Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Aφού είπια καμία δεκαρία βαλλεριάνες για να ηρεμήσω μετά τα χθεσινά ρεζιλίκια και φαγώματα συνεχίζω ακαθεκτος.
[move]ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΑΙ[/move]
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Η κριση ειναι εδω και μετα τον ιουλιο που θα εχουμε μειωμενη τουριστικη κινηση θα την νιωθουμε κιολας ......

Ηδη παμε κατα διαολου και αυτοι τον χαβα τους......

θα εχουμε και νεα κανονια και μαλιστα ΜΑΖΙΚΑ
 

Rake

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2008
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε μου το εχω σκεφτει κι αυτο ..... αλλα για να πουλησω 2 συνολικου εμβαδου 110 τμ 40ετιας ανακαινισμενα ποσο θα μου τα παρουν ?
και απο αυτα που θα παρω ΑΝ ΠΟΥΛΗΘΟΥΝ ποσα θα θελω ακομη να παρω ενα 1ου 85-100 τμ ?

κοντευει χρονος που προσπαθω να πουλησω ενα 48 τμ πληρως ανακαινισμενο 2ου εχοντας ριξει περιπου 18χιλιαρικα για ανακαινηση και το καλυτερο που μου προτειναν ηταν 60 χιλιαρικα ....μεσω μεσιτη
Χωρίς καμία διάθεση να σε προσβάλω , το συμφέρον σου κοιτάς όπως όλοι μας, αλλά όταν για ένα διαμέρισμα 48τμ , 40ετιας , σου προσφέρουν 60000, δηλ. 1250Ευρω/τμ και δεν το πουλάς επειδή θεωρείς την τιμή χαμηλή, πόσο νομίζεις ότι θα έπρεπε να κοστίζει ένα καινούργιο διαμέρισμα με το ίδιο εμβαδόν?
Αναφέρω το post σου , γιατί αναδεικνύει τον παραλογισμό των ελληνων .
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Χωρίς καμία διάθεση να σε προσβάλω , το συμφέρον σου κοιτάς όπως όλοι μας, αλλά όταν για ένα διαμέρισμα 48τμ , 40ετιας , σου προσφέρουν 60000, δηλ. 1250Ευρω/τμ και δεν το πουλάς επειδή θεωρείς την τιμή χαμηλή, πόσο νομίζεις ότι θα έπρεπε να κοστίζει ένα καινούργιο διαμέρισμα με το ίδιο εμβαδόν?
Αναφέρω το post σου , γιατί αναδεικνύει τον παραλογισμό των ελληνων .

Φιλε μου συμφωνω πως ζηταω πολλα 65.000-68.000 ευρω (Ενσωματωσα και την αμοιβη του μεσιτη)
αλλα για δες κι εσυ τι προσφερουν αλλοι για τα ιδια ακριβως χρηματα

φυσικα και κοιταω το συμφερον μου οπως ολοι αλλωστε .......
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Φιλε μου συμφωνω πως ζηταω πολλα 65.000-68.000 ευρω (Ενσωματωσα και την αμοιβη του μεσιτη)
αλλα για δες κι εσυ τι προσφερουν αλλοι για τα ιδια ακριβως χρηματα

Ρε Πρόεδρε, τι είναι αυτά;

Τι μεσίτης;;;;;;; Ποιός μεσίτης;;;;;;

Χρησιμοποιείς μεσίτη;;;;;

Δεν είπαμε ότι είναι λαμόγια και ότι τα παίρνουν από όλους αδίκως ;;;;;;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ρε Πρόεδρε, τι είναι αυτά;

Τι μεσίτης;;;;;;; Ποιός μεσίτης;;;;;;

Χρησιμοποιείς μεσίτη;;;;;

Δεν είπαμε ότι είναι λαμόγια και ότι τα παίρνουν από όλους αδίκως ;;;;;;

Εδώ μαθαίνω ότι στέλνει pm σε υποτιθέμενους εργολάβους για να ρωτήσει τί θα κάνει με τα διαμερίσματά του...

Ρε θα σε περάσει πειθαρχικό ο Τρίκαρδος με αυτά που κάνεις!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Εδώ μαθαίνω ότι στέλνει pm σε υποτιθέμενους εργολάβους για να ρωτήσει τί θα κάνει με τα διαμερίσματά του...
Ρε θα σε περάσει πειθαρχικό ο Τρίκαρδος με αυτά που κάνεις!

Ο πρόεδρος Αχαχουχας ειναι ιδέα και δεν δικάζονται οι ιδέες.
[move]ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ;;;;;;;;;[/move]
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Φιλε μου συμφωνω πως ζηταω πολλα 65.000-68.000 ευρω (Ενσωματωσα και την αμοιβη του μεσιτη)
αλλα για δες κι εσυ τι προσφερουν αλλοι για τα ιδια ακριβως χρηματα

φυσικα και κοιταω το συμφερον μου οπως ολοι αλλωστε .......

Όχι ρε axaxouxa, όχι ρε axaxouxa ...
Ρε να τρώμε εκεί που φτύνουμε ρε γμτ ... ώρα είναι να μας πεις ότι έχεις έτοιμη και αντιπαροχούλα κι ότι θα κάνεις κολλεγιά με εργολάβο ...  :P
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ρε Πρόεδρε, τι είναι αυτά;

Τι μεσίτης;;;;;;; Ποιός μεσίτης;;;;;;

Χρησιμοποιείς μεσίτη;;;;;

Δεν είπαμε ότι είναι λαμόγια και ότι τα παίρνουν από όλους αδίκως ;;;;;;

ειδικα οι μεσιτες .....

ηθελε λεει να μειωσω την τιμη στα 50 χιλιαρικα για να πουληθει αμεσα  :uglystupid: :idiot: :uglystupid:


ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ

Ακου να ζητας 68-70 και να σου λεει ο μεσιτης 50 ..... :uglystupid: :headbang: :uglystupid:

τεσπα μια χαρα βολευομαι κι οπως ειμαι δεν πειναω κιολας .....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Όχι ρε axaxouxa, όχι ρε axaxouxa ...
Ρε να τρώμε εκεί που φτύνουμε ρε γμτ ... ώρα είναι να μας πεις ότι έχεις έτοιμη και αντιπαροχούλα κι ότι θα κάνεις κολλεγιά με εργολάβο ...  :P

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: οχι φιλε μου οτι εχω πει υσχειει
αλλα δεν κατηγορω και κανεναν γιαυτο
ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ .....

Βρισκουν και τα κανουν



Αντιπαροχη ?

Οχι φιλε μου

1ον δεν εχω οικοπεδο για τετοιες δουλειες

2ον Και να ειχα δεν θα το εδινα ...δεν συμφερει η αντιπαροχη γιατι χανεις τα δικαιωματα της ΓΗΣ

3ον αν διαβασεις σε καποια σελιδα πιο πισω λενε οτι ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ οικοπεδα σε χαμηλες τιμες απο αυτους που πληρωνουν δοσεις για τηλεορασεις κτλ  :2funny: :idiot: :headbang:
ΑΝΑΞΙΟΠΑΘΟΥΝΤΕΣ δηλαδη

Δεν ξερω πως σας μπηκε η ιδεα οτι μπορει εγω να ειμαι ''πλουσιος'' ?

Αλλα σας λεω οτι για να μπορεσω να αγορασω ενα ΑΠΟΥΛΗΤΟ καινουργιο πρεπει να πουλησω 2 ΑΠΟΥΛΗΤΑ παλια και να βαλω επιπλεον χρηματα για να αποφυγω ΔΑΝΕΙΑ ........

ΟΥΤΕ ΤΑ ΓΥΡΙΖΩ ΟΥΤΕ ΤΑ ΛΕΩ ΑΛΛΙΩΣ .........



το ερωτημα ομως υσχειει .....

[size=20pt][move][glow=red,2,300]ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ?[/glow][/move][/size]
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Τα νέα απούλητα θα παλιώσουν απούλητα σαν τα δικά σου παλιά απούλητα μόνο που θα είναι πιο νέα απούλητα από τα δικά σου απούλητα (γλωσσοδέτη τοκανα).

Η πτώση των τιμών βέβαια θα ρίξει και την τιμή στα δικά σου οπότε σε βλέπω να μην παίρνεις ούτε 25.000.

Ο πρόεδρος "ιδέα" είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα διαμαρτυρόμενου υπέρ πάντων ... αλλά τα δικά μας δικά μας.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Τα νέα απούλητα θα παλιώσουν απούλητα σαν τα δικά σου παλιά απούλητα μόνο που θα είναι πιο νέα απούλητα από τα δικά σου απούλητα (γλωσσοδέτη τοκανα).

Η πτώση των τιμών βέβαια θα ρίξει και την τιμή στα δικά σου οπότε σε βλέπω να μην παίρνεις ούτε 25.000.

Ο πρόεδρος "ιδέα" είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα διαμαρτυρόμενου υπέρ πάντων ... αλλά τα δικά μας δικά μας.

Οπότε ο Πρόεδρος έχει δύο λύσεις:

1) Περιμένει να πουληθούν τα νέα απούλητα των εργολάβων στις σημερινές τιμές έτσι ώστε να πάρουν σειρά και τα παληά δικά του στις τιμές που θέλει - εφόσον προβλέπει ότι οι εργολάβοι δεν θα αρχίσουν να χτίζουν ξανά

Ή

2) Ρίχνει τις τιμές των δικών του για να προλάβει την μείωση των τιμών των απούλητων των εργολάβων - εφόσον προβλέπει ότι θα ευοδωθεί ο δίκαιος αγώνας του
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Τα έχουμε ξαναπεί, το ζήτημα να πετύχεις τον κατάλληλο χρόνο αγοράς και πούλησης.
Ο Πρόεδρος κ.Αχαχούχας νομίζω ότι θα δυσκολευτεί να πουλήσει πλέον στην τιμή που ζητά, αν ήταν τρία χρόνια πριν πιστεύω ότι θα έπαιρνε καλή τιμή. Τώρα ειναι αργά, νομίζω.
Πιστεύω ότι πρέπει να ακολουθήσει την δεύτερη πρόταση του Βολταίρου, φυσικά αν έχει σταμπάρει καλή ευκαιρία.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Τα απουλητα δεν αποτελουν προβλημα για κανεναν κατασκευαστη με ειτε μηδενικο η μικρο leverage

Ειτε 8α εφαρμοσουν sale and lease back η 8α ολοκληρωσουν πωλησεις με rent-to-buy

Οσοι δεν εχουν την δυνατοτητα να παρακολου8ησουν τις νεες τασεις της αγορας, απλα 8α εξαφανιστουν.....ουτε η πρωτη φορα 8α ειναι ουτε, βεβεαιως, η τελευταια
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Μαγκες μου βαριέμαι να ψάχνω αλλά αν δείτε καμια 50 σελίδες πρίν, ο πρόεδρος Αχαχούχας και εγώ είχαμε μιλήσει για καρτελ των εργολάβων.
Σήμερα οι προφητηκές μας αποκαλύψεις έρχονται να δικαιοθούν  :dancing:
Το καρτελ των εργολάβων είναι στην επιτροπή αναταγωνισμού :jerking:
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Πως απο το μπουρδελα ρε 3καρδε ?

Ξαναρχισες τις μαλακιες στο ιεροδουλες, σε φτυσανε και ξαναγυρισες για να αρχισεις τις παπαριες σου παλι ?

Αυτα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom