Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Εκει στην τσιαπας τι ναρκωτικα παιρνετε? Μαλλον θα ειναι νομιμη και η χρηση τους! Απο αυτα που ειπες στο 1 συμφωνεις μαζι μου οτι ο καθενας οτι γουσταρει χρεωνει, στα υπολοιπα μαλλον μονο ο μαγος της φυλης σου μπορει να τα καταλαβει! Αχαχαχαχα

Για να γελάς χλωμό πρόσωπό δίχως λόγο... μάλλον εσύ παίρνεις ναρκωτικά.... ΚΑΙ ΔΗ ΛΗΓΜΕΝΑ.

Και ξαναλέω... ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΓΟΡΑ έχετε και ο καθένας κοστολογεί την εργασία του όσο νομίζει. Αν εσύ θες να πληρώσεις εναν Κουγια ή έναν Λυκουρέζο ή την Αικατερίνη Πελέκη για να πουλήσεις μούρη στα φιλαράκια ή μη τυχόν και κάνεις κουμπαριές μαζί τους με γειά σου με χαρά σου... Αν όχι θα βρείς άλλους 39998 δικηγόρους και κοντά στους 12299 Συμβολαιογράφους να σου κάνουν τη δουλειά σου με ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ. Επιλογή σου είναι, ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ο δικηγόρος/Συμβολαιογράφος σου για αυτήν. Μην μου μιλάς λοιπόν για μεγαλοδικηγόρους. Εσύ με τα υπόλοιπα χλωμά πρόσωπα τους φτιάξατε, εφόσον ξέρεις και τις τιμές τους... :s&m_1:
και όπως πολύ σωστά σημειώνεις, όπως και με τους εργολάβους οι έξυπνοι θα ρίξουν τις τιμές. Αυτό ισχύει παντού.

Χαίρομαι που για όλα τα υπόλοιπα μιλάς με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ και ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... :s&m_1: Μπράβο! Μ'έπεισες πως δικηγόροι, συμβολαιογράφοι, μηχανικοί, λογιστές και λοιπά ελεύθερα επαγγέλματα είναι παρασιτικά....Αμαθείς άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την ημιμάθεια του κάθε χλωμού προσώπου σαν και του λόγου σου που ΝΟΜΙΖΕΙ πως τα ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ. Έχεις δίκιο... αν μου προσφέρεις και κανένα μπιχλιμπίδι θα σου πουλήσω τη Γή μου :2funny:.

Και μην ξεχάσω Μέμο Μπεγνηδιάρη μου τα όσα λές περί ΤΕΜΠΜΕ... Πόσα ξέρεις....... Που τα έμαθες όλα αυτά ρε θηρίο??????? Σαν καλό χλωμό πρόσωπό που είσαι για τί δεν τα ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙΣ...  :s&m_1: Και να είσαι σίγουρος πως ακόμα και ο Μάγος της Φυλής μου θα τα καταλάβει και θα χορέψει τον χορό της ΑΥΤΟΚΑΘΑΡΣΗΣ.

Και επειδή ζητάς και πληροφορίες... θές να σε στείλω σε Ινδιάνικο κωλόμπαρο να "βάλεις" και να στανιάρεις...? θα τα δείς με άλλο μάτι.... Ερυθρόδερμο ;).

Κακός Ινδιάνος Μίλησε......

Υ.Γ. Κατά τα λοιπά περί οικοδομών και τιμών βλέπεις ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ. Δεν τα ξέρουμε αυτά εδώ στην Τσιάπας (μόνοι μας τα χτίζουμε... μόνοι μας τα γκρεμίζουμε) και καθόμαστε και μαθαίνουμε από σας. Πράξε το ίδιο για θέματα που δεν κατέχεις και μην εκτίθεσαι... Καλά μου φαίνεται πως τα έλεγες μέχρι τώρα.

Υ.Γ.2 Προς Ίσιο....
Λέγοντας οι Νόμιμες μιλάμε για το ποσόν για το οποίο κόβεται απόδειξη και έχει φορολογική χρήση για δικηγόρο/Συμβολαιογράφο και πελάτη (αγοραστή ή πωλητή).
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
το δουλεψατε καλα το θρεντ βλεπω.........

206 σελιδες και συνεχιζουμε .....



δεν εχει απαντηθει ομως το βασικο ερωτημα περαν του παζαριου
το ΟΠΟΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΕΓΝΑ ΚΑΙ ΑΓΡΙΑ και διχως σαλιο



[glow=red,2,300]ΤΑ 200.000 ΑΠΟΥΛΗΤΑ + τα 100.000 προς ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ;;;;;;;;;;[/glow]


Ελατε απο την ......



ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
                         [glow=red,2,300]''ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ''[/glow]

Στο ιδιοκτητο μεγαρον με ''θεα το αεροδρομιο'' [glow=red,2,300]ΣΤΑΡΙΣΤΟ ΚΑΛΑΤΡΑΒΑ[/glow]  :2funny: :2funny: :2funny:


[glow=red,2,300]Να τα ανταλαξετε με ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ δικης μας παραγωγης και δωρο ενα ΚΟΥΤΙ ΕΡΓΟΛΑΒΟΥΣ ΜΕ ΑΓΝΑ ΠΑΡΘΕΝΑ ΥΛΙΚΑ !!!!![/glow]  :2funny: :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ελπιζουμε να καταλαβατε οτι δυσκολα θα βρισκονται πλεον
μαλακες να αγοραζουν στις τιμες που θελετε εσεις

[glow=red,2,300]ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ !!![/glow]



γιαυτο ριξτε λιγο τις τιμες μπας και περισωσετε οτι σωσετε ......



Η ανεργια ηδη χτυπαει την πορτα μας επικινδυνα ......

και η ανασφαλεια βασιλευει .......
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Και για να κανουμε και λιγο τζερτζελε .....

Ολοι εχουμε απο ενα μικρο - μεγαλο κομποδεμα στην ακρη (για μια ωρα δυσκολη)

Αναρωτηθειτε τι θα γινοταν αν πηγαιναμε αυριο το πρωι στις τραπεζες
και λεγαμε θελουμε τα χρηματα μας ΟΛΟΙ......

Μια τετοια κινηση θα αποδυναμωνε τον δυναστη σε επικινδυνο βαθμο (τραπεζες)

Ποσο θα πεφτανε οι αξιες σε ΟΛΑ τα ειδη ........... :think:

Και ΤΙ αξια θα επαιρνε το μετρητο πλεον ........ :think:


Αρα ευκολα λοιπον συνηδητοποιει κανεις οτι το παιχνιδι ειναι στο χερι μας
αρκει να ειμαστε συνηδητοποιημενοι........  :dancing: :dancing: :dancing:
 

Επισκέπτης
Και για να κανουμε και λιγο τζερτζελε .....

Ολοι εχουμε απο ενα μικρο - μεγαλο κομποδεμα στην ακρη (για μια ωρα δυσκολη)

Αναρωτηθειτε τι θα γινοταν αν πηγαιναμε αυριο το πρωι στις τραπεζες
και λεγαμε θελουμε τα χρηματα μας ΟΛΟΙ......

Μια τετοια κινηση θα αποδυναμωνε τον δυναστη σε επικινδυνο βαθμο (τραπεζες)

Ποσο θα πεφτανε οι αξιες σε ΟΛΑ τα ειδη ........... :think:

Και ΤΙ αξια θα επαιρνε το μετρητο πλεον ........ :think:


Αρα ευκολα λοιπον συνηδητοποιει κανεις οτι το παιχνιδι ειναι στο χερι μας
αρκει να ειμαστε συνηδητοποιημενοι........  :dancing: :dancing: :dancing:




:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
προφανώς δεν έχεις περάσει ούτε απ όξω απο οικονομική σχολή......

"Και ΤΙ αξια θα επαιρνε το μετρητο πλεον ........ :think:"
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

το μετρητο?????????????  :2funny: :2funny: :2funny:
θα πεφτανε οι αξιες????????  :2funny: :2funny: :2funny:
κραχ του '29 σου λέει κάτι??????

σε καλό σου γέλασα πρωι πρωι.......
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
προφανώς δεν έχεις περάσει ούτε απ όξω απο οικονομική σχολή......

"Και ΤΙ αξια θα επαιρνε το μετρητο πλεον ........ :think:"
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

το μετρητο?????????????  :2funny: :2funny: :2funny:
θα πεφτανε οι αξιες????????  :2funny: :2funny: :2funny:
κραχ του '29 σου λέει κάτι??????

σε καλό σου γέλασα πρωι πρωι.......

Δεν μπορω να πω .....

Εχεις χιουμορ.... :2funny: :2funny: :2funny:



Πραγματι δεν ειμαι τοοοοοσο μορφωμενος αλλα δεν χρωσταω ΠΟΥΘΕΝΑ ουτε και προκειται
ειμαι υπερ της φασης

ΕΧΩ ψωνιζω ΔΕΝ εχω ΔΕΝ ψωνιζω .....


Αλλα περα απο την πλακα μπορεις να αναλυσεις το δικο σου σκεπτικο σε μια τετοια φαση ?


Ειδαμε που εφτασαν τα επιτοκια τον Σεπτεβρη του 2008
ποιος μπορει να εγγυηθθει οτι δεν θα επαναληφθει το σκηνικο αυτο ?



Για κοιτα τριγυρω ποσα ενεχυροδανηστηρια εχουν ανοιξει και κανουν χρυσες δουλειες .........
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
προφανώς δεν έχεις περάσει ούτε απ όξω απο οικονομική σχολή......

"Και ΤΙ αξια θα επαιρνε το μετρητο πλεον ........ :think:"
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

το μετρητο?????????????  :2funny: :2funny: :2funny:
θα πεφτανε οι αξιες????????  :2funny: :2funny: :2funny:
κραχ του '29 σου λέει κάτι??????

σε καλό σου γέλασα πρωι πρωι.......


Τι γελάς μωρή ηλίθια σαλούφα;

Ενώ εσύ έχεις Ph.D. από το University of Chicago και έχεις κάνει postdoc με τον Krugman. Εσύ θα ήσουν μάλλον η φάλαινα που όπως μου είπε ο Sexpeare έκρυβες την θέα στο Public στην τελευταία του επίσκεψη.

Ακόμα περιμένουμε να μας πεις τι είδους επένδυση και σε ποιό οικονομικό κλάδο έχει ROI 20% μέσα σε 6 μήνες.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Δεν μπορω να πω .....

Εχεις χιουμορ.... :2funny: :2funny: :2funny:



Πραγματι δεν ειμαι τοοοοοσο μορφωμενος αλλα δεν χρωσταω ΠΟΥΘΕΝΑ ουτε και προκειται
ειμαι υπερ της φασης

ΕΧΩ ψωνιζω ΔΕΝ εχω ΔΕΝ ψωνιζω .....
μπορει να ακουγεται καπως συντηρητικο αυτο που ειπες αλλα ειναι και σωστο!!
δεν εχω δει ποτε τεοιο ανθρωπο να πειναει...!
και γω λιγο πολυ ετσι κανω....εχω,παιρνω! δεν εχω δεν αγοραζω τιποτα! και που ξερω εγω τι μου ξημερωνει αυριο!
πολλοι μου ειπανε οτι με αυτο το σκεπτικο σεν θα παρεις ποτε τιποτα!! (και ομως πηρα)!!
 

Επισκέπτης
Τι γελάς μωρή ηλίθια σαλούφα;

Ενώ εσύ έχεις Ph.D. από το University of Chicago και έχεις κάνει postdoc με τον Krugman. Εσύ θα ήσουν μάλλον η φάλαινα που όπως μου είπε ο Sexpeare έκρυβες την θέα στο Public στην τελευταία του επίσκεψη.

Ακόμα περιμένουμε να μας πεις τι είδους επένδυση και σε ποιό οικονομικό κλάδο έχει ROI 20% μέσα σε 6 μήνες.


καποιος δεν διαβαζει σωστα...
18 μηνες ειπα.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
O Προεδρος κ. Αχαχούχας, μιλά την γλώσσα της αλήθειας, άλλωστε αυτός είναι νομίζω και ο λόγος που το παρον θρεντ είναι το πιό πετυχημένο του σαίτ (σε μη μπουρδελοστουντιακά, σε γενική συζήτηση) με πάρα πολλούς μόνιμους αναγνώστες.

ΠΡΟΕΔΡΕ ΓΕΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΣΗ ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ

 

Επισκέπτης
Τι γελάς μωρή ηλίθια σαλούφα;

Ενώ εσύ έχεις Ph.D. από το University of Chicago και έχεις κάνει postdoc με τον Krugman. Εσύ θα ήσουν μάλλον η φάλαινα που όπως μου είπε ο Sexpeare έκρυβες την θέα στο Public στην τελευταία του επίσκεψη.

Ακόμα περιμένουμε να μας πεις τι είδους επένδυση και σε ποιό οικονομικό κλάδο έχει ROI 20% μέσα σε 6 μήνες.

ενω εσυ συμφωνείς με αυτο

"Αναρωτηθειτε τι θα γινοταν αν πηγαιναμε αυριο το πρωι στις τραπεζες
και λεγαμε θελουμε τα χρηματα μας ΟΛΟΙ......

Μια τετοια κινηση θα αποδυναμωνε τον δυναστη σε επικινδυνο βαθμο (τραπεζες)

Ποσο θα πεφτανε οι αξιες σε ΟΛΑ τα ειδη ........... "

??????????????????????????????????????????
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
ενω εσυ συμφωνείς με αυτο

"Αναρωτηθειτε τι θα γινοταν αν πηγαιναμε αυριο το πρωι στις τραπεζες
και λεγαμε θελουμε τα χρηματα μας ΟΛΟΙ......

Μια τετοια κινηση θα αποδυναμωνε τον δυναστη σε επικινδυνο βαθμο (τραπεζες)


Αυτό ναι

Ποσο θα πεφτανε οι αξιες σε ΟΛΑ τα ειδη ........... "


Αυτό όχι
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Πιστευεις οτι οι εξαγορες κολοσσων σε εξευτελιστικες τιμες που συντελουνται αυτη τη στιγμη γινονται με δοσεις η με γραμματια?
Οσον αφορα το κραχ του 29, μαλλον δεν εχεις συνηδειτοποιησει οτι εζησες το κραχ του 2009......και ετοιμασου για το ακομη μεγαλυτερο κραχ του 2010(ή 2011) οπου εκει θα κλαψουνε μανουλες!

[size=10pt][size=10pt]
Τελος ο γεγονος οτι ουσιαστικα τα κρατη εχουν χασει την εξουσια τους πανω στις τραπεζες και πρακτικα τους εχουν επιτρεψει να κοβουν χρηματα καθιστα την κατασταση ανεξελεγκτη!
[/size][/size]


το τελευταίο θα είναι και  η αυτοκαταστροφή τους....
 

Επισκέπτης
Φιλε μου αμα δεν κατεχεις βασικες οικονομικες γνωσεις καλυτερα ακου τους αλλους που τις κατεχουνε γιατι σε καποιες περιπτωσεις δεν μπορεις να επιχειρηματολογεις με βαση τη γνωμη σου ή τι νομιζεις εσυ οτι ειναι σωστο!
Οσον αφορα το μετρητο, cash is the king φιλε μου! Ιδιως σε περιοδους κρισης που αποκτα μεγαλυτερη διαπραγματευτικη αξια! Πιστευεις οτι ειναι μαλακες ολα τα μεγαλα funds που ρευστοποιησανε τις μετοχες τους για να μαζεψουνε μετρητο? Πιστευεις επισης πως οι τραπεζιτες ειναι χαζοι που κλεισανε την εκκροη δανειων και μονο εισπραττουν μαζευοντας παλι τα κεφαλαια τους? Πιστευεις οτι οι εξαγορες κολοσσων σε εξευτελιστικες τιμες που συντελουνται αυτη τη στιγμη γινονται με δοσεις η με γραμματια?
Οσον αφορα το κραχ του 29, μαλλον δεν εχεις συνηδειτοποιησει οτι εζησες το κραχ του 2009......και ετοιμασου για το ακομη μεγαλυτερο κραχ του 2010(ή 2011) οπου εκει θα κλαψουνε μανουλες!

Οσο και να προσπαθουνε να συμμαζεψουνε την κατασταση, δυστυχως το εχουνε πετυχει ΜΟΝΟ παροδικα και αυτο εχει να κανει με το γεγονος οτι το συνολο της παγκοσμιας οικονομιας ειναι μια μεγαλη εικονικη φουσκα ετοιμη να ξανασκασει! Απο τη στιγμη που η παγκοσμια οικονομια ειναι εικονκη και βασιζεται σε λανθασμενες βασεις και αξιωματα (π.χ. οτι οι τιμες των ακινητων θα αυξανονται συνεχως ή μπορω να διαπραγματευομαι στο χρηματηστηριο εικονικους τιτλους ή κεφαλαια που δεν εχω με την προοπτικη οτι καποτε θα τα αποκτησω βλ. futures ή παραγωγα) είναι θεμα χρονου το παρον οικονομικο μοντελο να μηδενισει με οποιες συνεπειες συνεπαγνται! Θα συνιστουσα να προσεξεις δε και την επιμονη των Ρωσσων και Κινεζων για τη δημιουργια νεου νομισματος, καθως ειναι οι χωρες με τα μεγαλυτερα αποθεματα μετρητων και θα εχουν τις μεγαλυτερες ζημιες στον επερχομενο μηδενισμου του συστηματος!!!
Τελος ο γεγονος οτι ουσιαστικα τα κρατη εχουν χασει την εξουσια τους πανω στις τραπεζες και πρακτικα τους εχουν επιτρεψει να κοβουν χρηματα καθιστα την κατασταση ανεξελεγκτη!


Αν διαβάζεις αποσπασματικά αυτο καταλαβαίνεις και επομένως αυτα λες...

Αν ζητούσαμε ΟΛΟΙ τα μετρητά μας απ τις τράπεζες, αυτες δεν θα είχαν να μας το δωσουν και οδηγούμασταν σε οικονομικό κραχ


Θες να πεις οτι το ρευστο δεν θα γινόταν κωλοχαρτο????????????????????

Θα έπεφταν οι τιμές σε ολα τα προιόντα???????????

Για δωσε καμια δικαιολογημένη απάντηση και αν έχω λάθος θα το παραδεχτω....
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Φιλε μου το 80-85% ιδιοκατοικηση εχει προκυψει απο τα στεγαστικα δανεια (μ.ο. 350-300.000) που εχουνε παρει οι Ελληνες. Γιαυτο λεω οτι οι μισοι σχεδον χρωστανε απο 100 μυρια δραχμες. Γκεγκε?
Δε διαφωνώ επί της ουσίας ούτε με σένα ούτε με τον περσόνα ότι η κατάσταση είναι σκατά, απλά υπερβάλλετε και τραβάτε τα νούμερα στα άκρα ορισμένοι. Αν οι μισοί Έλληνες είναι σε στεγαστικό, μόνο το υπόλοιπο 30 με 35% ζει σε σπίτι το οποίο του ανήκει 100%?

300 χιλιάρικα είναι ένα μέσο στεγαστικό? Αυτό μου λες?
 

Επισκέπτης
Β΄'επω να αντιμετωπίζεται το "επερχομενο" κραχ με μια χαιρεκακία
Τι σας κάνει να νομίζεται ότι εσείς θα μείνεται αλώβητοι?

Απλά επειδη θα βλέπετε τη Γιάννα να πουλάει το γιωτ θα αισθάνεστε καλύτερα με τη δική σας πείνα?
 

Επισκέπτης
Β΄'επω να αντιμετωπίζεται το "επερχομενο" κραχ με μια χαιρεκακία
Τι σας κάνει να νομίζεται ότι εσείς θα μείνεται αλώβητοι?

Απλά επειδη θα βλέπετε τη Γιάννα να πουλάει το γιωτ θα αισθάνεστε καλύτερα με τη δική σας πείνα?


Τι στο διάλολο...
βλέπω να μετατρέπομαι σε ανορθόγραφη και τρελάινομαι...
αυτα τα λάθη εγω δεν τα κανα  παλια....
(οκ... αν θετε το πιστευετΕ....)
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Για σκεψου ομως και την πιθανοτητα οι τραπεζες να απαιτησουν (που θεωρητικα εχουν το δικαιωμα) την αμεση εξωφληση των δανειων που εχουν δωσει σε ιδιωτες και επιχειρησεις?


δεν την συμφέρει να το κανει....
 

Επισκέπτης
Πρακτικα αυτο που λες ειναι αδυνατο! Για σκεψου ομως και την πιθανοτητα οι τραπεζες να απαιτησουν (που θεωρητικα εχουν το δικαιωμα) την αμεση εξωφληση των δανειων που εχουν δωσει σε ιδιωτες και επιχειρησεις? Τοτε θα γινει πολεμος φιλε μου!
Το οτι η κατασταση ειναι ηρεμη βασιζεται πανω σε μια ισσοροπια τομου!


Αυτο που λέω, δεν ειναι η γνώμη μου είναι αυτο που είπε ο αχαχούχας
και κάποιος βιάστηκε να με βρίσει......
 

Επισκέπτης
Σορρυ εκ παραδρομης εγραψα 350-300, κανονικα ειναι 250-300! Αυτο ειναι το υψος του μεσου στεγαστικου! Αν υπολογισεις οτι η παγια τακτικη των τραπεζων ητανε να βγαζουνε και ενα καταναλωτικο 10-30.000 για τα πρωτα εξοδα + μια τουλαχιστο πιστωτικη των 3000, τοτε ο Μ.Ο. αυξανει κιαλλο!


Δεν είναι έτσι.
Κατα μέσο όρο, το δάνειο δεν το πήραν πέρυσι...
Υπάρχουν και δάνεια 5-10-15 ετών που κοντεύουν να εξοφληθούν

Και ο Ρουσσόπουλος είχε 4-5 δάνεια αλλα υπερχρεωμένο νοικοκυριο δεν το λες....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom