Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 477K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ο @Ωρίων αναζητά τον πατέρα του. Ποιος είναι ο πατέρας του; (Έως 5 ψήφοι).

  • blizardeye. Μόνο ένα alien έχει τόσο αχάριστο γιο!

  • CaptainK. Θρύλος των Ωκεανών. Πρώην πειρατής!

  • Κωλο-γερος. Χιλιάδες fucks! Ένα μόνο bareback και ιδού ο Ωρίων ...

  • Eraser... Ήρεμη Δύναμη!

  • troubakhs μου. Νόμιζε ότι πότιζε αλόη.

  • rodriguez96. Easy Rider!!!

  • Ιζνογκούντ. Η σιγανοπαπαδιά του Νήματος.

  • Zebu. Γαμήκουλας!

  • leader. Αγαπημένο νικ του Ωρίωνος.

  • Ο χοντρός Πρόεδρος Βαγγέλας.


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467
Σας εξαπατά για να με φυγαδεύσει. Ο Popov είναι ο πνευματικός μου πατέρας. Ποτέ δεν θα με πρόδιδε.

:)

Ξεχάσατε να με προσφωνήσετε. :)


Να μην επαναληφθεί αυτό το ατόπημα παρακαλώ. :)
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
:)

Ξεχάσατε να με προσφωνήσετε. :)


Να μην επαναληφθεί αυτό το ατόπημα παρακαλώ. :)
Σας εξαπατά για να με φυγαδεύσει. Ο Popov είναι ο πνευματικός μου πατέρας. Ποτέ δεν θα με πρόδιδε , δόκτωρ Φάιμπς!
 

borbi2525

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Νοε 2017
Μηνύματα
5.571
Κριτικές
22
Like
6.833
Πόντοι
5.696
Διαβάζω ..τα παραπάνω...και το μειδίαμα δεν λέει να ξεκολλήσει από τα χείλη μου.........
Κοιμαστε όλοι με τα τσαρούχια....!!!!
Ο αγαπημένος μου....παππι......έτσι χαϊδεύεται πάντα.....και στο τέλος....κόβει από την ρίζα τα....@@@@@....των επαναστατών σφετεριστών.......που νόμισαν ότι στο όνομα της δημοκρατίας θα ζήσουν το δικό τους όνειρο..........
Ζήτω η δημοκρατία.............
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Κοιτάξτε κ. Borbi και λοιποί υπερήλικες φίλοι. Εγώ είμαι μεν γαλαζοαίματος πλην όμως για λόγους που αδυνατώ να εξηγήσω, πλέον είμαι και άπατρις εμιγκρές. Βολοδέρνω επί αιώνας από χώρα εις χώρα. Το φιλόξενο Δουκάτο των @blizardeye και @popov μου παρέσχε πολιτικό άσυλο. Χωρίς αυτούς δεν έχει γούστο. Ηγέτες ξένων νημάτων και δη της Μαύρης Λέσχης των Ηττημένων (τίτλος που θα ζήλευε και ο άγγλος συγγραφεύς, Τζόναθαν Κόου) εγκαθιδρύουν κατοχή και υμείς τους κοιτάζετε ανυποψίαστοι! Εγώ δύναμαι να συνεχίσω την αλήτικην ζωή μου και εις τα νήματα του αγαπητού @gauguin όστις αγαπά τις καλές τέχνες. Εάν αποκατασταθεί η τάξις και θέλετε έναν άξιο Υπουργό των Οικονομικών καλέστε με.
 
Τελευταία τροποποίηση:

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467
Βαλτεπούδρα, δόκτωρ Φάιμπς. Οι φίλοι με λένε Βάλτε ή σκέτο Βαλ. Ας επιβεβαιώσει και ο νονός, αγαπητός Popov. Μα καλά, δεν σας αρέσει ο Τενεσί Ουίλιαμς; Τί είσθε ; κανένας ανώμαλος διοικητής γκούλαγκ;

Τα έργα του προάγουν την απαξία ανθρώπου από άνθρωπο, τα πάθη, την ματαιότητα της προσκόλλησης στο παρελθόν, και την στυγνή εκμετάλλευση για προσωπικό όφελος.

Συνεπώς δεν έχει σημασία το αν αρέσει ως λογοτέχνης.

Σημασία έχει το ότι δεν πρέπει να αρέσει. :)
 

giorgos2226

Μέγας
Εγγρ.
9 Ιαν 2010
Μηνύματα
679
Κριτικές
19
Like
2.442
Πόντοι
4.577
ο θείος σου παιδί μου δεν πίνει πια μοναστηριακές καθότι γεροντάκι , αν θέλεις κανένα φασκόμηλο , κανένα τίλιο ...
Ναι ναι , σε ξέρουμε εσενα...απο μωρο με φασκόμηλο και τίλιο μεγάλωσες...

 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467
Διαβάζω ..τα παραπάνω...και το μειδίαμα δεν λέει να ξεκολλήσει από τα χείλη μου.........
Κοιμαστε όλοι με τα τσαρούχια....!!!!
Ο αγαπημένος μου....παππι......έτσι χαϊδεύεται πάντα.....και στο τέλος....κόβει από την ρίζα τα....@@@@@....των επαναστατών σφετεριστών.......που νόμισαν ότι στο όνομα της δημοκρατίας θα ζήσουν το δικό τους όνειρο..........
Ζήτω η δημοκρατία.............

? ?

Νομίζω πως είναι καιρός να πάτε να φροντίσετε το κτηματάκι σας στην Γυάρο. :)

Το έχετε εδώ και καιρό παραμελήσει. :) Θα φροντίσω προσωπικά να μεταφερθείτε εκεί με έξοδα της Ε.Λ.Δ.Π&Μ. :)
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.448
Πόντοι
6.246
Τα έργα του προάγουν την απαξία ανθρώπου από άνθρωπο, τα πάθη, την ματαιότητα της προσκόλλησης στο παρελθόν, και την στυγνή εκμετάλλευση για προσωπικό όφελος.

Συνεπώς δεν έχει σημασία το αν αρέσει ως λογοτέχνης.

Σημασία έχει το ότι δεν πρέπει να αρέσει. :)
Το παράδοξο της τέχνης είναι ότι μπορεί να αγνοήσει τα «πρέπει». Να μετατρέψει τον τρόμο και τη φρίκη σε λύτρωση. Να μετουσιώσει το αποκρουστικό θέαμα, το σακατεμένο σώμα ή -περισσότερο- μια τερατόμορφη ψυχή, σε ηδονιστικό ταξίδι. Ο θεατής-αναγνώστης, όσο και να προσπαθεί, δεν μπορεί να αποστρέψει το βλέμμα. Δεν μπορεί να αρνηθεί τη συμμετοχή.

Στα βάθη της ψυχής και στην αρχέγονη φύση κρύβεται ο άνθρωπος που προσπαθεί να ξεπεράσει την ανθρωπιά, που πειθαρχεί στο κτήνος. Ο Τενεσί Ουίλιαμς το απέδωσε. Μαζί μ´ άλλους το έκανε τέχνη.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467
Το παράδοξο της τέχνης είναι ότι μπορεί να αγνοήσει τα «πρέπει». Να μετατρέψει τον τρόμο και τη φρίκη σε λύτρωση. Να μετουσιώσει το αποκρουστικό θέαμα, το σακατεμένο σώμα ή -περισσότερο- μια τερατόμορφη ψυχή, σε ηδονιστικό ταξίδι. Ο θεατής-αναγνώστης, όσο και να προσπαθεί, δεν μπορεί να αποστρέψει το βλέμμα. Δεν μπορεί να αρνηθεί τη συμμετοχή.

Στα βάθη της ψυχής και στην αρχέγονη φύση κρύβεται ο άνθρωπος που προσπαθεί να ξεπεράσει την ανθρωπιά, που πειθαρχεί στο κτήνος. Ο Τενεσί Ουίλιαμς το απέδωσε. Μαζί μ´ άλλους το έκανε τέχνη.

Δεν έχουμε ανάγκη από αργόσχολους Αμερικανούς ιμπεριαλιστές λογοτέχνες που καταπιάνονταν με την συγγραφή επειδή υποδούλωναν νέγρους για τις εργασίες.

Έχουμε απείρως καλύτερους στοχαστές, όπως Ντοστογιέφσκι, Πούσκν, Γκόγκολ, Τσέχωφ, Τολστόι και πολλούς άλλου από τους οποίους μπορούμε να παραδειγματιστούμε. :)
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.448
Πόντοι
6.246
Δεν έχουμε ανάγκη από αργόσχολους Αμερικανούς ιμπεριαλιστές λογοτέχνες που καταπιάνονταν με την συγγραφή επειδή υποδούλωναν νέγρους για τις εργασίες.

Έχουμε απείρως καλύτερους στοχαστές, όπως Ντοστογιέφσκι, Πούσκν, Γκόγκολ, Τσέχωφ, Τολστόι και πολλούς άλλου από τους οποίους μπορούμε να παραδειγματιστούμε. :)
Η ιστορία είναι γεμάτη από αδικία και πόνο. Θεωρώ τον ρατσισμό στο έργο του όχημα- κίνηση από την κόλαση στον παράδεισο και αντίστροφα. Σκλάβοι όλοι άλλωστε: στον χρόνο, στον θάνατο, στα ένστικτα.

Στο δεύτερο σκέλος συμφωνώ απόλυτα.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467
Η ιστορία είναι γεμάτη από αδικία και πόνο. Θεωρώ τον ρατσισμό στο έργο του όχημα- κίνηση από την κόλαση στον παράδεισο και αντίστροφα. Σκλάβοι όλοι άλλωστε: στον χρόνο, στον θάνατο, στα ένστικτα.

Στο δεύτερο σκέλος συμφωνώ απόλυτα.


Χαίρομαι που συμφωνείτε σύντροφε. :)

Χαίρομαι τόσο πολύ μάλιστα που μόλις ακύρωσα το δωρεάν εισιτήριό σας, για την μεταφορά σας στη Γυάρο. :)
 
Εγγρ.
21 Σεπ 2020
Μηνύματα
1.046
Κριτικές
22
Like
9.448
Πόντοι
6.246
Χαίρομαι που συμφωνείτε σύντροφε. :)

Χαίρομαι τόσο πολύ μάλιστα που μόλις ακύρωσα το δωρεάν εισιτήριό σας, για την μεταφορά σας στη Γυάρο. :)
Δεν δέχονται Σκύλους εκεί, μόνον εξέχουσες προσωπικότητες :angel:.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.493
Κριτικές
36
Like
38.184
Πόντοι
19.795
Σκλάβοι όλοι άλλωστε: στον χρόνο, στον θάνατο, στα ένστικτα.
Και κυρίως στο πιο αρχέγονο ένστικτο μας, στον έρωτα. Φευ.
Καλημέρα παππουληδες και μειρακια.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.493
Κριτικές
36
Like
38.184
Πόντοι
19.795
Καλημέρα σύντροφε επιθεωρητή προξενείων. :)
Καλημέρα σας κύριε Νηματοθετα. Σήμερα δεν έχετε όρεξη, βλέπω, να ξυπνήσετε τα ζωντανά. (Χοίρους, χειρ(ιστ)ους, και λοιπούς χηρους.)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467
Καλημέρα σας κύριε Νηματοθετα. Σήμερα δεν έχετε όρεξη, βλέπω, να ξυπνήσετε τα ζωντανά. (Χοίρους, χειρ(ιστ)ους, και λοιπούς χηρους.)


Δεν υπάρχει πλέον νηματοθέτης σε αυτό το νήμα σύντροφε επιθεωρητή. :)

Το νήμα εκπροσωπείται από τον Γενικό Γραμματέα της Ε.Λ.Δ. Π&Μ. :)
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.493
Κριτικές
36
Like
38.184
Πόντοι
19.795
Δεν υπάρχει πλέον νηματοθέτης σε αυτό το νήμα σύντροφε επιθεωρητή. :)

Το νήμα εκπροσωπείτε από τον Γενικό Γραμματέα της Ε.Λ.Δ. Π&Μ. :)
Επιτελους. Να δούμε και άσπρη κωλοτρυπιδα μέρα σε αυτό το νήμα
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.777
Κριτικές
90
Like
36.684
Πόντοι
25.467
Επιτελους. Να δούμε και άσπρη κωλοτρυπιδα μέρα σε αυτό το νήμα


Νέα και σφριγηλή κωλοτρυπίδα μέρα θα έλεγα σύντροφε. :)

Διότι οι προηγούμενες εκτός από "σιτεμένες" ήταν και "πατσούρες" . :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom