Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 478K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ίνα τι εξηφανίσθη ο 18χρονος Aristarxos d.j.??? (έως 5 ψήφοι).

  • Ηράσθη! Εδώ όμως θα ξαναβρεί την φωλεάν του όταν ...

  • Έδωσε όρκο σιωπής έως ότου η ΑΕΚ πάρει πρωτάθλημα.

  • Υπέστη εγκεφαλικήν μαλάκυνσιν εξαιτίας της μουσικής που ακούει.

  • Τα κεφαλόπουλα δάγκωσαν το πέος του έξω από το Shark [θεσσαλονίκη].

  • Υπήξε εις Θιβέτ ίνα ανεύρει γκόμεναν εις μοναστήριον Βουδιστών.

  • Ο μούτσος Ωρίων του δώρισε πράσινο κοστούμι διά να σαγηνεύσει γυνήν εις Μύκονον.

  • Ψάχνει να βρει μία μελαχρινή για να την γνωρίσει στο Νηματοθέτη.

  • Λύει την εικασία των Birch και Swinnerton-Dyer: Πόσες ακέραιες λύσεις έχει η εξίσωση ψ2=x2-x+1;

  • Μας βαρέθηκε και έφυγε.

  • Αναγιγνώσκει την ποίησιν του χοντρού Προέδρου Βαγγέλα αλλά η Νατάσα δεν του κάθεται...


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.227
Κριτικές
40
Like
23.401
Πόντοι
26.096
Καλημέρα!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ορίστε λοιπόν ο Coltran όπου μετατρέπει ένα μάλλον χαζοχαριυμενο τραγουδάκι ...
Ο Coltrane μου αρέσει και εμένα πάρα πολύ!
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.517
Κριτικές
61
Like
42.867
Πόντοι
22.785
:smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes::smiling-face-with-heart-eyes:
Καλημέρα λατρεμένοοι μου κύριοι... Καλημέρα Μπλέμπα...
Καλή εβδομάδα.
 

genesis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
848
Like
2.158
Πόντοι
446
Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα Κύριοι!
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.763
Κριτικές
171
Like
91.832
Πόντοι
46.423
Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα !!!

:coffee:

 

genesis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
848
Like
2.158
Πόντοι
446
Το παρακάτω τραγούδι γυρίζει στο μυαλό μου την τελευταία εβδομάδα. Βαίνομεν καλώς.:confused:
Ευτυχείτε!
 

Ιζνογκουντ

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2014
Μηνύματα
4.164
Κριτικές
6
Like
9.512
Πόντοι
2.586
Καλησπερα και καλη βδομάδα χουφταλα κρυφογαμηκουλες
 

Ιζνογκουντ

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2014
Μηνύματα
4.164
Κριτικές
6
Like
9.512
Πόντοι
2.586
Αν η Γαλάτεια ήτοι αγουρίς, όπως τις αποκαλεί ο νηματοθετης, σας καταλαβαίνω πλήρως και δυστυχώς τελικώς :headbang::headbang::headbang::headbang:
Η Γαλάτεια δεν ητο αγουρις , σημερα διαγει το 39 ετος της ηλικία της
Απλα η αλλαγη ηταν τεραστια
Θα ελεγα μεταμορφωση κυριολεκτικα
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.763
Κριτικές
171
Like
91.832
Πόντοι
46.423
Χρήσιμο άρθρο για χειμερινούς κολυμβητές.

:woldman:

 

genesis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
848
Like
2.158
Πόντοι
446
Ξέρετε κύριε Roger, επειδή διάγω φάση υπέρμετρης ενδοσκόπησης και φιλοσοφώ μετά μαλακίας παραφραζοντας το Περικλή:
Θεωρώ ότι ανασκοπώντας το παρελθόν το μόνο που μας απομένει είναι (πέραν φυσικά των παιδιών μας)
1. 10 - 15 ουράνια γαμήσια που πιθανόν αξιοθηκαμε
2. Οι πράξεις και στιγμές για τις οποίες κοιταζόμενοι στον καθρέφτη μπορούμε να αισθανόμαστε υπερήφανοι.
3. Οι πραγματικές σχέσεις ειτε φιλικές ειτε ερωτικές με ανθρώπους με τους οποίους βρεθήκαμε ή και συνεχίζουμε να βρισκόμαστε.

Ας συνεχίσουμε λοιπόν να είμαστε καλοτάξιδοι έστω και αν τα μέτρα των σκαφών μας δεν είναι αρκετά για τον κύριο Amjik:cheesy::cheesy:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Ιζνογκουντ

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2014
Μηνύματα
4.164
Κριτικές
6
Like
9.512
Πόντοι
2.586
Ξέρετε κύριε Roger, επειδή διάγω φάση υπέρμετρης ενδοσκόπησης και φιλοσοφώ μετά μαλακίας παραφραζοντας το Περικλή:
Θεωρώ ότι ανασκοπώντας το παρελθόν το μόνο που μας απομένει είναι (πέραν φυσικά των παιδιών μας)
1. 10 - 15 ουράνια γαμήσια που πιθανόν αξιοθηκαμε
2. Οι πράξεις και στιγμές για τις οποίες κοιταζόμενοι στον καθρέφτη μπορούμε να αισθανόμαστε υπερήφανοι.
3. Οι πραγματικές σχέσεις ειτε φιλικές ειτε ερωτικές με ανθρώπους με τους οποίους βρεθήκαμε ή και συνεχίζουμε να βρισκόμαστε.

Ας συνεχίσουμε λοιπόν να είμαστε καλοτάξιδοι έστω και αν τα μέτρα των σκαφών μας δεν είναι αρκετά για τον κύριο Amjik:cheesy::cheesy:
Αγαπητε κυριε Genesis ...
H φιλοσοφία μου σαν ανθρωπος ηταν παντα να μην κανω στους αλλους αυτα που δεν θελω να μου κανουν ...
Εχω δυο παιδια που ειμαι πολυ περηφανος για αυτα
Ο μικρουλης μου ο 7,5 εχει ζησει μοναδικες στιγμες ανα τον κόσμο , που ελαχιστοι εχουν ζησει ....
Σαν ανθρωπος εχω κανει λαθη , αλλα δε φτυνω τον καθρεφτη οταν χτενιζω τις εναπομεινασες 4 τριχες
Και ναι στη ζωη μου γνωρισα ανθρωπους και ανθρωπακια αλλα λογο ηλικιας η σπουδων ( ανωτατη πεζοδρομιακή ) ελαχιστοι παραμενουν διπλα μου ή τους σκεφτομαι με ενα χαμογελο

Βασικα , αυτο που λεω ειναι να εχουμε υγεια , να ζουμε με αξιοπρεπεια και ασε τον αμτζικο να μας κοροιδευει για τα 5μετρα βαρκακια μας ...
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.227
Κριτικές
40
Like
23.401
Πόντοι
26.096
Καλημέρα εις τους ελαχίστους του Αγλαίσματος της Αριστοκρατίας και εις την πολυπληθήν πλέμπαν! :grin:
Good Morning GIF by Taco Bell
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Σας ευχαριστώ και αναμένω [καίτοι δεν γνωρίζω τι σημαίνει μασταμπάς... Φευ].
Δηλωνω κι εγω αγνοια..γιατι τοσα χρονια εχω καθισει οπου μπορουσα με τον κ.μπαστανπα ομως δεν εχω αναλογη εμπειρια
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Καλημέρα εις τους ελαχίστους του Αγλαίσματος της Αριστοκρατίας και εις την πολυπληθήν πλέμπαν! :grin:
Good Morning GIF by Taco Bell
Μα τι ευχαριστη εκπληξη ηταν αυτη!!!!!!!!!!
Δε φανταζεστε ποσο χαιρομαι που ειστε παλι μαζι μας....καλως ηρθατεεεεε
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.227
Κριτικές
40
Like
23.401
Πόντοι
26.096
Μα τι ευχαριστη εκπληξη ηταν αυτη!!!!!!!!!!
Δε φανταζεστε ποσο χαιρομαι που ειστε παλι μαζι μας....καλως ηρθατεεεεε
Καλημέρα, κυρία!!!
Και εγώ χαίρομαι πάρα πολύ που σας ξαναβλέπω και επίσης γνωρίζω ότι η χαρά σας για την επιστροφή μου είναι απόλυτα ειλικρινής και αυτό με κάνει ακόμη πιο πολύ χαρούμενο!!!
Ελπίζω να μας επισκέπτεστε συχνά και να έχουμε την ευκαιρία να τα λέμε εδώ μέσα.
Εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να είστε καλά. Χαρούμενη με την ζωή σας και ικανοποιημένη από τις διάφορες επαγγελματικές ασχολίες σας, για τις οποίες παλαιότερα με είχατε ενημερώσει.
:kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Καλημέρα, κυρία!!!
Και εγώ χαίρομαι πάρα πολύ που σας ξαναβλέπω και επίσης γνωρίζω ότι η χαρά σας για την επιστροφή μου είναι απόλυτα ειλικρινής και αυτό με κάνει ακόμη πιο πολύ χαρούμενο!!!
Ελπίζω να μας επισκέπτεστε συχνά και να έχουμε την ευκαιρία να τα λέμε εδώ μέσα.
Εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να είστε καλά. Χαρούμενη με την ζωή σας και ικανοποιημένη από τις διάφορες επαγγελματικές ασχολίες σας, για τις οποίες παλαιότερα με είχατε ενημερώσει.
:kiss-mark::kiss-mark::kiss-mark::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:
Ειμαι πολυ καλα καλε μου...
Εννοειται οτι ειμαι ειλικρινης και χαιρομαι να σας διαβαζω και να νιωθω οτι ειστε κι εσεις καλα..
Συνεχιζω τα ραντεβου μ αγαπαει και με γουσταρει ο κοσμος...
Κι ολες τις ασχολιες που με κανουν να χαιρομαι...
Μετα τις καραντινες βεβαια εχει αλλαξει ο κοσμος...αλλοι εξαφανιστηκαν λογο χρεοκοπιας αλλοι εφυγαν απο τη ζωη..δυστυχως.
Αλλοι λογο εγκλεισμου και πιεσης ψυχολογικγς εδειξαν την ασχημη πλευρα τους..
Κραταμε τα καλα και προχωραμε καλε μου
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.227
Κριτικές
40
Like
23.401
Πόντοι
26.096
Ειμαι πολυ καλα καλε μου...
Εννοειται οτι ειμαι ειλικρινης και χαιρομαι να σας διαβαζω και να νιωθω οτι ειστε κι εσεις καλα..
Συνεχιζω τα ραντεβου μ αγαπαει και με γουσταρει ο κοσμος...
Κι ολες τις ασχολιες που με κανουν να χαιρομαι...
Μετα τις καραντινες βεβαια εχει αλλαξει ο κοσμος...αλλοι εξαφανιστηκαν λογο χρεοκοπιας αλλοι εφυγαν απο τη ζωη..δυστυχως.
Αλλοι λογο εγκλεισμου και πιεσης ψυχολογικγς εδειξαν την ασχημη πλευρα τους..
Κραταμε τα καλα και προχωραμε καλε μου
Έτσι ακριβώς, κυρία και σας ευχαριστώ για τις τρυφερές εκφράσεις σας.
Θα είμαστε σε επαφή και θα χαρώ πολύ αν εμφανίζεστε πιο συχνά στο Νήμα μας!
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Χρήσιμο άρθρο για χειμερινούς κολυμβητές.

:woldman:

Το χειμερινο κολυμπι οντως ειναι οτι καλιτερο για το αγχος..ομως αυτο που λεει το αρθρο οτι αρκει μια φορα τη βδομαδα ειναι αστοχο..Εχω κανει επι πολλα χρονια χειμερινη..τοσο που να μην μου αρεσει η θαλασσα το καλοκαιρι..να προτιμω νσ ειμαι πανω στη βαρκα μου..
Υπαρχουν 2 χρυσοι κανονες
Παντα μπαινουμε με την πλατη κσι σιγα σιγα
Και ακουμε τα σημαδια που μας δειχνει τι σωμα
Σε μενα οποτε αρχιζει να μουδιαζει η αριστερη μου παλαμη και κυριως ο αντιχειρας να εχει ακαμψια εινσι η ωρα πιυ πρεπει να βγω αμεσα απο το νερο..αν μεινω εστω κι 1 λεπτο κινδινευω απο υποθερμια
Κατα τ αλλα οταν μπαινω μεσα ξεχνω τα παντα..ειναι αυτο που ελεγαν οι αρχαιοι καθαρση
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.227
Κριτικές
40
Like
23.401
Πόντοι
26.096
Έμπλεως χαράς για την επικοινωνία μου με την κα. Αφροδίτη [Καυτή Σαραντάρα] και προς τιμήν της αναρτώ την 2η κριτική, που είχα συγγράψει δια την κυρίαν τούτην.

Δια να λάβετε, οι νεότεροι, μίαν ιδέαν περί του τι εστί Καυτή Σαραντάρα...!!!

 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.227
Κριτικές
40
Like
23.401
Πόντοι
26.096
Τείνουμε να γίνουμε το Νήμα των κολυμβητών [κα. Αφροδίτη, Νηματοθέτης, κ.κ. κωλο-γερος & amjik]!
 

Ιζνογκουντ

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2014
Μηνύματα
4.164
Κριτικές
6
Like
9.512
Πόντοι
2.586
Έμπλεως χαράς για την επικοινωνία μου με την κα. Αφροδίτη [Καυτή Σαραντάρα] και προς τιμήν της αναρτώ την 2η κριτική, που είχα συγγράψει δια την κυρίαν τούτην.

Δια να λάβετε, οι νεότεροι, μίαν ιδέαν περί του τι εστί Καυτή Σαραντάρα...!!!

Μιας και δεν χανετε καθολου χρονο να με συκοφαντειτε ( αγαπημενη σας συνηθεια απο το παλε ποτε ) θα ηθελα να προσθεσω
Οτι η αγαπητή καυτη σαρανταρα σε μια απ τις συναντησεις μας , ειχε φροντισει να κανει το κρεβατι του ταπεινου ξενοδοχειου οπου συνηθω διαμενω μουσκεμα με τα αφθονα υγρα της ...
Επισης , ομου μετα της αλλης εξαιρετου και κοινης μας γνωστης κας Ελενας Χατζη , ειχαν συμφωνησει , με διθυραμβικα σχόλια , για το ατομο μου και για καποια πραγματα που λενε ( εγω δεν ξερω ) πολυ καλα

Επισης με την ιδιοτητα του καπετανιου και πσαρα της συμφοράς την καλοσωριζω στην αυξανομενη παρεα μας
Venceremos
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom