Νέα

Οικονομική κρίση = κακά μαντάτα στην ψωλή!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Palios pounai alios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Όλοι το έχουμε ψιλιαστεί ότι σιγά σιγά αλλά σταθερά μπαίνουμε σε μία άνευ προηγουμένου οικονομική κρίση - τουλάχιστον σε σχέση με τις τελευταίες δεκαετίες, που εμείς οι Έλληνες είχαμε μία σχετική ευμάρεια. Επειδή το θέμα μας σε αυτό το site είναι το σεξ, μία από τις πρώτες βασικές εκτιμήσεις που πρέπει να κάνουμε είναι το τι αποτελέσματα θα έχει αυτή η οικονομική κρίση στη σεξουαλική μας ζωή. Προσωπικά πιστεύω ότι η κρίση αυτή φέρνει κακά μαντάτα για την τσωλή μας και θα εξηγήσω το γιατί:

1) Σε μία επιστημονική έρευνα που βγήκε πρόσφατα αποδείχτηκε ότι οι γυναίκες ταυλώνουν περισσότερο όσο περισσότερα λεφτά έχει ο άντρας με τον οποίο είναι (λες και δεν το ξέραμε και από μόνοι μας τόσα χρόνια)!

2) Ακόμη χειρότερα, μία άλλη επιστημονική μελέτη αποδεικνύει ότι η οικονομική ανέχεια ρίχνει κατακόρυφα τα επίπεδα σεξουαλικής επιθυμίας του άντρα.

3) Σε περιόδους μεγάλης κρίσης μπορεί να συμβούν 2 τινά: είτε οι άνθρωποι να γίνουν πιο ανθρώπινοι - και επομένως οι γυναίκες να αρχίσουν να ανοίγουν πιο πρόθυμα τα σκέλια τους στους τσακισμένους άντρες γύρω τους, για να ανακουφίσουν τη δυστυχία τους. Επειδή όμως η Ελλάδα λειτουργεί τις τελευταίες δεκαετίες σα μία εγωκεντρικότατη, ακραία υλιστική και "στερημένη" χώρα, είναι πιο πιθανό το δεύτερο σενάριο: να θολώσει με αυτή την κρίση ακόμα χειρότερα το μάτι των περισσότερων Ελληνίδων και να πέφτουν λυσσασμένα όλες μαζί στη μειονότητα των αντρών που θα είναι φορτώ, ενώ για τους "άφρα" (που θα πολλαπλασιαστούν κατακόρυφα και λόγω ομαδικών απολύσεων) θα έχει μείνει ως επί το πλείστον (αφού ακόμη και τα γιούργια του μπουρδέλου θα τους φαίνονται βουνό) η χήρα με τα πέντε. Στο ρεζουμέ, πιστεύω ότι οι άφρα θα ρέψουν στη μαλακία στη διάρκεια αυτής της κρίσης (ή στην καλύτερη θα αγχο-γαμούν τη μόνη διαθέσιμη γυναίκα στη ζωή τους) την ίδια στιγμή που στους μειοψηφούντες φορτώγκες θα πάρει φωτιά η μπούτσα τους!     

 
Την καλησπερα μου φιλε Παλιε...επετρεψε μου λιγο να σχολιασω σοβαρα αυτα που γραφεις...

Στα 1 και 2 δεν μπορω να τοποθετηθω,το μονο που θα σου πω ειναι πως δεν πρεπει να ερμηνευεις καποιες προσωπικες πτυχες της ζωη σου με βαση στατιστικες ερευνες αμφιβολου εγκυροτητας...γενικευοντας επικινδυνα!

Οσο για το 3 θα σταθω σε ενα μονο σημειο:Θα θελες πραγματικα μια γυναικα διπλα σου επειδη θα ενοιωθε οικτο για σενα?Επειδη και μονο θα ειχε την 'καλη καρδια' η την 'ευγενικη καλοσυνη'να σε ανακουφισει? :huh:



 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Για γαμήσι μίλησε αν δεν κάνω λάθος...οχι για γυναίκα δίπλα του.. :grin:
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
μα εχεις δικιο που να τολμησω
εισαι εναςςςς εσυυυυυ

χαχαχαχαχα

δεν λες παλι καλα που σ εχω βαρεθει που λες το ιδιο τροπαριο 1 χρονο τωρα.. κ δεν καθομαι να ασχοληθω περαν του χαβαλε κ σου λεω συνεχισε.. χτυπα κ αλλο χαχαχαα

με προκαλεις??? :tooth:

λοιπον για πες... κανε κοπυ πεηστ τα ιδια παλι.. μην μας το χαλας
κ βαλε κ καμια φωτο με γυαλακια ηλιου αν σου περισσευει

Άστο Bite, γιατί ούτε "διάλογος" δεν ξέρεις τι σημαίνει...

Αν για σένα διάλογος σημαίνει υφάκι, ειρωνεία, μόνιμη διάθεση απαξίωσης του άλλου τότε άστο, μην το κουράζουμε άλλο....
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Και παλι εριναλ...γαμησι=ελεημοσυνη? δηλ να πηδηχτει μια γυναικα με καποιον επειδη ειναι 'μεγαλοκαρδη' και 'ανοιχτοχερα εεε ανοιχτοποδα'? :huh:

Κι εκτος αυτου...μου φαινεται αδιανοητο το χρημα να ειναι ο ΚΥΡΙΟΣ και ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟΣ παραγοντας για να γαμησει καποιος μια κοπελα που δεν ειναι ιεροδουλη...
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Την καλησπερα μου φιλε Παλιε...επετρεψε μου λιγο να σχολιασω σοβαρα αυτα που γραφεις...

Στα 1 και 2 δεν μπορω να τοποθετηθω,το μονο που θα σου πω ειναι πως δεν πρεπει να ερμηνευεις καποιες προσωπικες πτυχες της ζωη σου με βαση στατιστικες ερευνες αμφιβολου εγκυροτητας...γενικευοντας επικινδυνα!

Οσο για το 3 θα σταθω σε ενα μονο σημειο:Θα θελες πραγματικα μια γυναικα διπλα σου επειδη θα ενοιωθε οικτο για σενα?Επειδη και μονο θα ειχε την 'καλη καρδια' η την 'ευγενικη καλοσυνη'να σε ανακουφισει? :huh:

Καλησπέρα freddie

σαφώς και σοβαρά περιμένω να σχολιάσεις αυτά που έγραψα - δεν αστειευόμουν όταν τα έγραφα - αν και προσπάθησα να το ελαφρύνω. Τα πράγματα είναι σοβαρά...

Να σε ρωτήσω όμως κάτι. Εσύ πιστεύεις ότι οι άνθρωποι κινούνται αποκλειστικά και 100% από καθαρά προσωπικά τους κίνητρα; Ότι δεν υπάρχουν δηλαδή άνθρωποι που νοιάζονται για το τι γίνεται γύρω τους; Εσύ δηλαδή κινείσαι αποκλειστικά "παρτάκικα";

Επομένως γιατί βγάζεις το εύκολο και φτηνό συμπέρασμα ότι εγώ έγραψα αυτό το άρθρο επειδή είμαι άφρα και επειδή τώρα με την κρίση δεν θα μπορώ να μαμίσω; Έλεος ρε φίλε!

Και ρε συ freddie δεν ξέρεις τίποτα από ανθρωπιά; Δεν έχεις προσέξει το πόσο σκληροί και εγωκεντρικοί έχουμε γίνει εμείς οι άνθρωποι τα τελευταία χρόνια - άντρες γυναίκες; Ότι κοιτάγαμε μόνο την πάρτι μας, την πούτσα μας, τη μούνα μας και τη μάσα μας, ξεχνώντας σχεδόν τους συναθρώπους μας; Δεν το είχες προσέξει ποτέ αυτό;

Και τι λέω τώρα ρε freddie; Να γίνουμε με αυτή την κρίση πιο ανθρώπινοι! Τι σε χάλασε σε αυτό; Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα μια γυναίκα δίπλα μου από οίκτο, αλλά θα ήθελα μία πιο ανθρώπινη γυναίκα, που δεν θα επέλεγε ανάμεσα σε μένα και έναν άλλο φορτώ άντρα τον φορτώ απλά και μόνο επειδή την πάει να φάνε στου "Μελά" στην Κηφισιά και τα λένε εκεί με τον Χατζηνικολάου, ενώ εγώ (παρ' όλο που έχω καλύτερο χαρακτήρα και ψυχή από τον φορτώγκα) την πάω στον ταβερνάκι, όπου δεν τρώει αστακό και ο κόσμος είναι απλός, λαικός, ανώνυμος και βασικά "τσακισμένος"...Τόσο δύσκολο ήταν να καταλάβεις τι εννοώ ρε freddie;

(Υποσημείωση. "Εγώ την πάω στο ταβερνάκι" = "Ο μέσος Έλληνας που δυσκολεύεται οικονομικά την πάει στο ταβερνάκι")  
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Και παλι εριναλ...γαμησι=ελεημοσυνη? δηλ να πηδηχτει μια γυναικα με καποιον επειδη ειναι 'μεγαλοκαρδη' και 'ανοιχτοχερα εεε ανοιχτοποδα'? :huh:

Κι εκτος αυτου...μου φαινεται αδιανοητο το χρημα να ειναι ο ΚΥΡΙΟΣ και ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟΣ παραγοντας για να γαμησει καποιος μια κοπελα που δεν ειναι ιεροδουλη...

Δεν σε κατάλαβα φρεντυ ειλικρινά.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Γιατί όλες οι τσόντες γυρίζονται με κηπουρούς;  :grin:
Κι αν ο κηπουρός την έχει μικρή, παίζει κι ο υδραυλικός  :grin:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Γιατί όλες οι τσόντες γυρίζονται με κηπουρούς;  :grin:
Κι αν ο κηπουρός την έχει μικρή, παίζει κι ο υδραυλικός  :grin:

για να τις βλέπει ο κάθε καρμίρης που δεν έχει να γαμήσει; :2funny: :2funny:
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Καλησπέρα freddie

σαφώς και σοβαρά περιμένω να σχολιάσεις αυτά που έγραψα - δεν αστειευόμουν όταν τα έγραφα - αν και προσπάθησα να το ελαφρύνω. Τα πράγματα είναι σοβαρά...

Να σε ρωτήσω όμως κάτι. Εσύ πιστεύεις ότι οι άνθρωποι κινούνται αποκλειστικά και 100% από καθαρά προσωπικά τους κίνητρα; Ότι δεν υπάρχουν δηλαδή άνθρωποι που νοιάζονται για το τι γίνεται γύρω τους; Εσύ δηλαδή κινείσαι αποκλειστικά "παρτάκικα";
Φυικα και υπαρχουν ανθρωποι που νοιαζονται για το τι γινεται γυρω τους....φυσικα και δεν κοιτω μονο την παρτη μου...αλλα ΠΟΤΕ δεν θα πηγαινα με μια γυναικα μονο και μονο επειδη εχει καλη ψυχη η ειναι τσακισμενη...

Επομένως γιατί βγάζεις το εύκολο και φτηνό συμπέρασμα ότι εγώ έγραψα αυτό το άρθρο επειδή είμαι άφρα και επειφή τώρα με την κρίση δεν θα μπορώ να μαμίσω; Έλεος ρε φίλε!
Το πρωτο προσωπο χρησιμοποιηθηκε χαριν αμεσοτητας της περιγραφης μου κι οχι επειδη αναφερομουν σε σενα...

Παρολα αυτα θες να μας πεις ΓΙΑΤΙ ανοιξες αυτο το θεμα? :think:

Και ρε συ freddie δεν ξέρεις τίποτα από ανθρωπιά; Δεν έχεις προσέξει το πόσο σκληροί και εγωκεντρικοί έχουμε γίνει εμείς οι άνθρωποι τα τελευταία χρόνια - άντρες γυναίκες; Ότι κοιτάγαμε μόνο την πάρτι μας, την πούτσα μας, τη μούνα μας και τη μάσα μας, ξεχνώντας σχεδόν τους συναθρώπους μας; Δεν το είχες προσέξει αυτό;

Και τι λέω τώρα ρε freddie; να γίνουμε με αυτή την κρίση πιο άνθρωποι! Τι σε χάλασε σε αυτό; Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα μια γυναίκα δίπλα μου από οίκτο, αλλά θα ήθελα μία πιο ανθρώπινη γυναίκα, που δεν θα επέλεγε ανάμεσα σε μένα και έναν άλλο φορτώ άντρα τον φορτώ απλά και μόνο επειδή την πάει να φάνε στου "Μελά" στην Κηφισιά και τα λένε με τον Χατζηνικολάου, ενώ εγώ (παρ' όλο που έχω καλύτερο χαρακτήρα και ψυχή από τον φορτώγκα) την πάω στον ταβερνάκι, που δεν τρώει αστακό και ο κόσμος είναι απλός, λαικός και ανώνυμος...Τόσο δύσκολο ήταν να καταλάβεις τι εννοώ ρε freddie;
Τι με χαλασε σε αυτα που γραφεις?Οτι γενικα οφειλεις να καταλαβεις οτι καμμια δεν θα πηδηχτει μαζι σου ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ 'επειδη σε συμπαθησε η επειδη εχεις καλη ψυχη η γαματο εσωτερικο κοσμο'....Και γενικα σιγουρα καμμια απο ανθρωπια...

Τωρα στο χερι σου(και ολων μας)ειναι να 'πολεμησει' ο καθενας με τα δικα του οπλα για να παρει τη μαχη...

Τα χρηματα δεν παιζουν το μοναδικο ρολο...Στο χερι σου ειναι να βρεις εκεινη τη γυναικα που θα σε γουσταρει για ΣΕΝΑ και μονο και θα προτιμησει αλλου ειδους αγαθα απο τα υλικα...πιστεψε με υπαρχουν αυτε ςοι γυναικες και δεν ειναι σπανιες!Αρκει να θες εσυ να τις δεις...οσο βλεπεις τα πραγματα με τοσο στενο οπτικο πρισμα τοσο θα χανεις αυτε ςτις περιπτωσεις...

Και ναι σε θεματα επιλογης ερωτικου συντροφου δεν μπορει καποιος παρα τον εαυτο του και τα δικα του θελω και ΜΟΝΟ να εξυπηρετησει...σιγα μην δινει η καθεμια το μουνι της 'απο ανθρωπια'!  
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Παρολα αυτα θες να μας πεις ΓΙΑΤΙ ανοιξες αυτο το θεμα? :think:

Πραγματικά, αυτό το θέμα είναι άκυρο εξ ορισμού...
Πουθενά δε φαίνεται να λέει ότι οι φτωχοί δε γαμάνε..γαμάνε οι άνθρωποι, αλλά απλά δεν έρχονται οι γκόμενες μαζί τους σε οργασμό  :2funny:
Παλιέ, αν σε ενδιαφέρει να έχουν οργασμούς οι ερωτικές σου σύντροφοι, βγάλε χρήμα...Αν πάλι όχι, απλά γάμα τες και στ' αρχίδια σου...

πιστεψε με υπαρχουν αυτε ςοι γυναικες και δεν ειναι σπανιες![size=15pt]Αρκει να θες εσυ να τις δεις[/size]...οσο βλεπεις τα πραγματα με τοσο στενο οπτικο πρισμα τοσο θα χανεις αυτε ςτις περιπτωσεις...

Αυτές, δε θες να τις δεις  :2funny:
 
OP
OP
P

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Freddie είναι λιγάκι άτοπο να με συμβουλεύεις προσωπικά εμένα τι πρέπει να κάνω για να βρω  γυναίκα. Έχω ήδη παντρευτεί 2 γυναίκες και έχω κάνει αρκετές σχέσεις στα 40 φεύγα μου. Βρίσκομαι αυτή τη στιγμή σε σχέση.

Και δεν συντονιζόμαστε στο θέμα του ανθρωπισμού. Σαφώς και ανθρωπισμός δεν είναι να ανοίγει η κάθε γυναίκα τα σκέλια της στον κάθε τσακισμένο αλλά να είναι πιο ανθρώπινη στις επιλογές της και στη συμπεριφορά της. Αν δεν το καταλαβαίνεις και θέλεις απλά να αντιμάχεσαι τις απόψεις μου δεν πειράζει έχω συνηθίσει.
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Freddie είναι λιγάκι άτοπο να με συμβουλεύεις προσωπικά εμένα τι πρέπει να κάνω για να βρω  γυναίκα. Έχω ήδη παντρευτεί 2 γυναίκες και έχω κάνει αρκετές σχέσεις στα 40 φεύγα μου. Βρίσκομαι αυτή τη στιγμή σε σχέση.

Και δεν συντονιζόμαστε στο θέμα του ανθρωπισμού. Σαφώς και ανθρωπισμός δεν είναι να ανοίγει η κάθε γυναίκα τα σκέλια της στον κάθε τσακισμένο αλλά να είναι πιο ανθρώπινη στις επιλογές της και στη συμπεριφορά της. Αν δεν το καταλαβαίνεις και θέλεις απλά να αντιμάχεσαι τις απόψεις μου δεν πειράζει έχω συνηθίσει.
Ποιος ειμαι εγω να σε συμβουλευω φιλε μου?Μαλλον φιλικα σε προτρεπω :cheesy:

Δεν χρειαζεται να αναφερεις εδω τα προσωπικα σου απο τη στιγμη που δεν αφορουν το παρων θεμα...

Οσο για το αλλο δεν αντιμαχομαι τις αποψεις σου,απλα δεν ξερω ρε φιλε μου βγαζεις εναν αρνητισμο και μια 'κλαψα' που με αναγκαζει να τοποθετηθω ετσι απεναντι στις αποψεις σου...

Καταλαβαινω πως την εννοεις τη λεξη 'ανθρωπια' αλλα οφειλω να ειμαι και ειλικρινης μαζι σου...τα γραφομενα σου μου βγαζουν μια απογνωση που με κανει να σκεφτομαι οτι ισως ταυτιζεις την ανθρωπια με την ελεημοσυνη...
 

zlatan

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
753
Like
0
Πόντοι
6
καθε εποχη εχει τις τασεις της, προσαρμοζομαστε και συνεχιζουμε..
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.386
Κριτικές
61
Like
42.455
Πόντοι
22.785
ι δικια μου δεν εχει κακα μαντατα....
 

bazogamias

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2008
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ νομίζω ο,τι όσοι είχαν σχέσεις, θα εξακολουθήσουν να έχουν, προφανώς η φτώχεια είναι αρνητικό, όμως αν είναι οι πιο πολλοί φτωχοί, ε, δε θα μείνουν πιο πολύ αγάμητες απ' όσο είναι τώρα οι γυναίκες.

Πρόβλημα απ' την άλλη, θα έχουν αυτοί που δε γάμαγαν ούτως ή άλλως, όμως αυτοί είναι σε μόνιμο πρόβλημα.

Οπότε προβλέπω άνοδο στις περιπτώσεις ανθρώπων που δε γάμαγαν, αλλά θα βγάλουν αρκετά λεφτά και θα γίνουν πιο "θελκτικοί" στις γυναίκες.
Κάτι είναι και αυτό...
 

zlatan

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
753
Like
0
Πόντοι
6
ρε παιδια κανενας οικονομουνολογος να μας δωσει τα φωτα του?
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
εδο ιμαστε επιστιμονεσ στο καλαμακι
κ στο πιδιμα δε θελουμε ικονομια
Πηδαμε επιστημο(υ)νικα.....Με μελετη
Κανουμε πρωτα σχεδιασμο και αν συμφερει τοτενεs ενταξει
Δεν σπαταλαμε αιμα σπερμα και λεφτα :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom