Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Καλα πλακα κανεις αδελφε ? Κομπλεξ και αποθημενα βγαζει ολον αυτον τον καιρο.. Αφου δεν εχει τα γκαφρα ουτε γκαρσονιερα να αγορασει..

Αφου τον αρχισανε ολοι στο φτυσιμο, την εκανε για διπλα, αλλα φαινεται οτι και εκει τον αρχισανε στο φτυσιμο..

Αυτα..

Άσε ρε ΝΟΚΙΑ έχεις γίνει γραμματόσημο από το φτύσιμο.

Αυτά.................
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
O κ.Αχαχούχας είναι ισόβιος πρόεδρος και φυσικά δεν σε πέρνει για πολλά πολλά μαζί του.
Κάτι εργολάβους σαν εσένα τους μάσισε στις ΄πρώτες σελίδες του θρεντ. Τώρα μόνο γλύκα εργολάβους μασαει και μερικές φορές του κολάνε ..........................στα δόντια.

Καλά χαμήλωσε λίγο μην έχεις τόση έπαρση.

Κάποιος ερφολάβος στις πρώτες σελίδες που το έπαιζε καμπόσος και είχε την ίδια "επιχειρηματολογία" :jerking: με σένα πούλησε το τουτού τσάμπα για να ζήσει.

Δεν ξέρω αν ο αχαχούχας μασούσε εργολάβους ή μπαμπάδες με ρούμι αλλά ακόμη σπίτι δεν έχει αγοράσει, ούτες αυτός ούτε εσύ...
Θα περάσει η κρίση βρε κουτά και εσείς ακόμη θα κλαίγεστε γιατί δεν βρέθηκε κάποιος να σας πουλήσει φθηνά!

 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
O κ.Αχαχούχας είναι ισόβιος πρόεδρος και φυσικά δεν σε πέρνει για πολλά πολλά μαζί του.
Κάτι εργολάβους σαν εσένα τους μάσισε στις ΄πρώτες σελίδες του θρεντ. Τώρα μόνο γλύκα εργολάβους μασαει και μερικές φορές του κολάνε ..........................στα δόντια.

Καλά χαμήλωσε λίγο μην έχεις τόση έπαρση.

Κάποιος ερφολάβος στις πρώτες σελίδες που το έπαιζε καμπόσος και είχε την ίδια "επιχειρηματολογία" :jerking: με σένα πούλησε το τουτού τσάμπα για να ζήσει.



Αν ανοίξεις την κυριακάτικη Καθημερινή, τα περισσότερα σπίτια αν έχεις μετρητά τα διαπραγματεύεσαι σχεδόν στο μισο της αξίας τους...  από αυτά που ζητάνε.  Τώρα, μην περιμένεις με κάποιο δανειάκι ή με μισα μετρητά κτλ να πετύχεις κάτι τέτοιο γιατι πολύ απλα δεν θα το καταφέρεις.... Στο δε επικίνδυνο τρίγωνο της Αθήνας, μπορείς να αγοράσεις ολοκληρη πολυκατοικία με τιμές που αν ακούσεις θα βάλεις τα γέλια....
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Άσε ρε ΝΟΚΙΑ έχεις γραμματόσημο από το φτύσιμο.

Αυτά.................

Ολοι σε εχουμε παρει ειδηση τι λακαμας εισαι..Το κακο οτι σε πηρανε ειδηση και οι διπλα, και γυρνας σαν την αδικη καταρα...

Εγω βασικα συνεχιζω και σε εχω γραμμενο...Βρες αλλον να ασχολειθεις αρχι-κομπλεξαρα..!!

Αυτα..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
ΝΟΚΙΑ αν διαβάσεις ΄λίγες μόνο σελίδες από το θρεντ, θα καταλάβεις ότι εσύ ασχολήσε μαζί μου, τεσπα

Πάντως θα π΄ρεπει να σε ενοχλούνε αυτά που ποστάρουμε με τον Αχαχούχα
Αυτά..................

Θα αγοράσω όποτε θα βρώ ακριβώς αυτό που θέλω - όπως το θέλω- και τσάμπα

Η κρίση ουσιαστικά στα ακίνητα μόλις έχει ξεκινήσει και μάλλον θα είναι πολύ-χρονη.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Αν ανοίξεις την κυριακάτικη Καθημερινή, τα περισσότερα σπίτια αν έχεις μετρητά τα διαπραγματεύεσαι σχεδόν στο μισο της αξίας τους...  από αυτά που ζητάνε.  Τώρα, μην περιμένεις με κάποιο δανειάκι ή με μισα μετρητά κτλ να πετύχεις κάτι τέτοιο γιατι πολύ απλα δεν θα το καταφέρεις.... Στο δε επικίνδυνο τρίγωνο της Αθήνας, μπορείς να αγοράσεις ολοκληρη πολυκατοικία με τιμές που αν ακούσεις θα βάλεις τα γέλια....
Ναι OK - εμένα όμως γιατί με έκανες παράθεση? Έχω σπίτι... :2funny:
 

SCALP_07

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2009
Μηνύματα
81
Like
0
Πόντοι
0
ΝΟΚΙΑ αν διαβάσεις ΄λίγες μόνο σελίδες από το θρεντ, θα καταλάβεις ότι εσύ ασχολήσε μαζί μου, τεσπα

Πάντως θα π΄ρεπει να σε ενοχλούνε αυτά που ποστάρουμε με τον Αχαχούχα
Αυτά..................

Θα αγοράσω όποτε θα βρώ ακριβώς αυτό που θέλω - όπως το θέλω- και τσάμπα

Η κρίση ουσιαστικά στα ακίνητα μόλις έχει ξεκινήσει και μάλλον θα είναι πολύ-χρονη.
στα αρχίδια μας ρε φίλε αν θα αγοράσεις και πόσο ακίνητο!
μας τα έχεις ζαλίσει με την μαλακία αυτή...
καλά λέει ό άλλος είχαμε ησυχάσει τόσο καιρό που είχες πάει στο άλλο σάιτ, αλλά μάλλον σε κράξανε και εκεί και γύρισες εδώ σαν την δαρμένη πουτάνα.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
στα αρχίδια μας ρε φίλε αν θα αγοράσεις και πόσο ακίνητο!
μας τα έχεις ζαλίσει με την μαλακία αυτή...
καλά λέει ό άλλος είχαμε ησυχάσει τόσο καιρό που είχες πάει στο άλλο σάιτ, αλλά μάλλον σε κράξανε και εκεί και γύρισες εδώ σαν την δαρμένη πουτάνα.

Καλά βρε κλώνε του κώλου πότε πρόλαβα να στα ζαλίσω αφού εδώ και δύο μήνες γράφτηκες στο παρόν σάιτ;;;

ΝΟΚΙΑ  εισαι γελείος και δεν πάς καλά.
όσο για το δίπλα κανένας δεν με έκραξε ποτε και αυτό μπορει να το δει όποιος το επισκευτεί.

Πόλυ φωνάζεται βρε παλικάρια και μάλλον σας πονάνε όσα λέγονται :2funny: :2funny:
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Καλά βρε κλώνε του κώλου πότε πρόλαβα να στα ζαλίσω αφού εδώ και δύο μήνες γράφτηκες στο παρόν σάιτ;;;

ΝΟΚΙΑ  εισαι γελείος και δεν πάς καλά.
όσο για το δίπλα κανένας δεν με έκραξε ποτε και αυτό μπορει να το δει όποιος το επισκευτεί.

Πόλυ φωνάζεται βρε παλικάρια και μάλλον σας πονάνε όσα λέγονται :2funny: :2funny:
τρικαρδε η κατασταση ειναι τραγικη για την οικοδομη γενικοτερα.
τους μπριζωνεις και εσυ, πολυ θελει;
να εισαι μεγαλοψυχος
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Φίλε μου Βλάχο βλέπεις την συμπεριφορά τους απέναντι στον Αχαχούχα και μένα, φυσικά και δεν θα τους απαντίσω με την βρόμικη φρασεολογία τους.

Θα τους ενοχλώ όμως και θα τους πονάω γιατί έχουνε πιεί το αίμα χιλιάδων αγαθών αγοραστών
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
1) Τις ιδιες μαλακιες εγραφες και σε φτυσανε ολοι..Ακομα γελαω εξυπνοβλακα με οτι εγραφες εδω και για στο σαιτ του dimitraki..

Αλλα αξιοπρεπεια δεν εχεις γελειε..Παλι εδω εισαι, για να μας ζαλισεις τα αρχιδια...!!

2) Φτοουυυ ρεεεε...Και που'σαι..δεν βρεχει..Εγω σε φτυνω..!!

Αυτα.
 

Η επιχειρηματολογία σου φανερόνει το πιόν σου.
Λόγος επιπέδου κώλου και υστερία.

Πούλησες τίποτα αυτούς τους μήνες από τα απούλητα ή σκέφτεσε να δώσεις το τουτού σου.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.532
Κριτικές
61
Like
42.936
Πόντοι
22.785
Η επιχειρηματολογία σου φανερόνει το πιόν σου.
Λόγος επιπέδου κώλου και υστερία.

Πούλησες τίποτα αυτούς τους μήνες από τα απούλητα ή σκέφτεσε να δώσεις το τουτού σου.
βρε τρικακο μου δε βαρεθικες να τσακονεσε;;;;;;;;;;;;;;;;; :think: :think:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
βρε τρικακο μου δε βαρεθικες να τσακονεσε;;;;;;;;;;;;;;;;; :think: :think:

Αγαπητή φιλουνάδε μου, δεν είναι καλύτερα να τσακόνομε ανωνήμος με εργολάβους και να ηρεμώ.
Δεν υπάρχει τίποτα πιό απολαυστηκό από το να βλέπεις έναν εργολάβο - λαμόγιο να πονά και να φωνάζει, είμαι σαδιστής τώρα το ανακάληψα. :s&m_1: :s&m_2: :s&m_3:
άλλωστε δεν πέφτω στο βρόμικο επίπεδό τους να τους τα χώσω κανονικά, δακτυλάκι τους βάζω :pipa3:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.532
Κριτικές
61
Like
42.936
Πόντοι
22.785
Αγαπητή φιλουνάδε μου, δεν είναι καλύτερα να τσακόνομε ανωνήμος με εργολάβους και να ηρεμώ.
Δεν υπάρχει τίποτα πιό απολαυστηκό από το να βλέπεις έναν εργολάβο - λαμόγιο να πονά και να φωνάζει, είμαι σαδιστής τώρα το ανακάληψα. :s&m_1: :s&m_2: :s&m_3:
άλλωστε δεν πέφτω στο βρόμικο επίπεδό τους να τους τα χώσω κανονικά, δακτυλάκι τους βάζω :pipa3:
επρεπε να βαλισ αυτο :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel:
τι θα γινι θα πουλισο εκινα τα 10 στρεματα;;;;
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
O κ.Αχαχούχας είναι ισόβιος πρόεδρος και φυσικά δεν σε πέρνει για πολλά πολλά μαζί του.
Κάτι εργολάβους σαν εσένα τους μάσισε στις ΄πρώτες σελίδες του θρεντ. Τώρα μόνο γλύκα εργολάβους μασαει και μερικές φορές του κολάνε ..........................στα δόντια.

Καλά χαμήλωσε λίγο μην έχεις τόση έπαρση.

Κάποιος ερφολάβος στις πρώτες σελίδες που το έπαιζε καμπόσος και είχε την ίδια "επιχειρηματολογία" :jerking: με σένα πούλησε το τουτού τσάμπα για να ζήσει.
1ον δεν δεχομαι υποδειξεις για το με ποιον με παιρνει να μιλαω και με ποιον οχι
2ον αν το ελεγες για χαβαλε παω πασο
3ον φιλε μου θα μιλησεις ΕΣΥ για επαρση στο ΠΑΡΟΝ θρεντ? εχεις βγαλει εναν ολοκληρο κλαδο απατεωνες,κλεφτες, συνομωτες,ανεντιμους και οτι αλλο μπορει να φανταστει ο ανθρωπινος νους. Η ερωτηση μου ηταν σαφεστατη. Θεωρειτε ΟΛΟΥΣ τους εργολαβους λαμογια? Απλη ερωτηση. Και για να σε προλαβω, αν τους θεωρεις οντως ολους λαμογια,εχεις προβλημα. Πχ και εγω θεωρω τους ταριφες αλητες αλλα προς θεου, ενα 30% ειναι αψογοι επαγγελματιες.Απαντησε μου σε αυτο για αρχη και θα την βγαλουμε την ακρη
4ον Για το τελευταιο που ειπες,το τι εκανε αλλος εργολαβος δεν με ενδιαφερει καθολου. Μην με κανεις να αντιδρω σαν μικρο παιδι. Θες να τις βγαλουμε να τις μετρησουμε σαν τα μικρα παιδια για να δουμε ποιος βγαζει περισσοτερα,ακομα και μεσα στην κριση,καθαρα και χωρις την παραμικρη παρανομια? ειμαι διαθεσιμος οποτε θες. Αφου θεωρεις την επιχειρηματολογια μου  :jerking:, οταν ερθεις απο θεσσαλονικη θα χαρω να τα πουμε απο κοντα για να σου εξηγησω 5 πραγματα γυρω απο την δουλεια,για να μην ακους τις μαλακιες του καθε ευαγγελατου στην τηλεοραση. Να σημειωσω οτι εγω ποτε δεν σε χαρακτηρισα  :jerking:,εσυ το κανεις βεβαια... καθενας κρινεται εδω, δεν ανησυχω
5ον ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΑΣ? Αν οχι σεβαστο,αλλα οχι δεκτο το να κρυβεσαι πισω απο το δακτυλο σου, να βαλεις κατα ενος κλαδου χωρις να θελεις να κριθεις
6ον ακομη ρε τρικαρδε δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις τοση εμπαθεια με τους εργολαβους. πιστευεις οτι ειναι ο μοναδικος κλαδος που συμβαινουν παρατυπιες ή απλα ειναι ο μονος που σε ενοχλει τοσο?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Θα απαντήσω σε μερικές από τις ερωτήσεις σου, αρχίζωντας από το τέλος.
6η. ερώτηση - απάντηση: δεν έχω καμιά εμπάθεια απέναντι σε κανέναν και φυσικά  οι εργολάβοι δεν είναι οι μόνοι που παρατυπούν - παρανομούν. Αλλά, όταν ένας πάει να αγοράσει ένα διαμερισματάκι που θα το ξεχρεώσει σε 40 χρόνια είναι κριμας να του "γαμάς" την ζωή και τα όνειραν γιατί σπίτι δεν μπορούμε να αγοράζουμε κάθε μέρα, πχ οι ημιυπεθριοι χώροι και σας τους καλοπλήροσε και θα τους ξαναπληρώσει στα κρατικά λαμόγια.
5η. ερώτηση - απάντηση:Το επαγγελμά μου το έχω πει δυο-τρεις φορές αν θέλεις ψαξε και θα το βρεις
4η. ερώτηση - απάντηση:Αποφεύγω να ομιλώ σαν τους συναδέλφους σου, το  :jerking: ήταν χαρακτηρισμός των επιχειρημάτων δλδ μαλακισμένα επιχειρήματα
3η. ερώτηση - απάντηση: Σίγουρα οι γενικεύσεις δεν είναι καλές, σίγουρα ένα ποσοστό απο τους εργολάβους ειναι καλοί επαγγελματίες.
2η. ερώτηση - απάντηση: Μερικές φορές μια συζήτηση όσο σοβαρή και να ειναο χρειάζεται και λίγη πλάκα.
1η. ερώτηση - απάντηση: Αν κατάλαβες ότι σου υποδεικνύω με ποιόν θα μιλάς ζητώ συγνώμη
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σήμερα ήστερα από αρκετό καιρό ξεφύλισα την "Χρυση ευκαιρία" για να περάσει η ώρα.
Με μία πρώτη ματιά το έμπειρο μάτι μου διαπίστωσε ότι οι τιμές έχουνε πάρει την κατηφόρα.
Δεν έκανα κανένα τηλεφωνικό κονέ (σεξ δλδ) με εργολάβο αλλά τα παζάρια νομίζω ότι π΄ρεπει αν σκληρίνουν από την μερία των υποψήφιων αγοράστων :cheesy:
Όμως δεν χρειάζονται βιασήνες πλέον, οι ευκαιρίες όσο περνά ο καιρός θα πολλαπλασιάζονται.
Από Σεπτέμβρη με λίγα μετρητά (όχι όλα προς Θεού) και αφού θα έχω μαυρίσει και γυμνάσει την κορμάρα μου θα παζαρέψω κανένα απούλητο :tired:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom