Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

TouPouliouToGala

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
Καλα.Πληρωνε το νοικι σου στην ωρα σου τωρα και ασε τα πολλα πολλα που μου θελει και ιδιοκτησια η μουσουδα σου
Αρε ΑΒ (Αρηστίδης Μπωμπός - να υποθέσω;;;;;;;;;;;;) ούτε πετυχημένο νικ νειμ για κλώνο δεν βρίσκεις

Με τα τζάμια στο χέρι θα μείνεις
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Έλα και ξεφύγαμε πάλι.

Δεν είναι να αφήνεις τον εργολάβο ήσυχο, πρέπει να του το θυμίζεις συνέχεια

[move]ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ;;;;;;;;;[/move]
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Είναι φοβερό αυτο το thread τελικά!!!  :grin:

Ας πετάξω κι εγώ 2 άσχετες ερωτήσεις:

Το ΕΤΑΚ ποιος το πληρώνει? Ο έχων την επικαρπία, ή ο έχων την ψιλή κυριότητα?

Υπάρχει αφορολόγητο όριο?
πολυ ωραιο οντως μονο που εγω ρωτησα 2 φορες κατι και κανενας δεν μου απαντησε! >:( :(
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Το ΕΤΑΚ ποιος το πληρώνει? Ο έχων την επικαρπία, ή ο έχων την ψιλή κυριότητα?

Υπάρχει αφορολόγητο όριο?

Και οι δύο .......... :zfuck:  :s&m_3: αν σου βγαίνει σύνολο κάτω από ένα ποσό όμως (30-50 E ή κάτι τέτοιο), δεν πληρώνεις τίποτα..
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Και οι δύο .......... :zfuck:  :s&m_3: αν σου βγαίνει σύνολο κάτω από ένα ποσό όμως (30-50 E ή κάτι τέτοιο), δεν πληρώνεις τίποτα..

Μπα, το σωστό είναι:

Το αφορολόγητο καλύπτει δύο ή και περισσότερα ακίνητα αρκεί η αξία τους να μην υπερβαίνει:

τις 100.000 ευρώ για τον εργένη
τις 200.00 ευρώ για τον παντρεμένο
τις 230.000 ευρώ για τον παντρεμένο με τρία παιδιά και άνω

Το αφορολόγητο καλύπτει μόνο τις κατοικίες και όχι τα μαγαζιά, τα οικόπεδα, τα γραφεία, τα πάρκινγκ και τις αποθήκες.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
το ποσταρω για 3η φορα και ελπιζω να παρω απαντηση! :grin:

τοσο καιρο διαβαζω το συγκεκριμενο θρεντ και ακουω και απο αλλους χαμηλομισθους ανθρωπους οι οποιοι χωρις να εχουνε βρει και ιδιαιτερα πολλα οικογενειακα περισουσιακα στοιχεια, ακινητα π.χ κλπ να κανουν την εξης κινηση...
αντι για να πληρωνουν καθε μηνα νοικι 400 ευρω π.χ βαζουν καποιες οικονομιες + ενα στεγαστικο δανειο και αντι να πληρωνουν καθε μηνα το νοικι δινουν την δοση του δανειου για 20-30 χρονια π.χ.! χωρις να ειναι με τον φοβο της αυξησης και της εξωσης!
δεν ξερω κατα ποσο συμφερει να βαλεις μια τετοια θηλια στον λαιμο σου για τοσα χρονια και να μην μπορεις να χαρεις το σπιτακι σου γιατι θα ξερεις οτι θα το πληρωνεις πολλα χρονια και με ενα μεγαλο ρισκο........και τι ενοω ρισκο? και ποιος μου λεει εμενα οτι αυριο μεθαυριο εχω δουλεια? ή οτι δεν παθαινω κατι απροοπτο και κυνηγανε τα χρεη της τραπεζας την υπολοιπη οικογενεια........

μια αλλη περιπτωση που ακουσα απο εναν γνωστο οικογενειακο φιλο!
παει το παιδι να σπουδασει π.χ. και παιρνουν δανειο και του αγοραζουν ντουκου το σπιτι.....για 5-6 χρονια
και αντι για αυτα τα 5-6 χρονια να πληρωνει νοικι πληρωνει ο πατερας δοση δανειου......
με ποιο σκεπτικο? οτι οταν θα τελειωσει ο κανακαρης θα το πουλησω αν οχι παραπνω τουλαχιστον οσο το αγορασα...και στην ουσια παιρνω τα λεφτα πισω και ξεχρεωνω και την τραπεζα ντουκου.....
αυτο παλι με ποιο σκεπτικο να το κανεις?
γιατι να το πουλησεις και να μην συνεχιζεις να το νοικιαζεις σε φοιτητες το λιγοτερο ενα 300αρι!!
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
650
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Μπα, το σωστό είναι:

Το αφορολόγητο καλύπτει δύο ή και περισσότερα ακίνητα αρκεί η αξία τους να μην υπερβαίνει:

τις 100.000 ευρώ για τον εργένη
τις 200.00 ευρώ για τον παντρεμένο
τις 230.000 ευρώ για τον παντρεμένο με τρία παιδιά και άνω

Το αφορολόγητο καλύπτει μόνο τις κατοικίες και όχι τα μαγαζιά, τα οικόπεδα, τα γραφεία, τα πάρκινγκ και τις αποθήκες.

Μιλώ καθαρά από την προσωπική μου εμπειρία χωρίς να μπαίνω σε φορο-νομικά..

Επίσης:
Σε περίπτωση που η επικαρπία έχει αποχωριστεί από την κυριότητα, φορολογούνται τόσο ο επικαρπωτής όσο και ο ψιλός κύριος αλλά ο καθένας χωριστά και για το εμπράγματο δικαίωμα που του αναλογεί.


 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
εχω μια απορια......
ειχα γραψει στην σελιδα 157 απλα πεφτανε καντηλια και κανεις δεν μου δωσε σημασια!! :-



μια αλλη περιπτωση που ακουσα απο εναν γνωστο οικογενειακο φιλο!
παει το παιδι να σπυδασει π.χ. και παιρνουν δανειο και του αγοραζουν ντουκου το σπιτι.....για 5-6 χρονια
και αντι για αυτα τα 5-6 χρονια να πληρωνει νοικι πληρωνει ο πατερας δοση δανειου......
με ποιο σκεπτικο? οτι οταν θα τελειωσει ο κανακαρης θα το πουλησω αν οχι παραπνω τουλαχιστον οσο το αγορασα...και στην ουσια παιρνω τα λεφτα πισω και ξεχρεωνω και την τραπεζα ντουκου.....
αυτο παλι με ποιο σκεπτικο να το κανεις?
γιατι να το πουλησεις και να μην συνεχιζεις να το νοικιαζεις σε φοιτητες το λιγοτερο ενα 300αρι!!
εαν αντεχουν οι γονεις να πληρωνουν και τις σπουδες και το δανειο και βρουν κατι φθηνο φυσικα συμφερει
αλλα πρεπει παντα να υπολογιζει οτι οταν τελιωσουν οι σπουδες του γιου τους οτι η πωληση θα ειναι δυσκολη και αμφιβαλω εαν βγαλει τα λεφτα του.
οσο το να το νοικιασει,αστο καλυτερα,Απο αποσταση πολυ δυσκολα να βγαλεις ακρη με ακινητο που νοικιαζεις
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
το ποσταρω για 3η φορα και ελπιζω να παρω απαντηση! :grin:

τοσο καιρο διαβαζω το συγκεκριμενο θρεντ και ακουω και απο αλλους χαμηλομισθους ανθρωπους οι οποιοι χωρις να εχουνε βρει και ιδιαιτερα πολλα οικογενειακα περισουσιακα στοιχεια, ακινητα π.χ κλπ να κανουν την εξης κινηση...
αντι για να πληρωνουν καθε μηνα νοικι 400 ευρω π.χ βαζουν καποιες οικονομιες + ενα στεγαστικο δανειο και αντι να πληρωνουν καθε μηνα το νοικι δινουν την δοση του δανειου για 20-30 χρονια π.χ.! χωρις να ειναι με τον φοβο της αυξησης και της εξωσης!
δεν ξερω κατα ποσο συμφερει να βαλεις μια τετοια θηλια στον λαιμο σου για τοσα χρονια και να μην μπορεις να χαρεις το σπιτακι σου γιατι θα ξερεις οτι θα το πληρωνεις πολλα χρονια και με ενα μεγαλο ρισκο........και τι ενοω ρισκο? και ποιος μου λεει εμενα οτι αυριο μεθαυριο εχω δουλεια? ή οτι δεν παθαινω κατι απροοπτο και κυνηγανε τα χρεη της τραπεζας την υπολοιπη οικογενεια........

μια αλλη περιπτωση που ακουσα απο εναν γνωστο οικογενειακο φιλο!
παει το παιδι να σπουδασει π.χ. και παιρνουν δανειο και του αγοραζουν ντουκου το σπιτι.....για 5-6 χρονια
και αντι για αυτα τα 5-6 χρονια να πληρωνει νοικι πληρωνει ο πατερας δοση δανειου......
με ποιο σκεπτικο? οτι οταν θα τελειωσει ο κανακαρης θα το πουλησω αν οχι παραπνω τουλαχιστον οσο το αγορασα...και στην ουσια παιρνω τα λεφτα πισω και ξεχρεωνω και την τραπεζα ντουκου.....
αυτο παλι με ποιο σκεπτικο να το κανεις?
γιατι να το πουλησεις και να μην συνεχιζεις να το νοικιαζεις σε φοιτητες το λιγοτερο ενα 300αρι!!

Για την πρώτη ερώτηση σου θα απαντήσω ότι ΄συμφωνώ απόλυτα
Για την δεύτερη περίπτωση θα πω ότι ανάλογη ιστορία γνωρίζω και εγώ. Αγώρασε φίλος για τον γιό του 2άρη στη Πάτρα το ΄95 και αφού πήγε και η κόρη του μαζί με τον μεγάλο για σπουδές, ύστερα από 8 χρόνια που τελείωσαν τα παιδία τις σπουδές το μοσχοπούλησε. Δλδ ο φίλος αξιοποίησε ένα κεφάλαιο, γλιτόνοντας τα ενοίκια γαι 8 χρόνια και πέρνοντας μια υπεραξία.
Αλλά είναι να σου κάτσουν οι συγκηρίες
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Για την πρώτη ερώτηση σου θα απαντήσω ότι ΄συμφωνώ απόλυτα
Για την δεύτερη περίπτωση θα πω ότι ανάλογη ιστορία γνωρίζω και εγώ. Αγώρασε φίλος για τον γιό του 2άρη στη Πάτρα το ΄95 και αφού πήγε και η κόρη του μαζί με τον μεγάλο για σπουδές, ύστερα από 8 χρόνια που τελείωσαν τα παιδία τις σπουδές το μοσχοπούλησε. Δλδ ο φίλος αξιοποίησε ένα κεφάλαιο, γλιτόνοντας τα ενοίκια γαι 8 χρόνια και πέρνοντας μια υπεραξία.
Αλλά είναι να σου κάτσουν οι συγκηρίες
επιδη και εγω τοτε σπουδαζα στην Πατρα και ενας φιλος μου αγορασε σπιτι για το λογο που αναφερει ο θανος πρεπει να λαβουμε και υποψιν οτι οι τιμες τοτε δεν εχουν καμια μα καμια σχεση με τωρα
μα καμια σχεση σας λεω
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
επιδη και εγω τοτε σπουδαζα στην Πατρα και ενας φιλος μου αγορασε σπιτι για το λογο που αναφερει ο θανος πρεπει να λαβουμε και υποψιν οτι οι τιμες τοτε δεν εχουν καμια μα καμια σχεση με τωρα
μα καμια σχεση σας λεω

Ορθόν...
Αν και εκτιμώ ότι η μπαλα με τις τιμές χάθηκε από το 2005 και έπειτα...
Μέχρι τότε υπήρχε κάποια "λογική"...

Όσοι αγόρασαν το 2006 και ιδίως το 2007, είναι σίγουρα χαμένοι...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
το ποσταρω για 3η φορα και ελπιζω να παρω απαντηση! :grin:

τοσο καιρο διαβαζω το συγκεκριμενο θρεντ και ακουω και απο αλλους χαμηλομισθους ανθρωπους οι οποιοι χωρις να εχουνε βρει και ιδιαιτερα πολλα οικογενειακα περισουσιακα στοιχεια, ακινητα π.χ κλπ να κανουν την εξης κινηση...
αντι για να πληρωνουν καθε μηνα νοικι 400 ευρω π.χ βαζουν καποιες οικονομιες + ενα στεγαστικο δανειο και αντι να πληρωνουν καθε μηνα το νοικι δινουν την δοση του δανειου για 20-30 χρονια π.χ.! χωρις να ειναι με τον φοβο της αυξησης και της εξωσης!
δεν ξερω κατα ποσο συμφερει να βαλεις μια τετοια θηλια στον λαιμο σου για τοσα χρονια και να μην μπορεις να χαρεις το σπιτακι σου γιατι θα ξερεις οτι θα το πληρωνεις πολλα χρονια και με ενα μεγαλο ρισκο........και τι ενοω ρισκο? και ποιος μου λεει εμενα οτι αυριο μεθαυριο εχω δουλεια? ή οτι δεν παθαινω κατι απροοπτο και κυνηγανε τα χρεη της τραπεζας την υπολοιπη οικογενεια........

μια αλλη περιπτωση που ακουσα απο εναν γνωστο οικογενειακο φιλο!
παει το παιδι να σπουδασει π.χ. και παιρνουν δανειο και του αγοραζουν ντουκου το σπιτι.....για 5-6 χρονια
και αντι για αυτα τα 5-6 χρονια να πληρωνει νοικι πληρωνει ο πατερας δοση δανειου......
με ποιο σκεπτικο? οτι οταν θα τελειωσει ο κανακαρης θα το πουλησω αν οχι παραπνω τουλαχιστον οσο το αγορασα...και στην ουσια παιρνω τα λεφτα πισω και ξεχρεωνω και την τραπεζα ντουκου.....
αυτο παλι με ποιο σκεπτικο να το κανεις?
γιατι να το πουλησεις και να μην συνεχιζεις να το νοικιαζεις σε φοιτητες το λιγοτερο ενα 300αρι!!

Και το ξαναλέω...
Όποιος δανειστεί σε λογικά πλαίσια για να αγοράσει σπίτι, είναι καλύτερα από να το νοικιάζει...

Μαθηματικός τύπος δεν υπάρχει αλλά αν στο τέλος της περιόδου δανεισμού, οι τόκοι που έδωσες είναι μικρότεροι από τα ενοίκια που θα κατέβαλες την αυτή περιόδο, είσαι σίγουρα κερδισμένος...
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
με τα 50.000 σε καταθέσεις (για να μην πούμε για πιο αποδοτικές επενδύσεις) σού αποφέρουν με ένα 4-5% επιτόκιο προθεσμιακής (μπορεί να είναι μεγαλύτερο με παζάρια με την τράπεζα) 2.000-2.500 (δλδ 4-5 μήνες ενοικίου 500 ευρώ)
Σώπα ρε που θα σου δώσουν σήμερα 5% για 50000,00. Που το'δες αυτό?

αντίστοιχα με 500 ευρώ νοίκι νοικιάζεις +100τμ παλαιότητος (+20ετίας) ή νεόδμητο κοτέτσι 65τμ με 350 ευρώ
Που το'δες και αυτό?

σε αντίστοιχη ενοικίαση: δίνεις 110.000 σε 20 χρόνια, μένεις σε ένα σπίτι 20-25ετίας (που αν το αλλάζεις κάθε χρόνο μπορεί να μένεις πάντα σε σπίτι αντίστοιχης παλαιότητας) και στο τέλος δεν έχεις τίποτα?... ΟΧΙ! έχεις τις καταθέσεις σου! χαχαχαχα! (ο πληθωρισμός ισχύει και για την αξία κατοικίας) άρα συνολικά 250 ευρώ το μήνα για 20 χρόνια (δεν είναι παράξενο γιατί με 50.000 μετρητά και τους τόκους ή κέρδη επενδύσεων πληρώνεις πολλά νοίκια, αυτό είναι που δεν υπολόγισες ΒΛΑΚΑ, ότι τα 50.000 μετρητά που έχεις τα χάνεις και όλο το ποσό και όλες τις αποδόσεις του και έτσι με τις παπαριές που λες νομίζεις ότι είσαι κερδισμένος θύμα)
Επιμένεις να έχεις τα λεφτάκια σου σε μετρητά σε τράπεζα ... 6-8 μήνες πριν με τον πανικό των πτωχεύσεων των τραπεζών όπου - και εδώ μέσα - ποντάραμε στο ποιά ελληνική θα βαρέσει κανόνι πρώτη τι θέση είχες?

τα διαμερίσματα δεν είναι ντομάτες, το κεφάλι σου όμως είναι κλούβιο, σου είπα να δεις τον συντελεστή παλαιότητας γκαβάδι
ο μόνος τρόπος ένα παλαιό διαμέρισμα να αποκτήσει μεγαλύτερη αξία είναι να έχει μουσειακό ενδιαφέρον χαχαχα
nokia πουστάρα γαμώ το σόι του το γαμημένο πουτάνας γιε γαμώσπιτε και το μουνί της μάνας αυτού που σβήνει τα ποστ ;)
γαμώ το σαπιόμουνο της μάνας σου πούστη nokia ψόφιε  :2on1: :jerking: :birdman:
Από επείδειξη ικανότητας βρισίματος πάς πολύ καλά ... αλλά αυτά δεν τα κάναμε 10-12 ετών?

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σώπα ρε που θα σου δώσουν σήμερα 5% για 50000,00. Που το'δες αυτό?
Που το'δες και αυτό?
Αυτό όντως θέλει ψάξιμο, το 5% δεν παίζει και πολύ πλέον, αλλά και 4% δεν ειναι άσχημα


Από επείδειξη ικανότητας βρισίματος πάς πολύ καλά ... αλλά αυτά δεν τα κάναμε 10-12 ετών?

Εδώ θα συμφονίσω απόλυτα μαζί σου, το βρίσημο δεν χρειάζεται

Πάντως ο τύπος τα αναλύει πολύ καλά - έχει γνώσεις

Αν  σου ανεβάζει την πίεση φίλε μου Φρη, τι να κάνουμε
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Αν  σου ανεβάζει την πίεση φίλε μου Φρη, τι να κάνουμε

Καθόλου, χ...νο τον έχω.

Ασε που όταν μάχεται υπέρ του ενοικίου κάνει καλό και σε όσους έχουν απούλητα ... οι οποίοι θα τα νοικιάσουν.
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Τα αναλύεις πάρα πολύ καλά, κάπως έτσι είναι.
Αλλά αν δεν έβριζες η φωνή σου, θα ήταν πιο ισχυρή.
Άσε τους άλλους να λένε και να κάνουν ότι πιστεύουνε, οι θέσεις τους είναι για κλάματα.
Αλλά άσε τις ύβρεις έξω από τον διάλογο.

Δεν θα μπω σε λεπτομερειες και αναλυσεις για το τι συμφερει νοικι-αγορα κλπ.. γιατι το θεμα ειναι συνθετο κ ψιλοβαριεμαι.
ΣΙΓΟΥΡΑ βεβαια δεν υπαρχει προθεσμιακη αποδοση 5% καθαρα.Οποιος γνωριζει κατι διαφορετικο ας πει την τραπεζα.

1 ΕΡΩΤΗΣΗ : Ποιος μπορει να προεξοφλησει οτι 1 διαμερισμα σε 15 χρονια π.χ θα εχει μικροτερη αξια, και το παιρνετε σαν δεδομενο στους υπολογισμους σας?????????Δεδομενου οτι την προηγουμενη 7ετια ειχαμε αυξηση 100-150%???????
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Αυτό όντως θέλει ψάξιμο, το 5% δεν παίζει και πολύ πλέον, αλλά και 4% δεν ειναι άσχημα


Εδώ θα συμφονίσω απόλυτα μαζί σου, το βρίσημο δεν χρειάζεται

Πάντως ο τύπος τα αναλύει πολύ καλά - έχει γνώσεις

Αν  σου ανεβάζει την πίεση φίλε μου Φρη, τι να κάνουμε

Τι ακριβως εννοεις οτι το 5% δεν παιζει κ πολυ πλεον?????????????????????????????????
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καθόλου, χ...νο τον έχω.

Ασε που όταν μάχεται υπέρ του ενοικίου κάνει καλό και σε όσους έχουν απούλητα ... οι οποίοι θα τα νοικιάσουν.

ΑΝ τα νοικίασεις θα κερδίσει ουσιαστικά το κράτος :2funny: :2funny: :2funny:
Δλδ, και κερατάς και ζημιωμένος :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Εδώ πλέον μιλάμε για ΑΠΟΥΛΗΤΑ και ΞΕΝΟΙΚΙΑΣΤΑ (κλειστά δλδ) διαμερίσματα για χρόνια.
Ντάξη δεν είναι ντομάτες να χαλάσουν σε μια εβδομάδα, αλλά ο χρόνος φέρνει φθορά.
Κια σε τι τιμή θα πουλήσεις ένα νοικιασμένο διαμέρισμα (αν λεμε αν σου τύχει πελάτης);;;;;
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Τι ακριβως εννοεις οτι το 5% δεν παιζει κ πολυ πλεον?????????????????????????????????

Επισης να πω οτι το ενοικιο εχει πολλα βασικα θετικα κ δεν ειμαι εναντιον.Αλλο ομως η οικονομικη αναλυση.
Εννοειται οτι αν καποιος βαζει λαθος δεδομενα (τα οποια στηριζονται κυριως σε υποθεσεις) θα βγαλει ως γνωστο λαθος αποτελεσματα.ΠΑΤΑΤΕΣ βαζεις ΠΑΤΑΤΕΣ βγαζεις.........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom