Νέα

Παπανδρέου vs Καραμανλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psaxnw(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 119
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μιας και τελικά οι 3 μας μιλάμε.

Να πω και γω κάτι για την περίπτωση αβραμό.

Εχω την αίσθηση ότι η πορεία του αυτή ήταν σχεδιασμένη. Εφυγε για να ξαναγυρίσει με καλύτερους όρους. Και ήξερε τι ήθελε από την αρχή. Και μόνο γι'αυτό, ξεχωρίζει.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι μαζί με το Σουφλιά είναι οι μόνοι πολιτικοί πρώτης γραμμής της ΝΔ που δεν είναι στην αυλή των μητσο-καραμανλο

Και είναι προς τιμήν του που μπηκε σε κανονικό ψηφοδέλτιο και όχι στο επικρατείας.

Συμφωνώ απόλυτα...
Σε ζητήματα πολιτικής ηθικής κριτής είναι ο λαός..
Και ο λαός τον ψήφισε...
Αν μη τι άλλο ο Καραμανλής δεν ήθελε μια ιερή αγελάδα στο κόμμα του και άφησε να τον κρίνουν οι ψηφορόροι. Ας έκανε το ίδιο και ο Γιωργάκης αν τολμούσε με τις δικές του μεταγραφές.
Ο Αβραμό δεν έριξε την κυβέρνησή όπως ο Σαμαράς του ούτε αψήφησε τις πολιτικές του αξίες όπως ο Μάνος και ο Ανδριανόπουλος για μια θέση στο επικρατείας σε τελική ανάλυση (για δαμανάκη, μπίστη κτλ δε μιλάω...τα σχόλια είναι περιττά)... ΌΠοτε προς τί ο χαρακτηρισμός "προδότης";
 
OP
OP
P

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
ρε παιδια καλως η κακως κατ εμε οταν κρεμας οσους σε εμπιστευτηκαν εισαι προδοτης..Ειναι η γνωμη μου και δεν αλλαζει..Αυτη την εννοια μου μαθαν στο σχολειο για την προδοσια.Το οτι τον ξαναψηφισε ο κοσμος δεν μου λεει τιποτα...Ειπαμε ο κοσμος...
 

kaidi

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
μεγαλες ευθηνες εχει και το 80% του κοσμου που ψηφιζει τα δυο αυτα κομμτα και διτηρει τιν πελατιακη σχεση που εχει αναπτυχθει,οι 2- 3εις οικογενιες που κυβερναν επι 45 χρονια και υποσχονται αλλαγες διαφανεια αξιοκρατια δικεωσινη θα κυβερναν και τα επομενα 45 και τιποτα δεν θα αλλαξει, αυτοι θα μενουν στα βορια προαστια  με τις πισινες τους τισ σπιταρονες τους τα υπερπολιτελη αυτοκινιτα τους και θα περνανε ωραια και μεις θα δουλεουμε για 700 ευρω 
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Αμερικανοδουλος αεριτζης χωρις μεγαλο ιδεολογικο υποβαθρο vs ανιδεου ατολμου παιδοβουβαλου με καμια απολυτως εμπειρια (ουτε καν σαν υφυπουργος)
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Και εμεις ο χαζος λαος τι θα πρεπει να ψυφισουμε κατα την δικισας γνωμη ?????
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Και εμεις ο χαζος λαος τι θα πρεπει να ψυφισουμε κατα την δικισας γνωμη ?????

Απο τη στιγμη που αλλο ψηφιζει ο λαος και αλλο βλεπουμε στο κοινοβουλιο τι να κανοει ο λαος?
Απλη αναλογικη. Η μονη λυση..
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Αμερικανοδουλος αεριτζης χωρις μεγαλο ιδεολογικο υποβαθρο vs ανιδεου ατολμου παιδοβουβαλου με καμια απολυτως εμπειρια (ουτε καν σαν υφυπουργος)

Πισοχώστης σωστός.

Η περιγραφή που έδωσες ταιρίαζει σε πολλούς πολιτικούς. Εχω μια στο μυαλό μου
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Να προσέχετε ποιον σταυρώνετε. Και μάυρισμα στους γόνους, συγγενείς κλπ.

Το ανέφερα και πριν, είναι δυνατόν ο Δρακουμέλ Jr. να παίρνει τις περισσότερες ψήφους στην Β' Αθηνών?

Νομίζω είναι μία καλή αρχή.
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Απλή αναλογική τι κόμμα είναι αυτό ΡΕ συναγωνιστές οι κυνηγοί η το ΠΑΚΚΥ
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Απλή αναλογική τι κόμμα είναι αυτό ΡΕ συναγωνιστές οι κυνηγοί η το ΠΑΚΚΥ

Σου αρεσει δηλάδη εσενα ενα κομμα που πηρε 35 η 39 % να βγαζει 160 εδρες ε?
Αυτο πανε να κανουν. ΑΠλη αναλογικη ξερεις τι ειναι υποθετω.
Ασε τις ειρωνιες.
Για να χτυπηθει η διαφθορα πιστευω οτι πρεπει να εχουμε συνασπισμους κομματων στην εξουσια. Να σχηματιζει κυβερνηση μονο κομμα με πολυ μεγαλη πλειοψηφια.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Να προσέχετε ποιον σταυρώνετε. Και μάυρισμα στους γόνους, συγγενείς κλπ.

Το ανέφερα και πριν, είναι δυνατόν ο Δρακουμέλ Jr. να παίρνει τις περισσότερες ψήφους στην Β' Αθηνών?

Νομίζω είναι μία καλή αρχή.

Αν καποιος γονος γνωστης οικογενειας αξιζει να τον στηριξει ο κοσμος.
Ο Κεφαλογιαννης, ο Αλευρας, ο Μητσοτακης, η Ντορα και καπιοι αλλοι ειναι απλα γτπ.
Επισης πιστευω οτι ο Παπανδρεου και ο Καραμανλης ισως κανουν για υπουργοι αλλα με τιποτα για πρωθυπουργοι.
 
OP
OP
P

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ρε Γιωργος..Αφου τους μισους απο τη ΝΔ δεν τους πας...Γιατι ψηφιζεις ΝΔ που να παρει?
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ρε Γιωργος..Αφου τους μισους απο τη ΝΔ δεν τους πας...Γιατι ψηφιζεις ΝΔ που να παρει?

Ζυγαριά φίλε είναι όλα. Ζυγίζεις και διαλέγεις.

Εμένα αυτό μου πάει. Και όπως βλέπεις ασκώ κριτική εκεί που ψωνίζω.
(εάν αρχίσω το κράξιμο εκεί που δεν ψωνίζω....θα παίξουμε φάπες xa xa xa)

Και να είσαι βέβαιος, αυτούς που κριτικάρω, δεν τους σταυρώνω.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Η απλή αναλογική είναι σαφώς ορθότερο εκλογικο σύστημα, πιστέυω όμως ότι δεν παύει να είναι ένα πολιτικό ημίμετρο. Όσο για τα "τζάκια" που κυβερνούν την Ελλάδα παραπάνω από μισό αιώνα τώρα συμφωνώ με το μαύρισμα. Αν πάρει κανείς τα ψηφοδέλτια των δύο μεγάλων κομμάτων θα βρει σχεδόν όλα τα ονόματα στην...εγκυκοπαίδεια!

Δε φταινε αυτοι (οι γονοι). Φταινε οι μαλακες που τους ψηφιζουνε.
 
OP
OP
P

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ζυγαριά φίλε είναι όλα. Ζυγίζεις και διαλέγεις.

Εμένα αυτό μου πάει. Και όπως βλέπεις ασκώ κριτική εκεί που ψωνίζω.
(εάν αρχίσω το κράξιμο εκεί που δεν ψωνίζω....θα παίξουμε φάπες xa xa xa)

Και να είσαι βέβαιος, αυτούς που κριτικάρω, δεν τους σταυρώνω.
μπραβο σου ρε φιλε..ειληκρινα στο λεω.Εισαι απ τους ελαχιστους που ψηφιζουν ΝΔ και σκεφτονται ετσι!και παλι μπραβο!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Σου αρεσει δηλάδη εσενα ενα κομμα που πηρε 35 η 39 % να βγαζει 160 εδρες ε?
Αυτο πανε να κανουν. ΑΠλη αναλογικη ξερεις τι ειναι υποθετω.
Ασε τις ειρωνιες.
Για να χτυπηθει η διαφθορα πιστευω οτι πρεπει να εχουμε συνασπισμους κομματων στην εξουσια. Να σχηματιζει κυβερνηση μονο κομμα με πολυ μεγαλη πλειοψηφια.

Θεωρητικά ναι. Φαντάσου όμως σενάριο εφιάλτη: Κυβέρνηση ΝΔ+ΠΑΣΟΚ μαζί.

Κ Α Η Κ Α Μ Ε....

Ή για φαντάσου: ΝΔ+ΛΑΟΣ....(το οποίο παίζει γερά....)

Τ Ρ Ο Μ Ο Σ λέμε (και σημείωσε, το λέει δεξιός αυτό)


(Και μην μου πείτε για την Γερμανία...έχει πολύ δρόμο ακόμη εκεί η ιστορία και είναι τεράστιο θέμα να αναλύσουμε τι παιχνίδια παίζονται εκεί.)
 
OP
OP
P

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ε δεν εισαι και ΔΕΞΙΟΣ μην το λες ετσι...Εγω το δεξιος το εχω σαν βρισια αλλα εσυ εισαι πολυ ορθα σκεπτομενος αρα οχι δεξιος!!!
 

Nefilim

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
730
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
6
Ζώα...,
Και οι δυο τους κανονικά θέλανε να τρώνε χάμπουργκερ-πίτσες και να βλέπουν DVD, τι ζητάνε τώρα στην πολιτική ;;;
Πουλημένα κορμιά, είναι από τις μοναδικές χώρες που η εξουσία δίδεται σε μερικά ''τζάκια'', μία οικογενειακή (υπόθεση) τραγωδία για όλο τον τόπο. Κάτι σα φεουδαρχικό καθεστώς μιας ψωριασμένης ελίτ που για 30 αργύρια ξεπουλάει την κωλοτρυπίδα της.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ε δεν εισαι και ΔΕΞΙΟΣ μην το λες ετσι...Εγω το δεξιος το εχω σαν βρισια αλλα εσυ εισαι πολυ ορθα σκεπτομενος αρα οχι δεξιος!!!

Εαν σκεφτείς ότι με τίποτα δεν με κάνεις αριστερό ή σοσιαλιστή/κεντρώο, δεν μένουν και πολλά.

:2funny:  :2funny:
 
OP
OP
P

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Εαν σκεφτείς ότι με τίποτα δεν με κάνεις αριστερό ή σοσιαλιστή/κεντρώο, δεν μένουν και πολλά.

:2funny:  :2funny:
Δεν ειναι απαραιτητη η ταμπελα μαν...ειδικα του δεξιου.ε?χεχεεχεεχ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom