Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Σε αυτό το θρεντ είμαστε όλοι εργολάβοι πέτρο..Εκτός από τον τρίκαρδο και τον αχαχαχούχα οι οποίοι αν θυμάμαι καλά μένουν ακόμη στο νοίκι γιατί δεν θέλουν να τα δώσουν στους εργολάβους...

Και εννοείται ότι τους πολεμάμε διότι με αυτό το θρεντ έχουν φέρει τα πάνω - κάτω στην αγορά ακινήτων... :2funny:  :2funny:

Απορώ πώς δεν έχει βγάλει ανακοίνωση το ΤΕΕ, ο Παραδιάς, ο Καψιμάλης και ο Ρεβύθης ακόμη!  :2funny:


Ψιτ φιλαρακο σαν πολυ πανω σου δεν το πηρες ?


ενημερωτικα ΕΝΟΙΚΙΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ....... ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ......


ανοιξε τα ματακια σου που κοιμασαι και διαβαζε προσεκτικα τι γραφουμε ...... :idiot: :uglystupid: :idiot: :uglystupid:

Οσο για το νικ μου σιγουρα ειναι ''ελαφρυ''
(προσδιδει χαρα και δειχνει χαρουμενο μελος με την κωμικη του νοτα....) :dancing:


Νομιζω οτι θα επρεπε να διαγραφει το ποσταρισμα σου το συγκεκριμενο
διοτι ειρωνευεσαι μελη και συμφορουμιτες σου  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:


Απο τα λεγομενα σου νομιζω βγαλαμε συμπερασματα του τι νοημοσυνη εχεις .... :think:

Ενδεικτικα αναφερω την επισημανση που λες οτι νομιζουμε πως φερνουμε τα πανω κατω στο real estate


Δεν ειναι ο σκοπος μας αυτος ....

αλλα να συνηδειτοποιησουμε τους πολιτες για την φουσκα των ακινητων.....



Αυτα ...

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Κανονικά δεν θα σου απαντούσα γιατί απλά δεν ενδιαφέρομαι για χαι περιοχές, ειμαι λαικό παιδί εργατικής οικογένειας ( οι φυλακίσεις και εξορίες της οικογένειας μου ειναι για μένα ότι το πολυτιμότερο και μη εξαγοράσιμο)
Θέλω την πρωινή καλημέρα του γείτονα, το κλαμα των μωρών, τις φώνες των παιδιών, τον ΄κοινωνικο σχολιασμό" (με μέτρο) της κυρα Κατήνας. Θέλω και τον οικονομικό μεταναστη (εσωτερικοί οικονομικοί μετανάστες ειμαστε οι περισσότεροι) που έχει συστολή-ντομπροσηνη-νοικοκυροσήνη υπαρχουν κα τέτοιοι.
Θέλω την σιγή της γειτονίας του Κυριακάτικου μεσημεριού, όλα αυτά τα ανθρώπινα, όσα στον ελάχιστο βαθμό ύπάρχουν στις συγχρονες λαικές γειτονίες των μεγαλουπόλεων, τα θέλω ακόμα.
Σου απαντάω ΚΟΜΟΔΙΝΟ φίλε μου γιατί κάτι μάγκες ( οι παλιώτεροι θα τους θυμούντε) Φιντερ-Σταριστο & σια τα ίδια με σένα μου έργαφαν για να με εντυποσιάσουνε.
Α ρε γύφτοι ξυπασμένοι με το σκατό στον κώλο, κανατε ένα κόλπό και γίνατε μάγκες


Μην τους δινεις αξια και το παιρνουν πανω τους ......

Τους ποναει η αληθεια και φαινεται ......



Ο σταριστο βρηκε θυμα για το ΑΠΟΥΛΗΤΟ του - του του ?  :2funny:

Ο φιντερ τα εδωσε τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΤΟΥ ?
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
390
Πόντοι
6.055
Για να μαζευομαστε λιγο, αν θελετε να ποσταρετε και σε αλλα thread δηλαδη.

Αληθεια χρειαζονται 136 σελίδες για την διατύπωση της όποιας θέσης? Η για φλυαρία μιλάμε ή για ασάφεια. Το καταλάβαμε. Οι εργολάβοι είναι η ενσάρκωση του διαβόλου (τουλάχιστον) και οσοι ειναι εναντιον τους  ειναι μαλακες που δεν εχουν διαμέρισμα στο Ψυχικό (τουλάχιστον)

Στο πνεύμα και άλλου Post πιο πάνω, λίγη ψυχραιμία, όχι για μένα ΄Για την φουκαριάρα την μάνα μου'
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
1. ΟΙ φυλακισεις της οικογενειας σου δε μας νοιαζουν εκτος αν εγιναν λογω εγκληματος κ γι αυτο εχεις ψυχολογικα προβληματα.
2. Αν θες το κλαμα των μωρων, τη κυρα κατινα κλπ... να πας στο ορφανοτροφειο...Και καλως εχοντων των πραγματων μπορει να κανω κ 1 δωρεα στο ιδρυμα....
3. Τελικα γυφτος με την εννοια που το χρησιμοποιεις εισαι εσυ..ΒΛΑΚΑ ε ΒΛΑΚΑ
Δεν καλλιεργώ καμία ένταση, όσοι με ξέρουν εδώ μεσα το ξέρουνε.
Δεν θα απαντήσω στις προσβολές του ΚΟΜΟΔΙΝΟΥ, βγάζει την χολή του, νομίζω ότι οι περισσότεροι ειναι νοήμονες και τον καταλαβένουν.

Ετσι αγόρι μου, βρίσε με, δείξε μου ποιός εισαι.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Νομιζω οτι καλο θα ηταν να λειψουν οι ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ αμφοτερων




Καλα βρε παιδια πατε καλα ?

δηλαδη ενα διαμερισμα καινουργιο 100 μετρα .....
να τιμαται στα 220.000 - 270.000 ευρω με μισθους πεινας 700-1300 ευρω ?????
και με δοσεις (δανειο λαιμητομος) να το αγορασει καποιος θα πρεπει να ΥΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ..........

Δεν παμε καθολου καλα

 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Θέλω την πρωινή καλημέρα του γείτονα, το κλαμα των μωρών, τις φώνες των παιδιών, τον ΄κοινωνικο σχολιασμό" (με μέτρο) της κυρα Κατήνας. Θέλω και τον οικονομικό μεταναστη (εσωτερικοί οικονομικοί μετανάστες ειμαστε οι περισσότεροι) που έχει συστολή-ντομπροσηνη-νοικοκυροσήνη υπαρχουν κα τέτοιοι.
Θέλω την σιγή της γειτονίας του Κυριακάτικου μεσημεριού, όλα αυτά τα ανθρώπινα, όσα στον ελάχιστο βαθμό ύπάρχουν στις συγχρονες λαικές γειτονίες των μεγαλουπόλεων, τα θέλω ακόμα.

Το Ψυχικό έχει πολύ ησυχία και όχι μόνο το μεσημερι. Κλάμα μωρών ... όχι δεν θα ακούς παρά το ότι έχω ακούσει ότι οι Φιλιπινέζες τα ψιλοχτυπούν.
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Για να μαζευομαστε λιγο, αν θελετε να ποσταρετε και σε αλλα thread δηλαδη.

Αληθεια χρειαζονται 136 σελίδες για την διατύπωση της όποιας θέσης? Η για φλυαρία μιλάμε ή για ασάφεια. Το καταλάβαμε. Οι εργολάβοι είναι η ενσάρκωση του διαβόλου (τουλάχιστον) και οσοι ειναι εναντιον τους  ειναι μαλακες που δεν εχουν διαμέρισμα στο Ψυχικό (τουλάχιστον)

Στο πνεύμα και άλλου Post πιο πάνω, λίγη ψυχραιμία, όχι για μένα ΄Για την φουκαριάρα την μάνα μου'
οκ σορρυ σε ολους και στον φιλο τρικαρδο...
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Καλα βρε παιδια πατε καλα ?

δηλαδη ενα διαμερισμα καινουργιο 100 μετρα .....
να τιμαται στα 220.000 - 270.000 ευρω με μισθους πεινας 700-1300 ευρω ?????

Μόνο 20 χρονάκια μισθοί είναι ... σιγά. Στην Γαλλία π.χ. θές περισσότερα χρονάκια.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.532
Κριτικές
61
Like
42.936
Πόντοι
22.785
Ρε μαγκες δεν σταματατε .........φρενο λιγουλακι.
κ μετα σου λενε ποιος κυβερναη την ελλαδα.

ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΗ.......
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Όχι συνέχισε,  εγώ δεν σε έβρισα άμεσα, απλός σε φωτογράφισα.
Μόνος σου γίνεσαι ρόμπα.
Ουτε γω σε εβρισα αμεσα.Και γω σε φωτογραφισα...γιατι απλως οι αποψεις σου ειναι λιγο αστειες για το κοινο νου.
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Τελευταίο ποστάρισα στο συγκεκριμένο thread..

Δείτε για ποιο λόγο τα ελληνικά σπίτια έχουν «εσωτερική αξία» και γιαυτο δεν πέφτουν οι τιμές τους..

Δείτε πως κτίζουν τα Αμερικανάκια.. και για ποιο λόγο οι τιμές έπεσαν…Και μετά να πάτε να δείτε πως κτίζουν τα Ελληνικά σπίτια…



Ρε, να ‘στε υπερήφανοι με τους Έλληνες κατασκευαστές.. Τα σπίτια σας θα έχουν πάντα την αξία τους.

Αυτά..

ΥΓ - Για οποιον θελει να μαθει, οι παραπανω αμερικανικες οικοδομες δεν μπορουν να εχουν κοστος πανω απο 300 με 400 ευρω το μετρο..!!

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ψιτ φιλαρακο σαν πολυ πανω σου δεν το πηρες ?


ενημερωτικα ΕΝΟΙΚΙΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ....... ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ......

Έχω ψαρώσει...


ανοιξε τα ματακια σου που κοιμασαι και διαβαζε προσεκτικα τι γραφουμε ...... :idiot: :uglystupid: :idiot: :uglystupid:

Ομολογώ ότι δεν θυμάμαι όλα όσα έχεις γράψει...
Όπως επίσης δεν θυμαμαι γιατί θα έπρεπε να τα θυμάμαι μιας και η μνήμη μου λειτουργεί μάλλον επιλεκτικά και φιλτράρει ασήμαντες πληροφορίες...


Οσο για το νικ μου σιγουρα ειναι ''ελαφρυ''

Η αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι...

Ψιτ φιλαρακο σαν πολυ πανω σου δεν το πηρες ?


ενημερωτικα ΕΝΟΙΚΙΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ....... ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ......


ανοιξε τα ματακια σου που κοιμασαι και διαβαζε προσεκτικα τι γραφουμε ...... :idiot: :uglystupid: :idiot: :uglystupid:

Οσο για το νικ μου σιγουρα ειναι ''ελαφρυ''
(προσδιδει χαρα και δειχνει χαρουμενο μελος με την κωμικη του νοτα....) :dancing:


Νομιζω οτι θα επρεπε να διαγραφει το ποσταρισμα σου το συγκεκριμενο
διοτι ειρωνευεσαι μελη και συμφορουμιτες σου  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

Ευτχυώς για μένα, ο σοφός αυτός άνθρωπος που έγραψε τους κανονισμούς δεν προέβλεψε την ειρωνεία ως λόγο διαγραφής πόστς...
Ευτυχώς για εσένα, ούτε την αφέλεια και την αφόρητη κοινοτυπία...



Απο τα λεγομενα σου νομιζω βγαλαμε συμπερασματα του τι νοημοσυνη εχεις .... :think:

Αρκετή για να μου ζητούν ορισμένα μέλη συμβουλές με pm για το τί θα κάνουν με τα αχούρια τους...
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.165
Κριτικές
150
Like
2.918
Πόντοι
6.925
Παιδιά ... παιδιαρίζετε. Ο καθείς κρίνεται από τα γραφόμενα του. Οι κορώνες και οι εμμονές απλώς κρύβουν την ελλειπή επιχειρηματολογία.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Έχω ψαρώσει...
Ομολογώ ότι δεν θυμάμαι όλα όσα έχεις γράψει...
Όπως επίσης δεν θυμαμαι γιατί θα έπρεπε να τα θυμάμαι μιας και η μνήμη μου λειτουργεί μάλλον επιλεκτικά και φιλτράρει ασήμαντες πληροφορίες...
Αρκετή για να μου ζητούν ορισμένα μέλη συμβουλές με pm για το τί θα κάνουν με τα αχούρια τους...

Καλά αν βγάλεις και λέπια θα γίνεις "χάνος" :2funny: :2funny: :2funny:
Τα ψάρια ξέρεις δεν έχουν ούτε επιλεκτική μνήμη.
Πάντως και εσύ έχεις καβαλήσει το καλάμι φίλε μου.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Καλά αν βγάλεις και λέπια θα γίνεις "χάνος" :2funny: :2funny: :2funny:
Τα ψάρια ξέρεις δεν έχουν ούτε επιλεκτική μνήμη.
Πάντως και εσύ έχεις καβαλήσει το καλάμι φίλε μου.


Υποψιαζομαι οτι ειναι και ΓΑΥΡΟΣ και ντρεπεται να μας το πει  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom