο thread του Παναθηναϊκού και εδώ. :2funny:
 

Επισκέπτης
ο κάθε μαλάκας δεν πήρε σβάρνα όλες τις τράπεζες.
Οπως και δεν μας είπες πότε βγήκε αυτό το προιόν και τι επιτόκιο έχει.


Μπες και δες μόνος σου

εγω απάντησα στην παπαριά που είπες.

Ελπίζω τώρα να την παίρνεις πίσω....

η απο πίσω... χατήρι δεν χαλάμε....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μπες και δες μόνος σου

εγω απάντησα στην παπαριά που είπες.

Ελπίζω τώρα να την παίρνεις πίσω....

η απο πίσω... χατήρι δεν χαλάμε....

Διάβασε ξανά το λινκ που έβαλες.
Οταν τελειώσεις απειροστικό λογισμό θα καταλάβεις τι σημαίνει σταθερό, και τι σημαίνει η παπαριά που πουλάνε στο μάρκετινγκ για να σε κοροιδέψουν.
Καλή η μαλακία αλλά καλύτερα να το ψάχνεις παραπάνω.

Εξόφληση δανείου:
[size=14pt]Το δάνειο εξοφλείται με μηνιαίες τοκοχρεολυτικές δόσεις[/size].

Η καταβολή των δόσεων ξεκινά 1 μήνα μετά τη χορήγηση του δανείου.
Η πληρωμή των δόσεων των δανείων γίνεται αυτόματα μέσω ενός λογαριασμού καταθέσεων που τηρείται στην Εθνική Τράπεζα.

Πρόωρη ολική ή μερική εξόφληση:
Η πρόωρη μερική ή ολική εξόφληση του δανείου, κατά την περίοδο του σταθερού επιτοκίου, πραγματοποιείται με καταβολή "αποζημίωσης" ίσης με τους τόκους 6 μηνών στο πρόωρα εξοφλούμενο κεφάλαιο. Κατά τη διάρκεια ισχύος του κυμαινόμενου επιτοκίου μπορείτε να εξοφλήσετε, μέρος ή όλο το ποσό του δανείου σας, χωρίς οποιαδήποτε επιβάρυνση.


Σημείωση για τις μαλακισμένες που το παίζουν επιχειρηματίες.
Δεν δίδουν δάνειο καθαρά με σταθερό.
Απλά στα 30 χρόνι λ.χ. τα 20 είναι με το σταθερό και μετά αρχίζουν τα γαμήσια.....
Δεν μπορείς να πάρεις ΝΕΤΟ σταθερό.
Αει γαμήσου τώρα.
 

Επισκέπτης
καλα το χετε συνήθειο να πετάτε άκυρα και όταν σας λένε το πόσο αντιφατικά έρχονται αυτα που λέτε να σφυράτε αδιάφορα??
π.χ. με τον Βολταιρο στην σελ 195

"Voltaire:  Δηλαδή για σένα ποιό είναι το υγιές ποσοστό επιχειρηματικού κέρδους;



klwnos: Νορμαλ θεωρείται το 20% σε [size=12pt]18[/size] μήνες που διαρκεί μια κατασκευη"

και έρχετε 5-6 σελίδες μετά και τι λέει!!!!!!!!!!!!


"Voltaire: Ακόμα περιμένουμε να μας πεις τι είδους επένδυση και σε ποιό οικονομικό κλάδο έχει ROI 20% μέσα σε 6 μήνες.
:jerking: :jerking: :jerking:

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Αν αυτος ήταν ο σκοπός σας πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω στην επίτευξή του

ΟΧΙ βρε συ καλη εισαι ......


μην το παιρνεις τοις μετρητοις οτι λεμε εδω

τζερτζελες να γινεται.....
 

Επισκέπτης
Σημείωση για τις μαλακισμένες που το παίζουν επιχειρηματίες.
Δεν δίδουν δάνειο καθαρά με σταθερό.
Απλά στα 30 χρόνι λ.χ. τα 20 είναι με το σταθερό και μετά αρχίζουν τα γαμήσια.....
Δεν μπορείς να πάρεις ΝΕΤΟ σταθερό.
Αει γαμήσου τώρα.

Μα γιαυτο παπαρομαλάκα μου, μίλησα για σταθερό ΜΕΧΡΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τα παραπάνω θα πάνε με κυμαινόμενο.
Ηξερα καλά τι λέω και γιαυτο μίλησα

Και εσυ είχες αντίρηση ότι υπάρχει 20ετές σταθερό και τώρα λες άλλες μαλακίες μπας και καλυφθεις....

Και προφανώς ή σταθερο θα πάρεις με ποινή προεξόφληση
η κυμαινόμενο να αποπληρώνεις ό,τι ώρα θες αλλα με ρίσκο να ανέβουν τα επιτόκια....

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
καλα το χετε συνήθειο να πετάτε άκυρα και όταν σας λένε το πόσο αντιφατικά έρχονται αυτα που λέτε να σφυράτε αδιάφορα??
π.χ. με τον Βολταιρο στην σελ 195
"Voltaire:  Δηλαδή για σένα ποιό είναι το υγιές ποσοστό επιχειρηματικού κέρδους;

klwnos: Νορμαλ θεωρείται το 20% σε [size=12pt]18[/size] μήνες που διαρκεί μια κατασκευη"

και έρχετε 5-6 σελίδες μετά και τι λέει!!!!!!!!!!!!
"Voltaire: Ακόμα περιμένουμε να μας πεις τι είδους επένδυση και σε ποιό οικονομικό κλάδο έχει ROI 20% μέσα σε 6 μήνες.
:jerking: :jerking: :jerking:

ήρθε η ώρα της ξεφτίλας....

από το λινκ που παρέθεσες:
Στεγαστικά δάνεια με σταθερό επιτόκιο για τα [size=18pt]πρώτα [/size]3, 5, 10, 15, 20 έτη....

Πήγαινε τώρα στην τράπεζα και ρώτα τι σημαίνει το ΠΡΩΤΑ....... ότι πολύ απλά [size=18pt]ΝΕΤΟ [/size]σταθερό ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.

Καλό το τσιμπούκωμα;  :pipa2: :pipa2: :pipa2:

Αλλά έτσι το παίζετε ξερόλες και μετά σας γαμάνε με τα ψιλά γράμματα και αρχίζετε το κλάμα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μα γιαυτο παπαρομαλάκα μου, μίλησα για σταθερό ΜΕΧΡΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τα παραπάνω θα πάνε με κυμαινόμενο.
Ηξερα καλά τι λέω και γιαυτο μίλησα

Και εσυ είχες αντίρηση ότι υπάρχει 20ετές σταθερό και τώρα λες άλλες μαλακίες μπας και καλυφθεις....

Και προφανώς ή σταθερο θα πάρεις με ποινή προεξόφληση
η κυμαινόμενο να αποπληρώνεις ό,τι ώρα θες αλλα με ρίσκο να ανέβουν τα επιτόκια....

πάρε τ αρχίδια μου κατάλαβαν όλοι τι νούμερο είσαι.
ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΑΠΟΠΛΗΡΩΜΗΣ.
Αει γαμήσου τώρα και άσε ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μπορεις ομως καλλιστα να παρεις δανειο σταθερο για 20 ετη .....

Το ερωτημα ειναι ομως ΤΙ ΔΑΝΕΙΟ ειναι αυτο που μπορεις να εξοφλησεις σε 20 ετη ?


Και ΠΟΙΟΣ θα παρει τετοιο δανειο ?
 

Επισκέπτης
ήρθε η ώρα της ξεφτίλας....

από το λινκ που παρέθεσες:
Στεγαστικά δάνεια με σταθερό επιτόκιο για τα [size=18pt]πρώτα [/size]3, 5, 10, 15, 20 έτη....

Πήγαινε τώρα στην τράπεζα και ρώτα τι σημαίνει το ΠΡΩΤΑ....... ότι πολύ απλά [size=18pt]ΝΕΤΟ [/size]σταθερό ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.

Καλό το τσιμπούκωμα;  :pipa2: :pipa2: :pipa2:

Αλλά έτσι το παίζετε ξερόλες και μετά σας γαμάνε με τα ψιλά γράμματα και αρχίζετε το κλάμα.


εγω δεν έκλαψα εδω μέσα


αλλοι πάνε να ξεπεράσουν τον Αυτιά στο κλάμα....

 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
έχετε ξεφύγει τελείως....

 

Επισκέπτης
Μπορεις ομως καλλιστα να παρεις δανειο σταθερο για 20 ετη .....

Το ερωτημα ειναι ομως ΤΙ ΔΑΝΕΙΟ ειναι αυτο που μπορεις να εξοφλησεις σε 20 ετη ?


Και ΠΟΙΟΣ θα παρει τετοιο δανειο ?


Πες ρε αχαχούχα το προφανές γιατι θα τραβήξω τις κοτσίδες μου εδω μέσα....

Το λέει καθαρα!
"Αν θες 20 χρόνια σταθερο το παίρνεις
Αν θες παραπάνω, σορρυ αδυνατούμε"


Πόσο μυαλο θέλει να το καταλάβεις αυτο!!!!!!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
εγω δεν έκλαψα εδω μέσα


αλλοι πάνε να ξεπεράσουν τον Αυτιά στο κλάμα....

για την ουσία αυτού που λέμε και την πούτσα που έφαγες ούτε λόγο βέβαια...
Ετσι ρε νούμερο;
σου είπα μπες με το κανονικό νικ ρε καμμένη να τελειώνουμε.
ούτως ή άλλως όπωε και να παίνεις στο τσιμπούκωμα σε έχω μ αυτά που γράφεις.
 

Επισκέπτης
για την ουσία αυτού που λέμε και την πούτσα που έφαγες ούτε λόγο βέβαια...
Ετσι ρε νούμερο;
σου είπα μπες με το κανονικό νικ ρε καμμένη να τελειώνουμε.
ούτως ή άλλως όπωε και να παίνεις στο τσιμπούκωμα σε έχω μ αυτά που γράφεις.

Αυτο είναι το κανονικό μου νικ
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι έχω κι άλλο?


Εσυ τι κόλλησες και δεν μπορεις να δεχτεις ότι υπάρχει σταθερο 20ετές?
Κατάλαβες τώρα ότι σε κοροιδεψαν και λάλησες?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Πες ρε αχαχούχα το προφανές γιατι θα τραβήξω τις κοτσίδες μου εδω μέσα....

Το λέει καθαρα!
"Αν θες 20 χρόνια σταθερο το παίρνεις
Αν θες παραπάνω, σορρυ αδυνατούμε

Πόσο μυαλο θέλει να το καταλάβεις αυτο!!!!!!!!

πάρε τη συνδυαστική λογική για να το καταλάβεις.
μπορείς να πάρεις 20 σταθερό αλλά η διάρκεια του δανείου δεν μπορεί να είναι όσο το σταθερό.
Αυτο μπορείς να το καταλάβεις ή να μάθουμε από τις τράπεζες καλύτερα;
 

Επισκέπτης
πάρε τη συνδυαστική λογική για να το καταλάβεις.
μπορείς να πάρεις 20 σταθερό αλλά η διάρκεια του δανείου δεν μπορεί να είναι όσο το σταθερό.
Αυτο μπορείς να το καταλάβεις ή να μάθουμε από τις τράπεζες καλύτερα;


Να το ρωτήσουμε αλλά πριν απο κάτι μήνες αυτό μου είπαν. Οτι γίνεται. Και το site δεν λέει το αντίθετο.
Μισω να ξανατσεκάρω και σου ρχομαι με νέες πληροφορίες.
Αν βρεις οτι λέει πουθενά ότι "η διάρκεια του δανείου δεν μπορεί να είναι όσο το σταθερό" τοτε ανακαλώ.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
με ή χωρίς κλωνιές για να τελειώνει το παραμύθι....


Υπάρχουν 2 είδη επιτοκίου στα στεγαστικά δάνεια: σταθερό επιτόκιο και κυμαινόμενο επιτόκιο. Πιο αναλυτικά:
Σταθερό επιτόκιο: δίνετε στον πελάτη η δυνατότητα σταθερού επιτοκίου [size=18pt]για κάποιο χρονικό διάστημα [/size][size=18pt]και μετά τη λήξη αυτού συνήθως το επιτόκιο είναι κυμαινόμενο[/size].
Κυμαινόμενο επιτόκιο: σε αυτή την περίπτωση το επιτόκιο μεταβάλλεται ανάλογα με τις τάσεις της αγοράς. Έτσι με αύξηση των επιτοκίων ο πελάτης καλείται να καταβάλλει περισσότερους τόκους ενώ με την μείωση των επιτοκίων οι τόκοι θα είναι λιγότεροι.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Να το ρωτήσουμε αλλά πριν απο κάτι μήνες αυτό μου είπαν. Οτι γίνεται. Και το site δεν λέει το αντίθετο.
Μισω να ξανατσεκάρω και σου ρχομαι με νέες πληροφορίες.
Αν βρεις οτι λέει πουθενά ότι "η διάρκεια του δανείου δεν μπορεί να είναι όσο το σταθερό" τοτε ανακαλώ.

το μόνο που μπορώ να σου πω χωρίς να αλληλοχαρακτηριζόμαστε είναι ότι όταν ζήτησα σταθερό (πριν από μερικά χρόνια) όλες σχεδόν οι τράπεζες μου είπαν αυτό που πόσταρα τελευταία... Ρωτώντας μάλιστα κάποιο γνωστό μου τραπεζίτη γιατί μου είπε στυγνά, ότι θέλουν να εξασφαλίσουν μετά τη διάρκεια του σταθερου την καζούρα παό τα κέρδη μέσω του κυμαινόμενου.
Τώρα εάν σήμερα έχει αλλάξει ασφαλώς και να μας το πει ΟΡΘΑ ΚΑΙ ΚΟΦΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ.

Υ.Γ.
Να θυμάσαι ότι οι τράπεζες ΠΟΤΕ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΔΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΕΡΔΟΥΣ μέχρι ΤΕΛΟΥΣ.
 

Επισκέπτης
με ή χωρίς κλωνιές για να τελειώνει το παραμύθι....


Υπάρχουν 2 είδη επιτοκίου στα στεγαστικά δάνεια: σταθερό επιτόκιο και κυμαινόμενο επιτόκιο. Πιο αναλυτικά:
Σταθερό επιτόκιο: δίνετε στον πελάτη η δυνατότητα σταθερού επιτοκίου [size=18pt]για κάποιο χρονικό διάστημα [/size][size=18pt]και μετά τη λήξη αυτού συνήθως το επιτόκιο είναι κυμαινόμενο[/size].
Κυμαινόμενο επιτόκιο: σε αυτή την περίπτωση το επιτόκιο μεταβάλλεται ανάλογα με τις τάσεις της αγοράς. Έτσι με αύξηση των επιτοκίων ο πελάτης καλείται να καταβάλλει περισσότερους τόκους ενώ με την μείωση των επιτοκίων οι τόκοι θα είναι λιγότεροι.



Υπολογισμός δόσεων -αρχικού ποσού
Γίνεταινα το πάρεις όλο με σταθερο

Βάλε 20 χρόνια σταθερο και 20 χρόνια χρόνια αποπληρωμή και θα δεις ότι δεν σου βγάζει δόση 2ης περιόδου.
 

Επισκέπτης
το μόνο που μπορώ να σου πω χωρίς να αλληλοχαρακτηριζόμαστε είναι ότι όταν ζήτησα σταθερό (πριν από μερικά χρόνια) όλες σχεδόν οι τράπεζες μου είπαν αυτό που πόσταρα τελευταία... Ρωτώντας μάλιστα κάποιο γνωστό μου τραπεζίτη γιατί μου είπε στυγνά, ότι θέλουν να εξασφαλίσουν μετά τη διάρκεια του σταθερου την καζούρα παό τα κέρδη μέσω του κυμαινόμενου.
Τώρα εάν σήμερα έχει αλλάξει ασφαλώς και να μας το πει ΟΡΘΑ ΚΑΙ ΚΟΦΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ.

Υ.Γ.
Να θυμάσαι ότι οι τράπεζες ΠΟΤΕ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΔΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΕΡΔΟΥΣ μέχρι ΤΕΛΟΥΣ.


ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!!!!!!!!
μα είναι δυνατόν να μην κερδίσουν????
περιμένεις να πάρεις οτιδήποτε και αυτος που στο πουλάει να μην βγάλει "ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΕΡΔΟΥΣ μέχρι ΤΕΛΟΥΣ"....

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom