Νέα

Οι μαύρες πίσω από Δημαρχείο Αθήνας/Βαρβάκειο Αγορά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ray
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 427K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
Εμένα με έχουν χουφτώσει καμία δεκαριά φορές αναγκάζομαι να περνάω με προκάλυψη από εκει  :2funny:

Όπα ρε φίλε, δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι περνάς πεζός απ' τη Σωκράτους, θα μας τρελάνεις; Εγώ έχω να περάσω 2 χρόνια πεζός από εκεί... Ούτε κατά διάνοια πλέον...
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
Παλιοτερες εποχες 07-08 εκανα και εγω τις βολτες μου στην περιοχη αλλα ηταν διαφορετικα...τωρα εχει ξεφυγει η κατασταση.

Ενδιαφέρουσα η άποψή σου κι εγώ την ίδια γνώμη έχω, τί είναι αυτό ακριβώς που σε αποτρέπει πλέον να περάσεις από εκεί και δεν υπήρχε 2-3 χρόνια πριν;
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
για μένα είναι η αίσθηση του φόβου... ακόμα και τα Εξάρχεια που μου αρέσουν πολύ τα έχω σχεδόν κόψει...
 

TAFTAAR

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
22.576
Κριτικές
13
Like
202
Πόντοι
4.525
Πρωί μόνο και όχι κάθε μέρα .....Με αυτήν την λογική επειδή μένω φυλής δεν πρέπει να ξεμυτάω το βράδυ….όλα γίνονται με το ένστικτο της επιβίωσης  πια….
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
για μένα είναι η αίσθηση του φόβου... Ακόμα και τα Εξάρχεια που μου αρέσουν πολύ τα έχω σχεδόν κόψει...

Με δουλεύεις;;; Τί φοβάσαι στα Εξάρχεια; Μια χαρά περιοχή είναι! Εκπλήσσομαι που δηλώνεις μάλιστα και φίλος των Εξαρχείων, να ήσουν κανένας άσχετος που τσιμπάει στην κινδυνολογία των απατεώνων δημοσιογράφων για τα Εξάρχεια να το καταλάβω, εσύ έχεις και μια εμπειρία και ξέρεις ότι δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς εκεί...
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
Πρωί μόνο και όχι κάθε μέρα .....Με αυτήν την λογική επειδή μένω Φυλής δεν πρέπει να ξεμυτάω το βράδυ….όλα γίνονται με το ένστικτο της επιβίωσης  πια….

Μεγάλε μπορεί να είναι βάναυσο να μένεις εκεί αλλά σε ζηλεύω απ' την άποψη ότι αν σηκωθείς με πρωινές κάβλες τα μουνιά είναι απέναντι ακριβώς απ' το σπίτι σου :)
 

TAFTAAR

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
22.576
Κριτικές
13
Like
202
Πόντοι
4.525
χαχαχαχ 28 χρόνια κάτω  από το μπαλκόνι μου  :2funny:
 

loop15

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2007
Μηνύματα
780
Κριτικές
3
Like
15
Πόντοι
6
Ενδιαφέρουσα η άποψή σου κι εγώ την ίδια γνώμη έχω, τί είναι αυτό ακριβώς που σε αποτρέπει πλέον να περάσεις από εκεί και δεν υπήρχε 2-3 χρόνια πριν;
Καταρχην,μου εχει φυγει η "τρελα" που περασα με τις μαυρες εποχη 2007/2008
Απο τις λιγες εμπειριες μου απο σωκρατους μερια και γυρω,και απο αλλου-στριπ,μπουρδελα-καταλαβα οτι κατα 90% ειναι ξεπετες και χυμα γενικως.Ευτυχως στην συγκεκριμενη περιοχη εχω περιοριστει μονο σε στοματικο ακομα και σε ξενοδοχειο που ανεβηκα.
Δευτερον,παλιοτερα περνουσες και εκανες το χαβαλε σου,χουφτωνες,σε χουφτωναν.
Μετα αρχισαν να τσαμπουκαλευονται με τα αμαξια ή να περνουν τα λεφτα κατα την συναλλαγη και να φευγουν.
Ε νομιζω με ολα αυτα δεν αξιζει,+ το ρισκο με τις αρρωστιες
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Με δουλεύεις;;; Τί φοβάσαι στα Εξάρχεια; Μια χαρά περιοχή είναι! Εκπλήσσομαι που δηλώνεις μάλιστα και φίλος των Εξαρχείων, να ήσουν κανένας άσχετος που τσιμπάει στην κινδυνολογία των απατεώνων δημοσιογράφων για τα Εξάρχεια να το καταλάβω, εσύ έχεις και μια εμπειρία και ξέρεις ότι δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς εκεί...

είναι πράγματι μια χαρά σαν περιοχή και ειδικά προς τον λόφο του Στρέφη είναι σούπερ, είσαι ήσυχα και 5 λεπτά από το κέντρο με τα πόδια... είμαι παιδί του κέντρου και ας έχω πάει λίγο πιο έξω τώρα πια
στα Εξάρχεια με φοβίζει η συνύπαρξη αλλοδαπών με πρεζάκια μαζί με τους καθιερωμένους πλέον τύπους στα φανάρια (το οποίο συμβαίνει παντού)... τα περιστατικά που αναφέρθηκαν πιο πάνω δεν τα έχω δει αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να στην πέφτουν στο δρόμο.
ξέχασα... και το τελευταίο σκηνικό με την δολοφονία με έχει επηρεάσει πολύ
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
είναι πράγματι μια χαρά σαν περιοχή και ειδικά προς τον λόφο του Στρέφη είναι σούπερ, είσαι ήσυχα και 5 λεπτά από το κέντρο με τα πόδια... είμαι παιδί του κέντρου και ας έχω πάει λίγο πιο έξω τώρα πια
στα Εξάρχεια με φοβίζει η συνύπαρξη αλλοδαπών με πρεζάκια μαζί με τους καθιερωμένους πλέον τύπους στα φανάρια (το οποίο συμβαίνει παντού)... τα περιστατικά που αναφέρθηκαν πιο πάνω δεν τα έχω δει αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να στην πέφτουν στο δρόμο.
ξέχασα... και το τελευταίο σκηνικό με την δολοφονία με έχει επηρεάσει πολύ

Το περιστατικό με τη δολοφονία είναι εκτός από ανεξιχνίαστο και μεμονωμένο, δε νομίζω να φοβάσαι ότι εκεί που κάνεις τη βόλτα σου θα δεις κανέναν μπάτσο να πυροβολεί δεξιά κι αριστερά... Όσο για τα άλλα πρεζάκια υπήρχαν πάντα στα Εξάρχεια, όσο για αλλοδαπούς δε νομίζω ότι είναι και τόσοι πολλοί στη συγκεκριμένη περιοχή... Βέβαια εσύ αναφέρεις ότι σε φοβίζουν κι οι αλλοδαποί που καθαρίζουν τζάμια στα φανάρια, θα ήταν ενδιαφέρον να μας πεις το γιατί...
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
ο συνδυασμός όλων αυτών με κάνει να αποφεύγω την περιοχή... πραγματικά πάντως το περιστατικό με την δολοφονία με επηρέασε πολύ, δεν είναι και λίγο να αξίζει η ζωή κάποιου όσο ένα τσαντάκι που δεν ξέρεις τι έχει μέσα.
και είμαι παιδί που στην δεκαετία του 90 τριγυρνούσα στην Αθήνα όλες τις ώρες χωρίς αίσθηση φόβου...
μπορεί απλά να έχω μεγαλώσει...
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
θα καταθεσω κι'εγω μια παρα πολυ ασχημη εμπειρια που με πονεσε παρα πολυ...στην τσεπη. Ηταν Μαρτιος νομιζω και καθως περνουσα 1 μετα τα μεσανυχτα απο Σωκρατους δωστου τα κοπανηματα στο καπο του αυτοκινητου. Δεν ημουν καθολου αποφασισμενος να παρω μαυρουλα, απλως επειδη συνεζησα για ενα χρονο μεχρι και περυσι τον Σεπτεμβρη με μια θεομουναρα μαυρη 35χρονη καλλονη, ηθελα απλως να παρω λιγακι μυρωδια απο Γκανα  οχι ομως και να πληρωσω 20 η 30 ευρω για μια υποκριτικη πιπα κι'ενα γκαμισι με τα ρουχα.
Κανω ομως την πρωτη ανοησια και τσιμπαω με μιαν ομορφουλα  κανοντας και την δευτερη μαλακια να παρω στο αμαξι και μια φιλη της κοντη και ασκημη  δινοντας τους 40 ευρω και με πανε σε μια εσοχη στο γκαραζ της πλατειας πολυ κοντα στην "βαση" τους. Αφου τους εδωσα ενα 50ρικο και μου δινουν τα ρεστα πονηρα σκεπτομενος βγαζω τα μετρητα που ειχα στην τσεπη του παντελονιου μηπως και τα παρουν χαμπαρι και τα ξαφρισουν ¨και τα βαζω για καλυτερη ασφαλεια στην τσεπη του μπουφαν κλεινοντας την με το φερμουαρ.
Εκαναν σαν τρελλες να τελειωσω, η μια μου επαιρνε πιπα ενω η αλλη μου εδειχνε και μου κουνουσε τα βυζια της ρωτωντας με διαρκως "τελειωσες, τελειωσες? Καποια στιγμη  εκαναν σαν να ειχε πιασει φωτια το αμαξι κι' ανοιγουν τις πορτες φευγοντας με χιλια.
Φυσικα μου ειχαν παρει ολα τα λεφτα απο την τσεπη του μπουφαν ακομη και τα ρεστα απο το πενηνταρικο. Συμπερασμα μεγαλη προσοχη στα διδυμα.
Ευτυχως που μου'κοψε τουλαχιστον και δεν πηγα να τις βρω για να ζητησω τα ρεστα..
Απο τοτε οταν και αν περασω απο το σημειο εκεινο δεν κραταω πανω μου περισσοτερα απο 30 ευρω...
εκανες μεγαλη  :jerking:
τους αφισες να φυγουν χωρις να ολοκληρωσεις!  :headbang:
γιατι πηρες 2 μαζι μεσα στο αυτοκινητο?  :tickedoff:
και γιατι δεν πηγες να ζυτισεις τα λεφτα σου πισω αφου σε κλεψανε?  :S


 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
Όπα ρε φίλε, δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι περνάς πεζός απ' τη Σωκράτους, θα μας τρελάνεις; Εγώ έχω να περάσω 2 χρόνια πεζός από εκεί... Ούτε κατά διάνοια πλέον...
εγω ρε φυλε καθε βραδυ περναω και ειμαι ακομα ζωντανος!!!  :cum:
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
είναι να μη σου τύχει...
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
είναι να μη σου τύχει...

Σωστό. Αλλά δε βρίσκω κανένα λόγο πλέον να περνάω πεζός απ' τη Σωκράτους, δε νομίζω ότι κερδίζω τίποτα ενώ αντιθέτως υπάρχει μια πιθανότητα να χάσω. Και στο λέω εγώ αυτό που έχω κάνει τα απίστευτα εκεί, μέχρι να σουλατσάρω στη Σωκράτους με βερμούδα και σανδάλια αγκαλιά με μία μαύρη και να με βλέπουν τα αμάξια που κατέβαιναν τη Σοφοκλέους... Αν και να σου πω την αλήθεια πιο πολύ το έκανα για παρέα σε κάτι φιλαράκια που το είχαν χόμπυ, δε λέω είχε την πλάκα του αλλά απ' την άλλη ήταν και πολύ κουραστικές όλες τους όπως έπεφταν πάνω μας 10 - 10 και μας χούφτωναν παντού παρακαλώντας μας να τις πάρουμε για ξενοδοχείο. Δεν υπάρχουν πιο πρηξαρχιδούδες απ' τις μαύρες, είτε λέμε για τη Σωκράτους, είτε για στριπτιζάδικα, είτε για οπουδήποτε τέλος πάντων τις συναντάς.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
πράγματι οι μαύρες σου τα κάνουν τσουρέκια... και λίγες αξίζουν τελικά
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
ναι και εγω πιο πολυ για πλακα πηγενω εκει....... :2on1:
 

Επισκέπτης
εκανες μεγαλη  :jerking:
τους αφισες να φυγουν χωρις να ολοκληρωσεις!  :headbang:
γιατι πηρες 2 μαζι μεσα στο αυτοκινητο?   :tickedoff:
και γιατι δεν πηγες να ζυτισεις τα λεφτα σου πισω αφου σε κλεψανε?  :S

Φυσικα και ολοκληρωσα πρωτα. Αλλαζει κατι ομως μ'αυτο? Το οτι εκανα λαθος που πηρα 2 στο αυτοκινητο μηπως δεν το παραδεχθηκα? Αυτα που μου πηραν ξεπερνουσαν τα 350 ευρω.
Εκανα που εκανα μαλακια, να συνεχιζα ομως να σκεφτομαι με το κατω κεφαλι αφηνοντας το αμαξι για να τρεξω αναποδα την Σωκρατους προς τη Σοφοκλεους και να τις πιασω να μου δωσουν πισω τα χρηματα?
Θα καθοντουσαν νομιζεις να περιμενουν στην μεση του δρομου κρατωντας ακομη τα λεφτα στα χερακια τους?
Ακομη κι'αν στεκονταν στην μεση του δρομου σαν αποσβολωμενες δεν θα εβαζαν τα χρηματα εκει που τα βαζουν συνηθως προχειρα δηλαδη μεσα στο μπουστο τους.
Τι νομιζεις πως δεν υπαρχει αραγε αλληλεγγυη μεταξυ τους?
Κι'οτι οι νταβαδες καθονται η κοιμουνται στο σπιτι τους οσο αυτες δουλευουν στον δρομο?
Οι περισσοτερες απο αυτες τους εχουν καστισει 50000 $-ευρω  που τις αμολανε στους δρομους για να δουλεψουν. Εχεις προσεξει μηπως πως αν η Σωκρατους ειναι γενους θηλυκου η Ευριπιδου απο την συμβολη με Σωκρατους και κατω ειναι γενους αρσενικου? Το ιδιο και η Πατησιων. Στην ανοδο βλεπεις σχεδον μονο κοριτσακια, στην καθοδο σχεδον μονο αγορακια.
Αν εμπλεκα σε καυγα θα εβγαζα ποτε ακρη νομιζεις?
Να αποδειξω στο τσουρμο πως εχω δικιο ενω αυτες εχουν αδικο?
Εγω σου λεω πως αρκετες απο αυτες εχουν και το κινητο ανοιχτο η ετοιμο για επανακληση στον νταβα για παν ενδεχομενο σε περιπτωση που κατι παει στραβα με τον πελατη.
Το μεγαλυτερο λαθος που μπορει να κανει καποιος ειναι οταν προσπαθει εν θερμω να ρεφαρει το αρχικο λαθος κανοντας κι'αλλα λαθη κατ συρροη λειτουργωντας εξισου ανεγκεφαλα.
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
8
Πόντοι
16
Φυσικα και ολοκληρωσα πρωτα. Αλλαζει κατι ομως μ'αυτο? Το οτι εκανα λαθος που πηρα 2 στο αυτοκινητο μηπως δεν το παραδεχθηκα? Αυτα που μου πηραν ξεπερνουσαν τα 350 ευρω.
Εκανα που εκανα μαλακια, να συνεχιζα ομως να σκεφτομαι με το κατω κεφαλι αφηνοντας το αμαξι για να τρεξω αναποδα την Σωκρατους προς τη Σοφοκλεους και να τις πιασω να μου δωσουν πισω τα χρηματα?
Θα καθοντουσαν νομιζεις να περιμενουν στην μεση του δρομου κρατωντας ακομη τα λεφτα στα χερακια τους?
Ακομη κι'αν στεκονταν στην μεση του δρομου σαν αποσβολωμενες δεν θα εβαζαν τα χρηματα εκει που τα βαζουν συνηθως προχειρα δηλαδη μεσα στο μπουστο τους.
Τι νομιζεις πως δεν υπαρχει αραγε αλληλεγγυη μεταξυ τους?
Κι'οτι οι νταβαδες καθονται η κοιμουνται στο σπιτι τους οσο αυτες δουλευουν στον δρομο?
Οι περισσοτερες απο αυτες τους εχουν καστισει 50000 $-ευρω  που τις αμολανε στους δρομους για να δουλεψουν. Εχεις προσεξει μηπως πως αν η Σωκρατους ειναι γενους θηλυκου η Ευριπιδου απο την συμβολη με Σωκρατους και κατω ειναι γενους αρσενικου? Το ιδιο και η Πατησιων. Στην ανοδο βλεπεις σχεδον μονο κοριτσακια, στην καθοδο σχεδον μονο αγορακια.
Αν εμπλεκα σε καυγα θα εβγαζα ποτε ακρη νομιζεις?
Να αποδειξω στο τσουρμο πως εχω δικιο ενω αυτες εχουν αδικο?
Εγω σου λεω πως αρκετες απο αυτες εχουν και το κινητο ανοιχτο η ετοιμο για επανακληση στον νταβα για παν ενδεχομενο σε περιπτωση που κατι παει στραβα με τον πελατη.
Το μεγαλυτερο λαθος που μπορει να κανει καποιος ειναι οταν προσπαθει εν θερμω να ρεφαρει το αρχικο λαθος κανοντας κι'αλλα λαθη κατ συρροη λειτουργωντας εξισου ανεγκεφαλα.
τι να πω ειναι αναλογα πως αντιδραει ο καθε ανθρωπος!
αλλος στην θεση σου θα μπορουσε να ειχε χασει την ψυχραιμια του και να πηγενε να τις βρει.......αν και πιστευω εαν σε βλεπαν θα το εβαζαν στα ποδια! ή στην χειροτερη θα σου ορμαγανε ολες οι μαυρες μαζι!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom