Νέα

Οικονομική κρίση = κακά μαντάτα στην ψωλή!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Palios pounai alios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

povel

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.233
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
16
Παλια κερνουσες πεντε-εξι ποτα,φαγητο γκραντ για ναγαμησεις.... :jerking:
Τωρα με την ευλογημενη κριση με κανα δυο σφηνακια και σαντουιτς απο την καντινα στην Καβαλας σε καβαλαει μονη της.....
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Παλια κερνουσες πεντε-εξι ποτα,φαγητο γκραντ για ναγαμησεις.... :jerking:
Τωρα με την ευλογημενη κριση με κανα δυο σφηνακια και σαντουιτς απο την καντινα στην Καβαλας σε καβαλαει μονη της.....
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Θα καταληξουμε στον πασατεμπο  και νερο απ την βρυσουλα του δημοτικου παρκου....Ευτυχωs καποια παγκακια ειναι στη θεση τουs ακομα :headbang: :headbang:
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Ποιος ειμαι εγω να σε συμβουλευω φιλε μου?Μαλλον φιλικα σε προτρεπω :cheesy:

Δεν χρειαζεται να αναφερεις εδω τα προσωπικα σου απο τη στιγμη που δεν αφορουν το παρων θεμα...

Οσο για το αλλο δεν αντιμαχομαι τις αποψεις σου,απλα δεν ξερω ρε φιλε μου βγαζεις εναν αρνητισμο και μια 'κλαψα' που με αναγκαζει να τοποθετηθω ετσι απεναντι στις αποψεις σου...

Καταλαβαινω πως την εννοεις τη λεξη 'ανθρωπια' αλλα οφειλω να ειμαι και ειλικρινης μαζι σου...τα γραφομενα σου μου βγαζουν μια απογνωση που με κανει να σκεφτομαι οτι ισως ταυτιζεις την ανθρωπια με την ελεημοσυνη...

Αγαπητέ Freddie

1) δεν μου αρέσει να με ντρεσάρουν και να μου λένε τι να γράψω κάπου και τι όχι. Νομίζω ότι είμαι αρκετά ώριμος για να λογοκρίνω ο ίδιος τον εαυτό μου.

2) Αν το μόνο που σου βγάζω είναι "αρνητισμός", "κλάψα" και "απόγνωση" τότε ψάξε τη δική σου ψυχή και δες ποια κομμάτια της προβάλεις ασυνείδητα πάνω σε μένα. Παρεκτός και αν αν φοράς "γυαλιά" και βλέπεις τα πάντα γύρω σου όμορφα και αγγελικά πλασμένα (τόσο όμορφα που οδήγησαν τους νέους από την πολλή ευτυχία στις πρωτοφανείς εξεγέρσεις που βιώνουμε τους τελευταίους μήνες).

3) Μου κάνει εντύπωση που "πιάστηκες" τόσο πολύ με μένα ενώ η Βite π.χ. που βγάζει απίστευτο αρνητισμό, διαρκή ειρωνεία και υφάκι δεν σε πείραξε καθόλου....
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.386
Κριτικές
61
Like
42.456
Πόντοι
22.785
παρε κολιτε life...
 

Συνημμένα

  • 6oi8.jpg
    6oi8.jpg
    25,2 KB · Εμφανίσεις: 16
  • 6oi8.jpg
    6oi8.jpg
    25,2 KB · Εμφανίσεις: 14

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Στην Ελλαδα την δηθεν οικονομικη κριση την εφεραν τα καναλια,φοβισαν τον κοσμο με αποτελεσμα να μην αγοραζει οπως πριν......
Απο το 2008 λενε δεν εχουμε δει την κριση τωρα λενε το 2010 κλπ.........μαλακιες στο τετραγωνο...........

Προς το παρον φατε μια τεχνητη κριση...........

 

Karaboujouklis

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό μαζί σου. Πράγματι, τα κανάλια φοβίζουν τον κόσμο και δεν κινείται εύκολα χρήμα, αν και υπάρχει. Ωστόσο, υπάρχει και το πραγματικό γεγονός των απολύσεων. Δυστυχώς,γίνονται απολύσεις σε ιδιωτικές επιχειρήσεις, οι οποίες προσπαθούν να συμπιέσουν το κόστος. Γνωστοί μου έχουν απολυθεί και δουλεύουν πλέον από δω και από εκεί, για να συμπληρώσουν το εισόδημά τους.
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό μαζί σου. Πράγματι, τα κανάλια φοβίζουν τον κόσμο και δεν κινείται εύκολα χρήμα, αν και υπάρχει. Ωστόσο, υπάρχει και το πραγματικό γεγονός των απολύσεων. Δυστυχώς,γίνονται απολύσεις σε ιδιωτικές επιχειρήσεις, οι οποίες προσπαθούν να συμπιέσουν το κόστος. Γνωστοί μου έχουν απολυθεί και δουλεύουν πλέον από δω και από εκεί, για να συμπληρώσουν το εισόδημά τους.

Mε τετοια φορολογια τι να κανουν και οι επιχειρησεις.............γινεται και αυτο που ειπα παραπανω..........
Δε μπορουν να πανε στη βουλγαρια να γλιτωσουν το ελληνικο χαρατσι............... :cheesy:
Και μετα αναρωτιεται το κρατος γιατι φοροδιαφευγουν οι επιχειρησεις..........αντι να δωσουν το χαρατσι σου λενε παρε τα τρια....

 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Μάλλον δεν ζείτε έξω στην κοινωνία για να λέτε ότι την κρίση τη φέρανε τα κανάλια. Προσωπικά συναλλάσσομαι επαγγελματικά με μεγάλους οργανισμούς οι οποίοι μείωσαν κατά 20-40% τις αποδοχές που έδιναν, ενώ απολύουν καθημερινά κόσμο. Και επειδή είμαι και στο χώρο των  ελεύθερων επαγγελματιών βλέπω τον κόσμο να μην πληρώνει με τίποτε τα χρήματα που πλήρωνε πριν ένα - δυο χρόνια. Τώρα του ζητάς 10 σου δίνει 5 και σου λέει αυτά έχω, άμα θες πάρτα.

Και ενώ π.χ. οι εργοδότες άρχισαν να πληρώνουν λιγότερο και να απολύουν μαζικά την ίδια στιγμή το κόστο ζωής - που στην Ελλάδα έχει αρχίσει να είναι από τα υψηλότερα στον κόσμο (βλέπε π.χ. τιμές supermarket) - ανεβαίνει όλο και περισσότερο. Τα κανάλια λοιπόν φέρανε την κρίση; 
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
Και ενώ π.χ. οι εργοδότες άρχισαν να πληρώνουν λιγότερο και να απολύουν μαζικά την ίδια στιγμή το κόστο ζωής - που στην Ελλάδα έχει αρχίσει να είναι από τα υψηλότερα στον κόσμο (βλέπε π.χ. τιμές supermarket) - ανεβαίνει όλο και περισσότερο. Τα κανάλια λοιπόν φέρανε την κρίση; 
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
το κοστος ζωης αγαμου φραπεδιαρη
ειναι πλεον απαγορευτικο ! 
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Μάλλον δεν ζείτε έξω στην κοινωνία για να λέτε ότι την κρίση τη φέρανε τα κανάλια. Προσωπικά συναλλάσσομαι επαγγελματικά με μεγάλους οργανισμούς οι οποίοι μείωσαν κατά 20-40% τις αποδοχές που έδιναν, ενώ απολύουν καθημερινά κόσμο. Και επειδή είμαι και στο χώρο των  ελεύθερων επαγγελματιών βλέπω τον κόσμο να μην πληρώνει με τίποτε τα χρήματα που πλήρωνε πριν ένα - δυο χρόνια. Τώρα του ζητάς 10 σου δίνει 5 και σου λέει αυτά έχω, άμα θες πάρτα.

Και ενώ π.χ. οι εργοδότες άρχισαν να πληρώνουν λιγότερο και να απολύουν μαζικά την ίδια στιγμή το κόστο ζωής - που στην Ελλάδα έχει αρχίσει να είναι από τα υψηλότερα στον κόσμο (βλέπε π.χ. τιμές supermarket) - ανεβαίνει όλο και περισσότερο. Τα κανάλια λοιπόν φέρανε την κρίση; 
ολα ινε ορεα και ανθιρα,βλεπε Σταρ και δε θα χασισ!!!!!!!!!!!!!!!

παντα χαρουμενοσ θα ισε εκτοσ και αν ισε ο βοβοσ και περιμενισ γιπεδο (Μολ) στο βοτανικο
 

johnny.be.good

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
ολα ινε ορεα και ανθιρα,βλεπε Σταρ και δε θα χασισ!!!!!!!!!!!!!!!

παντα χαρουμενοσ θα ισε εκτοσ και αν ισε ο βοβοσ και περιμενισ γιπεδο (Μολ) στο βοτανικο


αυτος εχει f430 k το ειχε βαλει κ στα Μεγαρα κ εχει κ ενα 911 τουρμπατο για να πηγαινει στο σουπερμαρκετ μαλλον


 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
ολα ινε ορεα και ανθιρα,βλεπε Σταρ και δε θα χασισ!!!!!!!!!!!!!!!

παντα χαρουμενοσ θα ισε εκτοσ και αν ισε ο βοβοσ και περιμενισ γιπεδο (Μολ) στο βοτανικο

Γεια σου ρε λυματο-ρουφήχτρη αθάνατε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom